FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpad Ukrainy?
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-04-23, 16:34   

Chyba się przeproszę z Tomaszem Lisem: http://opinie.newsweek.pl...y,284310,1.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-10-20, 17:07   

Czyli Żyrinowski wcale nie był fantastą: http://natemat.pl/121105,...latwmy-to-razem
I źródło: http://www.politico.com/m...ml#.VEUslvmsWSp

Nie mam zbytniego sentymentu do wolności Ukrainy. Dla mnie istnienie tego kraju jest niezbędne, ponieważ odgradza nas od Rosji. Nie mam też sentymentów do Lwowa i Kresów. Było, minęło. Toteż - zakładając realność takiego scenariusza, jak powyższy - byłoby błędem przyjęcie propozycji Putina. Po co zwalać sobie na głowę Ukraińców jako mniejszość i zarzewie wojny domowej. A czy byłby to scenariusz realny? Spoglądając na to, jak Zachód broni Ukrainy.... To, dlaczego nie? Pokrzyczeliby, pokrzyczeli, a potem i tak byśmy wrócili do robienia interesów :) Więc może inny wariant? Rozbiór Ukrainy na część rosyjską i część "europejską" z jakimś marionetkowym rządem sterowanym przez Warszawę. Putin i tak odebrał jej Krym i zwasalizował Donieck oraz okolice. Rozbiór zatem stał się faktem. Tylko jak osadzić na Ukrainie propolski rząd?

I to na tyle uległy, aby był tak głupi i kupił drogi polski węgiel ku uciesze naszego biednego i intelektualnie przetrąconego wicepremiera Piechocińskiego? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-10-20, 18:04   

Taaaa, przejmijmy zachodnią Ukrainę i miejmy problem z Nadniestrzem. Genialny plan...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-10-21, 10:54   

Ale jednak nie sposób się nie śmiać z tego, co się dzieje z wiadomością dalej:
http://swiat.newsweek.pl/...y,350232,1.html
Dobrze, że rozśmieszyliśmy amerykańskiego dziennikarza instytucją "autoryzacji" wywiadów :)

Ale, generalnie, się zgadzam. Taka propozycja Putina to było zatrute jabłko.

W Polsce zastanawiają się zaś, czy to dobrze, że Donek wiedział i nie powiedział. A komu miał mówić? Niemcom? Francuzom? :-P Czy oni by to powiedzieli? Bo ja w to nie wierzę :) To co, Polakom miał to powiedzieć? Niby dlaczego miałby zdradzać, że taka propozycja padła?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2014-10-21, 16:43   

W Polsce nikt się nie zastanawia, tylko wszyscy kombinują, jak wokół tego rozpętać zamieszanie, na którym da się zyskać w wyborach. A swoją drogą PiS padł na kolana i piszczy skoro w taki czy inny sposób, nieustannie mu PO narzuca tematy "dyskusji politycznej". Jak nie o Tusku w Europie, to o wypowiedziach Kopacz, to o Sikorskim, to o PSLu itd. Przy tak rozgrywanych sprawach kolejne wybory będą "sfałszowane", bo niemożliwe żeby naród nie poparł w 100% a chociaż 40% jedyną słuszną opcję opozycyjną. :badgrin:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2014-10-21, 17:33   

Taaak. Przez chwilę miałem nadzieję, że będzie jakaś fajna dyskusja w Polsce, ale się myliłem i wychodzi na twoje:
http://www.tokfm.pl/Tokfm...mpaign=FB_TokFm

http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta

http://tomaszlis.natemat....-ma-zrobic-tusk

Rozwaliła mnie pani premier. Po prostu: //piwo za wczuwanie się w rolę. Tylko, o rety, czy marszałek Sejmu to jej podwładny? A może odwoła go z funkcji za stosunek do dziennikarzy? O retyrety, to się pani premier uniosła. Strach się bać.

Co nie zmienia faktu, że najwidoczniej, Radek postanowił popełnić samobójstwo polityczne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-27, 21:28   

Rozpad byłej republiki radzieckiej jest dla mnie tak istotny, że śni mi się po nocach.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2015-02-18, 06:49   

Kiedy patrzę na Ukrainę to przypomina mi się bajka Krasickiego o zajączku i i psach. Szczególnie pointa:
„Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”.

Jebaka Hollande i Dziarska Angela tak pomagają Ukrainie, że w zasadzie to chyba pomagają Putinowi tak naprawdę.

Polska kocha Ukrainę, ale broni nie podeśle, co najwyżej sprzeda. W UE nikt nie chce umierać za Kijów. Sankcje na Putina trzeba wyrywać z Unii niemal siłą.

Węgry - idol polskiej prawicy (wciąż?) Orban sprzedał się Putinowi.

Greccy populiści z Syrizy - też puszczają oko do Wołodii.

Włoski kogucik też bardzo chciałby z Wołodią odnowić kontakty, może nie tak, jak za boskiego Silvia bywało, ale kasiory nie odmówi.

Tak naprawdę oczywiste byłoby dla mnie, gdybym był Wołodią, że mam wolną rękę jeśli chodzi o "przekopanie" się do Krymu drogą lądową. Wtedy anszlus Krymu stanie sie opłacalny.

Jeszcze bym powdzięczył się do jebaki Hollanda i dziarskiej Angeli w sprawie "rozmów pokojowych", aby wymusić na Ukrainie, żeby płaciła emerytom z Krymu i z republik zaludnionych przez wysłanych przeze mnie bandytów. I byłoby git.

Pytanie tylko, czy to by mi wystarczyło gdybym był Wołodią. Pewnie nie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2015-08-31, 18:58   

Przeczytałem nieopatrznie i mi źle: http://www.tvn24.pl/wiado...oju,573134.html

Gdybym był mieszkańcem Niemiec, Francji lub Wielkiej Brytanii, wzruszyłbym ramionami. Co mnie tam Ukraina obchodzi. Dać ją Putinowi i po kłopocie. I dają.

Cieszy mnie to, że Polska nie uczestniczy w rozmowach dotyczących przyszłości Ukrainy, że nas tam nie chcą. Musielibyśmy firmować to porozumienie, haniebne dla tego kraju. Forsowane przez Niemcy i Francję, aby ugłaskać Putina, który na to porozumienie leje strugą ciepłego moczu, pardon my French. Nie mając żadnej możliwości nacisku na Putina, albo nie chcąc z niej skorzystać, "dojeżdża się" słabszego, czyli Ukrainę. Polityka to krótkowzroczna i obym się mylił. Od okresu międzywojennego nic się nie zmieniło w naszym regionie. Zachód rozgrywa Europę Wschodnią w realizacji swoich interesów z Rosją. Partnerem dla nich jest Rosja a nie jakaś tam Ukraina. Mam nadzieję, że naszym politykom nie zabraknie rozumu i wyciągną z tej lekcji jakąś naukę na przyszłość. Byle pożyteczną i byle rychłą naukę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-15, 22:15   

ciekawie to wygląda z perspektywy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13