FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
O (nie tylko szarych) komórkach
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-08-25, 22:10   

Jabłko opatentowało też 5D, nie mam w tej chwili linka, ale to dopiero w fazie koncepcyjnej mieli. Więc w Stanach kino 5D, jeśli kiedykolwiek powstanie, będzie w łapkach Jabłka. Głupota straszna.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-08-27, 07:20   

Dziwne że nasi nie opatentowali 3D. W końcu być pijanym w 3 dupy to nasz sport narodowy, produkt regionalny.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-08-30, 17:38   

Tak to jest, kiedy wyroki wydają przysięgli. Aczkolwiek chyba lepiej, że zrobili to przysięgli. Gdybym miał wydać wyrok w tej sprawie, chyba bym się pochorował :)

Ciekawe, czy to prawda:
http://www.pudelek.pl/art..._w_5centowkach/
Jeśli tak, należy docenić poczucie humoru szefa Samsunga :)

Ale ja i tak kocham mój iPhone :)
Aczkolwiek telewizor i kino domowe mam z Samsunga :) A żonie poleciłem Samsunga Galaxy, bo nie chciała iPhone. I chciałem porównać :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-08-31, 07:05   

To beka, skąd by wzięli tyle monet tak szybko i jak niby zmieścili by je do ciężarówek? Nie znam wymiarów 5 centówek ale musiały by chyba mieć 1mmm sześcienny żeby dało się je upchać do 30 ciężarówek. Nie mniej żart przedni.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2012-08-31, 12:42   

Tymczasem w Japonii: http://allthingsd.com/201...f-infringement/
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-09-26, 11:12   

http://technologie.gazeta...__w_drzewo.html
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-02, 11:25   

Romulus napisał/a:
A żonie poleciłem Samsunga Galaxy
A jakiego? Za mną chodzi S2, więc chciałam się dopytać o opinie i polecanki. :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-02, 12:06   

Kilka osób w rodzinie ma S2 i są bardzo zadowoleni. Telefon co prawda nie jest z serii tych najnowszych, ale niczym nie odstaje od reszty (specyfikację techniczną ma mocarną jeżeli lubisz porównywać cyferki). Do tego jest funkcjonalny i na tyle prosty w obsłudze, że nawet teść daje sobie radę ;) Bawiłem się nim trochę, więc mogę powiedzieć, że wszystkie aplikacje działają płynnie i nie zawieszają się. Generalnie telefon wart polecenia.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-12-02, 14:21   

+1
Z jedną uwagą: Jeżeli wielkość wyświetlacza ma dla Ciebie nieco mniejsze znaczenie to polecam porównać (w salonie operatora np) z Galaxy S Advance: nieco tańszy na wolnym rynku, przekątna wyświetlacza tylko 4", nieco nowszy oraz nieco słabszy aparat.
Zależy też czy chcesz kupić SGS2 u operatora, na wolnym rynku: używany czy też nówkę. Jeżeli nowy, to przeba sprawdzić czy jest to i9100 czy i9100G. Ten drugi (często w sprzedaży owo "G" jest pomijane) ma trochę słabszy CPU i GPU.

Od nówek tylko nieco droższy jest LG Swift 4 HD, a jest dużo nowocześniejszy (tu znowu zarzutem jest słaby aparat oraz aktualizacje softu od LG - pojawiają się z półrocznym opóźnieniem względem konkurencji.
Polecić jeszcze mogę Motorolę RAZR (XT910) lub jej bliźniaczkę MAXX, która oprócz ceny różni się jeszcze najpojemniejszą na rynku baterią.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-02, 15:47   

You Know My Name napisał/a:
Jeżeli nowy, to przeba sprawdzić czy jest to i9100 czy i9100G. Ten drugi (często w sprzedaży owo "G" jest pomijane) ma trochę słabszy CPU i GPU.
Tym mnie trochę zmartwiłeś, bo widziałam ładne oferty tanich nówek w necie. A przez net przecież nie sprawdzę, czy to G tam jest, czy nie.
Motorolę oglądałam, ale te ceny... o.o
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-12-02, 16:33   

Wyślij pytanie sprzedawcy, jeżeli choć odrobinę się orientuje w tym co sprzedaje, to powinien wiedzieć co ma na stanie. Inna sprawa, że różnice są chyba tylko dla purystów i maniaków, na podobnym układzie jest zmontowany nowszy Galaxy Nexus i daje radę, mimo większego wyświetlacza i większej rozdzielczości.
Zerknąłem na http://forum.xda-develope...play.php?f=1550 i okazało się, że ma on oficjalny update do Andka 4.0.4 oraz nieoficjalne ROMy oparte na CM, Andku 4.1.2, więc bólu nie będzie.
Czy w ofercie telefon jest opisany jako "brandowany" czy ma czysty soft Samsunga (czysty soft łatwiej jest updatować)?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-02, 16:59   

Teoretycznie czysty, ale aż tak się tym nie przejmuję, bo to jest przecież do zrobienia, gdyby nawet był zbrandowany.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2012-12-02, 17:10   

jak najbardziej.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-01-27, 15:04   

Kiedyś telefony komórkowe malały, potem zaczęły rosnąć wraz z możliwościami tworzenia lepszych wyświetlaczy. Od momentu wprowadzenia dotykowców przyrost wymiarów przyspieszył. Do tego stopnia, że do jednego z najnowocześniejszych obecnie smartfonów, tajwańskiego HTC Butterfly z pięciocalowym wyświetlaczem producent dostarcza pilota HTC Mini, który ma służyć do odbierania/nawiązywania połączeń, odbierania wiadomości i powiadamiania o wydarzeniach z kalendarza.
http://www.gsmarena.com/h..._-news-5416.php
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Dark23 
Pospolitus nerwus :P


Posty: 77
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-28, 17:57   

Normalnie jestem w szoku :) HTC ci to mają pomysły na takie bajerki, mi się to osobiście podoba, pomysł praktuczny. W domu nie trzeba by było nosić po kieszeniach telefonu, lekkie, proste i przyjemne.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2013-02-27, 21:45   

Załapałam się już na update Androida do wersji żelkowej. Po przyzwyczajeniu się do tego, co jest inne w layoucie, stwierdzam, że mi się podoba :)
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-02-27, 22:52   

Maślany...
Ale firmware'y są be, cacy są CM 10.1, AOKP i ich miksy.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-02-27, 23:16   

Ale po co? Pytam serio, nie zdecydowałem się póki co na custom, bo w sumie nie wiem po co mi on.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-03-14, 09:50   

A na serio to Ci powiem, choć Koreańce z Samsunga mają niezły dział programistyczny, to speców od estetyki czy ergonomii tego co stworzą to już o zdanie nie pytają. Żeby firmware (próbowałem polubić się z ICS, JB na SGS3, ale podobnie było z WinMo 6.5 na Omnii 2) wykonywał pewne podstawowe dla mnie funkcje trzeba wgrać pół tony trików, modyfikacji, programów.
Nie mówię, że goły andek w stylu Nexusów (czyli jak mówią niemieckie reklamy np. Tablet von Google :P ) to jakiś cud, bo też jest ułomny.
Ale Cyanogenmod zawiera już prawie wszystko czego potrzebuję. A już najlepsze są hybrydy CM/AOKP i firmware'u. Możliwa jest spora customizacja i nie musisz znosić całego bloatware'u wrzuconego przez producenta.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-06-06, 16:25   

Przesiadłem się dziś na iPhone 5. W zasadzie bez wodotrysków. Plusy nowe: jest większy ekran. Ponadto sprzęt jest lżejszy i cieńszy. Choć to, że jest lżejszy jakoś nie jest specjalnie dla mnie na plus. Ciężar 4 mi nie przeszkadzał. Mam nadzieję, że mimo lekkości jest równie wytrzymały jak 4. Dizajn wciąż znakomity. Obsługa - bez zmian. Przez większy ekran na jedną "stronę" wchodzi więcej aplikacji. Możliwość robienia lepszej jakości filmów, ale już poprzednia była znakomita i - jak dla mnie - wystarczająca. Lepsza jakość zdjęć. Dochodzi do tego również opcja z "panoramą", ale jeszcze nie sprawdzałem.

Trochę pogrzebałem w ustawieniach - też bez zmian. No, oczywiście, jest Siri i może się z nią zaprzyjaźnię. Zobaczę, czy sprawdza się w samochodzie.

Generalnie jestem zadowolony. Cena w porządku - przy nowym aneksie na 36 miesięcy zapłaciłem 199 zł. Zamiast większej ilości darmowych minut dali mi więcej darmowego internetu. Ale w domu mam wi-fi i pewnie nie będę wykorzystywał limitu miesięcznego.

W zasadzie jeden minus w stosunku do Czwórki to pamięć. Czwórka miała 32GB, a w Piątce mam tylko 16GB. Ale, ostatecznie z tych 32GB wykorzystywałem tylko 6 :)

Dzięki iCloud odtworzyłem wszystkie ustawienia, aplikacje, muzykę i kontakty jednym kliknięciem. Cieszę się, że nadal jestem w niewoli Apple.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-06-06, 19:29   

A co zrobiłeś z 4? --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-06-06, 20:29   

Tixon napisał/a:
A co zrobiłeś z 4? --_-

Jeszcze nic. Nie mam pomysłu. Opchnę żonie, bo jej chyba Samsung nie kręci. Z drugiej strony, za kilka miesięcy zmienia umowę, więc może sobie weźmie jakiegoś wypasa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-06-07, 07:23   

Na sieci piszą że USA przegląda twoje dane i rozmowy więc się tak nie ciesz :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-06-07, 08:18   

Mylisz się. To Romek przegląda USA --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-06-07, 08:29   

Wszyscy operatorzy "przeglądają". Polscy także :) "Przegląda" i profiluje nas Facebook, Google, nawet Allegro pewnie :) Oczywiście, wszystko po anonimizacji danych :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-06-07, 08:37   

Wychodzi na to, że wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, tylko ja nie wiem //panda . Czy powinienem dołączyć do jakiegoś spisku, psze pana? Jestem chyba wystarczająco zielony na jaszczura //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-06-07, 09:02   

Wystarczy, że raz szukałem w googlu aparatu foto, od tej pory mam reklamy aparatów foto z kategorii w której szukałem na wszystkich stronach na których jest jakieś reklamowanie, podobnie było z innymi rzeczami.

A z innej beczki.

Rozpękłem ekran telefonu, znaczy samą szybkę ale to też wkurzające. Fcuk!
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-06-07, 10:26   

Stary Ork napisał/a:
Wychodzi na to, że wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich, tylko ja nie wiem //panda . Czy powinienem dołączyć do jakiegoś spisku, psze pana? Jestem chyba wystarczająco zielony na jaszczura //mysli .

Tak a propos:
http://zaufanatrzeciastro...itoringiem-nsa/

Już nie wspominam o "pakietowaniu" i "profilowaniu" użytkowników (po ich anonimizacji ponoć) pod kątem sprzedaży ich reklamodawcom.

BTW: nie wiem, czy to nie złudzenie - ale jakość obrazu na iPhone5 jest jednak lepsza niż na 4. Może to zasługa wyświetlacza, nie wiem, ale jak włączyłem sobie wczoraj YouTube to mi oczy w pięć złotych się zaokrągliły z wrażenia. A może to kwestia wyboru filmu do odtwarzania.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-06-07, 10:41   

Romulus napisał/a:
Wszyscy operatorzy "przeglądają". Polscy także :) "Przegląda" i profiluje nas Facebook, Google, nawet Allegro pewnie :) Oczywiście, wszystko po anonimizacji danych :)

Ale PRISM robi to wszystko bez anonimizacji danych :) z anonimizacją nie było by zabawy. Poza tym inwigilacja przypomina tą z Ambergris - wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich ale koszt analizy danych sprawia że i tak panuje pełna anonimowość.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-06-08, 01:06   

http://tech.wp.pl/kat,100...,wiadomosc.html

jak sobie pomyśle ile ja czasami dziennie gadam :)) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14