FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakub Żulczyk
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-11-20, 19:14   Jakub Żulczyk

Cytat:
Jakub Żulczyk (ur. 12 sierpnia 1983) polski pisarz i dziennikarz. Pochodzi z Nidzicy (województwo warmińsko-mazurskie). Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje m.in. z Lampą i Machiną, jest stałym felietonistą Exklusiva. Pisał stały felieton o anomaliach polskiej popkultury do Dziennika, pod tytułem "15 minut sławy". Obecnie redaguje autorską rubrykę 'Tydzień Kultury Polskiej' na łamach Wprost.

Jak na razie mam za sobą lekturę " Instytutu " i zdecydowanie mogę tą książkę polecić. Napisana bardzo dobrym językiem zarówno wartościowym literacko jak i porywajacym. Do tego troszkę smaczków dla krakusów. To nie tylko zwykłą książka grozy ale dość głęboka interpretacjia ludzkich zachowań.
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-11, 10:13   

ja czekam na jego0 kolejną książkę. Na "Zmorojewo". Okładka chyba już sama daje do myślenia. Wydaje mi się, że to będzie niezły horror.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-01-11, 11:50   

Pamiętaj tylko, że to książka dla młodzieży.
_________________
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-01-11, 15:50   

No, nie zgodzę się - językowo Żulczyk jest strasznie słaby (tak, czytałem Instytut). Z treścią już lepiej, ale na pewno nie jest to literatura najwyższych lotów.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-15, 10:16   

Dla młodzieży? To chyba wiesz coś więcej ode mnie,bo z opisu wcale to nie wynika.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2011-02-01, 08:16   

Ja na razie przeczytałem Tylko Instytut. I nie zgodzę się z opinią, że jest słaby językowo może to nie jest książka gdzie jeżyk sam w sobie były najważniejszy i Autor się nim popisuje to jednak operuje on językiem dość sprawnie i na tle innych polskich pisarzy moim zdaniem wypada dodrze.
Instytut zrobił na mnie spore wrażenie między innymi po przez sposób w jaki został napisany. Ale i treść odciska się w pamięci. Autor czesto stawia dość zdecydowane poglady na świat i to jak powinno się z w nim żyć.
Miejsce akcji nie ejst bez znaczenia. Bo ktoś kto kraków zna nie co inaczej spojrzy na tą powieść.
Genrlanie polecam
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-19, 12:22   

Rzeczywiście "Zmorojewo" jest dla młodzieży. ale jak się okazuje może też się spokojnie spodobać również dorosłym czytelnikom. Ja tan wcale nie czułam, ze książka jest jakaś infantylna czy coś w tym stylu. To ciekawa propozycja, inna niż większość z tych, które są dzisiaj oferowane na rynku wydawniczym. Ma klimat i to się czuje
 
 
Greybrother 

Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-28, 23:57   

Bardzo dobrze czytało mi się Zmorojewo. Grała muzyka jeśli chodzi o styl, fabułę, dialogi,pomysł na fantasy w polskich, współczesnych realiach. Na pewno lepiej niż u Pilipiuka. Podobała mi się lekkość tego pisania i poczucie humoru. Z przyjemnością czytałem zabawne refleksje autora na temat wydarzeń w szołbiznesie na łamach i sympatia mi nie minęła po lekturze. Czekam na więcej
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2019-03-27, 23:00   

Kuba już odszedł od Fantastyki ale piszę nadal i piszę coraz lepiej. Bardzo współczesne powieści, zdecydowanie warte uwagi. Jednocześnie realizuje się jako pisarz scenariuszy serialowych. No i wybił się chyba obecnie do głównego nurtu polskich pisarzy i zagości tam na długo długo.
 
 
Flawiusz 
Poszukiwacz


Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-11-19, 15:19   

Odkopię ten post, bo Żulczyka lubię i cenię. Moją pierwszą jego książką było ,,Wzgórze Psów", kryminał poprzelatany zawiłościami rodzinnymi. Potem obejrzałam serial Ślepnąc od świateł no i co tu dużo mówić musiałam przeczytać książkę. Odtąd to jest moja jedna z topowych książek po prostu o życiu, dużo refleksji miałem nad nią.
_________________
How can I be lost, if I've got nowhere to go?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-11-19, 17:17   

Odgrzebał zombie Toudiego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Geron


Posty: 15
Wysłany: 2022-12-10, 13:54   

Nawet nie wiedziałem, że Kuba pisał fantastykę, głównie chyba się skupiałem na historiach opartych na rzeczywistości typu ślepnąc od świateł, ale to ciekawe zerknę.
_________________
Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,85 sekundy. Zapytań do SQL: 13