FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
David Mitchell
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-09-19, 08:27   

Zwolennikiem Mitchella byłem już od jakiegoś czasu. Czytałem już Konstelacje i Sen_numer_9. I z niecierpliwością czekam na The Thousand Autumns of Jacob de Zoet.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2010-09-19, 08:46   

Sen_numer_9 jeszcze przede mną. Nie ma co ukrywać, dawkuję sobie Mitchella w oczekiwaniu na kolejną książkę. I mam nadzieję, że jakiś wydawca zdecyduje się zaangażować - wprawdzie Mag coś przebąkiwał na ten temat, ale kiedy to było...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-09-19, 09:57   

W tym roku :-P
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-09-20, 05:40   

toto napisał/a:
W tym roku :-P


Zapałką w powietrzu pisane... :-P Od "przebąknięcia" do konkretu droga bardzo daleka i pokrętna bardziej niż ASX, tym bardziej, że w przypadku MAG-a, nawet z pozoru rzeczy pewne
(do wydania) wcale takimi być nie muszą, jak doskonale obrazuje sytuacja z "Gap" Donaldsona. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-09-20, 06:56   

W tym roku odnosiło się do czasu kiedy Mag o tym wspominał. Bo wydanie pewnie nie wcześniej niż w 2012r.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-09-20, 07:07   

toto napisał/a:
W tym roku odnosiło się do czasu kiedy Mag o tym wspominał. Bo wydanie pewnie nie wcześniej niż w 2012r.


Rozumie samo przez się do czego się odnosiło. Co do przewidywanego roku wydania - mam poważne wątpliwości czy MAG tak naprawdę będzie chętny. Podejrzewam, że VanderMeer, Mieville czy któryś inny z wielkich idoli literackich pana Andrzeja, napisze nową książkę i tym samym miejsca w planie wydawniczym dla Mitchella zabraknie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-09-20, 07:50   

Mieville jest raczej łapany przez Zyska. Teraz Miasto i miasto, za rok Kraken. Zawsze istnieje szansa, że Mitchell pójdzie w Nowej Prozie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-03-31, 17:20   

Jakiś czas temu skończyłam przygodę z "Atlasem chmur" i muszę powiedzieć, że wprawdzie początek mnie nie uwiódł, ale potem utonęłam w historiach, języku, powiązaniach. Zwłaszcza Sonmi i antyutopijna wizja społeczeństwa przyszłości robi ogromne wrażenie. Moja recenzja tutaj .
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2011-08-26, 20:36   

Przeczytałam „Atlas chmur” i chociaż nie za bardzo lubię zbiory opowiadań (poza „Medytacjami nad kuflem piwa” Haška i „Tańcem kogutów” Broszkiewicza, ale to zupełnie inna bajka), do tego pewnie wrócę nieraz. Po pierwsze dlatego, iż oczarowała mnie niezwykle starannie przemyślana kompozycja, prawdziwy „atlas chmur na sekstet”, godny talentu samego Roberta Frobishera (;) ) – takie subtelne powiązania pomiędzy opowiadaniami spajające je w jedną historię, która, jak wiadomo, szalenie lubi się powtarzać. Tak szalenie, iż można by nawet zadać sobie pytanie, czy reinkarnacja to aby na pewno li i jedynie pobożne życzenie hinduistów. Poza wszystkim Mitchell serwuje czytelnikom różnorodność gatunków i stylów, z których najmniej przypadł mi do gustu amerykański Mikołaj Doświadczyński (proszę wybaczyć skojarzenie, to silniejsze ode mnie), a najbardziej losy Sonmi 451 i rewelacyjne „Listy z Zedelghem”. Nie wspominając już o tym, iż ujął mnie szereg zagadnień, nad którymi można pomedytować w trakcie i po lekturze – przynajmniej ja tak miałam ;)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-26, 10:35   David Mitchell

http://hatak.pl/aktualnos...wa_Wachowskich/
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-07-26, 10:55   

O matko, ale piękny trailer.
Ja tylko bardzo proszę, o wznowienie "Atlasu Chmur" przed premierą filmu :) .
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-26, 11:05   

Młodzik napisał/a:
O matko, ale piękny trailer.
Ja tylko bardzo proszę, o wznowienie "Atlasu Chmur" przed premierą filmu :) .


Nie ma obaw. Będą 2 wydania. Jedno w UW. Z okładką, która nie ma nic wspólnego z filmem. I edycja filmowa w miękkich oprawach.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2012-07-26, 12:38   

//hurra

No to mam na co czekać :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-07-26, 12:57   

Super wiadomość, będzie okazja, żeby sobie jeszcze raz odświeżyć wspaniałą książkę. Inne książki, The Thousand Autumns of Jacob de Zoet, Widmopis, Mitchella też będą


Może trochę szkoda, że w tym trailerze Ayrs wygląda trochę za rześko i miło na wrednego syfilityka.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-26, 14:00   

toto napisał/a:
Super wiadomość, będzie okazja, żeby sobie jeszcze raz odświeżyć wspaniałą książkę. Inne książki, The Thousand Autumns of Jacob de Zoet, Widmopis, Mitchella też będą


W II kwartale 2013 wydamy The Thousand Autumns of Jacob de Zoet, a potem? Kto wie :) .
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-26, 18:55   

A kiedy premiera książki, bo nie mogę się doczekać? :->
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-07-26, 18:59   

Po premierze "Jonathana Strange'a i Pana Norrella" mam nadzieję :evil: .
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-26, 19:08   

Mam nadzieję, że przed (bo Jonathana Strange'a i Pana Norrella czytałem :mrgreen: ).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2012-07-26, 19:58   

Z jakiś tam zapowiedzi pamiętam, że jednak po.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-26, 20:04   

adamo0 napisał/a:
A kiedy premiera książki, bo nie mogę się doczekać? :->


Wersja w UW ukaże się w listopadzie. Wersja filmowa razem z filmem.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-07-26, 20:17   

Nie boicie się, że film spotka to samo, co Drogę? Wydawnictwo Literackie specjalnie przygotowało wydanie filmowe na okazję naszej kinowej premiery, a skończyło się chyba tylko opóźnionym wydaniem na DVD. Niby może zadziałać magia nazwisk, ale nie oszukujmy się, film raczej nie będzie dla wszystkich. Chociaż trailer pokazuje, że będą fajerwerki tam, gdzie w książce jest trochę akcji.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-26, 20:31   

toto napisał/a:
Nie boicie się, że film spotka to samo, co Drogę? Wydawnictwo Literackie specjalnie przygotowało wydanie filmowe na okazję naszej kinowej premiery, a skończyło się chyba tylko opóźnionym wydaniem na DVD. Niby może zadziałać magia nazwisk, ale nie oszukujmy się, film raczej nie będzie dla wszystkich. Chociaż trailer pokazuje, że będą fajerwerki tam, gdzie w książce jest trochę akcji.


Film powinien wejść na ekrany. Jesteśmy już w kontakcie z dystrybutorem i zanosi się na bardzo fajną współpracę. Nie ukrywajmy, nie liczymy na fajerwerki sprzedażowe. Jeśli skończy się na przykład na 5 tysiącach, też będzie ok, w końcu w następnym roku na ekrany wchodzi Miasto kości Cassandry Clare, a my do tego czasu będziemy mieli 8 książek Cas w sprzedaży :) .

Myślę, że przy odrobinie szczęścia, kilku zbiegach okoliczności, sporym nagłośnieniu i dobrej prasie dla filmu, da się sprzedać więcej. 10 może 15 tysięcy. Oczywiście, większość tego uzależniona od dzieła Tykwera i Wachowskich. Gdyby okazało się, że film jest świetny i w dodatku uniwersalny, oraz posypią się Oskary dla aktorów... to kto wie, może będzie 20 tysięcy :) .

Na wyniki 100000+ jak w przypadku Diabeł ubiera się u Prady nie liczymy :) .
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-07-26, 21:23   

AM napisał/a:

Na wyniki 100000+ jak w przypadku Diabeł ubiera się u Prady nie liczymy :) .

Ale my życzymy. Wtedy pewnie by poszło masę mniej dochodowych tytułów, z których bylibyśmy bardzo radzi. ;)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-26, 21:33   

Ach, przypominała mi się ta cudna książka... //spell
Trailery dają nadzieję, że twórcy, być może, podołają zadaniu. Ale i tak radzę przeczytać dzieło Mitchella przed obejrzeniem ekranizacji.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-07-27, 07:07   

Tomasz napisał/a:
AM napisał/a:

Na wyniki 100000+ jak w przypadku Diabeł ubiera się u Prady nie liczymy :) .

Ale my życzymy. Wtedy pewnie by poszło masę mniej dochodowych tytułów, z których bylibyśmy bardzo radzi. ;)
Dokładnie tak. Pod wypowiedzią Tomasza podpisuję się rękami i nogami ;) Byłoby super, gdybyście sprzedali taką ilość egzemplarzy, aby nieźle zarobić i wrzucić na rynek książki, o których marzymy ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-07-27, 07:40   

Mam Atlas Chmur, ale wydanie UW nabędę ku chwale ojczyzny.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-27, 09:19   

Jachu napisał/a:
Byłoby super, gdybyście sprzedali taką ilość egzemplarzy, aby nieźle zarobić i wrzucić na rynek książki, o których marzymy ;)


I bez tego, MAG "wrzuca" na rynek takie książki... ;) Niestety, za wyjątkiem Donaldsona. :-(
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-27, 09:21   

ASX76 napisał/a:
Jachu napisał/a:
Byłoby super, gdybyście sprzedali taką ilość egzemplarzy, aby nieźle zarobić i wrzucić na rynek książki, o których marzymy ;)


I bez tego, MAG "wrzuca" na rynek takie książki... ;) Niestety, za wyjątkiem Donaldsona. :-(


Donaldson nie jest "taką" książką. Bliżej mu do Harris czy Cassandry Clare :P .
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-07-27, 09:37   

Bez takich, ASXowi żyłka pęknie na takie stwierdzenia, a przecież nie chcielibyśmy, by naszemu ulubionemu trollowi coś się stało :P
_________________
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-27, 10:57   

Trolle ciężko zniszczyć. Przynajmniej w większości książek fantasy tak jest :mrgreen:

Jeszcze pytanie - czy wydanie MAGa będzie się czymś różniło od wydania Bellony (bo chyba poprzednio Bellona wydała Atlas Chmur). Bo nie wiem czy wypożyczyć i przeczytać teraz, a potem kupić, czy najpierw kupić a potem czytać :-P
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13