FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Orange Ekstraklasa
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-22, 19:56   Orange Ekstraklasa

W sobotę dokończono 11 kolejkę Orange Ekstraklasy. Legia przegrała z Odrą --_- , Wisła wygrała derby Krakowa. --_- . Byłem już prawie pewny tego, że Wisła i Legia odjadą rywalom i do końca sezonu będą walczyć między sobą o zwycięstwo. Ale jak widać, tak raczej nie będzie. Coraz bardziej skłaniam się ku stwierdzeniu, że Wisła w tym sezonie zdobędzie tytuł.

W klasyfikacji strzelców prowadzą:
1. Dawid Jarka (Górnik) 10
2. Paweł Brożek (Wisła) 8
3. Marcin Zając (Lech) 7

A w lidzie Wisła (29 pkt) przed Koroną (25 pkt) a na trzecim Legia (24 pkt).
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
  
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-24, 23:04   

Michniewicz pożegnał Zagłębie L. a Kowalik Zagłębie S. Nie powiem żebym płakał za tym panem. W sumie w Sosnowcu czeka sie na dwie rzeczy - zakończenie remontu stadionu i porządki Szatana w zimie. Już teraz wiadomo, ze 4-5 zawodników poleci z zespołu.
A w weekend mecz jesieni Wisła K. vs Legia W. Ja obstawiam "Białą Gwiazdę", ale tak naprawdę to każdy wynik jest możliwy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-24, 23:10   

Tigana napisał/a:
Michniewicz pożegnał Zagłębie L.


Dziś czytałem że KGHM chce zatrudnić na jego miejsce Nevio Scale. Ciekawe czy się to im uda. Po Leo to był by drugi światowej klasy trener w Polsce. Ostatnio pracował w Spartaku Moskwa.

Tigana napisał/a:
A w weekend mecz jesieni Wisła K. vs Legia W. Ja obstawiam "Białą Gwiazdę", ale tak naprawdę to każdy wynik jest możliwy.


Spodziewam się najgorszego, czyli batów od Wisły. To jeszcze nie czas Legii Urban miał mało czasu. Udało mu się zbudować ciekawy zespół ale to jeszcze wymaga trochę pracy. W tym roku pewnie Wisła będzie poza zasięgiem większości.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-28, 22:42   

Maeg napisał/a:
W tym roku pewnie Wisła będzie poza zasięgiem większości.

Ja jestem ciekaw na co stać Koronę Kielce. Da razy łapali zadyszke na koniec sezonu ? Do trzech razy sztuka ? No i Górnik Zabrze - młodość i rutyna okazuje się mieszanką wybuchowa - 4-5 miejsce na koniec sezonu ?

[ Dodano: 2007-10-28, 22:42 ]
No i mecz jesieni za nami. A kto wygrał WISŁA //hurra WISŁA //gol WISŁA //cheerleader Patrząc na skróty widać, że wiślacy mieli przewagę i wygrali zasłużenie. Szkoda tylko, że w drugiej połowie zawodnicy "Białej Gwiazdy" seryjnie marnowali okazje do strzelenia większej ilości bramek - cóż są takie dni.Legia na dobrą sprawę miała dwie okazje, ale strzał Edsona sparował Pawełek, a Giza się nie popisał. Wygrał też Lech i Korona - oba zespoły mają spore aspiracje, ale Wisły w tej rundzie już chyba nie dogonią, za to wiosną wszystko będzie możliwe. Zagłębie S. w meczu dwóch drużyn z nowymi trenerami nie podołało lubinianom tracąc gola w 90 minucie . Gloria Victis - bo dali z siebie wszystko.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-29, 15:56   

Tigana napisał/a:
No i mecz jesieni za nami. A kto wygrał WISŁA


Nie widzę powodów do takiej radości :-PP Zobaczymy jak będzie na wiosnę kto lepiej przygotuje drużynę na drugą rundę. Niech Legia wzmocni się w ataku a sytuacja będzie wyglądać inaczej. Mi się marzy jakiś Hiszpan mniej więcej klasy Astiza, bo Legia znowu została bez napastników.

Cóż pewnie w tym sezonie Legia zajmę 2-3 miejsce, może powalczy z Koroną o tytuł wicemistrza. A Wisełka pewnie i tak eliminacji do LM nie przejdzie, nie z tym składem mimo wszystko.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-29, 17:52   

Maeg napisał/a:
Zobaczymy jak będzie na wiosnę kto lepiej przygotuje drużynę na drugą rundę.

A jak ma być ? Bardzo ciekawie. Na wiosnę Wisła K. gra wszystkie trudne mecze na wyjeździe (Legia, Lech , Korona) więc wszystko może się zdążyć.
Maeg napisał/a:
A Wisełka pewnie i tak eliminacji do LM nie przejdzie, nie z tym składem mimo wszystko.

Liczę, że po kontuzji Niedzielan szybko wróci do pełni formy. Być może także "Franek" i "Szymek" zawitają pod wawel - inna sprawa, zę na nich przyszłości drużyny się nie zbuduje.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-10-29, 18:08   

Maeg napisał/a:
Zobaczymy jak będzie na wiosnę kto lepiej przygotuje drużynę na drugą rundę.

Przykro mi, ale obecnie Legię i Wisłę dzieli przepaść, na korzyść Krakowian oczywiście. 8)

Z optymizmem patrzę w przyszłość Wisły. Kontuzja Niedzielana nie ma póki co większych konsekwencji, na wiosnę więc może być tylko lepiej. Poza tym - na trybuny stadionu przy Reymonta wrócił prezes Cupiał, który przez jakiś czas targany wątpliwościami, czy aby Wisełki nie sprzedać, postanowił spróbować jeszcze raz zwalczyć o Ligę Mistrzów. Należy więc spodziewać się wzmocnień - zimą, i później, latem. Gdy Wisła odzyska należne jej miejsce, czyli 1 pozycję w Orange Ekstraklasie.

Zieńczuk w takiej formie obowiązkowo do kadry; w tej chwili chyba najlepszy piłkarz na krajowych boiskach.

A Legia okazał się jednak [w ostatnich meczach] grupą średniej klasy grajków z kilkoma wyjątkami - Roger, Edson, Giza. Ci panowie raczej nic w tym sezonie nie ugrają, może w następnym, po poważnym wzmocnieniach... 8)
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-29, 18:22   

Mnie najbardziej cieszy, ze zarówno Wisłę K. jak i Legię prowadzą stosunkowo jeszcze młodzi trenerzy - Urban i Skorza. Jeśli dodamy do tego Michniewicz, Zielińskiego (Korona K.), nawet Wieczorka to widać, że coś się dzieje. W obwodzie jeszcze jest Wdowczyk i Kubicki. Mam nadzieję, ze jeszcze rok, może dwa i wszyscy "strażacy' a'la Jabłoński czy Broniszewski, Wójcik zejdą z OE a ich miejsce zastąpi nowe pokolenie trenerów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-29, 18:22   

Gand napisał/a:
Przykro mi, ale obecnie Legię i Wisłę dzieli przepaść, na korzyść Krakowian oczywiście.


Przepaścią bym tego nie nazwał, może Legia nie zaprezentowała niczego nadzwyczajnego ale Wisła z taką skutecznością też nie prezentuje się najlepiej. Liczą się bramki a nie stworzone sytuacje :-PP Wisła pewnie jeszcze pod dupsku w tym sezonie oberwie.
Niedzielan i Kosowski gracze których forma zależy od fazy księżyca, wrócili do Polski bo w zagranicznych ligach niczego nie zwojowali ;-).
Cóż nikt w tym sezonie w Legii raczej o mistrzostwie nie mówił, Legia buduje nowy zespół po pracy Wdowczyka, którego nigdy nie lubiłem i niech siedzi w drugiej lidze. A Wisła znowu zbuduje zespół oparty na zawodnikach których brak zepchnie ją na dalsze pozycje. Chciałbym żeby w Polsce był chociaż jeden klub który może coś w Europie pokazać ale nie zbuduje się go na piłkarzach którzy sobie w niej nie poradzili ;-).

Ja nie rozumiem co się widzi w Szymkowiaku, najlepsze mecze rozgrywał z Cyprem czy podobnymi zespołami ale już w starciu z trudniejszymi zespołami zawodził.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-29, 18:24   

Gand napisał/a:
Przykro mi, ale obecnie Legię i Wisłę dzieli przepaść, na korzyść Krakowian oczywiście. 8)

Nie ma co nawet komentować... Legia Tragedia i tyle. Grają jak skończone... no właśnie i to nie jest tylko moej zdanie, ale także fanatycznych kibiców, których znam. Wszyscy są załamani wynikami i ostatnią serią. --_- Mistrzostwo przy takiej grze to nawet jak Wisła się położy jest niemożliwe. Zobaczymy co będzie w przerwie zimowej, ale wątpię aby zrobili zakupy z głową... Grzelaki i inne dziwaki... --_- Puchary? 3. miejsce jak zajmą będę zadowolony.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-29, 18:27   

Maeg napisał/a:
Ja nie rozumiem co się widzi w Szymkowiaku, najlepsze mecze rozgrywał z Cyprem czy podobnymi zespołami ale już w starciu z trudniejszymi zespołami zawodził.

Ale w OE się sprawdzał i chociaż na mecze ligowe można go wpuszczać żeby się inni nie przemęczali ;) Kosowski chyba dojrzał. Już nie przypomina zawodnika z MŚ, który nie potrafił przebić sie przez obronę Ekwadoru czy Niemiec. Inna sprawa, ze prawdziwą weryfikacja polskich klubów są puchary i konfrontacja z zespołami z innych krajów. Oby przyszły sezon był w końcu lepszy, bo o gorzej będzie trudno.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 21:07   

Powiem krótko jeśli Wisła K. wygra 2 ostatnie mecze rundy jesiennej, a raczej już wiosennej to tytuł mistrza ma w kieszeni. Może się mylę, ale tak to widzę. Szkoda tylko, ze już słyszy się nie o wzmacnianiu zespołu a sprzedaży zawodników. Ponoć na wylocie są: Zieńczuk, Dudka, Brożek. Uważam, ze byłaby to duża szkoda dla zespoły gdyby faktycznie odeszli. Oczywiście nie ma osób niezastąpionych, ale patrząc na to co wyprawia Zieńczuk ręce same składają sie do oklasków. Niewiadomy jest też los Kosowskiego - póki co jego kontrakt nie został przedłużony.

Z radosnych wieści - Leo zostaje w Polsce na dłużej. No w końcu Listek się popisał ( a raczej browary Tyskie, które sponsorują Leo)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 21:26   

Legia aby choć myśleć jeszcze o dogonieniu Wisły potrzebuję jakieś dobrego napastnika. Bo gra nieźle i stwarza dużo sytuacji strzeleckich. Problemem jest ich wykorzystanie. Niby ma niezłych napastników, ale... Chinyama ma jeszcze problemy z taktyką i ustawianiem się, przez co nie wykorzystuje sytuacji. Grzelak niestety cały czas gra jakiś spięty, brak mu pewności i wiary w siebie. Niestety top o części wina kibiców, którzy mu nie pomagają a wprost przeciwnie :-? Grosicki (widziałem go dziś w centrum :-P ) ma problemy z hazardem a Korzym... sam już nie wiem :roll: Generalnie z napadem jest w Legii źle. Chinyama potrzebuje trochę czasu aby nauczyć się techniki i powinien zacząć strzelać bramki, bo możliwości ma naprawdę duże. Do Grzelaka nie byłem przekonany od początku i nie wiem czy coś z niego jeszcze będzie. Grosicki... duży talent, bardzo duże możliwości, ale oby ich przez własną głupotę nie zmarnował. W każdym razie z chłopakiem pracuje już psycholog. Natomiast co do Korzyma to mam wrażenie, że od dwóch lat w ogóle się nie rozwija. A był podobno takim wielkim talentem.
Wierzę jednak w potknięcia Wisły i mistrzostwo Legii. Choć będzie bardzo ciężko.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 21:30   

Nabu Nezzar napisał/a:
Wierzę jednak w potknięcia Wisły i mistrzostwo Legii. Choć będzie bardzo ciężko.

Nie tak dawno to Wisła K. miała do Legii 5 pkt w plecy więc wszystko jest możliwe. Jeśli już "Biała Gwiazda" miałaby gdzieś pogubić punkty to marzę żeby stało sie to w Sosnowcu w meczu z Zagłebiem. W końcu mamy stadion z reflektorami i podgrzewaną murawą //kas Już teraz można powiedzieć, ze będzie to najnowocześniejszy stadion w III lidze //toudi
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-02, 21:22   

Zaczęła się runda wiosenna i w sumie nic sie nie zmieniło. Wisła K. punktuje kolejnych przeciwników (tym razem Górnik Zabrze) a jej rywale tracą punkty. No i Zagłębie S. - udało nam się zdobyć jeden punkt w meczu z Lechem //kas Jeszcze kilka i powalczymy o przedostatnie miejsce w tabeli. Super :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-12, 16:14   

W końcu dobra wiadomość dla Zagłębia S. Utrzymano usunięcie o jedną klasę rozgrywkowa, ale przy okazji zawieszono do przyszłego sezonu karę odjęcia 4 punktów. W rezultacie Zagłębie ma na swoim koncie 8 punktów i tylko (aż) 8 do strefy barażowej. Nadzieje odżyły.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakończyła sie runda jesienna - jak była waszym zdaniem? Zaskakująca czy oczywista? Dla mnie to powrót do starego tj supremacji Wisły K. i Legii w OE. O trzecie miejsce powalczy Lech i Korona, ubiegłoroczni triumfatorzy raczej obejdą się smakiem. Cieszy mnie dobra fora Górnika Zabrze - w końcu nie będa musieli walczyć o utrzymanie się, a w przyszłym sezonie powinni uderzyc do pierwszej "piątki". Czuje za to, że w Bełchatowie kończy sięczas Lenczyka - jeśli w rundzie wiosennej nie będzie cudu to latem pan Orest pożegna się ze stanowiskiem.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-13, 14:47   

Zaskakująco-oczywista :-P Wiem, że jedno wyklucza drugie, ale taka właśnie jest ta nasza ekstraklasa :-P Zaskakująca bo Wisła K. tak szybko wróciła do supremacji i rozdawania kart. Poprzednio 8 miejsce(dawno nie miałem takiej radochy :-) ) , przyjście nowego trenera Skorży i proszę. Naprawdę nie spodziewałem się tego. Wisła nie miała być aż tak dobra :-P Niespodzianką była także początkowa postawa Legii. Siedem zwycięstw, rekord pobity - genialny początek. A przecież Legia po sprzedaży kilku zawodników i przyjściu debiutanta Urbana miała jedynie walczyć o pudło. A tu proszę, drugie miejsce. Zaskakująca jest też dla mnie postawa jednego z nowych nabytków Legii - Hiszpana Inaki Astiza. Prezentuje się znakomicie i jest zdecydowanie najlepszych obrońca ligi. Oby Legia wykupiła go jak najszybciej. Z drugiej strony niestety ten Grosicki...
A reszta? Fajnie, że radzi sobie na trenerskiej ławce Jacek Zieliński, jedna z ikon Legii. W końcu Korona jest w ścisłej czołówce ekstraklasy. Smuci postawa Zagłębia Sosnowiec, zdecydowanie najsłabszym teamie. Zaskakuje słabszy sezon "miedzianych" z Lubina i GKS z Bełchatowa. W końcu w poprzednim sezonie obie drużyny rozdawały karty. A może to wróciło normalne? Właśnie to jest oczywiste - Legia i Wisła na czele walczące o mistrzostwo a reszta drużyn stanowi dla nich tło.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-26, 13:12   

Z tą naszą OE jest ciekawie - wszyscy narzekają na jej poziom, a jak co do czego to (tj prawa do transmisji) to chcą sie pozabijać. Ciekawe jaki będzie efekt tych utarczek - ponoć na 100% TVN nie będzie miał magazynu ligowego, bo pokpili sprawę z ofertą - szkoda :-/

Druga ciekawa kwestia - co z Widzewem i Zagłębiem L ? Ponoć są mocne dowody na ich korupcyjne machlojki. Czy spadną na koniec sezonu do II czy III ligi ?

No i na deser - PO chce żeby spółki skarbu państwa przestały dotować zespoły sportowe, bo to sprzyja korupcji. Jeśli to przejdzie - Bełchatów, Lubin i wiele innych klubów może już się zwijać.

Będzie ciekawie :badgrin:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-16, 20:34   

No i się stało Kamil Kosowski poleciał z Wisły K. Żle, że odszedł, dobrze, ze akurat teraz - trener będzie miał czas na ustawienie zespołu bez "Kosy". Najbardziej interesuje mnie czy Krzynówek faktycznie osiądzie pod Wawelem? To byłoby coś.
_______________________________________________________________

A 'moje' Zagłębie Sosnowiec sie zbroi. Po serii nieudanych transferów (sprawdziły sie 2 na 9) włodarze zrobili zaciąg legii cudzoziemskiej - Słowaków, Ukraińców i bodajże Bułgarów - tylko czy to coś da?
______________________________________

No i spuścili Widzew z OE - ciekawe tylko jak to będzie wyglądać w praktyce. Teraz czekam na Zagłębie L. i będzie można zacząć grać uczciwie.

PISAĆ TO NIE BLOG //buu
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-01-16, 20:40   

O czym mamy pisać? Zima jest. Misie śpią. A okienko transferowe w odróżnieniu od naszych domowych zamarzło chyba. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Scypion 


Posty: 9
Skąd: Schwarzwald O/S
Wysłany: 2008-02-07, 09:20   

MadMill napisał/a:
O czym mamy pisać? Zima jest. Misie śpią. A okienko transferowe w odróżnieniu od naszych domowych zamarzło chyba. :P


Zima dobiega juz konca (o ile mozna uznac, że w tmy roku w naszym kraju jakaś zima byla w ogóle) wiec można znowu pisać o lidze. Zagłębie od kiedy pamiętam handlujące meczami wreszcie zdegradowane, podobnie Widzew. Widac jakim warsztatem popisal sie Czesio M. Może ktos ukręci łeb budżetowym klubom, jako płatnik podatków nie widzę potrzeby aby zyski generowane przez te firmy były używane do realizacji chorych ambicji prezesów. Aby wreszcie pogadać trochę o lidzę... Czekam na Wielkie Derby Śląska, już sprzedano wszystkie bilety znajdujące sie w klubach, pozostało tylko trochę na kupbilet.pl oraz w promocji WARKI. Będzie niekwestionowany rekord frekwencji OE. Do pierwszego meczu Ruchu pozostalo 10 dni. Na pocyatke Zaglebie Sosnowiec //pisowcy
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-02-07, 13:42   

A Matusiak wypożyczony do Wisły (ciekawe czy i w Krakowie będzie "grzał ławę)? ;)
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-07, 15:34   

Scypion napisał/a:
Do pierwszego meczu Ruchu pozostalo 10 dni. Na pocyatke Zaglebie Sosnowiec //pisowcy

Będzie masakra, ale zwycięstwo i tak będzie nasze //hurra No chyba, że nie ;)
Patrzac na ruchy kadrowe - Wisełka K. znów sie wzmocniła - Matusiak, ponoć Łobodziński, a Garguła czeka w kolejce. O Legii cisza - raczej sprzedają (m.in w końcu Burkhard ). Systematycznie wzmacnia się Korona - póki co Kowalewski, a także Lech. Zakupy zweryfikuje i tak boisko.
A Zagłębie S. pożegnało sporą grupę darmozjadów i zrobiło zaciąg Legii Cudzoziemskiej - głównie z Bałkanów i Słowacji. Ciekawe czy to zda egzamin. Najważniejsze, ze oddano nam odjęte punkty więc nadzieja na II ligę wciąż jest.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-02-24, 11:53   

NO i OE ruszyła. Wisła K. zremisowała, ale i tak powiększyła swoją przewagę do Legii o 1 punkt. Mnie najbardziej interesowało spotkanie Zagłębia S. z Ruchem. niestety padł bezbramkowy remis, który nas nie urządza - do bezpiecznego miejsca dajacego spadek tylko do II ligi brakuje nam 8 punktów i jak nie wierzę żeby udało nam sie je odrodzić. No, ale cuda sie zdarzają.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-07, 22:34   

//gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol //gol
Co za mecz, co za emocje, co za sukces. Skazywane na pożarcie Zagłębie S. pokonała 2-1 Legię Warszawę. Nie było drużyną lepszą, ale skuteczniejszą na pewno - 3 strzały celne - 2 bramki. Duze brawa dla trenera Orzeszka za dobre zmiany - zwycięską bramkę strzelił ledwo co wprowadzony na boisko Folc. To się nazywa mieć nosa. A Legia grała bez wiary, zabrakło też waleczności - samo wyszkolenie techniczne to było za mało na ambitnie grających Zagłębiaków.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-10, 00:08   

Żenada. Cudem będzie jeśli Legia powalczy o drugą pozycję. Niestety czarno to widzę, bo Groclin jest w tej rundzie nie do pobicia. 3 mecze - 3 zwycięstwa i 10 zdobytych bramek przy 0 straconych. Dobrze, że Lech i Korona grają równie źle jak Legia bo inaczej "Wojskowi" spadli by i z tego trzeciego miejsca. Gdyby nie Chinyama to nie miałby kto bramek zdobywać...
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-03-10, 10:47   

Gratulacje dla Zagłębia Sosnowiec!!!
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-03-10, 15:12   

Zabawna jest ta nasza liga. Nadal nie wiadomo, kto na pewno spadnie i ile zespołów awansuje, co zakrawa na komedię. Dodatkowo Wisła grając piłkę co najwyżej średnią wygrywa z wicemistrzem Polski i zwiększa przewagę punktową nad drugim zespołem do pułapu, który zapewne wkrótce już zapewni jej mistrzostwo. Legia gra tragicznie. Nie żebym jakoś rozpaczał, bo fanem nie jestem, ale szkoda mi Urbana. Facet ma pomysł i papiery na trenowanie ale zarząd coś nie chce mu pomóc dając kasę na wzmocnienia. Nie chciałbym, żeby go przypadkiem zwolniono, bo za czas jakiś Urban mógłby być doskonałym kandydatem na selekcjonera. Ale do tego musi nabierać doświadczenia, a warunki do tego ma w Legii chociażby.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-10, 21:48   

Himura napisał/a:
Gratulacje dla Zagłębia Sosnowiec!!!

Dzięki :mrgreen: Mam nadzieję, ze sosnowiecka drużyna jeszcze nie raz zaskoczy - chociaż o utrzymaniu ( i grze w II lidze) możemy tylko pomarzyć.
Gand napisał/a:
Nie chciałbym, żeby go przypadkiem zwolniono, bo za czas jakiś Urban mógłby być doskonałym kandydatem na selekcjonera. Ale do tego musi nabierać doświadczenia, a warunki do tego ma w Legii chociażby.

Urban to dobrze zapowiadający się trener - tylko czy pasuje na nasze, krajowe podwórko? Też mam nadzieję, zę go nie wyrzucą, ale włodarze klubów OE nie słyną z cierpliwości.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2008-03-11, 10:13   

Tigano jeszcze jest iskierka nadziei.
_________________
Płyńcie łzy moje poprzez smutku knieje! Wygnani na wieki, niechże was opłaczę; Gdzie czarny ptak nocy haniebną pieśń pieje, Tam dni pędzić będą tułacze.
------------------
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14