FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Total War
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-01-03, 01:53   

Po ciężkich zmaganiach zainstalowałem Medievala II - gdyby nie mój zepsuty dysk mógłbym nawet na high dać większość rzeczy ;)
Naiwnie liczyłem, że poprawili trochę AI od czasów Rome, ale pomyliłem się całkowicie - komputer rozpoczyna bitwę pod Hastings ustawiając w poprzek połowę swoich wojsk, tracąc całkowicie swoją historyczną przewagę (ściana tarcz). Potem jest jeszcze ciekawiej - kilka jednostek ustawia w krzyż, a potem po krótkim skirmishu rusza w dół zbocza na moją ścianę włóczni. A każdą następną bitwę wygrywałem zabiciem wrogiego generała, który atakował mając na plecach moją kawalerię. Jako że część kampanijną przerobiłem w Rome Total War(wystarczyło mi, że AI nie radziło sobie ze mną mając 1500 ludzi przewagi...), to ograniczę się do bitw po necie z użytkownikami tego forum ;)
pozdrawiam
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-02-28, 21:22   

Jander napisał/a:
Po ciężkich zmaganiach zainstalowałem Medievala II - gdyby nie mój zepsuty dysk mógłbym nawet na high dać większość rzeczy ;)
Naiwnie liczyłem, że poprawili trochę AI od czasów Rome, ale pomyliłem się całkowicie - komputer rozpoczyna bitwę pod Hastings ustawiając w poprzek połowę swoich wojsk, tracąc całkowicie swoją historyczną przewagę (ściana tarcz). Potem jest jeszcze ciekawiej - kilka jednostek ustawia w krzyż, a potem po krótkim skirmishu rusza w dół zbocza na moją ścianę włóczni. A każdą następną bitwę wygrywałem zabiciem wrogiego generała, który atakował mając na plecach moją kawalerię. Jako że część kampanijną przerobiłem w Rome Total War(wystarczyło mi, że AI nie radziło sobie ze mną mając 1500 ludzi przewagi...), to ograniczę się do bitw po necie z użytkownikami tego forum ;)
pozdrawiam

Medieval 2 - jest to gra czy raczej podstawka dla moderów. To co Moderzy z tą grą wyczyniają to po prostu: Cud Miód i Orzeszki w Jednym.
Nie wszystkie są pozbawione błędów ale to co fani serii "total War" zrobili z najnowszą odsłoną i nadal robią to coś piknego.
Zapraszam: http://www.totalwar.org.p...e48bef6b40f6645 i wskakiwać do działu o modach - szczególnie tych globalnych :]
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Ploud 
Niuch niuch


Posty: 54
Skąd: że znowu
Wysłany: 2009-02-02, 18:44   

Hej ludzie. Ściągnąłem medievala II ale jakoś niemogę POLSKĄ grać. podobno trzeba zmodyfikować jakiś plik ale niemogę sie nigdzie dowiedzieć jaki. Czy wie ktoś może co to trzeba zrobić bo grać w mdievala innymi krajami to jest grzech. POLSKA.
_________________
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-02-02, 18:49   

Jander answers:
aby odblokować np. Polskę wchodzimy do folderu w Medieval II Total War/data/world/maps/campaign/imperial_campaig n

i szukamy pliku o nazwie: descr_strat
Po otwarciu przenosimy kraj z
end
unlockable

do
campaign
playable
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Ploud 
Niuch niuch


Posty: 54
Skąd: że znowu
Wysłany: 2009-03-07, 22:38   

Nareszcie... Empire: Total war. Dzisiaj zainstalowałem przeszedłem samouczki i gram kampanie fabularyzowaną. Sterowanie piechota jak i okrętami jest bardzo proste a oprawa graficzna na wysokim poziomie, szkoda tylko że wszytskie ludki mają identyczne twarze, ale jakoś to przeżyje. Ogólnie super gra, ale Steam na którym trzeba mieć konto to porażka, syf, dziadostwo.

Universe at war - dopiero zacząłem ale widać ze gierka nie nowa. Grafika średnia ale sama gra jest dobra
_________________
AĄBCĆDEĘFGHIJKLŁMNŃOÓPQRSŚTUVWXYZŹŻ
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-03-04, 09:43   

Po dłuższym pomyślunku udało mi się odblokować możliwość ponownej instalacji Empire: Total War (Przypomniałem sobie na jakim koncie pocztowym zakładałem konto steam XD ). Skończyłem prestiżową kampanię Polakami. W 1799 miałem dwa miliony złota, prestiżu w ch... znaczy dużo, a moje imperium rozciągało się od Hiszpani, po Skandynawię, przez Włochy, Afrykę, Bliski wschód i północna połowę Indii, aż do Bangladeszu. No i całe drzewko technologii.

Teraz jak mam chwilę, to rozkręcam Konfederację Maracką. W piętnaście lat podbiłem całe Indie i dotarłem już do Afganistanu. Planuję dojść do Wielkiej Brytanii ;) Ogólnie fajna i odprężająca gra. Miło popatrzeć na walkę strzelecką regimentów, szturmy obronne (moździerze schowane za jednostkami zmuszają zazwyczaj przeciwnika do opuszczenia bezpiecznych murów i przeprowadzania kontrataku). W najbliższych planach ostrzę sobie zęby na dodatek do DoW II, przeciwnikiem tradycyjnie ma być Chaos. Zobaczymy jak to będzie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-09-08, 12:25   

Total War Mecieval II rozczarowuje mnie pod względem konnicy - zepchnięta jest do roli wręcz pomocniczej. Niemniej trochę Anglią i Polską trochę pograłem.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-08, 12:30   

Tixon napisał/a:
Total War Mecieval II rozczarowuje mnie pod względem konnicy - zepchnięta jest do roli wręcz pomocniczej.

Mi to nie przeszkadza, jakoś bardziej mnie kręcą zmasowane bitwy piechoty ;)

@

Oj, utrivv. Zapomniałem jeszcze o serii Europa Universalis ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-09-08, 13:33   

MrSpellu napisał/a:
Tixon napisał/a:
Total War Mecieval II rozczarowuje mnie pod względem konnicy - zepchnięta jest do roli wręcz pomocniczej.

Mi to nie przeszkadza, jakoś bardziej mnie kręcą zmasowane bitwy piechoty ;)

@

Oj, utrivv. Zapomniałem jeszcze o serii Europa Universalis ;)


Ech, nie ma nic lepszego od wdeptania piechoty przeciwnika w ziemię. A tu konnica nie może się nawet przebić :(


Co do UE to gram w III Polską i po podbiciu całej Europu (jedna lokacja Francji, tej na B obok i Joanitów), Ameryki Północnej i połowy Południowej nie bardzo mam co robić.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-01-04, 15:42   

Oprócz Kane i Lynch... To Rome Total War.
Co moge napisać na temat tej gry? Chyba to że jeśli chodzi o grafikę to Medieval miażdży Rome, po za tym gra się równie milutko jak w owe Medieval mimo tego że do wyboru mamy tylko trzy rody rzymskie. Ja obecnie gram Brutusami póki co zająłem dwa miasteczka w tym Mediolan i rozwijam się bardziej na północ a za klika dni być może najadę na sam Rzym by w nim władać ;)

Lady i jak tam Kane??
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2011-01-04, 21:12   

MarcinusRomanus - granie w Rome: Total War polecam wyłącznie z modem Total Realism. Różnica jak między zabawą klockami a budowaniu budynków. Coś jak z modem Grey Wolves do Silent Huntera III - jak poznasz to nie będziesz w stanie grać bez niego. :)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-01-04, 21:49   

Mod i pewnie będzie na dniach... Na razie póki co obczajam co i jak... Ale Medievala chyba i tak nie przebije ;) Czekam aż przejdę kampanię i będę mógł skopać rzymskie tyłki Kartaginą lub Galami:)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-04-02, 00:16   

Obecnie, poza nieśmiertelnym Lineage2 (obecnie na kronice Freyi) grywam jeszcze w Total War: Shogun 2 Jako daimo Shimazu dążę do zostania siogunem. Gra jak na razie wydaje się mi najlepszą z całej serii, tylko jej wymaganiom sprzętowym ledwo może sprostać mój nieco przestarzały komp.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-04-23, 09:15   

Total War: SHOGUN 2 i tak po dwóch dniach gry muszę stwierdzić, że chociaż gra jest wypaśna, ma multum opcji i frakcji oraz wciąga, jest właściwie niegrywalna.
1) Poziom trudności - gram na najniższym i muszę przyznać, że mi się udaje. Opanowałem całe Kiusiu i zacząłem wchodzić w Honsiu, ale to koniec - mimo wymaksowanej gospodarki i silnej armii (ponieważ inwestowałem tylko w sztuki administracyjne), kasy ubywa w zastraszającym tempie, buddyści organizują rebelie, a większość rodów jest wroga i zaraz przystąpi do wojny.
2) Mechanika - rozwój jest utrudniony, nie dość, że trzeba mieć odpowiednie sztuki, to jeszcze cała zabawa z surowcami i zapasami żywności. W efekcie nie ma dylematu co budować - budynki wojskowe czy gospodarczo cywilne (agenci), bo można budować tylko to, co się opracowało w sztukach. No i limit budynków daje mocno w kość. Drugim gwoździem jest dyplomacja i relacje z innymi rodami. Określane w sposób czysto mechaniczny - rozrastasz się, to dostajesz ujemne punkty do relacji. Nawet jak masz sojusz i małżeństwo z rodem potwierdzone wymianą zakładników (co ciekawe nie można mieć transakcji wymiennej - ktoś za kogoś, tylko w jedna stronę). No i najlepsze - co robi mały rodek o słabej pozycji militarnej, klepiący biedę i bez sojuszników, gdy jesteś tuż tuż obok niego? Może by tak podłączył się do potężniejszego sąsiada, zawiązał z nim sojusz? Nie?
Agentura... Po jednym agencie na wybudowany im przypisany budynek. Teoretycznie rozbudowując je, powinno się mieć więcej, ale... u mnie chrześcijaństwo szerzy troje misjonarzy. Pff.
3) Bitwa. A raczej jej brak - opłaca mi się posiadać liczną i silną armię, która wszystko rozwiązuje szybką bitwą, bo te w real time (piękne wprowadzenia mają) wczytują się po kilka minut. Podobnie jest z ich zakończeniami, wczytaniem gry i (ale trochę mniej już) nową turą.

Ech, pograłbym w starego Shoguna :/
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-04-30, 22:24   

Cytat:
Chyba ostatni rasowy cRPG - Świątynia Pierwotnego Zła. Gra jest niedopracowana i niestabilna, ale... do diabła, stworzyli ją maniacy z ś.p. Troiki i widać, że dali czadu, gdzie tylko mogli. Sława im i salut za to co zdziałali tu i w Arcanum.

Znam, grałem. Jakieś pięć kwadransów. Przez godzinę rajcowałem się i ustawiałem drużynę, jej cechy i takie tam bzdurki, potem przyszło do zadań i walki i skończyłem.

U mnie Total War: SHOGUN 2 z modami. I to jest inna gra :)

Nie no przesadzam, główne wady (z cholernie sztywną mechaniką) pozostały, jednak dzięki szeregowi drobnych zmian da się normalnie pograć.
http://www.twcenter.net/f...457#post9294457
Pakiet różności Radious - więcej żywności, tańsza armia, więcej doświadczenia z budynków, szybsza produkcja, szybsze badania, trzy punkty na awans, większe garnizony, odrobinę usprawniona dyplomacja (z możliwością wyłączenia podziału krainy - jeszcze się na to nie skusiłem, ale coraz bardziej przychylam).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2011-11-06, 14:49   

Zabrałem się za Napoleon Total War :-P Musze przyznać, że seria Total War idzie za ciosem. Piękna grafika, grywalność, tło historyczne ( tak, tak w końcu mogę się wcielić w Napoleona ;) ) Jeszcze muszę zobaczyć jak wyglądają owe bitwy morskie ;)Teraz pytanie do tych którzy już mieli styk z tą grą... czy po przejściu Napoleońskiej kampanii dochodzą nowe frakcje??
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-07, 12:33   

MarcinusRomanus napisał/a:
Teraz pytanie do tych którzy już mieli styk z tą grą... czy po przejściu Napoleońskiej kampanii dochodzą nowe frakcje??

Nie, oprócz Francji masz tylko Wlk Brytanię, Rosję, Prusy i Austrię. W DLC dochodzi Hiszpania w kampanii na Półwyspie Pirenejskim.To najbardziej uboga w ilość frakcji część serii. Aczkolwiek w tej części po raz pierwszy można grać z kimś kampanię (każdą) przez net, a nie tylko same bitwy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-11-07, 12:36   

Cytat:
Nie, oprócz Francji masz tylko Wlk Brytanię, Rosję, Prusy i Austrię. W DLC dochodzi Hiszpania w kampanii na Półwyspie Pirenejskim.To najbardziej uboga w ilość frakcji część serii. Aczkolwiek w tej części po raz pierwszy można grać z kimś kampanię (każdą) przez net, a nie tylko same bitwy.

I tak żałuję wydanych pieniędzy.
Z Shogunem już się nie wygłupiałem.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-11-07, 12:46   

Shogun jest zajefajny. Teraz gram tylko w tę grę. No dobra, czasem odpalę Silent Hunter.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-11-07, 12:48   

Mówisz? Może kiedyś się jednak skuszę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-11-07, 17:58   

Fidel-F2 napisał/a:
Shogun jest zajefajny. Teraz gram tylko w tę grę. No dobra, czasem odpalę Silent Hunter.

Tylko powiedz, z jakimi modami?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-11-07, 22:52   

MrSpellu, ostatnio grałem w Medievala TW, ominął mnie Napoleon i okolice i w porównaniu do MTW Shogun jest mocno inny i trudniejszy ale i bardziej miodny. Przynajmniej dla mnie.

Tixon, Nie jestem hardcorem. Wcześniej grałem w SH III bez modów a teraz SH IV plus dodatek z u-botami co daje wersję 1.5 (co jest koniecznością ze względu na błędy wcześniejszych wersji). Więcej niczego nie instalowałem. Modów są jakieś straszliwe ilości ale mnie to nie kręci. Cieszy mnie, że to Pacyfik bo jestem fanem walk na tym obszarze i wsio.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-11-07, 23:07   

Fidel-F2 napisał/a:
Tixon, Nie jestem hardcorem. Wcześniej grałem w SH III bez modów a teraz SH IV plus dodatek z u-botami co daje wersję 1.5 (co jest koniecznością ze względu na błędy wcześniejszych wersji). Więcej niczego nie instalowałem. Modów są jakieś straszliwe ilości ale mnie to nie kręci. Cieszy mnie, że to Pacyfik bo jestem fanem walk na tym obszarze i wsio.

Shogun, shogun, bo SH to nie moja bajka ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-11-07, 23:09   

podstawka tylko, a możesz coś polecić?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-11-07, 23:16   

Korzystałem z pakietu różności Radious - więcej żywności, tańsza armia, więcej doświadczenia z budynków, szybsza produkcja, szybsze badania, trzy punkty na awans, większe garnizony, odrobinę usprawniona dyplomacja. Gra się o wiele lepiej, chociaż nie wiem czy to ogólna tendencja, czy tylko u mnie, starcia między sporymi klanami wyglądało tak, że obie strony gromadziły po trzy, cztery armie i jedynie szybką walką dało się osiągnąć zwycięstwo przy umiarkowanych stratach.
http://www.twcenter.net/f...play.php?f=1758
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-11-07, 23:26   

Tixon napisał/a:
więcej żywności, tańsza armia, więcej doświadczenia z budynków, szybsza produkcja, szybsze badania, trzy punkty na awans, większe garnizony,
nie wiem czy mnie to interesuje, teraz jest trudno ale chyba tak wolę, chociaż może te większe garnizony, trudniej zdobyć miasta bez armii
Przejrzałem pobieżnie i być może na Naval Mod sie skuszę :-P

anyway, dzięki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2011-11-08, 00:07   

No dzięki modom jest łatwiej. Ale łatwiej, bo pozwalają w końcu planować. Tj jeśli zainwestujesz w gospodarkę (dzięki modowi z żywnością), będziesz w plecy jeśli idzie o armie i jej możliwości (np. płonące strzały), ale za kilkadziesiąt tur będziesz miał bogate miasta z bonusu od żywności (+50 do zysku co turę pod koniec miałem). Garnizony - dużą armią na szybkiej walce zdobędziesz bez problemu, ale za to podczas obrony, jeśli jesteś dobry, to rozbijesz większość armii wroga.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2011-11-08, 12:49   

Fidel-F2 napisał/a:
MrSpellu, ostatnio grałem w Medievala TW, ominął mnie Napoleon i okolice i w porównaniu do MTW Shogun jest mocno inny i trudniejszy ale i bardziej miodny. Przynajmniej dla mnie.

W Medivala grało się super. W Empire tylko dobrze, a Napoleon mnie wynudził.
Już nawet mi się nie chciało raz na jakiś czas włączyć sobie bitwy i ponaparzać się batalionami.
Dziadostwo szybko poleciało z dysku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-11-08, 21:29   

Medievala II ratują liczne mody i prostota zrobienia własnych. Empire niestety jest tylko betą, a NTW ma do wyboru za mało frakcji. Shogun II jest dobry, ale niestety jego modowanie jest mocno utrudnione. Dlatego tez Medek bardziej się mi podoba.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-11-08, 22:13   

MTV bezwzględnie jest dobrą grą ale za łatwą i za obszerną. Nigdy nie dałem rady zakończyć. Po podbiciu okolicy zamieniałem się w walec który rozjeżdżał kolejne państwa z palcem w... a po podbiciu połowy mapy dalej już mi się nie chciało. Grałem w SS 6.x plus jakiś patch.
W Shogunie rajcują mnie bitwy morskie. Irytuje mnie dość krótka ścieżka rozwoju postaci indywidualnych.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14