Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Kacik jarosza
Author Message
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

[quote="ats"]Jest tam wyraźnie powiedziane, że weganami i wegetarianami mogą być tylko Hindusi, bo mają w tym tysiące lat praktyki, my to jednak nie
[/quote]
A może wszyscy wegetarianie i weganie to Hindusi? //mysli
 
 
utrivv
Roztargniony mag


Posted:     [ !!! ]

Weganie są z Indii a mężczyźni z Marsa, każdy to wie --_-
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Ej, wydaje mi się że od takich dyskusji to jest ten drugi wątek, bo ten jest stricte kulinarno-przepisowy 8)
A że tysiące lat praktyki są potrzebne, to jasna sprawa, czytałam gdzieś ostatnio że żeby strawić żywność GMO, to ludzki żołądek potrzebuje 5000 lat ewolucji. Nie pojmuję wprawdzie do końca dlaczego nie potrzebuje tyle ewolucji żeby strawić truskawkowego szejka z Maca, ale co ja tam wiem :roll:
 
 
utrivv
Roztargniony mag


Posted:     [ !!! ]

Jadłem ostatnio kilka razy coś o nazwie Fig Bar, dość smaczny tylko cena nie fajna. Znalazłem takie podsumowanie składu:
http://czytamyetykiety.pl/products/fig-bar-z-malinami-natures-bakery/
 
 
Luinloth
mała wiedźma


Posted:     [ !!! ]

Raw Bite są bardzo dobre, mają na pewno* lepszy skład od tych Fig Barów.
Przykładowo ten, który jadłam - z chili:[quote]Owoce 61% ( daktyle, sok limony 4%), orzechy 39% ( orzechy nerkowca, migdały), imbir, chili, olejek cytrusowy.[/quote]
Wcinałabym codziennie na drugie śniadanie, gdyby nie ta kosmiczna cena :roll:

e: * jak dla mnie. ;)
 
 
Zireael


Posted:     [ !!! ]

Ale skład Fig Barów wcale nie jest jakiś straszny. O niebo lepszy niż ma np. Corny. Skąd się bierze Raw Bity? //panda
 
 
mad5killz
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Odkryłem cieciorkę. Serio.
Jakiś tydzień temu po raz pierwszy jej spróbowałem.
Bonduelle Na Parze, coś tam coś tam.
Posmakowała mi na tyle, że nie mogę przestać o niej myśleć. :D
Sałateczki te sprawy, sprawdza się wyśmienicie.
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Moja żona robi bardzo dobrą zupę z cieciorki.
 
 
ats
old fat bat


Posted:     [ !!! ]

cieciorka wymiata i to na różne sposoby ;)
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Np. cieciorka Rambo biegająca z M60 po dżungli 8)
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Kupiłam dziś pół kilo w celu upastowienia jej w jakiś sposób.
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Ciecierzyca się moczy, wymyśliłam że jutro ją ugotuję, podzielę na pół i jedna część będzie zmiksowana z cytryną, czosnkiem i sezamem, a druga z suszonymi pomidorami z oleju i może czymś jeszcze (znaczy ja bym dała czosnek, ale z drugiej strony są tacy co nie lubią, zboki jedne).
 
 
You Know My Name
Vortex Surfer


Posted:     [ !!! ]

[quote="MrSpellu"]Np. cieciorka Rambo biegająca z M60 po dżungli 8)[/quote]po co tyle słów, w skrócie mówi się: hummus
 
 
Caesar
Batman


Posted:     [ !!! ]

Hummus nie jest smaczny! :evil: :-)
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Aśtam, jest całkiem spoko.

Poimprezowo: pasta z suszonymi pomidorami wyszła jak dla mnie ciut za łagodna, ale druga ciecierzycowa była mocno pikantna i czosnkowa, a pasta z pieczonych bakłażanów, czosnku i cebuli to już w ogóle, więc nie doprawiałam żeby była jakaś przeciwwaga.

I w ogóle wszystkie moje tarty (bezmięsne, za to serowe) zniknęły wczoraj, a tych mojej siostry (z boczkiem) zostało jeszcze parę kawałków. Ha!

Uparłam się też na najprostszą sałatkę ziemniaczaną - od kilkunastu lat robiliśmy taką z kiszonymi ogórkami, ale że ostatnio nie przepadam za kiszonymi ogórkami z torebki, byłam asertywna i zrobiłam inną wersję. Ziemniaki, winegret z czerwonego octu, dwóch rodzajów musztardy, pieprzu i oliwy, i pęczek szczypioru cebulowego. Pycha.
 
 
ats
old fat bat


Posted:     [ !!! ]

brzmi dobrze! :)
 
 
utrivv
Roztargniony mag


Posted:     [ !!! ]

CRETAN FLAVORS CIASTECZKA Z FIGAMI I RODZYNKAMI

[img]http://www.kmdelikatesy.pl/files/imagecache/product/zdjecia_produktow/07031855_0.jpg[/img]
"Na oko" produkt zawiera tylko owoce, cukier, tłuszcz i przyprawy a na pewno jest bardzo smaczny i pojawił się w moim osiedlowym sklepiku :)
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

W sobotę był wieczór panieński - przyniosłam szpinakowe muffiny z fetą oraz dwuczęściową tartę - z gruszkami i lazurem oraz pieczoną dynią Hokkaido i lazurem (przy okazji stwierdziłam że nie jestem fanką złotego lazura i taki ser powinien być zielony albo niebieski, howgh). A wczoraj upolowałam ładny, dojrzały kawałek dyni muszkatołowej (w przyzwoitej cenie, ostatnio 'inne' dynie są w moim ulubionym krakowskim miejscu droższe o prawie 100% od takiej klasycznej), więc będzie zupa.
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Moja mama zaszalała i kupiła od rolnika - domokrążcy worek cebuli i dwa większe ziemniaków. Co oznacza, że przechodzę na dietę ziemniaczaną. W sumie lubię ziemniaki 8) Zupełnie nigdy w życiu nie zrobiłam żadnej zapiekanki ziemniaczanej, to teraz będę mieć powód i okazję. Dziś natomiast będą placki, o ile nikt nie zmieni zdania.
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Moja ulubiona zapiekanka ziemniaczana zawiera w sobie też czerwoną fasolę, cebulkę, ogórka kiszonego, czarne oliwki, niestety niejarski boczek i jest posypana przyprawą do ziemniaków (chyba z Kamisa) i mozzarellą :)
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Ja chyba zacznę od takiej jednej w ogóle wegańskiej, przepis znaleziony w jakiejś gazecie, zawiera gównie ziemniaki, cebulę i jabłka. Od pierwszego przeczytania zastanawiam się, jak to może smakować.
A potem to różne inne opcje, czarne oliwki też mi przemknęły przez głowę. Przyprawa do ziemniaków, mówisz? Miałam tylko do chleba z masłem (całkiem fajna zresztą).
 
 
MrSpellu
Waltornista amator


Posted:     [ !!! ]

Zostałem fanem takich gotowych miksów przypraw. Zwłaszcza do pizzy po sycylijsku rwie pytę :)
 
 
Fidel-F2
Fidel-f2


Posted:     [ !!! ]

Komiksowa do ziemniaków jest rewelacyjna, dzięki za cynk do pizzy.
 
 
Metzli
Diablica


Posted:     [ !!! ]

Wracam dzisiaj do domu z myślą, że zaraz odgrzeję sobie zupę, która jeszcze wczoraj mi została - a tu niespodzianka zjedzona, bo mięsożerni domownicy nie mieli dzisiaj ochoty na rosół :P Szybko trzeba było sobie coś przyrządzić. Więc dzisiaj w garnku wylądowała dynia i mango, na bazie wody imbirowej. Szczerze powiem nie do końca byłam przekonana czy połączenie tych dwóch będzie dobre, ale jak się okazało zupełnie niepotrzebnie, zupka wyszła pysznościowa. Powinna starczyć na parę dni, chyba że znowu przydarzy się jakaś niespodzianka ;)
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posted:     [ !!! ]

Brzmi nieźle. Jakiś przepis?
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group