FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
Soul Hunter
Zaginiona Duszyczka


Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-27, 13:32   

Cześć, jestem Tomek i jestem uzależniony. :mrgreen:
W ostatnim tygodniu kupiłem:
"Żywe Srebro" Neal Stephenson
"Panowanie" R.A. Salvatore
"Klejnot i Wachlarz" Feliks W. Kres
"Niebanalna Więź" Sarah Waiters (prezent dla mamy ^^)
a w prezencie od kuzynki dostałem "Wiedźma" Olgi Gromyko
Mam 50 metrów od szkoły do empiku. 300 metrów od szkoły do księgarni. Naprawdę ciężko się powstrzymać, by nie wejść do środka... :D
Ale szczerze mówiąc, nie chcę się leczyć xD
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-27, 14:11   

Co prawda miałem już nic nie kupować w tym roku, ale okazja czyni bibilofila. No bo jak przejść obok, kiedy za 13 złoty sprzedają "Wojnę o Księżyc" Bena Bova - jedyną część z całego cyklu, której nie przeczytałem do tej pory ?
A propos Robinsona - w taniej książce na dworcu w Sosnowcu pojawił się po 24 złote - może w innych miastach też. Oprócz tego widziałem sporo przecenionych powieści Bena Bova i pozycje z "Książnicy".
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-12-27, 20:22   

Zapomniałam napisać o Wrześniu T. Pacyńskiego w poprzednim poście.

A teraz właśnie odebrałam na poczcie całkowitą niespodziankę. Jednak dostałam ten Lód w prezencie gwiazdkowym. //hurra A już się wybierałam do księgarni.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-31, 19:00   

Na zakończenie 2007 roku dostałem paczkę z MAGa - "Hyperion" Simmonsa i "Brudną robotę" Moora. Tym samym rok 2007 uważam za zamknięty.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2008-01-02, 12:29   

Pierwsze zakupy 2008 roku:

Pomniejsze Bóstwa - wiadomo kogo
Mechaniczna Pomarańcza - A. Burgess
LM Lighty 1 paczka :P

To pierwsze to oznaka mojego postanowienia noworocznego, że będe sukcesywnie uzupełniał kolekcję Pratchetta :P drugie mi wpadło w oko, trzecie bo wszystek fajki wypaliłem w sylwka :P
Co tu mówić... Żółw Sie Rusza! :P
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-03, 20:27   

Ja zrobiłam pierwsze w nowym roku zakupy. Trochę nieoczekiwane, ale całkiem udane.
Zimistrz T Pratchetta i Pożeglować do Sarancjum Kaya (nie mogłem się powstrzymać).
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-01-04, 20:15   

Dotarło do mnie zamówienie z Maga :) Trzy pierwsze części MKP leżą na stoliku - będę mogła przerzucić się z ebooka, na prawdziwą książkę, i dokończyć w końcu drugi tom.
Ebookową trylogię Mckillip, również zamieniłam na wersję papierową - w końcu wszystko o 40% taniej ;)
Pokusiłam się jeszcze o "Ustrój świata" tom I, Stephensona.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-04, 21:22   

Ja od kilku dni krążę wokół przecenionego Wolfa i jego cyklu o kacie - za niecałe 30 złotych - 3 tomy. Póki co jestem twardy //mur Wiem za to, ze skusze się na 2 tom "Galeonów" Komudy, ale to dopiero po 10 I. Może w Krakowie ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-07, 16:31   

"Oberki do Końca Świata" Wita Szostaka, czyli jeden z trzech polskich autorów których w ogóle lubię.

Poza tym koniec promocji -20% w Matrasie, więc kupno książek tam książek przestało sprawiać mi frajdę - nawet pracownicy zdołowani, ruch 60% mniejszy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-01-07, 19:21   

Ja dziś kupiłam tylko Grobowce Antuanu i Tehanu U. Le Guin, trzeciego tomu nigdzie nie było ... ;( I jeszcze Cytadelę Autarchy Wolfe'a, mimo że wcześniejszych tomów nie przeczytałam i jak na razie Cień kata średnio mi podchodzi. Ale stwierdziłam, że jak się zdecyduję, to pewnie znowu będę miała problem z dostaniem.

W ogóle jestem rozczarowana, bo rozglądałam się też za Nocnym patrolem i też nigdzie nie ma... ;( Bida jakaś w tych gdyńskich księgarniach, w mojej ulubionej remanent...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-01-07, 19:36   

Odwiedziłam dzisiaj stoisko Taniej Książki... Oczywiście nie obyło się bez kupna kilku pozycji:
"Ogień" i "Jak Feniks z popiołów", Lerum May Grethe są 'romansidłami' wydawanymi przez Pol-Nordica. Składają się na dłuższy cykl Puchara.
Wschód Lustrosłońca - McMullen Sean i Kar Kalim - Christian Deborah, wzięłam z ciekawości, zaintrygowana w pierwszym przypadku streszczeniem, a w drugim - okładką ^^
Pożeglować do Sarancjum - Kay Guy Gavriel - nie mogłabym nie kupić, skoro nadarzyła się ku temu okazja.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-07, 22:15   

Kocham antykwariaty:
"Opuścić Los Raques" - Maciej Żerdziński
Kocham też tanie księgarnie:
"Krople światła" - Rafael Marin

:-)
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-10, 18:13   

"Śmierć mówi w moim imieniu" - Joe Alex
"Cichym ścigałam go lotem..." - Joe Alex
"Gdzie przykazań brak dziesięciu" - Joe Alex
"Zmącony spokój Pani Labiryntu" - Joe Alex
"Cicha jak ostatnie tchnienie" - Joe Alex
"Piekło jest we mnie" - Joe Alex
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-11, 15:16   

Cztery Wolfy za 31 złoty - czysty zysk. Ciekawe, kiedy to przeczytam? Może by kogoś wynająć , kto by przeczytał za mnie :knuje:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-11, 15:48   

Tigana napisał/a:
? Może by kogoś wynająć , kto by przeczytał za mnie :knuje:

Zapłacisz mi i jeszcze książki dostane ? :shock: No to ja się zgłaszam

Ja kupiłem Księge jesiennych demonów Grzędowicza i Mroczną Rzekę Hawksa
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-01-20, 17:25   

Chlip chlip. o.o Byłem w Empiku, chlip... kupiłem sobie dwie książki, tylko dwie. //buu ;(

"Władcy Marionetek" - Robert A. Heinlein //excited
"Non stop" - Brian W. Aldiss //excited

A najlepsze jest to, że oby dwa w wydaniu Solarisu i tylko zapłaciłem za nie tylko pół ceny. //kas :))
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-01-21, 19:55   

W w tytule tematu napisał/a:
lamentujemy nad czytelniczym uzależnieniem

Ja dziś polamentuję, bo poszłam do mojego ulubionego antykwariatu, a tam jest remont. ;( Ale byłam nieszczęśliwa. ;( Jak oni mogli...?

A już się nastawiłam na to, że kupię tego Heinleina. W drugim antykwariacie był, ale za 30 zł no i zwątpiłam. Stwierdziłam, że chyba za bardzo się przyzwyczaiłam do stawki 20 zł za sztukę w klasyce Solarisu... Tak, wiem, że to i tak o 12 zł taniej niż za nówkę, ale się nie przemogłam.

Od dwóch tygodni nic nie kupiłam i już czuję głód, m.in. dlatego, ze paczki z MAG-a nie ma. No ale jutro wybieram się na polowanie. Ciekawe, czy w księgarni Świata Książki będą mieć drugi tom Galeonów... //mysli
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-21, 20:12   

Ostatnia saga Marcin Mrotka 12
W krainie purpurowych obłoków Strugaccy 10
Armaged-Dom Diaczenko za 9zł
Wybranówka Diwowa za 7
Wschód księzyca Ben BOVA za 9 zł
I chyba kupie więcej bo Solaris znowu wyprzedaje //kas
 
 
kurp 


Posty: 29
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-01-21, 20:17   

Elektra napisał/a:
Ciekawe, czy w księgarni Świata Książki będą mieć drugi tom Galeonów... //mysli

Trzymając w ręku obydwa tomy poskromiłem swój książkoholizm - Fabryka przyjęła bardzo, IMHO, brzydką strategię rozbijania na dwa tomy utworów, które z powodzeniem dałoby się wydać w jednym... :roll:
//grozi Nie kupię!
_________________
Krzysztof Pochmara
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-21, 22:58   

kurp napisał/a:
(...) Fabryka przyjęła bardzo, IMHO, brzydką strategię rozbijania na dwa tomy utworów, które z powodzeniem dałoby się wydać w jednym... :roll:

W tym konkretnym wypadku chyba trudno byłoby wydać oba tomy w jednym woluminie. Żeby to osiągnąć FS musiałaby zmniejszyć czcionkę i margines o połowę. A na drugim tom zacznę polować od jutra.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
kurp 


Posty: 29
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-01-21, 23:10   

Tigana napisał/a:
W tym konkretnym wypadku chyba trudno byłoby wydać oba tomy w jednym woluminie. Żeby to osiągnąć FS musiałaby zmniejszyć czcionkę i margines o połowę. A na drugim tom zacznę polować od jutra.

Rzecz właśnie w tym, że drugi tom jest wyjątkowo cienki. Całość dałoby się spokojnie wydać na sześciuset fabrycznych stronach...
:-|
_________________
Krzysztof Pochmara
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-21, 23:12   

kurp napisał/a:
Rzecz właśnie w tym, że drugi tom jest wyjątkowo cienki. Całość dałoby się spokojnie wydać na sześciuset fabrycznych stronach... :-|

Nie widziałem, nie wiedziałem. A to łobuzy. Pod kilem ich trzeba przeciągnąć //argh Zorientowali sie, ze Komuda dobrze się sprzedaje i kombinują.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-21, 23:31   

Całość "Galeonów wojny" to ok. 840 000 znaków, czyli mniej-więcej dwa "Bohuny". Czyli faktycznie może dałoby się to w jakichś 600 paru stronach zamknąć. Tyle że książka musiałaby kosztować pewnie 33 PLN - o ile na drugi tom PLO Grzędy ludziska baaardzo czekali, o tyle "Galeony..." raczej nie poszłyby aż tak dobrze. Skutkiem tego zarówno autor, jak i wydawca zarobiliby mniej. Autor, żeby zapłacić swoje rachunki musiałby szybciej wyprodukować następną książkę, co mogłoby niekorzystnie wpłynąć na jej jakość. Wydawca zaś być może dopiąłby pasa na inne projekty.
Nie żebym coś tam lub kogoś chciał koniecznie tłumaczyć, ale takie są prawa rynku. FS dzięki obranej polityce sprzedaje kupę książek - ludziska mają co czytać, autorzy mogą pisać i jednocześnie mieć na rachunki, a wydawca ma na masełko i kolejne projekty.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-21, 23:53   

Dabliu napisał/a:
Nie żebym coś tam lub kogoś chciał koniecznie tłumaczyć, ale takie są prawa rynku. FS dzięki obranej polityce sprzedaje kupę książek - ludziska mają co czytać, autorzy mogą pisać i jednocześnie mieć na rachunki, a wydawca ma na masełko i kolejne projekty.

Ok, MAG też dzieli na tomy ale tam IMO jest to bardziej uzasadnione. FS na faktycznie swoją politykę i dla czytelników jest ona mało korzystna. To znaczy daję ułudę niskiej ceny. Jest to pewien fenomen że ludzie wolą dać 2x25 niż raz 32. No skoda ja uważam ze galony nie musiały by by byś dzielone ale oczywiście Autor i FS mniej by zarobili
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-01-22, 08:33   

Znalazłam świetny antykwariat w sieci ^^
I tak kupiłam Świętego Leibowitza i dzikokonne, Hyperion, Cykl Lyonesse tom 1 oraz Księcia Psów Elliott, którą mam zamiar skompletować w całości :)
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Bianka 


Posty: 13
Skąd: Danzig
Wysłany: 2008-01-22, 11:28   

Liv napisał/a:
Znalazłam świetny antykwariat w sieci ^^
I tak kupiłam Świętego Leibowitza i dzikokonne, Hyperion, Cykl Lyonesse tom 1 oraz Księcia Psów Elliott, którą mam zamiar skompletować w całości :)


Zazdroszczę antykwariatu... ale Eliot całej nie wydali. Koronę gwiazd przerwali na 3 czy 4 tomie po polsku znczy się. Tak jak "bramy śmierci" duetu Weis i Hickman (jedynego cyklu ich autorstwa, który chciałam skończyć)
_________________
- Co jedzą smoki?
- Jak bardzo chcesz wiedzieć?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-01-22, 13:56   

Liv :arrow: "Święty Leibowitz i Dzikokonna" to całkowita porażka jest.

Wydawanie cyklu "Korona Gwiazd" Zysk zakończył na trzeciej części ("do trzech razy sztuka" ;) ). Seria liczy w sumie siedem części. Podobno polski wydawca od dwóch lat duma, duma i wydumać nie może czy brać się za ciąg dalszy. Do innych tytułów wrócili po latach, a do tego cuś nie bardzo im się pali. ;)

Nie widzę innego wyjścia jak słać do nich stosowne maile, bo chyba tylko inicjatywa ze strony Czytelników może ich trochę (p)obudzić do działania.
  
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2008-01-22, 21:45   

Wiem, wiem ale jestem już na piątym tomie i od czwartej części czytam w oryginale, i tak połowę cyklu będę miała po angielsku - czwarta część dostępna jest w empiku, resztę zamówiłam na amazon.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Neander 
Rex Mundi


Posty: 64
Skąd: mam wiedzieć?!
Wysłany: 2008-01-22, 22:48   

A mi niedawno przyszła przesyłka z Maga z całą 'Malazańską księga poległych Stephena Eriksona (no dobra, nie całą - odpuściłem 2 tomy opowieści :P ). Ponadto dzisiaj jeszcze dostałem "Jestem legendą" Richarda Mathersona. Trzeba wreszcie sprawdzić jak książka ma się do filmu (tak wiem, słyszałem opinie).
_________________
Jak zostać fantastą? Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody.

Kir Bułyczow
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-01-24, 14:50   

Dabliu napisał/a:
Nie żebym coś tam lub kogoś chciał koniecznie tłumaczyć, ale takie są prawa rynku

Z jednej strony to rozumiem, ale nie lubię przesady. FS sprzedaje dużo raczej cienkich książek (mówię o ilości stron), więc od czasu do czasu mogłaby coś grubszego wydać. I nie tylko takiego PLO. Do tej pory książki te naprawdę konkurowały cenami, ale jak widzę, zaczyna się to zmieniać. Moim zdaniem nawet 35 zł za całość Galeonów, to nie byłoby za dużo, jak jest prawie 60, to już mnie to irytuje.

Tak, domyślam się, że większość potencjalnych klientów patrzy tylko na cenę, bez przeliczania jej na ilość czytania, ale i tak mi się to nie podoba.

Jakby ktoś chciał kontynuować ten wątek do zapraszam do tematu: Wydawnictwa.



Mimo narzekań, drugi tom Galeonów nabyłam.
Oprócz tego:
Fizjonomika - J. Ford
Lesio - Chmielewska
Lądowanie w Garwolinie - Chmielewska.

I na tym się na pewno nie skończy...
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13