FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
O (nie tylko szarych) komórkach
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-09-19, 09:28   

Zaktualizowałem swojego ajFona 5 i mam już iOS7. Troszkę się bałem, czy nie będę żałował, ale - na razie - jest bardzo dobrze i mam dziką frajdę z odkrywania różnych smaczków zakopanych tu i ówdzie.

Narzekano, że Apple zerżneło sporo z WindowsPhone i Androida - nie mam pojęcia jak dużo.
Tu jest recenzja fachowa: http://www.spidersweb.pl/...7-recenzja.html

Po instalacji systemu - wszystko wygląda ładnie, "czuć" nowością i taką nowoczesnością. Funkcjonalność poszybowała ponad poziom Szóstki. Już na początku - po włączeniu telefonu, przed odblokowaniem go PIN-em jest jeszcze jeden PIN, anty złodziejowy. Będę musiał się przyzwyczaić, że zawsze trzeba go wstukiwać. Nawet po aktywowaniu urządzenia po wygaszeniu się ekranu. Z początku mi się to nie spodobało, ale doceniam praktyczność. Mogą mi ajFona ukraść, ale jak nie zhakują systemu, to szybko go policja znajdzie. Mam jeszcze aplikację Find My iPhone dostępną przez komputer, więc to dodatkowe zabezpieczenie.

Większość aplikacji będzie się musiała uaktualnić do nowego systemu. HBO GO już przysłało mi informację, żebym się uzbroił w cierpliwość, bo pracują nad tym. Za to Google Chrome czy YouTube zaktualizowało mi się już jakiś czas temu i śmiga. Inne też działają bez zarzutu, ale jeszcze nie wszystkie sprawdziłem.

Telefon ma fajny "flow" z aplikacjami. Nie wiem, czy było to w Szóstce, ale teraz można nawet wyświetlać historię tego, co robiło się na urządzeniu. Jest to łatwe i nie wiem, czy przydatne.

Muzyka też dostała nowy dizajn i funkcjonalności. Muszę sprawdzić w samochodzie. Do tej pory - mimo wejścia dedykowanego specjalnie iPodowi, własnie muzyka z aJFonowego ajPoda nie chciała się załączać. Za to ze zwykłej mp3 bez problemu.

Minusem zapewne okaże się bateria - już czytam narzekania. Ale ten problem można zminimalizować: wyłączając w ustawieniach niepotrzebne, nieużywane na codzień rzeczy, zmniejszając jasność itp. Po włączeniu telefonu rano - nie żre tak bardzo. Wciąż mam 100%. Aczkolwiek poza odświeżeniem kilku statusów w aplikacjach, nie robiłem za wiele.

Dużo lepsza jest funkcjonalność w aparacie. Dodano także filtry, które można nakładać przed zrobieniem zdjęcia. Szału nie robią. Instagram wciąż ma lepsze. Ale może będą to rozwijać. Do tego nawigacja zarówno po aparacie, zdjęciach, jak i całym telefonie - duży krok do przodu.

Generalnie - mam uciechę i pewnie jeszcze potrwa zanim rozpatrzę się we wszystkich nowościach.

Nowy iPhone6 nie wybija się niczym ciekawym. Poza tym, że jest nowy. Nie ma nawet większego ekranu. Toteż nie dziwi mnie rozczarowanie nim. Ale iOS7 w porównaniu z iOS6 to duży krok do przodu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-09-19, 10:07   

Romulus napisał/a:
Nowy iPhone6 nie wybija się niczym ciekawym. Poza tym, że jest nowy. Nie ma nawet większego ekranu. Toteż nie dziwi mnie rozczarowanie nim. Ale iOS7 w porównaniu z iOS6 to duży krok do przodu.
Żeby być dokładnym, to jest 5S, nie 6. To tylko drobne poprawki, usprawnienia, chyba nowy chip, nie pamiętam, ale zmian konstrukcyjnych raczej nie trzeba było się spodziewać.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-09-19, 16:40   

Faktycznie :) Pomyliło mi się, bo wypuścili także tańszą wersję.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2013-09-20, 12:01   

Romulus napisał/a:
Funkcjonalność poszybowała ponad poziom Szóstki. Już na początku - po włączeniu telefonu, przed odblokowaniem go PIN-em jest jeszcze jeden PIN, anty złodziejowy.
Nie ciesz się tak :P
http://niebezpiecznik.pl/...anego-telefonu/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-09-27, 16:36   

Właśnie zaktualizowałem oprogramowanie usuwające ten błąd.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2013-10-30, 19:46   

Nokia ma w planach wydanie nowego modelu, w sam raz dla użytkowników, którzy od telefonu nie wymagają w sumie nic poza dzwonieniem, sms-ami i ewentualnie mp3. Nokia 108 ma zostać wypuszczona już niedługo w przedziale cenowym 100-120 zł. Doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą żeby telefon dzwonił. I nic więcej.

I swoją drogą, to zdaje się że Nokia aktualizuje także Amber dla niemal wszystkich Lumii z Windows Phone 8, znacznie zwiększając ich funkcjonalność. To się dopiero nazywa upgrade.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-10-30, 20:36   

Mi telefon potrzebny jest głównie do dzwonienia i sms-ów, ale nie tylko. Co prawda poza listą kontaktów, kalkulatorem, zegarkiem, kalendarzem i budzikiem reszta dodatkowych funkcji jest mi zupełnie zbędna - a te które wymieniłem ma chyba każda komórka :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-10-30, 23:21   

Prev napisał/a:
Doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą żeby telefon dzwonił.

A jak chcę, żeby nie dzwonił? //panda
Ja mam telefon o marce Huiwie, używam paru funkcji(zwłaszcza komunikator, zamiast płacenia z smsy), ale z mobilnych rzeczy preferuję tablet.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2013-10-31, 00:57   

Jander napisał/a:
A jak chcę, żeby nie dzwonił? //panda


Wtedy kupujesz telefon LG :P
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Ellortum

Posty: 19
Wysłany: 2013-10-31, 09:41   

Albo Sagema :)
Ale na poważnie - ja do autoryzacji bankowych i standardowych rozmów mam takie cudo za 88zł z VAT :)
A do zabawy Iphone jak najbardziej :)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-03-07, 21:36   

http://www.gsmarena.com/lg_g2-review-982p2.php

No cóż, to nie szczyt marzeń, ale na dziś szczyt możliwości.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-03-07, 22:21   

A no nie wiem... Poza produktami Apple jestem w stanie zaakceptować tylko nowy produkt Samsunga. Reszta to powielanie wzorca.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-03-07, 23:15   

Ja kupiłem 2 lata temu ówczesny najnowszy model samsunga i nigdy więcej produktu z Exynossem i TW na pokładzie nie kupię. Rylcem w betonie to ja mogę od święta się pobawić, ale żeby na codzień...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2014-03-08, 07:48   

You Know My Name napisał/a:
Ja kupiłem 2 lata temu ówczesny najnowszy model samsunga i nigdy więcej produktu z Exynossem i TW na pokładzie nie kupię. Rylcem w betonie to ja mogę od święta się pobawić, ale żeby na codzień...


No, z taką rylcową cegłą to nawet porządnym hipsterem nie można zostać, bo jakieś piaskowe czarnuchy nosiły się tak już jakieś pięć tysięcy lat temu...
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-03-31, 11:03   

Prawie m-c mam LG G2 D802 i z podziwu wyjść nie mogę. Andek taki sam jak inne, ale nakładka od LG to cymes. Lekka, softu dorzucono trochę, ale bez przesady, same potrzebne funkcje. Wydajność sprzętowa da radę jeszcze dwa lata na luzie.

Porównania TouchWiz od Samsunga nie wytrzymuje, czy to pod kątem wygody użytkowania, czy funkcji dodanych.
Nawet nie korci mnie, by skorzystać z ROMów opartych na AOSP, AOKP, CM. Wystarczy root i stockowy rom wystarcza do wszystkiego.

Jak na razie nie widzę, bym miał się z LG w przyszłości przesiadać, choć będę mógł zapoznać się bliżej z Sense'm od HTC, bo żona właśnie nabyła sobie Desire 500. Pięknie wykonany.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-06-18, 11:53   

Zostałem właścicielem Sony Xperia M2 LTE. Jeszcze nie odpaliłem ale już się cieszę.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-06-18, 12:56   

Oby to nie był ten wadliwy
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-06-18, 13:07   

Czy to Twój pierwszy andek Fidel, czy masz już z nim doświadczenie?
Ciekaw jestem oceny UI od Sony, to mnie blokuje przed zakupami ich maszyn.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-06-18, 14:21   

Miałem Sony ale dawno, jeszcze przed erą smartfonów, wtedy bez zastrzeżeń. Potm była Nokia, taki ciężki pre-smarfon rozsuwany na bok, LG L7 z którym się rozstaję bez specjalnego żalu ale i bez specjalnej radości.

'Andek' to Android? To mam na LG. Nie wiem co chcesz wiedzieć ale L7 nie był demonem prędkości i miewał irytujące momenty. Trudno mi ocenić czy to z powodu systemu czy ograniczeń sprzętowych.

Co to UI?

utrivv, rozwiń się.

Btw, fioletowy jest. :shock: :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2014-06-18, 16:16   

Fidel-F2 napisał/a:
Co to UI?
http://en.wikipedia.org/wiki/User_interface
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-06-18, 16:44   

Dzięki. No to za parę dni będę mógł pewnie coś powiedzieć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-06-18, 20:53   

zerknąlem na telefonik w sieci i wszystko powinno byc lepsze tylko trza się przyzwyczaić do przycisków na wyświetlaczu i nakładki od sony
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2014-06-20, 22:37   

Była jakaś seria xperii wywalająca się na LTE, nie znam szczegółów.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2014-06-20, 22:50   

To jest nowy telefon, z tego roku. Chyba dali radę już się ogarnąć.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-09-19, 20:01   

Zrobiłem upgrade mojego iPhone'a. Na iOS 8. Nie powiem, abym był podjarany. Pierwsze co zrobiłem po instalacji, to sprawdziłem wszystkie ustawienia i podtrzymałem stare, które nie pozwalają Apple na zbieranie za dużo danych o mnie. Po drugie - nowe funkcje chyba są przystosowane do nowego iPhone 6, bo nie wykazują żadnej funkcjonalności na iPhone 5. Po trzecie - reinstalacja systemu wymagała aż 4,7 GB miejsca wolnego na dysku. Jestem laikiem, ale stwierdzić muszę, że nie za bardzo to po tej reinstalacji widać. Niewiele się zmieniło. iPhone 5 nadal nie sika wodą, ani nie leje żadnych wodotrysków. Nowe funkcje są bezużyteczne. Nie poprawił się design dotychczasowego systemu. Nowe funkcjonalności nie robią żadnego wielkiego "wow". Ale może z czasem je docenię.

Chyba tak samo było z premierą iPhone 6. Z mojego punktu widzenia szału nie ma. Jest większy. Ale nie wiekszy od Samsunga Galaxy 4 mojej żony. Zatem Apple dorównało pod tym względem do normy. Mimo to w USA bije rekordy sprzedawalności.

I ja pewnie kupię Szóstkę, kiedy trafi na polski rynek. Jestem przywiązany do dizajnu Apple, do elegancji, do fajności systemu iOS, z którym jestem "zintegrowany". To chyba jedna z tajemnic Apple. Jeśli wpadniesz w ich macki, trudno się wyplątać, ponieważ nie widzisz celowości w wyplątywaniu się. iTunes, AppleStore, iOS - wszystkie te zamknięte dla użytkowników nie posiadających sprzętu Apple "systemy" potrafią uzależnić i przytrzymać użytkownika przy sobie. Ale na jak długo? czy iPhone 7 będzie czymś nowym, czymś na miarę pierwszego iPhone'a, który zakasował konkurencję? Oby był. Bo - jak się przekonałem - łatwo jest uwolnić się spod dizajerskiej "tyranii" Apple, mimo wszystko.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2014-12-05, 21:24   

I przesiadłem się na iPhone 6. Mój operator to wał (T-Mobile), więc uniezależniłem się od niego i kupiłem telefon dla siebie na rynku, bez męki wiązania się na kolejny okres czasu z operatorem. Kiedy przyjdzie do przedłużenia umowy będą musieli mi baaaardzo zejść z ceny, abym w ogóle rozważał T-Mobile.

A sam sprzęt - jak pisałem wcześniej, jest większy :mrgreen: Ale wychodzi to na plus. Świetna rozdzielczość. Obraz w HD śmiga aż miło. Funkcjonalności iOS8 w "Szóstce" mają sens. Choć szczególnie się nimi nie jaram. Aktualności o stanie zdrowia wprowadzać nie zamierzam. Płacenie telefonem - chyba ich porąbało. Ale liczenie kroków :mrgreen: podoba mi się. Choć też szału nie robi. Jednak, po tygodniu użytkowania, stwierdzić muszę, że na "Szóstce" bateria jest wydajniejsza. Chyba ze dwa razy lepsza niż na "Piątce". Myslałem, że na "Szóstce" iOS wydoi mi baterię w góra dwa dni, a tu niespodzianka. Przy moim zwyczajowym użytkowaniu wytrzymuje sporo. Podoba mi się to bardzo.

Dizajn "Szóstki" - nie wali na kolana. Ale iPhone jest elegancki. Pomny ostrzeżeń, że się "łamie", "rysuje" itp. zakupiłem od razu silikonową obudowę, która sprawia, że czuję się bezpieczniej :) Ale, przede wszystkim, jest elegancka.

Nie zamierzam używać Touch ID, wystarczy mi wcześniejsza blokada (poza blokadą SIM) i aplikacja Find My iPhone. I mozna mi go kraść :)

Nie znalazłem jeszcze dużych różnic dotyczących zdjęć, ale nawet na dobre tych funkcji nie wypróbowałem. Tak samo z kręceniem filmów. Muzyki z wbudowanego iPoda pozbyłem się już dawno, bo i tak tej funkcji nie wykorzystywałem. Wystarczy mi moja empetrójka.

System działa bez zarzutu, nie krzaczy się (ale to norma na sprzętach Apple), technicznie wydolny - ale mam niewielkie potrzeby. Telefon wykorzystuję do krótkich rozmów, ponieważ nie lubię pogawędek telefonicznych. Głównie korzystam z aplikacji i pod tym względem jestem zadowolony z wydolności systemu i baterii.

Tylko zastanawiam się po raz kolejny, czym będzie iPhone 7. Bo to, że nie może być po prostu większą wersją "Szóstki" jest dla mnie oczywiste. A nie wiem, czy samo udoskonalenie dizajnu, procesorów itp. zrobi wrażenie. Ale pożyjemy, zobaczymy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2014-12-11, 20:13   

Planuję przesiąść się w przyszłym roku na któryś z "chińskich" telefonów. Nie wiem jeszcze na który, czy będzie to półka wyższa czy niższa. Może nie będzie to chińszczyzna tylko rumuńszczyzna (Allview) czy francuzczyzna (Wiko) czy danie hinduskie (Mikromax, Xolo, etc). Chcę się na własnej skórze przekonać ile płaci się za markę.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-01-24, 12:59   

Microsoft Lumia 535.



Możecie się już śmiać :-P
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-01-24, 13:15   

Nie zamieniłbym na nią mojego ajFona, ale to przecież nie jest zły telefon. Jeśli oglądniesz sobie amerykańskie seriale, to kilku niezłych bohaterów (Olivia Pope!) chyba używa podobnego :) Nie słyszałem o nim złych opinii, ale i nie rozglądałem się nigdy za innym modelem niż od Apple.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2015-01-24, 21:12   

To jak się chwalimy, Motorola Moto G:

Miałem małe wymagania, miał zapieprzać, mieć nowego Androida i spoko ekran. Wszystko jest, w niezłej cenie.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14