FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
księga życzeń
Autor Wiadomość
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 17:10   

Nie mam uprawnień, żeby przenieść posta Tigany do życzeń, to niech już tu będzie. ;)

Tigano, nie wiem, czy w tej chwili jest taka potrzeba. W tych działach nie ma jeszcze aż tak wielu wątków, żeby coś trzeba było szukać. Ale jak tam się zrobi tłoczniej, to przykleję. Tylko przyda się przykleić 'co czytamy' i 'recenzje' i coś jeszcze i potem będzie więcej wątków przyklejonych niż nieprzyklejonych. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-31, 18:08   

Elektra napisał/a:
Co Wy na to, żeby umieścić linka do wątku: Powitanie w ogłoszeniu na górze?


Szczerze powiem to jakoś nie jestem przekonana ;) Oczywiście możemy tak zrobić, ale czy jest to tak konieczne? Jak ktoś będzie chciał to i tak się przywita, tak samo z samym udzielaniem się na forum :)

andy :arrow: jak masz jakieś propozycje, które mogłyby usprawnić prace tego forum to się nie krępuj :mrgreen:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 18:17   

Metzli napisał/a:
Jak ktoś będzie chciał to i tak się przywita, tak samo z samym udzielaniem się na forum

Ale moim zdaniem to jest takie wyciągnięcie ręki do tych bardziej nieśmiałych. ;)

A do tego czasem przegapi się ich przywitanie w szałcie i niektórzy admini mają do ludzi pretensje. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-10-31, 18:43   

Proponuje żebyście dały na próbę link do Powitań nad forum, a potem się sprawdzi jak to działa w praktyce tj czy "nowi" się wypowiadają w tymże temacie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 18:56   

Metzli nie wiem jeszcze jak to się tu rozwinie, ale jeżeli bardziej książkowo to moja rada co do recek - zrobić oddzielne katalogi literowe. Łatwiej cuś znaleźć i się do tego odnieść. Na innych forach się to sprawdza. Na FiR tego nie było i między innymi dlatego przestałem zamieszczać tam recki. Bo wybaczcie ale przez ponad setkę stron to ja się przebijać nie będę. Inni pewnie też, ale zrobicie jak uważacie
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 18:59   

Jeśli każdy w jednym poście będzie recenzował jedną książkę, to nie widzę w tym większego problemu. Oczywiście jeśli tamten wątek się jakoś rozwinie.


andy napisał/a:
Na FiR tego nie było i między innymi dlatego przestałem zamieszczać tam recki. Bo wybaczcie ale przez ponad setkę stron to ja się przebijać nie będę.

Miałeś ustawione dwa posty na stronę? ;P

W ogóle myślę, że działy książkowe trzeba będzie jakoś rozbudować, ale niekoniecznie już teraz.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 19:10   

Elektra napisał/a:
Miałeś ustawione dwa posty na stronę? ;P

Nie ale moment reckę się piszę po to co by autor takowej w samozadowolenie wpadł, czy jako punkt wyjścia do ewentualnej dyskusji. Jak wsio do jednego woreczka to mi się widzi, że to pierwsze. A z resztą poczekam i się zobaczy. Nic na siłę. No młotka podobno można użyć, ale ja nie z tych
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-10-31, 19:17   

andy napisał/a:
No młotka podobno można użyć, ale ja nie z tych

Jak zmienisz zdanie, to mogę pożyczyć: //mlotek

Trzeba się zastanowić, jak te wątki mają wyglądać. Jeśli ma być wyjście do dyskusji, to od razu lepiej byłoby tworzyć tematy dotyczące konkretnych autorów. Z drugiej strony, bez sensu tworzyć nowy wątek, jeśli będą w nim dwa, trzy posty, bo np. nikt więcej tego nie czytał itp.
Z kolei wątek z samymi reckami jest przydatny dla tych, którzy chcą się tylko czegoś dowiedzieć o danej książce, czy warto w ogóle po nią sięgać.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-10-31, 20:45   

Szczerze mówiąc zastanawiam się jak będzie lepiej - może ta sama recka wyląduje w 2 miejscach ? w spisie recek (dla ciekawskich) i w tematycznym poście zapoczątkowującym dyskusje ?. A co z sytuacją kiedy recka dotyczy książki o której już się dyskutuje ? - Wtedy wchodzi na koniec tematu ? Manipulujemy datą, żeby była na początku :P ? czy jak ?
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 21:07   

wred bo posta mi chyba porzedniego wcieło. Jak masz ochotę to se zobacz jak to funkcjonuje na superbii, kgb, czy f451
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-10-31, 21:52   

no widzę na superbii chociaż bez rejestracji mnie dalej nie wpuszcza - z zewnątrz wygląda to na dobrze poukładane.
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 21:57   

Ano po atakach botów taka zasada, że gośc to tylko strukturę widzi
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2007-11-03, 14:38   

1. Proponuję, żeby widoczne w profilu było "Dołączył' i data dołączenia bez wchodzenia w profil.

2. Proponuję dodać galerię avatarów, na którą można by wejść po wejściu w opcję "Profil".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-11-03, 14:41   

Bernard Gui napisał/a:
1. Proponuję, żeby widoczne w profilu było "Dołączył' i data dołączenia bez wchodzenia w profil.
0 logiki ;) - jak może w profilu być widoczne bez wchodzenia w profil,

W postach nie będzie bo do niczego nie potrzebne :) - nijak ma się do jakości dyskusji, docelowo wszystko poza linkiem do PM i PROFILU z postów poleci (czyli jeszcze E-mail, WWW i GG)

Co do galerii to może coś tam wgram jak znajdę jakieś fajne
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2007-11-03, 14:59   

wred napisał/a:
jak może w profilu być widoczne bez wchodzenia w profil,

Chodzi o to, że widoczne podczas oglądania tematu - tak jak np. na FiRze. Zresztą, sam nick bez żadnych napisów pod spodem wygląda jakoś tak łyso ;)
wred napisał/a:
Co do galerii to może coś tam wgram jak znajdę jakieś fajne

A tak w ogóle, to skąd większość zarejestrowanych tu użytkowników wzięło swoje avki, często identyczne z tymi na FiRze, skoro nie było i nie ma galerii?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-03, 15:05   

Bo tworzymy je sami Bernard, albo przerabiamy z istniejących jpg , potem wrzucamy na serwer i JEST ;)

Samo mogę dorzucić do galerii kilka avków for certa nie większych niż 120x120 ^^
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 15:06   

Ja mam swoj od ponad 3 latek jak się po forach książkowych obijam. Podobnie jak nick i tego nie zmieniam.
A reszta czy będą infa o ilości postow dacie przyłączenia to mnie to rybka. To forum dość młode jest czyli tych 70 userow doskoczyło niedawno. A ile kto postów napisał to wybacz, ale mnie to nie interesuje. Podobnie jak jakie rangi zbiorowe, drabinkowe czy indywidualne
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-11-03, 15:07   

Bernard Gui napisał/a:
Chodzi o to, że widoczne podczas oglądania tematu - tak jak np. na FiRze. Zresztą, sam nick bez żadnych napisów pod spodem wygląda jakoś tak łyso ;)
Kwestia przyzwyczajenia ;) . No i to nie FiR :)

Co do avka to możesz wziąć skądkolwiek - wstawiasz z własnego komputera albo podajesz link do obrazka z internetu, trzeci sposób to galeria.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2007-11-03, 15:11   

Liv napisał/a:
Bo tworzymy je sami

To można je samemu tworzyć? O.o. A jak się to robi?
Liv napisał/a:
albo przerabiamy z istniejących jpg

A co to jest jpg?
wred napisał/a:
Kwestia przyzwyczajenia . No i to nie FiR

E, na BŚ też tak jest. I nie tylko. Na wielu innych forach też.
A na BŚ jest również od razu widoczna opcja "wiek".
wred napisał/a:
podajesz link do obrazka z internetu

Podaję ten link komu? Modowi lub adminowi?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 15:13   

Wyedytuj se profi i popatz oraz przeczytaj do końca co pisze - powinno być jasne
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2007-11-03, 15:14   

Na górze forum masz link do Profilu, tam na dole jest sekcja odnośnie avatara i miejsce na podanie adresu obrazka z komputera albo sieci.
 
 
Retiarius 


Posty: 158
Wysłany: 2007-11-03, 15:32   

Przydałby się kod do dodawania filmików z youtube na forum. Wkleja się w nie końcówkę adresu filmiku i filmik jest w poście.
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 15:40   

A sam link nie wystarczy?
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 17:05   

Bernard Gui napisał/a:
To można je samemu tworzyć? O.o. A jak się to robi?

A jak inni to robią? xD Bierzesz obrazek, wycinasz z niego kwadrat (albo coś innego) w MS Paint, A. Photoshopie czy innym edytorze grafiki, dorzucasz jakieś ozdobne frędzle (jeśli potrafisz i masz coś lepszego niż paint) i już.
JPG to format pliku. Żartujesz sobie czy aż taki z Ciebie komputerowy n00b? :P

Retiarius napisał/a:
Przydałby się kod do dodawania filmików z youtube na forum.

Nie!!! //buu Filmiki youtuba wyglądają brzydko i ładują się wieki.
_________________
goodreads .
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-03, 17:09   

Galeria raczej ie jest potrzebna, jak ktoś będzie chciał avek to sam go sobie znajdzie i to tkai jaki najbardziej do niego pasuje.
Kodowaniu filmików z tubki stanowcze nie z powodów jakie podała Dhu.
_________________

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 21:12   

Dla n00bów oferuję się zrobić kilka avków do galerii o.o ...
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-11-04, 11:37   

A jak ktoś jest leniwy i nie chce mu się samemu robić, tudzież nie potrafi, to na sieci istnieją setki stron oferujących gotowe, różnotematyczne avatary o różnorakich wymiarach.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-05, 19:54   

Hmm... może warto by było zrobić dwa działy w fantastyce, jeden poświęcony zagranicznym autorom, a drugi polskim ?
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-05, 19:56   

Jaki podział, na fantasy/s-f/horror czy też na polskie/zagraniczne? Tzn to było i jest w planach czekamy tylko żeby się trochę zapełniło, ale wychodzi "problem" jak to podzielić. Proszę o wypowiedzi. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 19:57   

To zależy na co stawiacie? Jak na literaturę to proponuje skorzystać ze sprawdzonych wzorców, co by następnego bałaganu jak na FiR nie powtarzać (to moja prywatna opinia)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14