FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-07-02, 15:38   

To nie jest głupi żart, tylko po prostu ironia...
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-07-02, 15:59   

O tak, faktycznie. Już na moment straciłem wiarę w ludzi :)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-07-02, 17:37   

Młodzik napisał/a:
GW napisał/a:
Oczywiście najbardziej uczciwie byłoby, gdyby ludzi bez pieniędzy w ogóle nie leczyć i gdyby zdychali przed szpitalami jak zwierzęta. Niestety, na całkowitą sprawiedliwość w dzisiejszych czasach nie można już liczyć.

Nie bardzo wiem jak mam interpretować ten akapit: głupi żart, czy skrajne skretynienie?

Ironia, niestety. Dlaczego niestety? Bo odpowiedz na pytanie : czy Ty za swoje zarobione własną pracą pieniądze, będziesz sponsorował leczenie obcej osoby?
Zdychający ludzie przez szpitalem to bardzo chwytliwy obrazek, ale pytanie brzmi - co z tego?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-07-02, 20:00   

Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-07-02, 20:31   

MORT, +11111!!!!!1111
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-07-02, 20:32   

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Starzeję się :mrgreen: W końcu młode wilki wygryzą stare :( Ale nie poddam się bez walki. Temat amerykańskiej służby zdrowia i ubezpieczenia za nią jest wart dobrego zagryzania gardeł :mrgreen:

Aczkolwiek w tym przypadku muszę bronić reformy Obamy. Jednak europejski socjalizm wgryzł mi się pod skórę za głęboko :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-07-03, 07:55   

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-29, 07:16   

http://www.tvn24.pl/najle...a,273573,s.html
Wygrana Obamy wcale nie jest przesądzona, bo Romney rośnie w siłę, zbiera więcej funduszy na kampanię i w sondażach są niewielkie wahania między nim a prezydentem. To byłaby spora sensacja, gdyby zwyciężył.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-08-29, 10:52   

Nie mówiąc o tym, jak Republikanie utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-08-29, 11:30   

MORT napisał/a:
Nie mówiąc o tym, jak Republikanie utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy...

Przeczytałem Reptilianie --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-29, 11:39   

MrSpellu napisał/a:
MORT napisał/a:
Nie mówiąc o tym, jak Republikanie utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy...

Przeczytałem Reptilianie --_-

Dalszy spam będzie kasowany bez uprzedzania.

A jak utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy? No chyba nie linczują :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-08-29, 14:59   

MrSpellu napisał/a:
MORT napisał/a:
Nie mówiąc o tym, jak Republikanie utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy...

Przeczytałem Reptilianie --_-

Nie zdziwiłbym się :badgrin:
Romulus napisał/a:
A jak utrudniają głosowanie elektoratowi Obamy? No chyba nie linczują :)

Republikanie już od jakiegoś czasu przepychają tzw. voter ID laws. W szczególności w swing states. Rzekomo, aby walczyć z oszustwami, których odnotowano ledwie pojedyncze przypadki od 2000 roku w całym USA. A prawa te uderzą najbardziej w elektorat Obamy.
Ujmując to słowami Rep. z Pensylwanii: http://www.youtube.com/wa...feature=related

W Ohio było jeszcze zabawniej - Republikanie chcieli skrócić wczesne godziny głosowań w okręgach popierających Demokratów, a zarazem przedłużyć ten czas w okręgach republikańskich. Ale jak się o tym głośno zrobiło, byli zmuszeni to ujednolicić dla wszystkich.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-09-11, 21:03   

W finale 1 sezonu "Newsroomu" też poświęcili sporo miejsca tej kwestii. Poszedłem tropem linków i poczytałem. Rzeczywiście, republikańskie smutasy brzydko się bawią. Próbują de facto ograniczać prawa obywatelskie za wymówkę przyjmując wydumany problem. A prym wiodą religijni fanatycy z Tea Party.

Ha! Wielu dziennikarzy, ale i twórców przepowiada zniszczenie Partii Republikańskiej przez religijnych pojebów z TP. Gdzie nie wsadzę nocha od niedawna, tam widzę ostrzeżenia przed TP. I to nie ze strony "liberałów", ale od takich ludzi jak Steve Schmidt, który kierował kampanią McCaina.

Tea Party to w ogóle fenomen. Banda ciemnych amerykańskich ludzików, wierzących w Boski Plan (odrzucających ewolucję) i tak głupich, że aż boli, kiedy się ich słucha. A przy tym manipulowanych przez cwańszych od siebie (jak zwykle). I taki obraz, pewnie w wielu miejscach niesłuszny, utrwala się już wszędzie. Nie tylko w "Newsroomie", ale i w faktograficznych filmach takich jak "Game Change", czy w dokumencie córki Nancy Pelosi (którego tytułu zapomniałem).

Kilka tygodni temu był artykuł w "Wyborczej" o braciach Koch (finansowaniu przez nich Tea Party, którą sobie wymyślili i kupili poświęcony był jeden z odcinków "Newsroomu" i przewijało się to przez cały serial):
http://wyborcza.pl/magazy...hsmiornica.html
http://supernius.pl/story...tii-herbacianej
To zresztą dobry przykład, jak te biedne prawicowe rednecki są manipulowane przez Naprawdę Poważnych Cwaniaków.

I nie dziwię się, że próbują zablokować ludziom prawa wyborcze. Wcale a wcale. Dziwi mnie tylko to, że oni sami siebie nazywają obrońcami wolności. Ale to, że mnie to dziwi, jest najbardziej zadziwiające :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-09-13, 12:24   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zoPrBnrWvrE[/youtube]


:badgrin:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-18, 09:31   

Tak jakoś temat wydaje mi się adekwatny:

Cytat:
Niedawno, kiedy pracowałam w ogródku, moi sąsiedzi, wracający ze spaceru, zatrzymali się na pogawędkę. Podczas rozmowy zapytałam ich córeczkę, kim chciałaby być, gdy dorośnie. Powiedziała, że chce zostać prezydentem. Jej rodzice oboje są postępowymi demokratami, zapytałam więc, "Gdybyś była prezydentem, co zrobiłabyś w pierwszej kolejności?" Odpowiedziała, "Dałabym jedzenie i domy wszystkim bezdomnym ludziom." Jej rodzice nie kryli dumy! "Cóż za szczytny cel! - powiedziałam - Ale nie musisz zwlekać, aż zostaniesz prezydentem, by to uczynić!". "Jak to?" zapytała. Odpowiedziałam jej, "Możesz przyjść do mnie, skosić mój trawnik, powyrywać chwasty i przyciąć żywopłot, a ja zapłacę ci 50 dolarów. Potem będziesz mogła pójść pod supermarket, gdzie kręci się bezdomny i dać mu te 50 dolarów, by odłożył na jedzenie i dom." Dziewczynka zastanowiła się przez chwilę, po czym spojrzała mi prosto w oczy i zapytała, "A dlaczego ten bezdomny nie przyjdzie do pani i nie zrobi tych wszystkich rzeczy, a pani po prostu jemu da te pieniądze?" Powiedziałam "Witaj w Partii Republikańskiej". Jej rodzice już się do mnie nie odzywają.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2012-09-18, 10:20   

Świetne :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2012-09-19, 08:51   

Spellu, podzielę się Twą przypowieścią ze znajomymi w necie.
Jak chcesz jakieś tantiemy to pisz.
Rewelacyjne.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-19, 09:23   

To jest z JoeMonstera ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-09-25, 14:25   

http://wiadomosci.gazeta....otwieraja_.html

Umarłem :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-09-25, 14:30   

O FAK!
A ja myślałem, widząc linka, że to jakaś skomplikowana przenośnia... wiara w zdrowy rozsądek polityków zawiedzie mnie kiedyś do zguby...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
stian
Nałogowiec


Posty: 465
Wysłany: 2012-09-25, 14:30   

Ostatni naprawde inteligentny prezydent USA z Partii Republikanskiej to byl Richard Nixon. Ale mial on inne wady :mrgreen:
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2012-09-25, 14:42   

A myślałem, że już mnie Romney niczym nie zdziwi...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-09-25, 14:58   

I daj takiemu atomowy guzik.

"Korea, Polska - jeden wuj" --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-09-25, 18:52   

stian napisał/a:
Ostatni naprawde inteligentny prezydent USA z Partii Republikanskiej to byl Richard Nixon. Ale mial on inne wady :mrgreen:


Tricky Dick. :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-10-11, 16:22   

Widzę, że temat amerykańskiej polityki nie rusza zbytnio.
Ciekawe, czy wygrana debata z Obamą da Romneyowi zwycięstwo, bo wiatru w skrzydła dodała na pewno. Z tego co obserwuję to Obama od tamtej pory jest w defensywie i nawet "sprawa Wielkiego Ptaka" nie pozwala mu odebrać inicjatywy przeciwnikowi. A już wszyscy myśleli, że Obama "pozamiatał" Romneya po konwencji Demokratów i kilku kolejnych wpadkach Romneya.

A z innej beczki: http://wiadomosci.gazeta....la__Sprawa.html
Upadek akcji afirmatywnej byłby z pewnością historycznym wydarzeniem w USA.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-10-11, 19:10   

Najlepszy na tej stronie jest ten komentarz:
Cytat:
"Przypomniało mi się, jak Murzynka , tfu Afroamerykanka wygrała wewnętrzny konkurs w FBI na "wtyczkę" do struktur Ku Klux Klan, bo nie było odważnego, żeby w wymogach dla kandydata wpisać, że to musi być BIAŁY. "

:DDD
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2012-10-22, 11:58   

Za to drugą debatę wygrał według komentatorów Obama, a to Romney był tym razem w defensywie. A sondaże po tej debacie wskazują na wyrównane szanse obu kandydatów.

Ciekaw jestem, kto wygra. W sumie to wolałbym, żeby wygrał Romney, bo Obama to populista i keynesista, który w 2008 nie przedstawił żadnego konkretnego programu, tylko wygłosił kilka ładnych przemówień, rzucił hasło "Yes, we can!" i nie był Bushem. I za nie-bycie Bushem dostał pokojowego Nobla-śmobla. Romney to nie kandydat moich marzeń, ale wolę jego od Obamy. Choć wolałbym, żeby do rozgrywki wszedł i wygrał ktoś taki jak Ron Paul czy Bob Barr.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2012-10-22, 12:02   

Albo Howard Stern.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-10-22, 12:50   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dX_1B0w7Hzc[/youtube]
;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-10-22, 13:18   

BG napisał/a:
Ciekaw jestem, kto wygra. W sumie to wolałbym, żeby wygrał Romney, bo Obama to populista i keynesista, który w 2008 nie przedstawił żadnego konkretnego programu, tylko wygłosił kilka ładnych przemówień, rzucił hasło "Yes, we can!" i nie był Bushem. I za nie-bycie Bushem dostał pokojowego Nobla-śmobla.

To myślisz, że Romney będzie inny? Seriously? Nie podejrzewałem cię o taką naiwność :)

BG napisał/a:
Romney to nie kandydat moich marzeń, ale wolę jego od Obamy. Choć wolałbym, żeby do rozgrywki wszedł i wygrał ktoś taki jak Ron Paul czy Bob Barr.

Podejrzewam, że zwycięstwo Romneya może dać wiatr w skrzydła religijnym kołtunom z Tea Party, ale jak sobie Ameryka pościele, tak sobie wyśpi. Będzie więcej konserwatystów słyszących głos Boga :) i chodzących na pasku wielkich korporacji, które doprowadziły do kryzysu i walczą o zachowanie status quo (poczytaj o braciach Koch finansujących tą "oddolną" i "niezależną" inicjatywę). Choć i Romney jest centrystą, któremu bliżej do Obamy niz do swojego kandydata na wiceprezydenta.

Jeśli wygra Obama, to mi będzie Romneya nieco szkoda. Bo chłop naprawdę mocno nad sobą pracował. Szedł od wpadki do wpadki, ale uczył się na błędach, ciężko walcząc. Aż mu się to opłaciło, bo po pierwszej debacie z Obamą pokazał się jak potencjalny prezydent, równy Obamie.

Walka będzie ostra i do ostatniego stanu. Co jest najciekawsze w tym wszystkim, to to, że Romney może zebrać więcej głosów niż Obama, ale i tak przegra. Bo decydują przecież głosy elektorskie stanów. Czytałem o tym chyba w The Atlantic po ostatnim sondażu z poparciem rozkładającym się między stanami. Ciekawe to. Ale chyba i nie pierwszy raz to się może przydarzyć.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13