FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czytniki
Autor Wiadomość
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-11, 10:06   

Kupiłem sobie kindla.
Nim do mnie przyjdzie, mam takie ogólne pytanie: co powinienem wiedzieć na wejściu o świecie e-booków i czytników :mrgreen: ?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-11, 10:13   

Wejdź na stronę świat czytników. Tam jest wszystko.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-11, 10:18   

Dzięki :) .
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-11, 10:39   

Którego kupiłeś?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-11, 10:55   

Paperwhite II (bez 3G, bez reklam).
Szkoda tylko, że wcześniej nie odkryłem świata czytników. Bo swój model kupiłem w Komputroniku, a Amazon kręci nosem na reklamacje, jeśli to nie tam dokonało się zakupu. Cóż, chwilę po złożeniu zamówienia zadzwoniła do mnie miła pani z Komputronika i namawiała na rozszerzenie gwarancji, czyli wszystko powinno być ok. A jeśli nie, urządzę wojnę.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-22, 08:24   

Mam problem z kindlem. Może ktoś miał coś podobnego i znalazł rozwiązanie.

Wykasowałem część rzeczy przeczytanych czy niepotrzebnych i wrzuciłem kilka nowych. Chciałem stworzyć katalog by te kilka nowych wrzucić i zonk, zaczęły się problemy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że nowych pozycji nie pokazuje ani na liście do przydzielania do katalogów ani na liście wyboru do czytania, w ogóle ich nie widzi. Natomiast stare, wykasowane pozycje pokazuje na obu listach jednak próba otworzenia takiego pliku skutkuje informacją, że nie da się go odnaleźć. Włączanie/wyłączanie nie daje efektów, po kablu w kompie wszystko jest niby ok, starych plików nie ma, nowe są.

Jakieś rady?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-04-22, 09:36   

Próbowałeś zarządzać przez stronę Amazona?
_________________
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-22, 10:56   

Nie, ale dałem radę inaczej, zresetowałem go -> menu/settings/menu/restart i pomogło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-26, 15:37   

Wrażenia z używania czytnika. Raczej nikogo nie zaskoczę stwierdzeniem, że są jak najbardziej pozytywne.
Podoba mi się, że jak na zawołanie mogę mieć dowolną książkę za, w sumie, niewielkie pieniądze. Podoba mi się, że mogę sobie wybrać taki rodzaj i wielkość czcionki, jaki chcę (wybór może nie jest gigantyczny, ale rodzaj, który wybrałem, strasznie mi się podoba :D). Też bardzo fajna jest możliwość robienia notatek, zaznaczania cytatów, dzielenia się nimi itp. Może i kindle nie ma miliona funkcji, ale wszystkie te, które posiada, są absolutnie wystarczające i w bardzo przyjemny sposób dopełniają czytanie. Natomiast chyba największa zaletą jest możliwość kupienia słownika polsko-angielskiego, co znacznie bardziej ułatwi czytanie książek angielskojęzycznych. Żeby było zabawniej, tak przez wszystkich wielbiony zapach nowej książki, zupełnie zastępuje mi zapach pokrowca :D. Fajna też jest lekkość. O wyświetlaczu nawet nie ma co wspominać, bo to klasa sama w sobie.
Gdybym miał wymieniać wady, to raczej takich sensu stricte bym nie znalazł, raczej czepialstwo i coś z czym nie do twórców czytnika powinienem się zgłaszać. Chyba najbardziej irytuje mnie, że przy czcionkach innych niż bazowa, tekst nie jest wyjustowany, ale to już wina wydawców, bo problem występuje tylko w kilku plikach. Trochę też irytuje przebijanie "poprzedniej" strony na wyświetlaczu (ale prawie tego nie widzę) i jego nie aż tak duża rozdzielczość (no ale mogłem kupić model z większą, moja wina). Nie obraziłbym się też, gdyby ekran był większy o 1-2 cale, bo lubię mieć więcej tekstu na stronie, a dalsze zmniejszanie czcionki w obecnym układzie zmusiłoby mnie do kupienia lupy. Poza tym, chyba coraz rzadziej będę używał zdania "Fajna książka, pożyczyć ci?", co innego, że już teraz prawie go nie używam.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-26, 15:49   

Kindle standardowo odświeża co 6 stron i stąd przebicia, jak ci bardzo zależy, możesz ustawić odświeżanie po każdej stronie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-26, 16:00   

Nie jest to problem, który by mi spędzał sen z powiek :) . Natomiast pewnie następnym razem kupię sobie tą najbardziej wypasioną wersję kindla. Pewnie już teraz zacznę po trochu oszczędzać, ale z wymianą poczekam minimum 3 lata.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-26, 16:23   

Ja też myślałem o voyage ale to jednak dobrych parę setek więcej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-26, 16:33   

Wiem, dlatego teraz zacznę chomikować zaskórniaki :) .
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-04-26, 18:20   

Mój Touch sprawuje się prawie idealnie. Tylko raz się zawiesił, co mnie zirytowało, gdyż nie wiedziałem, jak go zresetować mechanicznie. Ale od czego Internet :)

Voyage też mnie kręci, ale na razie nie na tyle, aby poczuć "potrzebę" jego posiadania.

Jeśli chodzi o czytanie to irytuje mnie zasadniczo to, że przy tekście z przypisami czasami "pacnę" w przypis niechcący i mnie "przenosi" na koniec książki i rozdziału. Nic wielkiego, bo mogę się cofnąć, więc nie ma co robić z tego problemu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2015-04-26, 20:04   

Z racji ostatniego Dukaja i paru innych rzeczy wydanych tylko na czytniki, jednak się zapewne przełamię.
Wiem, już tu raz to ogłaszałem, ale wtedy się nie przekonałem. Teraz nadszedł czas. Zrobię sobie prezent - czytnik.
Dajcie jakieś wskazówki co i jak.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2015-04-26, 20:06   

Kindle PW II
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-04-26, 20:12   

Popieram. Kindle Voyage to opcja full-wypas, ale jest prawie 2x droższy od PW II.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-04-26, 20:12   

Pójdź do sklepu (lub sklepów), gdzie będzie kilka i sobie pomacaj. Zobacz jak reagują, co daje podświetlenie. Jaka jest różnica między czytnikiem z ekranem dotykowym a najprostszymi modelami. I wybierz ten, który odpowiada ci najbardziej. Albo może znajomi mają? Spróbuj używać (nie tylko czytanie, ale sam interfejs, funkcje dodatkowe) ze 2 godziny i zobacz co ci pasuje, czego ci brakuje i na tej podstawie szukaj swojego czytnika. 2 godziny to oczywiście za krótko, żeby ocenić wszystkie właściwości czytnika, ale już pozwoli ci od czegoś zacząć.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-04-26, 20:21   

toto, nie piernicz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2016-02-27, 10:15   

Kupiłem dziś dwa ebooki na Kindla i okazało się po chwili, że mam je na swoim koncie w Amazonie ale nie pojawiły się na urządzeniu. Znalazłem je w katalogu Archived Items ale są w porównaniu z innymi ebookami "wyszarzone" - nie mogę ani ich przenieść na stronę główną, ani w sumie nic innego zrobić. W archiwum są też inne ebooki (aktywne - znaczy aktywna jest opcja "Add to home", ale po jej użyciu dzieje się z nimi to samo co z tymi dwoma kupionymi, zostają w archiwum i stają się nieaktywne)
Dostałem tez maila z Amazona że "zarchiwizowali mi moje dokumenty" - i dali linka:
http://www.amazon.com/kindlepersonaldocuments/
dodając, też że tu się mogę więcej dowiedzieć o tej archiwizacji.
No ale nie dowiedzialem się nic z tego linka na temat tego swojego problemu.

Mieliście taki przypadek na swoich kindlach?
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-10-09, 09:58   

No to załatwiłem niestety swojego drugiego Pocketbooka, wypadek, moja wina :-/
Przeżył tylko trochę ponad półtora roku... Ale traktowany był ekstremalnie... No cóż - lubię zasypiać przy czytaniu książki...

Pierwszy padł bo go używałem na -20 stopniowym mrozie. Drugi bo jego ekran z dużą siłą zetknął się z twardym przedmiotem, i pękł...

Naprawa nieopłacalna, czas na Pocketbook Toux Lux 3. Już zamówiony, czekam na dostawę. Tylko muszę mu jeszcze skombinować jakąś nową okładkę, bo stara już się rozpada... Znalazłem fajną na Aliexpress, ale nigdy nic nie sprowadzałem zza granicy, więc muszę zgłębić temat. Te z polskich sklepów internetowych i Allegro - są sprowadzane z Chin i widać ze dawno temu, bo co lepsze modele/kolory zostały rozprzedane.

 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-10-09, 21:14   

Filozoficzna zagwozdka, czy coś jest lepsze niż nic, w mym przypadku wskazuje na pierwsze rozwiązanie. Mój niezawodny przyjaciel zza Wielkiej Wody pracujący w firmie komputerowo informatycznej przez lata poza głównym tematem książek wspierał mnie informatycznie. Z powątpiewaniem, znając me podejście do książek w wydaniu E, spytał ostatnio, czy nie mam ochoty pomimo, bo ma stary, a kupił najnowszy. Zamiałem. Nie ma ten Kindle podświetlonego ekranu, ani zmian wielkości czcionki. Wielu innych też nie ma, ale o wiele lepszy od czytania z telefonu. Jakbym wracał do Dawkinsa, który tłumaczy bucom antyewolucyjnym dlaczego kilka światłoczułych komórek jest lepsze od ślepoty totalnej. Może być. Naturalnie nadal kocham papier, ale użyteczność tych rozwiązań nie budzi we mnie wątpliwości. Bo w tym cały życia smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-10-10, 09:45   

Zupełne nie rozumiałam idei elektronicznej książki póki nie wygrałam mojej. Ale zmiana wielkości czcionki jest baaaardzo ważna. Dla mnie to chyba podstawowa przewaga elektroniki nad papierem.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-05, 17:19   

Szukam 10 calowego czytnika - i mam z tym problemem. Są 6 i 8. Ktoś coś wie. Gdzie szukać co kupić?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-05-05, 18:14   

Hmm, na razie mnie na takie ekstrawagancje nie stać. Ale możesz zajrzeć na świat czytników:
- trzy czytniki 13'':
-- Sony DPT-RP1 (~900 usd)
-- Onyx BOOX Max (800 euro)
-- Good e-Reader 13.3 (~700 usd)

Na szybko znalazłem jeszcze coś takiego:
- Onyx BOOX N96 ML 9.7" (~400 usd)

Jest jeszcze takie coś:
-- reMarkable (~480 usd w przedsprzedaży, dostawa niby od października tego roku, ale nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek! go dostaniesz) - https://getremarkable.com/pre-order
I odpowiedni artykuł na swiatczytnikow.

e:
Nie polecam żadnego z tych urządzeń, bo żadnego nie używałem. Po prostu podałem kilka większych czytników.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-05, 18:48   

Wow. Dzięki. Całkiem nietanio. Ale to na prezent dla teścia. Może się szarpniemy. Thx
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2017-05-12, 08:03   

Nie znalazłem lepszego tematu, więc wrzucam tutaj:

Ostatnio dowiedziałem się, że w dużej części bibliotek miejskich w Polsce można dostać - za darmo - kod do Legimi. Kod jest miesięczny i daje dostęp do całej bazy książek. Po miesiącu można dostać kolejny kod i tak w kółko.

Wczoraj sprawdziłem - poszedłem do biblioteki i Pani wręczyła mi kod. Po powrocie do domu sprawdziłem i rzeczywiście wszystko działa.

Dobra opcja szczególnie dla tych, którzy mają PocketBooki i inne czytniki, na które można pobrać aplikację Legimi. Dla innych, którzy mają tablety albo nie przeszkadza im czytanie na smartfonie, też będzie to jakieś rozwiązanie.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-05-12, 08:13   

adamo0 napisał/a:
Dobra opcja szczególnie dla tych, którzy mają PocketBooki i inne czytniki, na które można pobrać aplikację Legimi. Dla innych, którzy mają tablety albo nie przeszkadza im czytanie na smartfonie, też będzie to jakieś rozwiązanie.
A są tam dostępne komentarze do kodeksów? Jeśli tak, to ma to jeszcze dla mnie jakis sens.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-05-12, 08:43   

Pomyślałem, że mam problem rozwiązany, a tu na Legimi Inwazji z Aldebarana nima
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2017-05-12, 08:51   

Jachu napisał/a:
A są tam dostępne komentarze do kodeksów? Jeśli tak, to ma to jeszcze dla mnie jakis sens.


Z tego co widzę, to nie ma. Ale Jachu - jak będziesz potrzebował coś z konkretnego komentarza to daj znać (mam dostęp do programów w kancelarii).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14