FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bieganie
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 10:36   

A masz problemy z dybukiem?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-04-07, 10:38   

MrSpellu napisał/a:
Ja widzę drzewo. To jakaś filozofia Zen?

Poniekąd. Ja mam dyskotekę. Czwartki, piątki, soboty zbierają się ludzie i imprezują przy głośnej muzyce.

Dalej jest wyspa, gdzie odbywają się koncerty, jak są.

A po drugiej stronie kościół i co jakiś czas pielgrzymki.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 10:40   

MrSpellu napisał/a:
Parę setek biegaczy vs kilka tysięcy zmotoryzowanych. Kto da więcej?

W pojęciu drogi publicznej nie chodzi o licytację, bo to oczywiste, że samochody rozjeżdżają drogi 99,9% czasu, jak również, choć w mniejszym stopniu, chodniki i trawniki. Chodzi o to, że takie samo prawo do niej mają biegacze, rowerzyści z okazji Masy Krytycznej czy z okazji Tour de Pologne, studenci z okazji pochodu judenaliowego, katolicy w Boże Ciało, obrońcy dzieci nienarodzonych, smoleńscy patrioci, faszyści, homoseksualiści, związkowcy. Wszyscy oni płacą podatki.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 10:41   

Kurwa, a ten znowu o prawie do.

Znaczy, że skoro płacę podatki to mogę jeździć po bieżni stadionu moim srebrnym szerszeniem albo jak sie zorganizuję z kolegami fanami mazdy?

Poza tym, podatki na drogi płci się w paliwie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 10:45   

Raz spotkałem się z takim utrudnieniem - miałem przejechać przez miasto, gdy odbywał się bieg (nie był to maraton, ale 20 km lub 10 km) i po drodze musiałem zaliczyć punkt w strefie wyłączonej z ruchu. Wiesz jaki miałem problem? Zerowy. Lekka modyfikacja trasy (właściwie nie była nawet potrzebna, bo akurat potrzebne mi ulice policja zamknęła trochę później), nadłożyłem może 500 m (moja podróż wydłużyła się z tego powodu może o minutę, a może i nie). Po południu już nie napotkałem żadnych problemów. No i to była niedziela, kiedy jednak ruch dom-praca-dom jest zredukowany.

Cytat:
Parę setek biegaczy vs kilka tysięcy zmotoryzowanych.

Maraton Warszawski napisał/a:
Z linii startu na moście Poniatowskiego wyruszyło w niedzielę łącznie 11834 biegaczy - uczestników maratonu i biegu na 5 kilometrów! Maraton ukończyło 8506 zawodników.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 10:46   

a gdybyś musiał nadłożyć o 20 km to byłby problem?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 10:48   

Fidel, ale to że nie odróżniasz bieżni stadionu od drogi publicznej, to naprawdę nie jest mój problem.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 10:50   

A gdyby 1500? Może nie wymyślaj jakichś liczb z Księżyca. I nie wymyślajcie, że nagle niedzielny bieg uliczny dezorganizuje całe miasto na pół roku. To są zwyczajne brednie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 10:50   

No odróżniam, bieżnia do biegania, droga do jeżdżenia. To nie mnie się popierdoliło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 10:51   

Fidel-F2 napisał/a:
droga do jeżdżenia. To nie mnie się popierdoliło.

A jednak.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 10:51   

toto napisał/a:
A gdyby 1500? Może nie wymyślaj jakichś liczb z Księżyca. I nie wymyślajcie, że nagle niedzielny bieg uliczny dezorganizuje całe miasto na pół roku. To są zwyczajne brednie.
dałem 20 bo tyle znajoma nadrabiała w Wawie, znaczy ona powiedziała, że 40 ale to kobieta, podzieliłem na dwa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 10:52   

Ale to ty walczysz z jakimś chochołem, jakoby biegacze przeszkadzali w normalnym funkcjonowaniu miasta. Nie przeszkadzają.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 10:55   

No, mi nie, bo ja w Sandomierzu mieszkam.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 10:58   

Nie potrafię sobie wyobrazić nadkładania tych 20 km.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:01   

toto:

Spell napisał/a:
Ja tak myślę, bo to zwyczajnie jest utrudnianie ludziom życia. Zwłaszcza jak jedziesz do roboty lub z niej wracasz (głodny i wkurwiony). Maratończyk, kolarz, Papież czy inny kutas blokujący drogę, to po prostu dopust boży.


Ja mówię o wszystkich tego typu utrudnieniach. Bo gdzieś tam jakiś maraton jest dobrze zorganizowany, a gdzie indziej już niekoniecznie. Teraz mieszkam na zadupiu, ale gdy mieszkałem w Krakowie tego typu "imprezy" skutecznie utrudniały komunikację.

Tix. Na dyskotekę naślij sanepid. Masz prawo. Na pewno coś znajdą. Na koncert możesz iść i ponarzekać, że głośno. Ale podejrzewam, że to jest przestrzeń wyznaczona do takich rzeczy i wiele nie zdziałasz. W Krakowie miałem okazję z otwartego okna posłuchać koncertu Celiny Diony i to za darmo. Co do kościoła to masz prawo się cieszyć, że to nie jest meczet. Ale generalnie kościół raczej nie utrudnia komunikacji, no chyba że jest pogrzeb lub Boże Ciało.

Jander, no to może niech ci biegacze zorganizują sobie maraton na autostradzie? Chyba mają prawo do tego, nie? Zwłaszcza jak bramki opłacą.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 11:11   

MrSpellu napisał/a:
Jander, no to może niech ci biegacze zorganizują sobie maraton na autostradzie? Chyba mają prawo do tego, nie? Zwłaszcza jak bramki opłacą.

Jak im Kulczyk pozwoli...
Zresztą autostrady czy drogi ekspresowe są nur fur automobile i nikt z tym kłopotów nie robi, nikt tam biegać nie ma zamiaru.
Używając argumentum ad absurdum tylko osłabiasz swoje stanowisko.
MrSpellu napisał/a:
Ale generalnie kościół raczej nie utrudnia komunikacji, no chyba że jest pogrzeb lub Boże Ciało.

Generalnie biegacze raczej nie utrudniają komunikacji, no chyba że jest maraton. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:14   

Fidel, te 40 km w Warszawie nie jest takie nieprawdopodobne. Są tam miejsca, że jak źle skręcisz, to musisz naprawdę sporo kilometrów zrobić by móc wrócić do punktu wyjścia. A jak do tego jeszcze dodasz utrudnienia w postaci remontowanego mostu, zalanego metra i innych takich...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:17   

Jander napisał/a:
Używając argumentum ad absurdum tylko osłabiasz swoje stanowisko.


Ale to nie jest absurd. Droga jest prosta, szeroka, ładne widoki (chyba, że są ekrany) Maraton może iść jednym pasem, a samochody drugim. Jak kogoś przyhaczy to trudno.

Jander napisał/a:
Generalnie biegacze raczej nie utrudniają komunikacji, no chyba że jest maraton.


No to w końcu utrudniają czy nie utrudniają? Gubicie się w zeznaniach.

Jander napisał/a:
Jak im Kulczyk pozwoli...


Na pewno pozwoli. Jest tym, no, strategicznym sponsorem polskiego sportu, czy jakoś tak.
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 11:20   

Ok, chyba pora skończyć na serio. toto uznał, że maraton w ogóle nie przeszkadza a być może nawet poprawia przejezdność wielkich miast. Znaczy nie ma o co kopii kruszyć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 11:26   

MrSpellu napisał/a:
No to w końcu utrudniają czy nie utrudniają? Gubicie się w zeznaniach.

Oczywiście, że utrudnia. Ale nie powiesz konduktowi pogrzebowemu, żeby się gdzieś przeniósł poza miasto, najlepiej do lasu?
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:31   

Oczywiście, że nie. Ale jak mi zaraz dasz znak równości między konduktem pogrzebowym, a maratonem, to zabiję Cię śmiechem. Ostrzegam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 11:33   

Oczywiście, że nie dam. Kondukty są częstsze i może nawet bardziej utrudniają komunikację, niż maratony raz do roku w dużych miastach.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:41   

Ale kondukt jest pożyteczny. To takie memento mori. Zamiast się wkurwiać na utrudnienia w ruchu, zaczynasz kontemplować swoją śmiertelność. Być może nawet w drodze do domu będziesz jechał ostrożniej i bezpieczniej. A maraton? Paaanie, sam wkurw. Cukier i ciśnienie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2014-04-07, 11:47   

A spotykając pielgrzymkę rozważasz istotę Absolutu (40%). //mysli
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-04-07, 11:52   

Do tego nie potrzebuję pielgrzymki :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-04-07, 11:53   

Mieszkam w Wawie w miejscu, gdzie regularnie zamykane są ulice z powodu masy krytycznej, maratonow, walkatlonów, a także wizyt miłych ludzi z całego kraju, którzy postanawiają pobluzgać trochę pod siedzibą władz, ewentualnie przy gromkich śpiewach i świetle rac puścić z dymem jakąś tęczę. I oprócz tych ostatnich dwóch grup, które mają tendencje do niekontrolowanego rozłażenia się na boki i utrudniania życia wszystkim dookoła, to nie mam najmniejszych problemów z poruszaniem się po mieście czytaj: wydostać się spod domu, a potem do niego wrócić) samochodem w dniu imprezy. Pewnie, czasem trzeba nadłożyć trochę drogi (ale 20km to jakaś bzdura) czy postać chwilę w korku (znacznie mniejszym niż codzienny).
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 11:57   

Fidel-F2 napisał/a:
Ok, chyba pora skończyć na serio. toto uznał, że maraton w ogóle nie przeszkadza a być może nawet poprawia przejezdność wielkich miast.
No tak, bo w niedzielę o 10 pół Warszawy jedzie na zmianę do fabryki. Albo z tej zmiany wraca. Twierdzę tylko, że taki maraton nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu miasta, czyli nie powoduje utrudnień, które całkowicie paraliżują miasto na długi czas. Wy twierdzicie, że to jakaś katastrofa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 12:02   

znów nadinterpretujesz toto, nie twierdzę, że katastrofa tylko, że chamstwo i głupota
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-04-07, 12:12   

No sorry, to wy zaczynacie narzekać na "problemy", które was nie dotyczą i proponujecie biegaczy wygonić z miast. I jeszcze pieszczotliwie nazywasz organizatorów maratonów debilami lub ludźmi o debilnych pomysłach. I żeby ośmieszyć innych, przypisujesz im słowa, których nie powiedzieli.

e:
Widzę, że ta dyskusja nie ma sensu, bo żyjemy w równoległych światach. Z mojej strony już nie będzie kolejnych postów na ten temat.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-04-07, 12:22   

toto napisał/a:
No sorry, to wy zaczynacie narzekać na "problemy", które was nie dotyczą
Ale wolno mi wyrazić opinię gdy jakiś Abdul zastrzeli jakiegoś Aarona? Czy nie, bo to problem który mnie nie dotyczy?

toto napisał/a:
I jeszcze pieszczotliwie nazywasz organizatorów maratonów debilami lub ludźmi o debilnych pomysłach.
Nie pieszczotliwie tylko po imieniu.

toto napisał/a:
I żeby ośmieszyć innych, przypisujesz im słowa, których nie powiedzieli.
ke?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14