FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Parę zasad
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-20, 00:05   Parę zasad

Dla porządku kilka zasad zabawy.

1. Pytania zadajemy z raczej znanych książek, filmów itp. To ma być zabawa, a nie konkurs.
2. W quizie fantastycznym wskazane jest podanie tytułu i autora książki, z której bierzemy pytanie.
3. Pytania piszemy pogrubioną czcionką, nie kolorujemy ich ani odpowiedzi.
4. Zagadkę zadaje osoba, która odgadła poprzednią.
5. Są 2 dni na odpowiedź, po tym czasie wskazane jest zadanie kolejnego pytania. Może to zrobić ta sama osoba, lub po kolejnych 12 godzinach ktokolwiek.
6. Potwierdzenia wysyłamy na PW, gg, albo w szałcie.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-26, 20:15   

Mam parę uwag odnośnie tych zasad.

Elektra napisał/a:
6. Potwierdzenia wysyłamy na PW, gg, albo w szałcie.

Bardzo proszę o wyrzucenie tego szałta. Niektóre osoby do niego wcale nie zaglądają, np. ja. Żeby potem nie było "Dhuaine zatyka quiz! //buu " :P

Elektra napisał/a:
5. Są 2 dni na odpowiedź, po tym czasie wskazane jest zadanie kolejnego pytania. Może to zrobić ta sama osoba, lub po kolejnych 12 godzinach ktokolwiek.

O ile dobrze zrozumiałam, dzisiaj ta zasada została złamana w quizie fantastycznym. Bruja odpowiedziała o 15 z hakiem 24 października, czyli jej czas skończył się dzisiaj o tej samej godzinie. Do trzeciej w nocy pytanie miała zadawać Bruja lub osoba, która pytała wcześniej (?) -> tymczasem nową zagadkę podał zupełnie niezwiązany user.
_________________
goodreads .
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-26, 20:36   

Odnośnie punktu szóstego, to są te możliwości do wyboru. I liczę na inteligencję potwierdzających. Czyli jak zauważą, że ktoś nie zagląda do szałta, to inaczej poinformują o poprawnej odpowiedzi.

Odnośnie punktu piątego, miałam na myśli to, że od zadania pytania są dwie doby na odpowiedź. A jak nie ma nic, to wtedy zadawane jest kolejne.

Tego, co się dzieje po odpowiedzi nie sprecyzowałam. Chciałabym, żeby ustalić to tak, żeby quizy nie wisiały, że ktoś odpowie, a potem nie zadaje nic nowego, bo mu się nie chce itp. Nie wiem, może 24 godziny od odpowiedzi należałoby zadać nowe? Czekam na pomysły.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-26, 20:39   

Bez propozycji, dobrze jest jak jest. Bruja zadać nie mogła to Tyr jako pierwsza lepsza zadała. Nikt nie protestował i bawiliśmy się dalej. ;) Dhua nie martw się, sam wyślę Ci ponaglające PW jak za długo nie będziesz zadawała pytania. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-26, 21:01   

MadMill napisał/a:
Dhua nie martw się, sam wyślę Ci ponaglające PW jak za długo nie będziesz zadawała pytania. ;P

Trzymam za słowo :)) Nigdy nie zadaję nowego pytania bez potwierdzenia, nawet jeśli wymagano odpowiedzi na "jakiej rasy jest Drizzt" XD

Może nowe pytanie po 36 godzinach? o.o
_________________
goodreads .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14