FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Vikings
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-03-15, 19:05   Vikings

Trzy odcinki Vikings za mną. Ostrożnie jestem na tak.

Wydzieliłem z tematu.
T
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-15, 19:26   

MrSpellu napisał/a:
Trzy odcinki Vikings za mną. Ostrożnie jestem na tak.


Gorzej na pewno się będzie, więc może być tylko lepiej. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-03-15, 19:28   

Co konkretnie Ci w tym serialu nie pasuje? Z ciekawości pytam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-03-15, 19:29   

Albo nie. Nie chcę wiedzieć.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-03-16, 00:01   

"Vikings" jest solidnym serialem i nie zasługuje na wrzutę do "produkcyjniaków". :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-03-18, 21:22   

Vikings S01E04. Całkiem fajna jatka była. Ogólnie po tym serialu mam ochotę zagrać w Skyrim znowu //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-04-03, 16:33   

"Vikings" 1x05 - zgodnie z oczekiwaniami: serial bardzo ładnie się rozkręcił. Dużo fajnej akcji i emocji. Czerstwa "Gra o tron" nie ma startu. :-P

Przy okazji przypominam o "Bates Motel" - jedna z najlepszych tegorocznych premier. //spell
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-04-05, 23:40   

Romulus napisał/a:
"Vikings" - zgadzam się z ASX-em, że serial się dobrze rozwija. Porównania do "Gry o tron" są od czapy. Jednak z odcinka na odcinek jest coraz ciekawiej. Ma potencjał na solidną, epicką, fabułę.


Cóż, życie pisze najlepsze scenariusze ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-04-10, 21:40   

Szósty odcinek Vikings... boszzz... jakie to było dobre.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-04-10, 23:16   

MrSpellu napisał/a:
Szósty odcinek Vikings... boszzz... jakie to było dobre.


Bardzo klimatyczne i wiarygodnie przedstawione. Ta produkcja ma "jaja" na właściwym miejscu! Ogląda się z dużą przyjemnością w przeciwieństwie do nudnej i wykastrowanej z emocji "Gry o tron", gdzie dialogi przypominają kwestie beznamiętnie wygłaszane na teatralnej scenie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-04-10, 23:29   

ASX powtarzasz się. To jest naprawdę nudne.
Znamy już Twoje stanowisko odnośnie GoT :/
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-04-17, 19:37   

ASX76 napisał/a:
Niech twórcy "Gra o tron" się uczą od lepszych, jak niedużym nakładem kosztów można zainscenizować przekonujące bitwy!


Ile jeszcze razy napiszesz to samo? Serio - to już chyba z trzeci albo czwarty raz jak porównujesz wikingów do gry o tron...
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-04-17, 19:48   

ASX76 napisał/a:
"Vikings" 1x07 - świetny odcinek! Nie ma się do czego przyczepić.
Niech twórcy "Gra o tron" się uczą od lepszych, jak niedużym nakładem kosztów można zainscenizować przekonujące bitwy! Wikingowie rządzą! //spell

Ja akurat nie lubię bitew i jeśli nie ma porównywalnych z "Braveheart" to przewijam lub idę zaparzyć sobie ziółek :)
Cytat:
"Hannibal" 1x02 - ani ziębi, ani grzeje.
Lecter jest tylko jeden i nazywa się A. Hopkins! Podróbom "dziękujemy". --_-

E tam. Ja oglądam ten serial bez garbu A. Hopkinsa. "Milczenie owiec" widziałem dawno temu a "Hannibal", jego kontynuacja był szmirą do kwadratu, podobnie jak przewidywalna i nudna już wtedy kreacja Hopkinsa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2013-05-02, 22:20   

I kolejne dwa odcinki "Vikingów".
Finałowe starcie z jarlem takie sobie. Choć podejrzewałem, że wszystko może się rozstrzygnąć na zasadzie <kto widział, ten zrozumie> - po cholerę narażać wioskę na 'domowe zatargi' - to jednak miałem cichą nadzieję, że jednak będzie bardziej wybuchowo / współcześnie. I prawdę powiedziawszy sądziłem, że tak zakończy się pierwszy sezon. Prawdziwa niespodzianka.

Kolejne odcinki to pewnie potwierdzenie mądrości Ragnara.

A kolejny sezon to historia kręcenia bata na Ragnara? Cóż, zapowiada się ciekawie.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-05-05, 18:49   

Skończyłem Vikingów. Jeśli przejdziemy nad ahistorycznością to zostaje niezły serial fantasy. Szkoda trochę skopanej militarystyki, razi trochę niedorzeczności. Jak pisał Romulus, serial niczego nie urywa ale bywa przyjemnie. Na pewno obejrzę drugą serią.

Romulus napisał/a:
W 9 odcinku pojawiła się Piękna Pani, która pobiła urodą dotychczasowe bohaterki.
ale coś z tą jej uroda jest nie tak, wygląda na taką przedobrzoną i jakby pozszywaną z nieprzystających kawałków

chociaż znalazłem takie jej zdjęcie
//slina



//slina
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-07, 13:03   

Vikings - mam mieszane uczucia.

Z jednej strony - naprawdę ciekawy okres, dość ciekawa postać i co za tym idzie potencjał. Do tego mitologia, którą każdy w sumie zna, a jednak pozostająca dość tajemniczą.

Z drugiej jednak strony - strasznie to przewidywalne wyszło. W zasadzie nic nie zaskakuje. Na plus moim zdaniem... cóż, brak bombastyczności i rozpasania. Wszystko jest "małe", "proste". W sumie mi to pasuje do jakiejś takiej koncepcji, że nasz ogląd historii opiera się na "wyolbrzymieniu" - że z małego starcia 10 osób na krzyż do historii przeszła wersja, w której była to epicka bitwa pomiędzy wielkimi siłami. Tak jak amerykanie z zabicia pięciu ludzi zrobili masakrę bostońską, która leży u początków rewolucji amerykańskiej.

Problemem dla mnie jest to, że autorzy sami się chyba nie potrafią zdecydować w jaką stronę chcą iść - czy w stronę fantasy (z tymi różnymi wstawkami jak oczy głównego bohatera), czy w stronę jakiegoś przygodowego serialu o rozbójniku, czy jakiegoś takiego serialu o knowaniach i walkach o władzę.

Plusem dla mnie są postaci - jeden z braci Skarsgaard jako Floki mi bardzo podpasował, podobnie drużyna Ragnara - chociażby aktora, który wcześniej grał Buliwyfa, czy dziadka, co to za wszelką cenę chce umrzeć w boju.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-05-07, 14:25   

Wulf napisał/a:
Problemem dla mnie jest to, że autorzy sami się chyba nie potrafią zdecydować w jaką stronę chcą iść
Trafne spostrzeżenie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-05-15, 23:28   

"Vikings" obejrzane. I bardzo się spodobało. Fajne postacie, prosta fabuła, ale za to klimacik utrzymany. Chcę więcej.

Wcześniej zaliczyłem "Banshee". Jak się przyjmie konwencję, to jest bardzo dobrze. Lekkie, szybkie i z przytupem. Może być więcej. Dobrze sprawdzał się ten serialik jako odmóżdżacz po pracy.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wulfgar 

Posty: 2
Wysłany: 2013-07-16, 11:13   

ostatnio The Vikings sezon pierwszy miałem przyjemność oglądać i szczerze polecam :)
_________________

Skuteczne odchudzanie?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-07-16, 11:32   

Wulfgar napisał/a:
ostatnio The Vikings sezon pierwszy miałem przyjemność oglądać i szczerze polecam :)


Dzięki, ale ci co mieli obejrzeć, oglądali na bieżąco. ;)
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-10-20, 17:01   

To już jest drugi sezon?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2013-10-20, 18:05   

Chciałem właśnie napisać, że z tym "drugim sezonem Wikingów to chyba ktoś się wyrwał za wcześnie :P A może On o innym serialu pisze :P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-21, 08:12   

Też się wreszcie ostatnio zabrałam za "Vikings" i wciągnęło cholerstwo od pierwszego odcinka. Historia prosta i przewidywalna, ale jak zrealizowana! Cieszy oko i ucho, i to w dość specyficzny sposób - bardzo mi się podoba, że nie dobrali konwencjonalnie ładnych aktorów. Tylko żal, że ostatnio nastała moda na 9-10 odcinkowe sezony zamiast porządnych 23-24 :P
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-11-16, 19:26   

ASX76 napisał/a:
Homeland 3x06 - mocna akcja z "tulipanem".


Akcja jak akcja. Ale jej implikacje... //amor Biorąc pod uwagę zajebójczy twist z Lockhartem i olowaniem na gęsi... Na miejscu Saula nie chciałbym być na miejscu Saula :badgrin: Świetny sezon.

Vikings - ależ to się ładnie ogląda. Zdrowe dziewuchy, brodate chłopy, ładne krajobrazy, żyć nie umierać. A Floki miażdży pytę.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-11-17, 20:04   

Cytat:
A prawidziwe nazwisko Dar Adala najprawdopodobniej brzmi Zajebisław Miażdżypycki


Musi jakis krewny Urywadupiusza Przechujssona, czyli Saula //mysli

A Vikingów oglądaj. Można sobie ładnie podładować akumulatory estetyczne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2014-01-04, 20:16   

Dobra, "Vikings", że tak powiem, pękli. Chyba Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że oglądało się to przednio. Tak przednio, że cały sezon połknęłam w przeciągu kilku dni, podczas gdy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy nie zdarzyło mi się obejrzeć żadnego odcinka niczego.
Jeśli chodzi o wartość historyczną, nie wypowiem się. Zwyczajnie nie posiadam elementarnej wiedzy o tym okresie, regionie i postaciach i nie uważam, żeby przeczytanie informacji z Wikipedii mogło to wielkie nic zmienić w coś. Ale nie byłabym sobą, gdybym nie postulowała wciągnięcia na listę płac kilku fiordingów. Ich brak straszliwie razi, tak razi, że aż.
Za to fabularnie jest dobrze. Nie ma czasu na nudę, a bohaterowie na przemian to budzą sympatię, to irytują. Bo "tak to w życiu bywa", jak mawiała babcia mojej koleżanki ze studiów, oglądając "Modę na sukces".
Szkoda, że nie ma drugiego sezonu.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-01-04, 20:26   

Sabetha napisał/a:

Szkoda, że nie ma drugiego sezonu.


Będzie już niedługo. :-)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2014-01-15, 13:26   

Na Zachodzie ukazała się rozszerzona wersja pierwsza sezonu "Vikings" na Blu-Ray. Jak wieść "gminna" niesie, podobno jest tam więcej: //fuckoff i //sex
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2014-01-18, 08:02   

Moim skromnym zdaniem w wersji podstawowej było tego wystarczająco dużo, więcej to już zbytek łaski.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-18, 11:54   

Ale o ucyckowieniu na poziomie "Gry o człon" czy "Spartakutasa" wikindzy nawet nie śmą marzyć //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13