Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Ojcostwo, tacierzynstwo, czy jak tam zwal...
Author Message
Fidel-F2
Fidel-f2


Posted:     [ !!! ]

Oczywiście de gustibus itd, Szczepan to żart. mój ojciec jest Szczepan i ja tak mam na drugie :)
Wojtek i Witek to dla mnie imiona nie do przyjęcia dla chłopca. Sam chciałem dać Mieszko, Mściwój, Ziemowit albo coś w ten deseń ale zjednoczony front rodzinny przydusił mnie przy polepie i trzymał póki nie ślubowałem zrezygnować. Stanęło na Mikołaju a Mieszko dałem na drugie.
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Wiesz co kierowałem się dwoma względami. Mój najlepszy przyjaciel, który jest dla mnie jak brat, ma na imię Wojtek. I generalnie wszystkie Wojtki jakich znam to fajni goście :)

Ale z drugiej strony widzę potencjał do trollowania //mysli

Oczyma wyobraźni widzę, gdy mój dorosły syn jedzie do Niemiec i się przedstawia. [i]Guten Morgen, Ich heisse Szczepan Świątek z Pszczyny. A teraz wymów to, dziwko[/i] :badgrin:
 
 
Fidel-F2
Fidel-f2


Posted:     [ !!! ]

Ja się tak przedstawiałem w Irlandii pełną kompozycją,[i] Sławomir Szczepan Szlachciński[/i]. :-P Większość wymiękała.

btw ostatnio oglądałem film w irlandzkich klimatach - Grabbers - i tam ślicznie zagrał ten motyw - Przemysław Włodzimierz Wojciechowski. :-P

A wracając do syna, oczywiście mówię do niego Mikołaj, czasem, zwykle jednak Edward, Fryderyk, Zygfryd, Adalbert, Genowef, Mikrus, Mikrobus, itp. I co ciekawe on zawsze reaguje jakbym go wołał jego własnym imieniem. Nawet jeśli wymyślę coś pierwszy raz.
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

Mikołaj to fajne imię, ale chyba bym go nie użył. Sam za najlepsze imiona uważam swoje własne - Michał Ksawery - jedyne rzeczy, do których nie mam w sobie zastrzeżeń. Ale są już zajętę, więc... Wolałbym córkę, której dałbym Malwina.
 
 
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

[quote="adamo0"]Od Antka nic nie mam, ale obecnie trochę przesyt się zrobił tych imion, które wymieniłem. W klasie dzieciaka mojej znajomej jest 4 Antków, 2 Jasiów i 2 Ksawerych. W Kołobrzegu u znajomych jest podobnie.[/quote]
Za parę lat to się pozmienia - ja np. ze swojego rocznika znam tylko jednego Jakuba poza sobą, a żadnego nie spotkałem w żadnej szkole. A teraz to podobno bardzo popularne imię.
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

[quote="dworkin"]Wolałbym córkę, której dałbym Malwina.[/quote]

Moja miałaby na imię Zuzanna.
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

To był mój pierwszy typ, ale nie wszystkim się podoba. A sam nie zdecyduję. Niestety --_-
 
 
adamo0
Gentleman


Posted:     [ !!! ]

Moja żona chciałaby córce dać Nadzieja na imię. Dobrze, że to ojciec idzie do USC rejestrować nowonarodzone dziecko. Co prawda nadzieja umiera ostatnia, ale jej nadzieja że da córce na imię Nadzieja już umarła.
 
 
MORT
in emergency brea...


Posted:     [ !!! ]

[quote="MrSpellu"]
Będzie Wojciech :)
[/quote]
Etymologicznie najbliżej do bitewniaków. //mysli
Przypadek?
 
 
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

[quote="adamo0"]Moja żona chciałaby córce dać Nadzieja na imię.[/quote]
Znajomy doktor dał córce na imię Dąbrówka. I teraz nazywa się Dąbrówka Dąbrowska. A i znałem Malwinę Mizioł-Czeszek, wszystko do siebie pasowało. :mrgreen:
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

Hmm... Nazwać córkę Maliwna Zuzanna (brzmi dobrze), by następnie promować to drugie w codziennym dyskursie. Aż córka, a potem już wszyscy przyzwyczailiby się ją tak nazywać. Malwina pozostałaby oficjalna, ciekawa i rzadko używana. Ha! Rozegrałbym ich jak Heisenberg 8)
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

[b]MORT[/b], nie ma przypadku, jest tylko wojna --_-

[b]Dworkin[/b], Malwina Zuzanna Michałoksaweryczówna :mrgreen:
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

Malwina Zuzanna Dworkinowska
  
 
 
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

A co jeśli podwójne nazwisko?
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

Przy zachowaniu panieńskiego po ślubie? Zawsze może skrócić oficjalne miano o drugie imię.
  
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Bosko-Ruchała? :mrgreen:

@

Sorki, jakaś sportsmenka ma na nazwisko Ruchała, a jej narzeczony nazywa się Bosko.
Tak jakoś mi się to przypomina ilekroć ktoś wspomina o podwójnych nazwiskach :badgrin:
 
 
nosiwoda


Posted:     [ !!! ]

[quote="You Know My Name"]Antek Rozpylacz //mysli[/quote]Ty chyba u mnie nie byłeś...

Gratulacje, będzie dobrze, na poród idź.

edit1: Ja to miałem hardkorowo, bo 5 (albo 3, nie pamiętam) dni po porodzie żona miała zapalenie wyrostka (tzn. miała dzień czy dwa wcześniej, ale wmawiali jej, że to ten, no... nawał i skutek porodu) i zostałem sam z knypkiem na kilka dób :D Było fajnie. Chociaż gdyby dłużej jej wmawiali, to pewnie byłbym wdowcem z noworodkiem.

edit2: co do nazwisk, to słyszałem o kombinacji Pchnij-Wlazło, a także o przedwojennych zapowiedziach panny o nazwisku Jedliga z kawalerem Chrzanem, czyli kto się zaślubia? Jedligówna z Chrzanem.
 
 
wred


Posted:     [ !!! ]

[quote="MrSpellu"]Będzie Wojciech :)[/quote] //wred //vodka Milordzie :D
 
 
Beata
deformacja IU


Posted:     [ !!! ]

[quote="MrSpellu"]Będzie Wojciech :)[/quote]
Bardzo dobry wybór. Miałam mieć tak na imię.
 
 
Sabetha
Baba Jaga


Posted:     [ !!! ]

Z racji nazwiska w szkole na bank zostanie ochrzczony świętym Wojciechem XD
 
 
Magnis


Posted:     [ !!! ]

[quote="Sabetha"]szkole na bank zostanie ochrzczony świętym Wojciechem XD[/quote]

Będzie się tak dużo modlił by zyskać takie miano //mysli

Ode mnie gratulacje dla [b]MrSpella[/b] i [b]Jacha[/b] ;) .
  
 
 
toto
Carrot Guerilla


Posted:     [ !!! ]

Lepszy święty Wojciech od Stanisława. Chyba.
 
 
Sabetha
Baba Jaga


Posted:     [ !!! ]

Oj, chyba obaj byli siebie warci...
 
 
You Know My Name
Vortex Surfer


Posted:     [ !!! ]

Moja córka ma na imię Jagna Larysa a mój potomek ma dane Nataniel, jako że trzeciego nie będzie to walka o Ezrę mnie nie czeka.
 
 
Urshana


Posted:     [ !!! ]

Widzę, że Wojciech też popularny, tak ma na imię mój siedmiomiesięczny siostrzeniec, bo szwagier zachwycił się sceną z filmu "Pręgi" i ukrytym słowem ojciec. A dwa miesiące młodszy bratanek ma z kolei na imię Gniewomir Bernard i bardzo się cieszę, że jest chłopcem, bo jakby była dziewczynka, to by była Damroka (kaszubska wersja Dąbrówki podobno).
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group