FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Gender - nauka czy dzieło szatana?
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2013-12-30, 23:08   Gender - nauka czy dzieło szatana?

Obejrzałem dziś dwie debaty telewizyjne (jedną w Polsat News, drugą w TVP 2) na temat gender, o którym tak się zrobiło głośno ostatnimi czasy. Najpierw przez wypowiedź abp Michalika, później przez list biskupów.

Jedni twierdzą, że gender to nauka badająca kulturowy aspekt płci próbująca ustalić, na ile role i cechy kobiece i męskie determinuje biologia, a na ile warunki społeczno-kulturowe, w których żyje i mężczyzna i kobieta.
Drudzy twierdzą, że gender to zgubna ideologia wymyślona przez wrogów rodziny mająca zniszczyć rodzinę, społeczeństwo i płcie przez propagowanie przebierania chłopców za dziewczynki i na odwrót, propagowanie możliwości zmiany płci i samookreślania się ludzi pod względem płci oraz seksualizację dzieci przez genderową edukację seksualną od przedszkola. I przytaczają przypadki przedszkoli 'deprawujących dzieci' przez wychowywanie ich w duchu ideologii gender. Na co obrońcy gender odpowiadają, że takie eksperymentalne przedszkola z przebierankami nie mają nic wspólnego z gender.

Pytanie: jaka jest prawda? Kto ma rację?

Podobno Jan Paweł II wypowiadał się na temat gender jako zagrożenia już w latach 80. - nie wiem tylko, gdzie konkretnie i czy użył sformułowania "gender".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-12-30, 23:36   

Dzieło Szatana.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2013-12-30, 23:41   

+1
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-12-31, 00:56   

Jander napisał/a:
Dzieło Szatana.


To Kościół katolicki.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-12-31, 02:00   

BG, zajmij się robieniem keksa albo co.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-12-31, 09:25   

Wy tu pitu pitu, a bigos sam się podgotuje trzeci raz --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-01-08, 17:50   

Nie bójta się:
http://wyborcza.pl/1,7547...Gazeta_Wyborcza
Z czystej złośliwości zostanę dżenderem. Brakuje tam tylko tego miłego posła z Solidarnej Polski, najprawdziwszego z prawdziwych Katolika Polaka Ojca, co to - kiedy żona zaszła w ciążę - poszedł do prostytutki, skorzystał z usług i nie zapłacił. Przynajmniej tak donoszą, zawsze wiarygodne, tabloidy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-08, 18:19   

Cytat:
Beata Kempa powołała zespół, w którym jest ona i 15 mężczyzn

Ech, ale będzie chłostanko, na pietnascie batów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-08, 19:16   

Uczyniłeś mi dzień acan //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2014-01-08, 20:08   

Ani to ani to. Moja żona jest w Katedrze Gender na Uniwersytecie i twierdzi że to bzdura a nie nauka (konferencje w stylu: "czy kuchnia ma płeć" wtf). Dzieło Szatana to też nie jest. Zwykła ludzka głupota i tyle.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-08, 20:20   

Teatrzyk Zielony Ork ma zaszczyt przedstawić:

"Zgubny wpływ ideologii gender"

Osoby:
- Beata Kempa
- posłowie Ruchu Palikota
- Rzeczywistość
- Koniec Świata

BEATA KEMPA:
(uroczyście)
Mam zaszczyt powitać kolegów posłów na pierwszym zebraniu zespołu parlamentarnego "Stop ideologii gender". Pierwszym punktem naszego dzisiejszego porządku obrad jest wybór przewodniczącego zespołu...

POSŁOWIE RUCHU PALIKOTA:
(wbiegają hurmem i wybierają na przewodniczącą Annę Grodzką)

RZECZYWISTOŚĆ:
(z niedowierzaniem)
Uo, kurwa.
(pęka jak stringi na tirówce)

KONIEC ŚWIATA
(następuje)

KURTYNA
(opada wstydliwie, dawszy sobie narzucić rolę płciową)
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2014-01-08, 20:32   

:DDD
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2014-01-08, 20:44   

Obejrzałam sobie panią Kempę w Kropce. W sumie jestem zażenowana. Gdyż:
- jeśli pani poseł naprawdę łyknęła temat zastępczy podrzucony przez biskupów i mówiła to, co naprawdę myśli, to jestem zażenowana, że posłami tak łatwo manipulować,
- jeśli zaś pani poseł chwyciła zębami nośny temat aby się ślicznie podlansować, to jestem zażenowana zaprezentowanym przez nią relatywizmem moralnym.

Czas najwyższy przestać słuchać wypowiedzi tych, którzy u nas za polityków uchodzą.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-01-08, 21:19   

Stary Ork napisał/a:
Teatrzyk Zielony Ork ma zaszczyt przedstawić:

"Zgubny wpływ ideologii gender"

Osoby:
- Beata Kempa
- posłowie Ruchu Palikota
- Rzeczywistość
- Koniec Świata

BEATA KEMPA:
(uroczyście)
Mam zaszczyt powitać kolegów posłów na pierwszym zebraniu zespołu parlamentarnego "Stop ideologii gender". Pierwszym punktem naszego dzisiejszego porządku obrad jest wybór przewodniczącego zespołu...

POSŁOWIE RUCHU PALIKOTA:
(wbiegają hurmem i wybierają na przewodniczącą Annę Grodzką)

RZECZYWISTOŚĆ:
(z niedowierzaniem)
Uo, kurwa.
(pęka jak stringi na tirówce)

KONIEC ŚWIATA
(następuje)

KURTYNA
(opada wstydliwie, dawszy sobie narzucić rolę płciową)


Jaki śliczny Kempa, tfu, Kamp :badgrin:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-01-08, 21:34   

Orku, czy mogę to wrzucić na naszego Fejsbukowego łolla? Bo tam tylko o poważnych rzeczach, a tu takie coś. Oczywiście - z pełnym szacunkiem dla twoich kopyrajtów i jako promocja forum a nie "ideologii" dżender :) Która, BTW, ani mnie ziębi, ani grzeje. Najczęściej traktuję ją jako takie tam dziwadło popieprzonych humanistów, przepraszam, jeśli kogoś uraziłem :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-01-08, 21:43   

http://www.wysokieobcasy....est_gender.html

"Gender jest teorią - nie ideologią - z obszaru wiedzy humanistycznej, która pozwala patrzeć na zmianę stosunków społecznych poprzez reakcję między mężczyznami i kobietami. Na to, jakie funkcje pełniły i pełnią w danym okresie kobiety, a jakie mężczyźni. Gender zadaje pytania. O to, kto ma władzę, kto korzyści, kto jakie obowiązki i przywileje. Zadawanie tych pytań i znajdowanie obiektywnych odpowiedzi ideologią nie jest."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-08, 21:45   

Romulus napisał/a:
Orku, czy mogę to wrzucić na naszego Fejsbukowego łolla? Bo tam tylko o poważnych rzeczach, a tu takie coś. Oczywiście - z pełnym szacunkiem dla twoich kopyrajtów i jako promocja forum a nie "ideologii" dżender :) Która, BTW, ani mnie ziębi, ani grzeje. Najczęściej traktuję ją jako takie tam dziwadło popieprzonych humanistów, przepraszam, jeśli kogoś uraziłem :)


Częstuj się //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-01-08, 21:48   

I do tego trzeba stworzyć całą gałąź nauki?
To ja poproszę od razu cały wydział uniwersytecki z "Mody na Sukces". Łaku będzie tam dziekanem (bo jest jedynym znanym mi i niekwestionowanym autorytetem w tej dziedzinie). Ja mogę być kierownikiem Katedry Badań Nad Biustami Kobiet z "Mody Na Sukces". Mam pierwszy kierunek badań! Będziemy zgłębiać interakcje słoika z dżemem z nowym kształtem piersi Hunter Tylo. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-01-08, 21:51   

A też się poczęstuję, bo warte poniesienia w świat :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-01-08, 23:28   

Romulus napisał/a:
To ja poproszę od razu cały wydział uniwersytecki z "Mody na Sukces"

"Moda na Sukces" to temat najwyżej na pracę magisterską, za mały zasięg. Za to płeć ma trochę większy, bo każdy jest w nią uwikłany.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-01-09, 08:04   

Zireael napisał/a:


"Gender jest teorią - nie ideologią - z obszaru wiedzy humanistycznej, która pozwala patrzeć na zmianę stosunków społecznych poprzez reakcję między mężczyznami i kobietami. Na to, jakie funkcje pełniły i pełnią w danym okresie kobiety, a jakie mężczyźni. Gender zadaje pytania. O to, kto ma władzę, kto korzyści, kto jakie obowiązki i przywileje. Zadawanie tych pytań i znajdowanie obiektywnych odpowiedzi ideologią nie jest."
Z całą pewnością nie ma nic wspólnego z naukami ścisłymi - ot taki marksizm dla nowej socjalistycznej europy. Osobiście nie uważam by narobiła dużych szkód, nauka trzyma się mocno i raczej nie grożą nam kuliste piorunochrony że tak powiem metaforycznie.

Zupełnie osobą kwestią jest czy ja bym się zgodził by moje dziecko (którego nie mam) uczyło się tych bzdetów, rozumiem rozsierdzenie rodziców - nie popieram ale rozumiem.

A co do Kempy to dla niej liczy się że walczy a nie metody czy skuteczność. Jak wiadomo ta partia rozwija się tylko kiedy walczy, pokój oznacza stagnację a nawet zdradę //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-09, 09:49   

Ponieważ tylko nauki ścisłe są prawdziwymi naukami a nie jakaś tam socjologia albo etnografia, syna najlepiej posłać na politechnikę, a corkę do klarysek //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2014-01-09, 10:25   

Brawo, Orku!:) A scenka pikna.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-01-09, 11:00   

Stary Ork napisał/a:
Ponieważ tylko nauki ścisłe są prawdziwymi naukami a nie jakaś tam socjologia albo etnografia, syna najlepiej posłać na politechnikę, a corkę do klarysek //mysli

Hahahah :)
Jak myślę o gender studies, to - nie ma bata - mam przed oczyma sceny z "Cryptonomiconu", między Randym a Charlene i Randym a GEBem Kivistikiem :) Plus do tego kpiny z gender studies w "Teranezji" (zdaje się) G. Egana. I potrwa długie lata zanim się z tego wyzwolę i zacznę traktować to poważnie :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2014-01-09, 18:58   

Bardzo nie podoba mi się, jak pogardliwie określacie tę dziedzinę badań. Porównanie do tasiemcowego serialu jest w ogóle poniżej wszelkiej krytyki.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2014-01-09, 19:36   

Zapewniam Cię że większości z nas jest z tego powodu niezwykle wszystko jedno //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-01-09, 20:03   

Uwielbiam takie zdania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2014-01-09, 22:21   

A na teologii wykładają angelologię, także tego...
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-01-09, 23:13   

Kiedyś mówiono wszystkim: po co badania i teorie, wystarczy przeczytać ST i NT i odpowiedzi wszystkie są na miejscu, a jak masz wątpliwości to ci klecha z ambony wyłoży prościej.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-01-10, 07:49   

You Know My Name napisał/a:
Kiedyś mówiono wszystkim: po co badania i teorie, wystarczy przeczytać ST i NT i odpowiedzi wszystkie są na miejscu, a jak masz wątpliwości to ci klecha z ambony wyłoży prościej.

Cudzoziemskich ksiąg nie czytaj,
Czego nie wiesz - księdza pytaj.
Ucz się siodła, szabli, dzbana,
A poznają w tobie pana.
Z targowiska nie bierz złota -
To żydowska jest robota //muzyka
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13