FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół Katolicki a molestowanie nieletnich
Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-08-24, 22:52   

Cytat:
Z botem który w przekopiowany post wkleja dziwne linki :?: :mrgreen: Swoją drogą dziwne że nie zauważyłeś, bo skopiował Twego posta.


O kurde rzeczywiście. Ale to mój post sprzed dwóch miesięcy to mogę nie pamiętać że takie coś pisałem, a całego wątku na nowo nie czytałem.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2011-09-22, 12:35   

http://www.wprost.pl/ar/2...rzez-pedofilie/
Niby racja ale ma chłop jednak problemy z rozumowaniem
Benedykt XVI napisał/a:
Mogę zrozumieć, że w obliczu przestępstw, takich jak wykorzystywanie nieletnich, a popełnionych przez księży, jeśli ofiara jest czyimś bliskim, ten ktoś mówi:to nie jest mój Kościół, Kościół jest siłą uczłowieczania i moralizacji, a jeśli oni sami robią coś przeciwnego, to ja nie mogę być dłużej w Kościele"

Powinien wyrazić zrozumienie dla każdego kto opuszcza kościół z tego powodu a nie jedynie dla bliskich ofiar. Bo są to ludzie uczciwi, z poczuciem odpowiedzialności i sprawiedliwości. Ale mimo wszystko miło usłyszeć od głowy kościoła, w owym kościele zostają jeno kanalie.
_________________
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-05-20, 14:05   

http://www.tokfm.pl/Tokfm...l#BoxSlotII3img
//mysli czy najbliższe porównanie powinno brzmieć: prokurator nie gromadzi dowodów przestępstw, bo to szkodzi ofiarom?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-05-20, 14:09   

Właśnie to mi przyszło na myśl :-P
Ech, potrzeba dwóch, trzech wygranych spraw cywilnych przeciwko Kościołowi tak naprawdę. A wtedy inaczej będą się zachowywać. W Polsce ich podejście jeszcze długo się nie zmieni. Z jednej strony przytulają się do nich politycy, z drugiej zawsze usłużni dziennikarze, z trzeciej Radio Księdza Biznesmana. Można poczuć się w tym smrodliwym ciepełku bezpiecznie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-05-24, 07:54   

http://szczecin.gazeta.pl...3964331.html#MT

Jeżeli tak wygląda wg KRK "gromadzenie dowodów", czyli przekazanie adresu i telefonu ofiary jej prześladowcy, to już wiem czemu ostatnio przestali gromadzić...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-24, 09:19   

doigrają się w końcu, jak jakiś ksiądz skończy z siekierą w dupie, bo ktoś z bezsilności postanowi sprawy w swoje ręce wziąć.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-05-24, 13:47   

I wtedy podniosą się krzyki "prześladowania chrześcijan", "morderstwo kapłana", a na okładce "Gościa Niedzielnego" napis "NIE ZABIJAJCIE NAS".
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-24, 13:54   

Wtedy to już nikt nie będzie chciał ich bronić //pisowcy
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-27, 10:58   

Śfęty za życia, opluwany przez polskojęzyczne media na usługach Tuska/Putina/Merkel, wielki polsky patryota: http://wyborcza.pl/1,7524...istrantami.html
Chrześcijańskie miłosierdzie nie ma granic. Ech, gdyby on jeszcze odbył jakąś karę - zawsze można pisać, że odpokutował. Gratuluję panie Hoser. Pan pogoni jeszcze z diecezji kilku niepokornych księży i otoczy opieką większą ilość pedofilów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-09-27, 11:30   

Romku, stając tam gdzie stało ZOMO włączasz się do wściekłej judejskiej nagonki na Święty Kościół Powszechny --_- . Jestem z Ciebie taki dumny //spell .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-09-27, 12:33   

Stary Ork, +11111one11oneone1e
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-09-27, 21:22   

Może nie do końca związane z tematem, ale niedalekie.
Niedawno ze stosunkowo wiarygodnego źródła poznałem skalę homoseksualizmu jeśli nie w polskim Kościele to przynajmniej w mojej diecezji. No, wiedziałem, że takie zjawisko występuje, ale nie że aż tak.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-09-27, 21:27   

Młodzik napisał/a:
Niedawno ze stosunkowo wiarygodnego źródła poznałem skalę homoseksualizmu jeśli nie w polskim Kościele to przynajmniej w mojej diecezji. No, wiedziałem, że takie zjawisko występuje, ale nie że aż tak.
Ale podaj jakieś wartości. To ma dotyczyć 1%, 5%, 10%, 25%, 50% księży (z tej diecezji)?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-09-27, 21:42   

Przepraszam, wiarygodne źródło w tym wypadku wcale jakiejś dziennikarskiej wtyki w księżowskim środowisku nie oznaczało.
To po prostu homoseksualny znajomy opowiadał o różnych sytuacjach w jakich się znalazł. Paradoksalnie religijny i raczej mało mobilny, wszystkie zajścia w obrębie miasta. No i do tego jego były spiknął się z jego księdzem-katechetą i z rozmów z nimi wynikało, że w seminarium to się dopiero dzieje.
Edit: Ni i zdecydowanie przesadziłem z tym "wiarygodnym źródłem", bo coś co równie dobrze może być plotką, podniosłem do rangi "faktu autentycznego". Natomiast skala zjawiska, jaka wynikała z tych opowieści, zrobiła na mnie tak porażające wrażenie, że stąd się to uproszczenie wzięło.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-27, 21:46   

W ostatnim "Dużym Formacie" jest reportaż o księżach homoseksualistach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-27, 22:06   

Romulus napisał/a:
W ostatnim "Dużym Formacie" jest reportaż o księżach homoseksualistach.

Nadal chcesz powtórzyć sukces E. L. James? Taka kontrowersja się może sprzedać. :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-28, 12:05   

Też tak myślę. Zwłaszcza że jednak w większości tych przypadków, o których się słyszy molestują mężczyźni innych mężczyzn/chłopców/dzieci. O molestowaniu dziewczynek przez księży słyszę/czytam rzadziej.

Gdyby na tej podstawie uogólniać, nagle prawicowy mem, że homoseksualiści to pedofile nabiera realnej treści...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-09-28, 12:25   

:?: To co w końcu jest w tym Dużym Formacie? Myślałem o czymś w stylu opisanego przez Młodzika "mój były zostawił mnie dla księdza". Mogę się założyć, że wiele kobiet chciałoby coś takiego przeczytać. :badgrin: (Tylko jeszcze dorzucić modne BDSM).
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-09-28, 12:55   

E, nie. Jest o księżach gejach, którzy ulegają namiętnościom.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-09-29, 21:09   

Może kryminał, zbrodnia z namiętności?
On zostawia jego dla niego ale niego zdradza go z gosposią. Gaśnie światło, padają strzały, tuż przed rozwiązaniem sprawy Kapitan Sowa się budzi.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-10-08, 13:53   

http://wiadomosci.gazeta....l#BoxSlotII3img
Ojaku.wapie.dolemać //facepalm
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2013-10-08, 14:50   

Zastanawiam się czy to wyrachowanie i jakaś żałosna próba wybielenia KK w temacie molestowania (żałosna i przemawiająca chyba tylko do analfabetów intelektualnych) czy zwykła głupota arcybiskupa. W każdym z tych przypadków przerażające jest to, że mówi to wysoko postawiony hierarcha, a nie jakiś ksiądz z Koziej Wólki.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-10-08, 14:55   

jebany skurwysyn
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-10-08, 15:14   

Cytat:
- Wielu tych molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe - mówił abp Michalik. Tłumaczył, że "często niewłaściwa postawa wyzwala się, kiedy dziecko szuka miłości".

- Dziecko lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze drugiego człowieka wciąga. Dzisiaj otrzymujemy z instancji międzynarodowych instrukcję, że mamy zaczynać wprowadzać dzieci w życie seksualne już w przedszkolach. To jest horrendalna rzecz, przecież trzeba pomóc dziecku i wzmocnić rodzinę, a nie iść po linii najmniejszego oporu - mówił abp Michalik.

Łudzę się, mam nadzieję, że to zdania wyrwane z kontekstu albo będące efektem nieprzemyślenia i plecenia co ślina na język przyniesie. Wtedy też należy nad nimi... ubolewać. Ale byłoby to jakoś wytłumaczalne jako lapsus. Bo inaczej to po prostu... brak mi słów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2013-10-08, 15:54   

Padłem jak przeczytałem. Nie chcę czytać takich dyrdymałów i prób wybielenia //facepalm .
_________________
Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-10-08, 16:57   

Żałosny bęcwał. Nie zasługuje nawet, żeby mu napluć na buty.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-10-08, 17:01   

Czekam na głosy prawicy w jego obronie, będą go całować po nogach jak abp Hosera.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-10-08, 17:08   

:shock:

Fidel-F2 napisał/a:
jebany skurwysyn


Dobrze, ze Fidel spuentował i już nie muszę się brzydko wyrażać. Nie można być aż tak głupim. To musi być coś innego. Obłuda i skurwysyństwo na przykład.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-08, 17:12   

nawet fronda zrobiła facepalm...
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-10-08, 18:01   

You Know My Name napisał/a:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14742181,Abp_Michalik__Wielu_molestowan_udaloby_sie_uniknac_.html#BoxSlotII3img
Ojaku.wapie.dolemać //facepalm


Skoro tak, to trzeba się z troską pochylić nad problemem. Oraz z palnikiem i obcegami, ty spasiona syfilityczna kurwo w czarnej kiecce --_- .

EDIT: Żeby była pełna jasność - to nie do Ciebie, Magu :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14