FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piotr Zychowicz
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-08-30, 23:24   

Ale po co wam ten Lwów? Serio.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-08-30, 23:37   

Sprecyzuj 'wam'
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2015-08-31, 00:07   

Konkretnie? Ork i Spell. Rozumiem, licentia trolletica, ale jednak coś kazało im się oderwać. A ogólnie to wszyscy, którzy chcą dzisiaj polskiego Lwowa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-08-31, 00:11   

Wiesz, pal sześć Lwów, ale może uda się komu opchnąć Sosnowiec.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-08-31, 08:11   

Fidel-F2 napisał/a:
Romulus, czy gdyby teraz była pokojowa możliwość przyłączenia Lwowa z zachodnią częścią Ukrainy do Polski to byś brał?

Dziś na to za późno.

Po pierwsze - Zychowicz uwzględniał wszystko to, o czym piszecie. W skrócie: to, że po zwycięstwie pod Warszawą, społeczeństwo nie chciało przedłużania wojny. To, że nie było poparcia politycznego dla dalszego prowadzenia wojny z bolszewią. Nawet w PPS, który był jawnie probolszewicki przed 1920 r. Ponadto to, że Dmowski i jego stronnictwo nie chciało rozszerzenia granic - Stanisław Grabski, który przewodniczył polskiej delegacji w Rydze otwarcie to przyznawał, że realizował program narodowy "czystej" Polski.

Po drugie - po odzyskaniu ziem przez polską armię, Piłsudski nie chciał ich inkorporować do jednego państwa tylko chciał rozwinąć je w federację wraz z Polską. Ale na ten plan, ze wspomnianych względów, nie było zgody.

Po trzecie - nie wszyscy Ukraińcy i nie wszyscy Litwini chcieli się naparzać z Polakami. Po naszej stronie były równie poważne siły, a może i poważniejsze (nie mnie to oceniać), co po stronie nacjonalistów.

Nie będę tu streszczał całej książki, bo musiałbym kopiować rozdziały wprost z czytnika. Ale nie intrygowałoby mnie to, co Zychowicz pisze, gdyby nie uwzględniał wszystkich zastrzeżeń, które sformułowaliście. I, jak pisałem wcześniej, kwestie te autor rozpatruje z punktu widzenia błędnych decyzji politycznych. Fakt, że jego wnioski są podszyte goryczą, ale się nie dziwię.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2015-08-31, 08:25   

Co do Lwowa to teraz po ptakach, ale sieć przestrzenna naszego kraju aż się prosi o jakieś silne ośrodki miejskie na wschodzie. Jakby było Wilno i Lwów, to nie trzeba było szukać substytutów w postaci Białegostoku i Rzeszowa...
_________________
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-08-31, 08:27   

z całym was szacunkiem.


mi tam nie daje zasnąć problem Jagiełły - kierwa, gdyby nie zawalił sprawy po Tannenbergu1410 - to nie byłoby problemu germańców. NIe byłoby rozbiorów wojen hitlera i UE
h.
trzeba Zychowiczowi nadać ten temat.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-08-31, 08:35   

Jagiełło Jagiełłą ale Kazik W. W Kaliszu pokpił sprawę. Nie mówiąc już nawet o tym, że chrzest nie z tej strony co trzeba przyjęty.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2015-08-31, 09:15   

Cytat:
Ale nie intrygowałoby mnie to, co Zychowicz pisze, gdyby nie uwzględniał wszystkich zastrzeżeń, które sformułowaliście. I, jak pisałem wcześniej, kwestie te autor rozpatruje z punktu widzenia błędnych decyzji politycznych. Fakt, że jego wnioski są podszyte goryczą, ale się nie dziwię.


Tak właściwie, to niespecjalnie uwzględnia. No, wspomina, ale jako nieważne i proste do przeskoczenia. Co do goryczy, to się zgadzam. I to właśnie jest taka teza: zrobiliśmy wielką krzywdę Polakom na wschodzie, których opuściliśmy i bolszewia ich wymordowała. ( Co jest prawdą). W związku z tym, wszyscy którzy do tego dopuścili, okryli się hańbą. Że się tego nie dało zrobić, mniejsza. Argumenty zawsze się znajdą.
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2015-10-02, 17:24   

Cytat:
Po trzecie - nie wszyscy Ukraińcy i nie wszyscy Litwini chcieli się naparzać z Polakami. Po naszej stronie były równie poważne siły, a może i poważniejsze (nie mnie to oceniać), co po stronie nacjonalistów.
Poważne to nie jest w tym przypadku synonim słowa silne. Raczej stonowane, łatwe do zakrzyczenia i zakryciw czapkami podczas ruchawek, bo się na nie nie stawią. Oczywiście poważne i poważane, ale nie mające siły przebicia.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-03-22, 21:39   

Zychowicz? Nie...
W 2009 roku niejaki Janusz Choiński napisał i wydał książkę pt. "Sojusz Piłsudski - Hitler" :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14