FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Biblionetka
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-02-03, 20:13   

Dhu: serwis dopiero rusza i z tego co wiem, to chyba dopiero jest około 10 osób zalogowanych :P Na pewno jest niedopracowany i wiele pracy przed autorami.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-02-03, 20:19   

Mnie się nie podoba wizualnie. Nie wiem dlaczego kojarzy mi się z serwisem dla dzieci. Jak na razie nie udało się im mnie przekonać do rejestracji. Poczekamy zobaczymy ale kolejny podobny portal jest mi mało potrzebny chyba
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-09-23, 19:00   

Odświeżyłem sobie moją obecność w Goodreads. A raczej tak naprawdę ją zacząłem, bo do tej pory byłem tam tylko zalogowany. W zasadzie zacząłem ją przypadkiem. W AppStore znalazłem aplikację Goodreads. A w niej fajną funkcję. Skaner kodów ISBN, po których aplikacja rozpoznaje książkę i pozwala ją potem dodać do bazy. Cieszę się jak dziecko, które dostało nową zabawkę i mam zamiar zeskanować wszystkie kody ISBN książek, które posiadam i dodać do bazy. Nie wszystkie są rozpoznawane, co mnie zdziwiło kiedy skanowałem jaką retro-sensacyjną powieść. Ale nie psuje mi to zabawy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-09-23, 19:49   

Też korzystam z Goodreads. Przyjemny serwis - łatwo zebrać szerokie opinie o interesujących nas książkach. Co prawda często gęsto zapominam uaktualniać profil o nowe książki, ale co tam ;)
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-09-23, 19:52   

Ja zapominam o nim czasem na dłuższy czas, ale nawet udaje mi się w miarę wszystkie przeczytane książki oceniać. Szkoda że Kindle nie uaktualnia automatycznie ilości przeczytanych stron. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-10-14, 21:32   

Od kilku lat mam konto na biblionetce, ale jakos mnie nie przekonuje ten serwis. Ocenilem prawie 500 ksiazek, a w rekomendacjach pozycje z samej gory maja zaledwie okolo 19%. Nie mowiac juz o tym, ze te proponowane ksiazki sa raczej nieciekawe. Lubimyczytac jest pod tym wzgledem lepsze?Warto sie przeniesc?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2013-10-15, 05:50   

Kiedy przesiadłem się na aplikację Goodreads na ajFonie, zapomniałem o Biblionetce. I nie używam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-10-15, 07:36   

W Lubimyczytać polecanek nie ma w ogóle.

Te 19% to jakieś dziwne jest.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2013-10-15, 07:57   

W Lubimy Czytać rekomendacje są, ale tak źle wymyślone, że nie da się z tego korzystać. Jeśli oceniłeś książkę jakiegoś autora, to w rekomendacjach LC będą się pojawiać wszystkie pozycje, jakie ten autor napisał.
A nie masz w Biblionetce jakiegoś dziwnego filtra ustawionego na gatunek czy cokolwiek innego, bo 19%, to naprawdę dziwnie mało. Jeśli od czasu do czasu włączę sobie tam rekomendacje, to mam około 80%.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-10-15, 08:00   

a ja nawet 99% mam, Grę o Tron Martina :)
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-10-15, 08:37   

Bo takie polecanki powinny bazować na wysokich ocenach jeszcze nieprzeczytanych przez nas książek, wystawionych przez tych userów, którzy podobnie ocenili książki już przez nas przeczytane. Czysta statystyka. Robiliśmy to na studiach dla Netflixa.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-10-15, 08:40   

Oto szczyt listy moich rekomendacji z Biblionetki (zadnych filtrow nie mam wlaczonych):

19% Panie Łaskawe: Tom 2 (antologia; Gaiman Neil, Hempel Marc, Kristiansen Teddy i inni)
18% Rakietowe szlaki: Tom 3 (antologia; Bishop Michael, Bradbury Ray (Bradbury Raymond Douglas), Huberath Marek S. (pseud.) i inni)
18% Drood (Simmons Dan)
18% Idiota (Dostojewski Fiodor (Dostojewski Teodor))
18% Czarny obelisk (Remarque Erich Maria (właśc. Remark Erich Paul))
17% Trzej towarzysze (Remarque Erich Maria (właśc. Remark Erich Paul))
17% Biesy (Dostojewski Fiodor (Dostojewski Teodor))
17% Ja, Dago Piastun (Nienacki Zbigniew (właśc. Nowicki Zbigniew Tomasz))
17% Czas życia i czas śmierci (Remarque Erich Maria (właśc. Remark Erich Paul))
17% Iskra życia (Remarque Erich Maria (właśc. Remark Erich Paul))

Jak widac - malo to odkrywcze.
Wobec tego sprawdzilem lubimyczytac. Wbilem wczoraj 100 ocen i dzis rpawdzilem co mi rekomenduje. System jest podobny, tez glownie ksiazki autorow, ktorych juz czytalem i wysoko ocenilem, ale poza tym jest tez sporo nowosci, o ktorych nie slyszalem nawet. Problem w tym, ze to chyba ksiazki o wampirach <3. Dzisiaj wrzuce kolejne 100 ocen i zobacze co sie stanie ;) .
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-10-15, 09:13   

dworkin napisał/a:
Bo takie polecanki powinny bazować na wysokich ocenach jeszcze nieprzeczytanych przez nas książek, wystawionych przez tych userów, którzy podobnie ocenili książki już przez nas przeczytane. Czysta statystyka. Robiliśmy to na studiach dla Netflixa.
imho tak to działa na biblionetce, Martina wysoko oceniłem tylko Piaseczniki i średnio jakąś antologię w której brał udział a pierwsze cztery polecanki 99-97% to Martin

Misiel napisał/a:
Jak widac - malo to odkrywcze.
:?:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-10-15, 10:08   

Remarque'a ocenilem dwie powiesci na oceny dobre, ale bez przesady (4,5 i 4), a na pierwszej stronie rekomendacji mam prawie 10 jego pozycji. Podobnie jest z Dostojewskim. Nie potrzebuje systemu rekomendacji, po to , zeby "oswiecil" mnie, ze pisarze, ktorych czytalem napisali wiecej ksiazek (tym bardziej, ze nie ocenilem ich pozycji jakos niewiarygodnie wysoko).

Mialem nadzieje, ze ten system, bedzie dzialal tak jak przedstawil to dworkin. Patrzac na swoja liste mam co do tego watpliwosci. Nie jest mi ona w niczym potrzebna.

No i wciaz nie rozumiem, skad u mnie takie niskie procenty.

Nie wiem na jakiej zasadzie dziala system rekomendacji na portalu rateyourmusic.com, ale zarowno co do muzyki, jak i filmow jest on bardzo satysfakcjonujacy i poznalem dzieki niemu wiele perelek. Szczegolnie jezeli chodz o jakies plyty sprzed 20-30 lat, ocenionone przez 4-5 osob (a Biblionetka poleca praktycznie same masowki).
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-10-15, 11:00   

Misiel, działa tak jak to przedstawił dworkin, a ty masz jakiegoś buga

zajrzyj na LH, jest tam ketyow, ma jakiś udział w Biblionetce, może powie ci coś więcej
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13