FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze profile
Autor Wiadomość
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-10-19, 21:30   Nasze profile

Aż dziw, że jeszcze nikt nie założył tego tematu.
Pochwal się swoim awatarem i powiedz nam czym on jest. (Gdzie go znalazłeś? Może ma jakieś dodatkowe przesłanie? Kto jest autorem grafiki?) Najlepiej dodawać do postów awatary.


Mój to fanart (chyba to dobre określenie) z okładki płyty Demon Days Gorillaz.
Odszukany na devaintart.com, autorka Aftershocker
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-10-19, 21:32   

Ja swojego znalazłam w googlu po wpisaniu emo, a taki awek, bo mi smutno

 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-19, 21:51   

Mój stary avek z panem Davidem Bowie. Odgrzebałam go z okazji rebelii ;)
Zdjęcie pochodzi z community bowie_daily@lj. Pędzle i tekstura z hybrid-genesis.net. Jeśli użyłam jeszcze czegoś, to nie pamiętam o.o

_________________
goodreads .
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-26, 17:19   


Ten avatar przedstawia oczywiście Stephena, irlandziego przyjaciela Williama Wallace z filmu Braveheart. Wraz z moją osobistą rangą i podpisami tworzy spójną całość nastroju, który ogarnął mnie jakoś od początku tegorocznych wakacji :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-10-30, 09:03   


Mały Mad i duży Mill. 8)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Rumcajs 
Paweł zawodowiec


Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-01, 19:27   

Przeprasam, że nie zamieszczam w tym poście obrazka, ale jeszcze nie rozgryzłem do końca wszystkich funkcji. Zerknijcie obok.
To mój pierwszy awatar na tym foru. Przedstawia Bolesława Krzywoustego, który, jak wiadomo, był królem Polski. Bez podtekstów - nie cierpię na megalomanie. Po prostu też noszę dlugie włosy i brodę. No, może tylko nieco mniej bujne.
_________________
Trzeba tworzyć Dobro ze Zła, bo nie ma nic innego, z czego można by je tworzyć.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-01, 19:37   

A ja mam ten oto tutej avek:


To oczywiście Keanu Reeves we wcieleniu Neo. Wstawiłem tego avka, ponieważ Neo kojarzy mi się z New, czyli czymś świeżym, nowym. Moim nowym wizerunkiem XD
Natomiast sam wyraz jego twarzy, jego mina wyraża nijako moją osobowość, wydaje mi się że ten avatar zostanie tu na bardzo długo...
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2007-11-01, 19:44   

Awatar Prevcia jest boooooooski <umiera z zachwytu //amor >

Ja mam swojego tradycyjnego, pedałkowatego diabełka .
Grafika pochodzi z Deva, wygrzebał mi ją Prev(:*), nie dodałam nic swojego, jedynie przycięłam i zmniejszyłam.
  
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-01, 22:15   

Rumcajs napisał/a:
Przedstawia Bolesława Krzywoustego, który, jak wiadomo, był królem Polski.


Bo jak wiadomo, nie był królem :P
 
 
Shadowcat 


Posty: 11
Wysłany: 2007-11-02, 22:13   

Mnie się osobiście najbardziej pooba póki co avatar Asuryana. Jest szalenie ciekawy.
MadMill też niczego sobie, choć nie wiem ska jest.
A avek Złej jest rozczulający :-)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 22:17   

Mnie avek Złej przypomina Śmierć z Gamana. Tak jakbym go gdzieś widział w jakimś albumie.
I tak rządzi czacha.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Alrauna 
DON'T BLINK


Posty: 62
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-11-03, 15:11   

Mi się najbardziej podoba avatar Maeg, bo lubię Gorillaz ;)
Ale avatar Preva też jest całkiem całkiem ;) (choć aktora wolałam jako Constantina)

Mój avatar to Alrauna, zamiennie Mandragora, czyli kwiat wisielców.
 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-03, 15:15   

Bernard Gui napisał/a:
Liv napisał/a:
Bo tworzymy je sami

To można je samemu tworzyć? O.o. A jak się to robi?
Liv napisał/a:
albo przerabiamy z istniejących jpg

A co to jest jpg?
wred napisał/a:
Kwestia przyzwyczajenia . No i to nie FiR

E, na BŚ też tak jest. I nie tylko. Na wielu innych forach też.
A na BŚ jest również od razu widoczna opcja "wiek".
wred napisał/a:
podajesz link do obrazka z internetu

Podaję ten link komu? Modowi lub adminowi?


JPG - grafika, grafa, obrazek.
Bierzesz takiego jpg'a zapisujesz u siebie na komputerze, potem dowolnie go zmiejszać w programach graficznych:zmieniasz/dodajesz kolor, tło, ramki, sygnaturki, napisy etc. etc.
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2007-11-03, 22:44   

To jest to co będę miał dłuuugooo...


Ależ głupi ten kto zepsuł te komendę ;(

Edit:
No i zepsuli komendę xD
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
  
 
 
Milva 

Posty: 1
Wysłany: 2007-11-04, 11:28   

Benio napisał/a:
A co to jest jpg?


Ja nie wierzę, on to musi robić specjalnie O.o

Tyr, niezłe nogi. Tylko zrób coś z tą anemią albo skocz na solarkę xD

Tigana - czad :mrgreen:

Prev - stać cię na coś bardziej wyszukanego ;) Wierzę w Ciebie ;]
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-04, 11:29   

Milva napisał/a:
Prev - stać cię na coś bardziej wyszukanego ;) Wierzę w Ciebie ;]

Kiedy ja uważam ten avek za ewidentnie najlepszy z moich wszystkich, kocham Keanu //amor
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-04, 12:46   

Milva napisał/a:
Tigana - czad :mrgreen:

Dokładnie - najlepsiejszy avek w sieci, kultowy, niezapomniany, cudowny, zwycięzca wielu nagród na konkursach krajowych i zagranicznych - CZACHA.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-04, 14:33   

Nie rozumiem, czemu się tak podniecacie avkami Tigany, zawsze robią ogromny szum. Dla mnie avek jak avek, widziałam lepsze i gorsze O.o ...
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Wilko 
Blue


Posty: 99
Skąd: Castle in the Sky
Wysłany: 2007-11-04, 14:35   

Wchodzą pewnie na wyższy stan świadomości. ^^
Ale co ty możesz wiedzieć? : P
_________________
Widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w dżdżownicach, w nartnikach i w świerszczach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas.
I potrafimy się śmiać, bo mamy życia dar.
Gdy wyciągamy dłonie ku słońcu i patrzymy przez palce,
widzimy, jak pulsuje w nich ciemnoczerwona krew.
Nawet w ważkach, w żabach i w pszczołach.
Wszyscy żyjemy, każdy z nas...
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4474
Skąd: fnord
Wysłany: 2007-11-04, 14:53   

Wilka twój avek jest jakiś taki za mało ostry. : PPPPPPPP
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-04, 15:04   

Tyraela napisał/a:
Nie rozumiem, czemu się tak podniecacie avkami Tigany, zawsze robią ogromny szum.

Tylko jednym avkiem - od dłuższego czasu mam go na większości for, na których pisze. Reszta avków przeszła milczeniem lub została źle przyjęto. No może poza Jokerem.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-04, 15:11   

Tyraela napisał/a:
Nie rozumiem, czemu się tak podniecacie avkami Tigany, zawsze robią ogromny szum.

Też nie łapię... Nic specjalnego jak dla mnie o_O
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-04, 15:22   

Tigana napisał/a:
Tylko jednym avkiem - od dłuższego czasu mam go na większości for, na których pisze.

Kiedyś były aniołki teraz śliniąca się czacha. ;) Kiedyś się większość zachwycała awkiem Wreda - a teraz się opatrzył, tak samo jak awek Tigany, my widzimy go już dość długo, a inni dopiero co poznali. ;) Mnie sie też podoba, ale ja tego nie napisałem. ;P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Kam 
Książę


Posty: 13
Wysłany: 2007-11-05, 18:24   

W avku ja. :>

_________________
Kręcąc się wokół tej znajomej przypowieści,
Wirując, wplatając wokół każde nowe doświadczenie.
Uznaję to za święty dar, sławię szansę bycia żywym, możliwość oddychania.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2007-11-06, 12:41   Skąd się wzięły Wasze nicki?

Jak w temacie.

Niektóre nicki biorą się od imienia, nazwiska lub ksywki, inne z postaci historycznych lub mitologicznych, jeszcze inne od postaci z książek albo filmów lub nawet gier RPG, a niektóre zostały po prostu wymyślone przez użytkowników.

Mój nick, jak łatwo się domyślić, wziął się od XIV-wiecznego inkwizytora Tuluzy Bernarda Gui, który jest również bohaterem powieści Umberto Eco Imię Róży. Swego czasu interesowałem się historią inkwizycji, a pierwszym tematem, na jaki (przypadkowo) natrafiłem na FiRze, był właśnie temat o inkwizycji. A że forum Zaginiona Biblioteka wywodzi się bezpośrednio z FiRu, nie zmieniłem swojego nicku.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-06, 13:21   

Moim pierwszym nickiem był lekko przydługi (i przygłupi jak w końcu spostrzegłem:P) Nabuchadanezzar_Original. Pod tym nickiem zacząłem wchodzić na czata FiF, potem na forum FiF a następnie na inne fora (np. ISA). Nick ma związek z Matriksem. Statek Morfeusza nazywał się Nebuhadnezzar i z tego co kojarzę właśnie stąd wziąłem pomysł na nicka. Ot po prostu jakoś wpadł mi w oko. A, że nie zgadzają się wszystkie literki to spostrzegłem dopiero po jakimś czasie i nie chciało mi się już tego zmieniać. Aby nick był orginalny dodałem od razu drugi człon. Całość wyglądała tak - Nabuchadnezzar_Original. Przez długi okres na czacie i forum byłem znany właśnie tak. Później zacząłem z nudów modyfikować ksywę zmieniając drugi człon, np. Nabuchadnezzar_Pierwszy_Miecz itp. Ale i tak większość wołała na mnie Nabu. I krócej i w sumie fajniej. Na tyle fajnie, że po kilku miesiącach (ponad pól roku) postanowiłem zmienić nick i to dość znacząco wykorzystując to, jak mnie nazywano powszechnie. A więc powstał Nabu. By nie tracić całkiem więzi z pierwszym imieniem:] a jednocześnie dopasować ksywę do wymogów fantasy dodałem drugi człon - Nezzar. No i od tej pory jestem znany pod tym nickiem - Nabu Nezzar. Tak samo nazywała się postać, którą odgrywałem w Niespokojnych Czasach, później w Nimanis a następnie Valsirze.
W realu nie znoszę jak ktoś zwraca się do mnie tym nickiem, dlatego na każdym kroku podkreślam aby zwracano się do mnie po imieniu. W końcu jest takie piękne - Daniel:]
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2007-11-06, 13:33   

Jak wiele dzieci z nadwaga bylem w dziecinstwie nazywany 'gruby'. To co mnie wyroznialo, to to, ze sie tym wcale nie przejalem i sam siebie nazwalem 'GRuBshy' - i tak juz zostalo.
Przywiazuje o wiele wieksza wage do tego jak sami siebie nazwalismy a nie jak nazwano nas przy urodzeniu, dlatego jest to zdecydowanie preferowana forma zwracania sie do mnie niewazne w sieci, w pracy czy w domu. (Nawet moja zona na obraczce ma wygrawerowane wlasnie to imie (chociaz z racji mikroskopijnego rozmiaru obraczki skrocone do GRB ))
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-11-06, 14:00   

Postać z mangi Masamune Shirow Ghost In The Shell. Nawiasem pisząc jeśli ktoś uważa, że Matrix to film nowatorski i odkrywczy powinien poczytać kilka mang i kilka książek CP z lat 80-tych ;)

Nigdy nie miałem innego nicka, a wiele osób w realu też tak do mnie mówi. Co zupełnie mi nie przeszkadza. W avatarze moim i kolegi powyżej to właśnie batou.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-06, 15:49   

Mój pierwszy nick to Catty Dhuaine. Pierwszy człon z miłości do kotów, a drugi z bezsensownego gadania do siebie ;) Spodobało mi się brzmienie tej nazwy, więc zapisałam i od lat używam. Dopiero później dowiedziałam się, że owo imię posiada nawet własne znaczenie w którymś z języków tolkienowskich i u Sapka. O.o
Nazwisko - Kyerlinn - pojawiło się jakieś dwa lata później, w ten sam sposób. ^^ O ile się orientuję, nic nie znaczy.
Jakieś dwa czy trzy lata temu przestałam się podpisywać jako Catty, wydawało mi się to trochę infantylne xD "Dhuaine" brzmi dostojniej. ;) Do tego jeszcze jakaś @#$%^&* podwędziła mi nick razem z kocim członem. -.-

Nick skraca się do Catty albo do Dhu. Reaguję na obie formy :P
_________________
goodreads .
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-06, 15:55   

Dhu, jak się w końcu wymawia tego Twojego nicka? Tak, jak się pisze, z jakimiś akcentami? ;P

Ten, kto nie skojarzy mojego nicka ten trąba - imię archanioła z Diablo (taki żarcik sytuacyjny) Tyrael - potrzebowałam nicka na czata FiF więc dodałam "a". Oto jestem ja, nick się mnie trzyma od czterech lat około i wcale nie zamierzam go zmieniać. Zarówno w sieci jak i w realu wołają na mnie "Tyr". O.o
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13