FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tanith Lee
Autor Wiadomość
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-12, 16:46   Tanith Lee

Pisarka brytyjska, specjalizująca się w fantasy. Debiutowała opowieścią dla dzieci "The Dragon Hoard", dla młodzieży napisała m.in. "Companions on the Road", "The Winter Players", "Na wschód o północy". Pierwszą powieścią "dla dorosłych" jest "The Birthgrave", pierwszy tom trylogii heroic fantasy. Następne to "Vazkor, Son of Vazkor", "Quest for the White Witch". Do najlepszych powieści TL należy "Czarnoksiężnik z Volkyanu", "Kill the Dead", "Madame Two Sword" a zwłaszcza pięciotomowy cykl "Tales from the Flat Earth". Pisze także sf: "Don't Bite the Sun, "Drinking Sapphire Wine", "Electric Forest", "The Silver Metal Lover", "Day by Night", "Days of Grass" oraz fantastykę grozy - liczne opowiadania i dwieczęści pokrewne grozie: "Sabella", "Lycanthia". Zbiory opowiadań: "Red as Blood" (nowe wersje znanych baśni), "Tamasatra or the Indian Nights", "The Gorgon and Other Beastly Tales", "Dreams of Dark and Light", "Forests of the Night", "Women as Demons". Jest autorką blisko 50 książek, laureatką August Derleth Award 1980 i World Fantasy Convention Award 1983. Pisze eleganckim językiem, posiada niezwykle rozbuchaną wyobraźnię, kreuje interesujace światy i fascynujące postacie, nie stroni od seksu, nierzadko perwersyjnego i fantastycznego i należy do najznamienitszych pisarzy sf i fantasy Wielkiej Brytanii.
  
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-12, 17:20   

Poszukaj tutaj, ale nie widzę tej pozycji w żadnej serii.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-09-12, 17:21   Re: Tanith Lee

iselor napisał/a:
Czy ktoś wie jak się nazywa kontynuacja "Czarnoksiężnika z Volkyanu"? Bo książka dosyć klimatyczna i mnie wciągnęła a słyszałem że jest kontynuacja....


Na 99% nie ma.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-12, 19:49   Re: Tanith Lee

iselor napisał/a:
Czy ktoś wie jak się nazywa kontynuacja "Czarnoksiężnika z Volkyanu"? Bo książka dosyć klimatyczna i mnie wciągnęła a słyszałem że jest kontynuacja....
A może byś trochę rozwinął posta skoro zakładasz specjalnie nowy wątek? :-?
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-12, 21:07   

Rozwinął posta,ech...Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam coś napisał:D "Czarnoksiężnika..." czytałem bardzo dawno temu i niewiele pamiętam a nie cche mi się go teraz znowu czytać żeby go tutaj streszczać...
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-27, 16:33   

iselor napisał/a:
Rozwinął posta,ech...Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sam coś napisał:D "Czarnoksiężnika..." czytałem bardzo dawno temu i niewiele pamiętam a nie cche mi się go teraz znowu czytać żeby go tutaj streszczać...
Skoro TY zakładasz temat to wypada abyś TY napisał kilka zdań wprowadzenia a nie wysługiwał się innymi bo ci się nie chce. Taki jest dobry zwyczaj. Poza tym, zawsze pozostaje google i jak ktoś zna podstawy poruszania się w internecie potrafiłby napisać/ściągnąć/zerżnąć/skopiować kilka zdań o książce czy autorce.

Dziś uzupełniając swoje konto na biblionetce przypomniałem sobie, że kilka dobrych lat temu spróbowałem przeczytać "Demona śmierci" tej autorki, który do tej pory stoi u mnie na półce. Niestety książka mi się nie spodobała, zanudziła, i zarzuciłem jej czytanie.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-08, 14:41   

Ja mam w domu "Demona Ciemności", może tytuły ci się pomyliły? To podobno kontynuacja "Czarnoksiężnika z Volkyanu"ale jeszcze nie zacząłem czytać...
 
 
Taclem


Posty: 72
Wysłany: 2008-11-10, 14:00   

To dwie różne powieści :-) I żadna nie jest kontynuacją "Czarnoksięznika". Skąd informacja, że takowa kontynuacja istnieje?
_________________
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-10, 20:28   

Tak jest napisane z tyłu okładki, zobacze jak zacznę czytać (ale raczej nie prędko, mam pare innych rzeczy do przerobienia)
 
 
Magnis 


Posty: 1099
Wysłany: 2013-09-14, 12:56   

Zabójca umarłych to powieść z pogranicza fantasy i grozy. Głównym bohaterem jest Parl Dro - postrach zjaw, upiorów i wampirów. Gdy otrzymuje wezwanie będzie musiał zmierzyć i odgadnąć kto jest upiorem.
Początkowo mamy do czynienia z normalną powieścią fantasy by w połowie skręca w rejony grozy. Czytałem wieki temu, ale pozostała w pamięci upiorna i zagęszczająca się pomału atmosfera niepokoju. Aż do zaskakującego zakończenia. Książka jest sprawnie napisana i choć krótka to czyta się znakomicie.

Kolejnymi książkami, które przeczytałem były Czarnoksiężnik z Volkyanu i Demon Ciemności.
Dużo nie napiszę o nich, ponieważ dość dawno czytałem i niestety niewiele pamiętam. Może po za tym, że Czarnoksiężnik z Volkyanu nie jest jakąś wybitną powieścią, ale czytało mi się dobrze. Za to świat wykreowany w Demonie Ciemności był baśniowy i historia o Panu Ażarnie bardzo ciekawa.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13143
Wysłany: 2013-09-14, 14:15   

Czytałem sto lat temu którąś z wyżej wymienionych, nie pamiętam którą. W pamięci pozostało, że to kupa. Od tamtej pory omijam autorkę szerokim łukiem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13