FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytniki
Autor Wiadomość
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-01-03, 11:53   

Romulus napisał/a:
A że wolę iPada z uwagi na jego wielofunkcyjnośc, to jeśli czytniki nie przebiją jego zajebistości, to nawet ich nie tykam

Nawet gdyby jakimś cudem na tablecie czytało się tak wygodnie jak na czytniku i wytrzymywałby tyle godzin to wielofunkcyjność byłaby dla mnie paradoksalnie wadą - internet odciągałby mnie pewnie mocno od czytania i czytałbym po jednej stronie, nie angażując się w lekturę.
Romulus napisał/a:
Jak wcześniej rzucałem urwami i wujami na Steam, tak teraz twierdzę, że to ustrojstwo jest bardzo wygodne. Zwłaszcza jak stracę płytkę z grą.

Wyrzuciłem jakiś czas temu kilkaset kopii zapasowych gier. Po co mi one na płytkach, skoro mogę mieć z internetu? Czytnika płyt używałem tylko raz - do zainstalowania windy. Steam pasuje mi idealnie.
utriv napisał/a:
Książki mają jedną podstawową zaletę która sprawia że nawet nie rozważam zastąpienia mojego zbiorku - żaden gówniarz z sąsiedztwa czy wirus nie włamie się na czytnik i nie wykasuje mi tego co od lat zbieram.

Ciekawe czy czytnik można ubezpieczyć podobnie jak biblioteczkę. W każdym razie jeśli na takim Kindle jeśli stracisz dane, padnie Kindle, cokolwiek - możesz odzyskać swoje książki podobnie jak na Steamie. Tak w ogóle na naprawdę stare książki - najzwyczajniej w świecie się rozkładają. Trzymam właśnie w rękach wydanie Hrabiego Monte Christo z 1954 roku - tylna okładka już odpadła, reszta wytrzyma jeszcze jedno góra dwa czytania. Książki podobnie jak czytnik nie są nieśmiertelne, ponieważ są fizyczne, natomiast pliki nie są.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-01-03, 12:21   

Jeszcze trochę lat tej propagandy, a sam przesiądę się na wirtualne książki... //pisowcy
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2012-01-03, 12:28   

Rzecz w tym, że już dawno bym to zrobił. Kwestia przyzwyczajeń i tyle. Spróbowałem i wiem, że TO DZIAŁA. A na profesjonalnym czytniku pewnie bym przesiadł się już dawno :) Tyle, że powoli będę to robił. Najpierw wirtualne gazety i magazyny na iPadzie. Potem zobaczy się z książkami.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-01-03, 12:42   

Tixon napisał/a:
Jeszcze trochę lat tej propagandy, a sam przesiądę się na wirtualne książki...

Całkowicie przesiąść się jest bardzo trudno, u mnie jest zwykła koegzystencja papieru i e-papieru.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2012-03-01, 11:11   

Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna czytnika e-booków, niestety nie bardzo się na nich wyznaję, no i cena większości tych pewnie lepszych jest jak na razie dla mnie zaporowa. A tymczasem Empik zaproponował taki sprzęt:

http://www.empik.com/e-cz...99,multimedia-p

Co o nim myślą Ci z Was, którzy się znają i używaja czytników ? Cena wydaje się atrakcyjna...
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-03-01, 11:15   

To nie jest czytnik per se, to ubogi tablet. Ekran LCD, czas działania 8h. Nie nadaje się to do czytania książek bardziej niż ekran komputera. Sporo osób pewnie się niestety nabierze.
Sama cena czytników to nie tak duży problem jak niewielka oferta e-książek, zwłaszcza wydawnictw fantastycznych.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Max Werner 
Antykwariusz


Posty: 916
Skąd: Fiorina Fury 161
Wysłany: 2012-03-01, 11:19   

A jaki byś polecał ? Optimum jakości i atrakcyjności cenowej ?
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-03-01, 11:22   

Zdecydowanie Kindle, ceny przy obecnym kursie dolara z doliczeniem wszystkich dodatkowych kosztów w postaci przesyłki i VATu (kiedyś VAT pokrywał Amazon) zaczynają się od 500zł zależnie od wersji. Mooooże coś w kwestii ceny się zmieni jak Amazon wejdzie do Polski, prawdopodobnie w ciągu kilku miesięcy.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-03-01, 15:00   

Prawdopodobnie po wejściu Amazon do Polski będę rozglądał się za dobrym czytnikiem. Na co warto zwrócić uwagę, czym kierować się przy wyborze?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-03-01, 15:10   

Czy zakupione e-booki da się skopiować celem stworzenia kopii zapasowych?
Jak wygląda kwestia pamięci, dysku (czy cokolwiek w tym Kindle siedzi)?
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-03-01, 15:11   

Jeśli w jednym zdaniu powiązałeś zakup czytnika z wejściem Amazon do Polski to chyba sobie sam odpowiedziałeś na pytanie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-03-01, 15:25   

Jak brzmi odpowiedź?

Kindle - każdy czytnik tak nazywam. ;)
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-03-01, 15:33   

To normalne pliki, więc pewnie normalnie się da, ale jakoś nie miałem potrzeby tego robić. Amazon trzyma je w chmurze, inne sklepy to pewnie jak stracisz możesz wysłać na Kindle ponownie.
Co do pamięci to jest to 2, 3,5 lub 4 gb zależnie od modelu + nieograniczona chmura.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-03-01, 15:34   

co to jest ta chmura?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-03-01, 15:42   

Jander napisał/a:
To normalne pliki, więc pewnie normalnie się da, ale jakoś nie miałem potrzeby tego robić. Amazon trzyma je w chmurze, inne sklepy to pewnie jak stracisz możesz wysłać na Kindle ponownie.


Pewnie, ale czy masz tę pewność, skoro tego nie sprawdziłeś?
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-03-01, 15:57   

W tym momencie ściągnięcie e-booka ze sklepu zajęło mi około 30 sekund, razem z przypomnieniem sobie hasła. Tak, skopiowałem go, zmieniłem nazwę i wywaliłem kosza.
edit: Batou lepiej wyjaśnił. :)
_________________
www.lovage.soup.io
  
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-03-01, 16:02   

Fidel-F2 napisał/a:
co to jest ta chmura?

Marketingowo-informatyczna nowomowa. Praktycznie oznacza to w tym przypadku to, że kupione ebooki (pliki) są przechowywane na serwerze Amazon i powiązane z kontem użytkownika. Nawet jeśli tego Kindle utopisz/rozjedziesz walcem, to wszystkie książki kupione w Amazonie jesteś w stanie na nowo pobrać na nowego Kindle, albo na kompa.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-03-01, 16:03   

dzienks
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-03-01, 19:32   

Na tej samej zasadzie działa Steam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-02, 10:50   

Dymy, chmury - jedna mgła :D
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-03-05, 08:58   

batou napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
co to jest ta chmura?

Marketingowo-informatyczna nowomowa. Praktycznie oznacza to w tym przypadku to, że kupione ebooki (pliki) są przechowywane na serwerze Amazon i powiązane z kontem użytkownika. Nawet jeśli tego Kindle utopisz/rozjedziesz walcem, to wszystkie książki kupione w Amazonie jesteś w stanie na nowo pobrać na nowego Kindle, albo na kompa.

Oczywiście o ile ktoś tych plików nie usunął, nie zamknął ci konta , nie dopatrzył się piractwa, nie skończyły się pieniądze, nie doszło do ludzkiego błędu czy zwyczajnej katastrofy.
Do tego dochodzi utrata kontroli nad integralnością i bezpieczeństwem plików (za chwilę pojawią się robaki wyspecjalizowane w atakowaniu chmury i początkowo zbiorą krwawe żniwo :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-03-05, 09:48   

Nie no, jasne, że apokalipsa czyha za rogiem, ale w sumie to możesz sobie też te książki sam backupować na dysk/pen drive'a/płytkę. Myślę, że to i tak postęp w stosunku do papieru, który backupować ciężko :)

A tak w ogóle to w sobotniej GW był ciekawy tekst Orlińskiego o zagrożeniach płynących z przerzucania się z papieru na pliki. Niekoniecznie literatury (chociaż też), ale projektów ustaw itp. Głównie wskazywał na potencjalne problemy z łatwiejszą modyfikacją treści niż do tej pory i wynikające z tego możliwe manipulacje.
 
 
Tobiasz42

Posty: 1
Wysłany: 2012-07-31, 11:32   

Witam
Mam pytanie do użytkowników czytnika elektronicznego czy po dłuższym czytaniu 2-3 godzinki nie bolą Was oczy. Czy czytniki nie psują zbytnio oczów i nie są dla nich męczące.
_________________
kosmetyczne-opakowania.pl
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-31, 19:09   

Nie bardziej niż zwykła, papierowa książka.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
mad5killz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-31, 19:18   

Tobiasz42 napisał/a:
Czy czytniki nie psują zbytnio oczów i nie są dla nich męczące.

Moich oczów nie tknęli jeszcze one, te czytniki zbyt dotkliwie, uraźliwie.
Oczów mych obojga z dwóch.

Przepraszam, musiałem. (:

Nie mam własnego czytnika ebooków, ale miałem okazję przeczytać dwie książki na Kindle 2.
Nie sprawiło mi to najmniejszych problemów, nie bolały mnie oczy,
nie musiałem się długo przyzwyczajać. Ekran E Ink sprawdza się znakomicie. (:
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-31, 19:40   

Jander napisał/a:
Nie bardziej niż zwykła, papierowa książka.


Tylko w przypadku jeżeli mówimy o czytniku wyposażonym w e-papier (jak na przykład Kindle).
Niektóre czytniki dostępne na rynku mają ekrany LCD, co jak wiadomo wiąże się z wypalaniem oczu w dość szybkim tempie (zresztą czytnik ebooków z ekranem LCD? - to w ogóle nie powinno nazywać się czytnikiem, tylko ubogim tabletem).

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem to polecam Kindle Touch. Po miesiącu intensywnego użytkowania nie zauważam żadnych wad. No może poza opcją podkreślania, bo trochę ciężko się to robi, ale podejrzewam że nikt z tego zbyt dużo nie korzysta (chyba, że czyta się Welin :mrgreen: ). Obawiałem się czytnika z dotykowym ekranem, ale w sumie jest to wygodne rozwiązanie.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-31, 19:50   

adamo0 napisał/a:
czytniku wyposażonym w e-papier

Tylko taką opcję uznaję za czytnik, więc po co wspominać o innych. :) (chociaż w najnowszym Uwarzam Rze nie ma takiego rozróżnienia).
Ja się raczej nieprędko zdecyduję na wersję dotykową, żaden gadżet z tą opcją mnie jeszcze nie przekonał. Odpowiada mi Kindle Keyboard, ale też wielkiego wyboru gdy kupowałem nie miałem. Teraz bym pewnie wziął najbardziej łysą, najtańszą wersję.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-07-31, 19:56   

Jander napisał/a:
w najnowszym Uwarzam Rze nie ma takiego rozróżnienia
Oni chyba w ogóle nie wspominali o tych ąpikowych i innych z LCD, raczej o tym jaki rodzaj e-papieru jest w którym czytniku. Ja mam zamiar polować na łysą wersję, chociaż trochę się martwię, czy nie będzie kłopotów z nawigacją.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-07-31, 19:59   

Stoi jak byk: "Ceny czytników kształtują się od około 300zł [...] Trekstor - czytnik Empiku dostępny jest w cenie od 230zł"
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-07-31, 20:06   

Łe, to nie doczytałam. Ale w opisie technologii wyświetlaczy nic o nim nie było.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13