FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
David Mitchell
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-27, 12:05   

adamo0 napisał/a:
Trolle ciężko zniszczyć. Przynajmniej w większości książek fantasy tak jest :mrgreen:

Jeszcze pytanie - czy wydanie MAGa będzie się czymś różniło od wydania Bellony (bo chyba poprzednio Bellona wydała Atlas Chmur).

Bo nie wiem czy wypożyczyć i przeczytać teraz, a potem kupić, czy najpierw kupić a potem czytać :-P



1. A dlaczegóż to niszczyć fantastyczne stworzenia? //pacnij

2. Niewątpliwie twardą oprawą i znacznie lepszym papierem, wszak jedna wersja ma ukazać się w serii UW. Wydanie Bellony jest potworne.

3. Zależy kiedy chcesz przeczytać. Jak szybko - wariant nr 1. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-27, 12:06   

Chodziło mi raczej o jakieś tłumaczenie czy cuś w ten deseń.
Oprawa i okładka to sprawa wiadoma skoro wychodzi w UW.

Okładka Bellony z tego co wyguglowałem to niezły koszmarek :shock:
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-27, 12:15   

adamo0 napisał/a:
Chodziło mi raczej o jakieś tłumaczenie czy cuś w ten deseń.


Przekład Pani J. Gardzińskiej czytało mi się bardzo dobrze i bez żadnych zgrzytów. Nie ma sensu kombinować z nowym, czy cuś w ten deseń. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-27, 12:24   

Pytam, bo często nowe wydania, czy wydania w nowych wydawnictwach puszczane są z nowym tłumaczeniem, a nie chciałbym się męczyć. Skoro jednak mówisz, że tłumaczenie jest okej to jestem spokojny.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-27, 12:39   

Cóż stoi na przeszkodzie wypożyczyć wydanie Bellony i samemu się przekonać?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-07-27, 12:52   

Tak właśnie zrobię po Twoim wyjaśnieniu ;)
ale to jutro, dzisiaj trzeba skończyć aktulne lektury.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2012-07-27, 22:19   

Widmopis można obecnie dostać w Matrasach za 9,90 zł, w wydaniu WL-owskim (i chyba jedynym).
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-07-27, 22:24   

Ard napisał/a:
Widmopis można obecnie dostać w Matrasach za 9,90 zł, w wydaniu WL-owskim (i chyba jedynym).


Bo innego wydania w Polsce nie było, jak dotychczas.

A książka świetna.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-07-28, 22:06   

adamo0 napisał/a:
Chodziło mi raczej o jakieś tłumaczenie czy cuś w ten deseń.
Oprawa i okładka to sprawa wiadoma skoro wychodzi w UW.

Okładka Bellony z tego co wyguglowałem to niezły koszmarek :shock:


Przekład będzie ten sam. Jest naprawdę dobry.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-08, 12:41   

Przeczytałem grubo ponad połowę "Atlasu Chmur" i jestem zauroczony, choć do zachwytu mi daleko. Ale to i tak więcej, niż się spodziewałem. Bez wątpienia jest to powieść, ktora zapada w pamięć. Choć może, póki co, zbyt subtelna dla mnie :) jeśli chodzi o motyw łączący poszczególne opowieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-08, 18:13   

Spokojnie, na zachwyt może jeszcze przyjdzie czas. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-12-08, 20:20   

ASX76 napisał/a:
Spokojnie, na zachwyt może jeszcze przyjdzie czas. ;)
Wątpię ;)
Jestem mniej więcej na tym samym etapie czytania "Atlasu chmur" co Romulus Sędzisław i w zasadzie mam podobne wrażenia. Książka jest bardzo dobra, ale z całą pewnością nie można jej zaliczyć do "trzech najlepszych w UW". Tak sądzę, chociaż większości serii nadal nie przeczytałem. Z aktualnie przeczytanych "Atlas chmur" jest na jakimś 3-4 miejscu :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-08, 20:23   

Nieładnie. Nie przeczytałeś do końca i już oceniłeś. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-12-08, 20:41   

Ja przeczytałem i się podpisuję pod postem Jacha (?). Jedna z najlepszych, ale nie pierwszych trzech.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-08, 20:46   

Młodzik napisał/a:
Ja przeczytałem i się podpisuję pod postem Jacha (?). Jedna z najlepszych, ale nie pierwszych trzech.


A pierwsze trzy według Ciebie to...: "Ślepowidzenie", ...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-12-08, 21:07   

"Wieki Światła", "Shriek: Posłowie" i hmm... zastanawiam się między "Opowieściami Sieroty" i "Ślepowidzeniem" właśnie :P .
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-12-09, 09:57   

ASX76 napisał/a:
Nieładnie. Nie przeczytałeś do końca i już oceniłeś. :-P
Po przeczytaniu ponad połowy książki jestem w stanie już ją oceniać. Tym bardziej, że nie wierzę w sytuację, że ostatnia strona zmieni moją ocenę o 180 stopni ;) "Atlas chmur" to bardzo dobra książka i tego będę się trzymał. Nawet się cieszę, że dałem ci się namówić na jej lekturę :) To jednak nijak ma się do "najlepsiejszości" w całej UW. Osobiście kończę dopiero dziesiątą pozycję z tej serii i już przeczytałem kilka książek, które oceniam wyżej niż "Atlas chmur".
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-12-09, 10:16   

Mnie zastanawia, czy "sukces" Atlasu chmur może wpłynąć na przyspieszenia wydania The Thousand Autumns of Jacob de Zoet?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-09, 15:23   

toto napisał/a:
Mnie zastanawia, czy "sukces" Atlasu chmur może wpłynąć na przyspieszenia wydania The Thousand Autumns of Jacob de Zoet?


Dobre pytanie. //mysli
Na chłopski rozum powinien, o ile lud skojarzy tę pozycję z nazwiskiem autora, a co za tym idzie - "Atlasem chmur". Należy "kuć żelazo, póki gorące". ;)
Wydaje mi się, że jeśli na przedniej okładce "The Thousand..." zamieści się info: "nowy bestseller autora "Atlasu chmur" (czy coś w ten deseń) i ładnie wyda w twardej oprawie, to znacznie zwiększy szansę na sukces. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-12-09, 17:32   

toto napisał/a:
Mnie zastanawia, czy "sukces" Atlasu chmur może wpłynąć na przyspieszenia wydania The Thousand Autumns of Jacob de Zoet?


Najpierw pewnie wydamy "Widmopis", bo przekład "The Thousand Autumns of Jacob de Zoet" potrwa do końca czerwca.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-12-09, 18:15   

AM napisał/a:
Najpierw pewnie wydamy "Widmopis", bo przekład "The Thousand Autumns of Jacob de Zoet" potrwa do końca czerwca.
W Uczcie Wyobraźni czy raczej to będzie casus Charlesa Strossa?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-12-09, 18:41   

Jachu napisał/a:
AM napisał/a:
Najpierw pewnie wydamy "Widmopis", bo przekład "The Thousand Autumns of Jacob de Zoet" potrwa do końca czerwca.
W Uczcie Wyobraźni czy raczej to będzie casus Charlesa Strossa?


Myślimy raczej o nowym "formacie" dla Mitchella. Dotyczy to również Atlasu, bo wersje filmowe mają to do siebie, że "żyją" dosyć krótko.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-09, 20:10   

AM napisał/a:


Myślimy raczej o nowym "formacie" dla Mitchella. Dotyczy to również Atlasu, bo wersje filmowe mają to do siebie, że "żyją" dosyć krótko.


Czy rozważacie Państwo wydania w twardej oprawie?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2012-12-09, 20:21   

ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:


Myślimy raczej o nowym "formacie" dla Mitchella. Dotyczy to również Atlasu, bo wersje filmowe mają to do siebie, że "żyją" dosyć krótko.


Czy rozważacie Państwo wydania w twardej oprawie?


Być może i w takiej i miękkiej, ale nie należy traktować mojej wypowiedzi wiążąco.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-09, 20:33   

Zatem potraktuję ją jako dobry prognostyk. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-10, 17:33   

Przeczytałem "Atlas Chmur". Choć mnie nie zachwycił, to jednak jest to doskonała literatura. Muszę ją jeszcze jakoś przemyśleć. Wprawdzie jest prostszy niż proza Henry Jamesa :) ale jednak, dla mnie - łopatologa - zbyt subtelny i nie nadający się do prostej interpretacji.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-10, 17:42   

Jeśli napiszesz z czym masz problem, to może pomożemy. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2012-12-10, 18:10   

Najpierw muszę zdecydować, czy go w ogóle mam :) Bo może nie mam. Albo, jak ł, z ołówkiem trzeba będzie wykresy robić po książce :) Ale chyba aż ambitny nie będę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2012-12-12, 15:32   

Skończyłem "Atlas chmur" i aby nie być gołosłownym - podtrzymuję swoje wcześniejsze opinie i wrażenia. Książka bardzo dobra, choć nierówna. Momentami wciągająca maksymalnie, a momentami denerwująca i smętnie nudząca (zwłaszcza wątek Zachariasza i fragmentami Ewinga), ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenia. Zadowolenie z lektury jest. Podtrzymuję jednak swoją opinię, że nie jest to pierwsza trójka UW ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2012-12-17, 12:59   

Gdy tak czytam zachwyty nad MJHarrisonem oraz Mitchellem, to coraz bardziej dochodzę do wniosku, że muszę być niewrażliwym idiotą. Bo co zrobić, żeby zachwycało, kiedy k.... nie zachwyca?!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13