FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Olga Tokarczuk
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-10-19, 22:55   

Jakiej książki? W radio Olga mówiła że blebleble, podobno to po tej wypowiedzi a nie książce rozpoczął się hejt? Byłem akurat na wyjazdowym szkoleniu i słuchałem tej jej wypowiedzi, nie pamiętam co konkretnie mówiła ale generalnie nic odkrywczego czy mądrego, aż mnie to zdziwiło bo książki ma niezłe.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-10-20, 05:20   

Bo to się utarło w społeczeństwie, że jak kto książki pisze, to wszystkie rozumy pozjadał. I dawaj: ten wieszcz, tamta wieszczka :) Nie wiem, czy to tylko u nas, czy na świecie też się tak stawia pisarzy na piedestale, czci jak bożki i spija słowa z ust, jakby prawdy jakieś objawiali przez sam fakt napisania książki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 05:40   

Romulus napisał/a:
czci jak bożki i spija słowa z ust, jakby prawdy jakieś objawiali przez sam fakt napisania książki.
bo na zaginionej to inaczej, a przecież tu sama myśląca elita podobno
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-10-20, 08:21   

a mnie nie dziwi ten hejt - pojechała baba o kilka most.. tzn. głupot za daleko i nożyce się odezwały. całkiem naturalna reakcja.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 08:40   

Trojan, durnyś
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-10-20, 08:46   

nawzajem Fidelu

aha, i odnoszę się do słów:
"Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"

a nie do książki
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-20, 11:30   

Też mnie to nie dziwi. Po prosu zbiera to co zasiała. Choć dość marną prowokację w sumie rzuciła.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-10-20, 12:06   

Nie powiedziałbym, że zbiera co zasiała. Groźby pozbawienia życia to nie normalny "plon", który powinien czemuś takiemu towarzyszyć. Ale polactwo zazwyczaj się nie opiernicza w takich sprawach. Jak to na "patriotów" przystało: skopać, zelżyć, upokorzyć, najlepiej słabszego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 12:28   

Trojan napisał/a:

"Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"
Zdanie logiczne, sensowne, stonowane i prawdziwe. Nie wiem z czym masz problem.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-10-20, 12:34   

Fidel-F2 napisał/a:
Trojan napisał/a:

"Wymyśliliśmy historię Polski jako kraju tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów"
Zdanie logiczne, sensowne, stonowane i prawdziwe. Nie wiem z czym masz problem.


Z mocno zagnieżdżoną sielsko-anielską wizją Kresów jako krainy mlekiem i miodem, gdzieśmy dźwigali brzemię białego czlowieka, jak sądzę.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-10-20, 13:07   

kontekst Fidelu, kontekst historyczno-społeczno-polityczny

takie słowa można pisać zawsze i wszędzie, pierdząc spokojnie na ciepłym fotelu bez szerszego horyzontu - bo po raz kolejny ( enty, i enty i enty) powtarzam " jakim kurwa cudem inteligentna, obyta osoba może oceniać i przenosić na TERAZ "moralność" przeszłości, z pozycji ciepłego XXI wiecznego fotela"

Obecni Polacy niewiele mają wspólnego: kolonizatorami i właścicielami niewolników oraz mordercami Żydów(tu można dyskutować)

Nieprawdziwe, nieuzasadnione i nieprawidłowe jest w tym zdaniu użycie słowa Polska, oraz zaimkowanie: robiliśmy straszne ... - bo to ani nie Polska w dzisiejszym rozumieniu ani nie MY

No i co najważniejsze - ówcześni RKP/RON nie robiła niczego innego od pozostałych państw cywilizowanego świata.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 14:09   

Trojan, durnyś, nawet nie chce mi się z tym płaskostopiem powyżej dyskutować
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2015-10-20, 14:25   

Trojan, a czy np. dzisiejsi Francuzi jako mieszkańcy V Republiki mają cokolwiek wspólnego z np. z francuskim imperium kolonialnym czy podbojami cesarza Napoleona?
A czy my, jako mieszkańcy III RP, mamy cokolwiek wspólnego z Bitwą Warszawską, Bitwą pod Grunwaldem albo zwycięstwem Sobieskiego pod Wiedniem?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-10-20, 15:01   

Jachu napisał/a:
Trojan, a czy np. dzisiejsi Francuzi jako mieszkańcy V Republiki mają cokolwiek wspólnego z np. z francuskim imperium kolonialnym czy podbojami cesarza Napoleona?
A czy my, jako mieszkańcy III RP, mamy cokolwiek wspólnego z Bitwą Warszawską, Bitwą pod Grunwaldem albo zwycięstwem Sobieskiego pod Wiedniem?


dzisiejsi Francuzi - to ciekawe, bo maja jak najbardziej... dobra/ziemie nabyte drogą zaboru podówczas.
Pytanie - czy mają swoją Tokarczuk która wypomina im okres gwałtu i przemocy z dalszych wieków (kolonizacji, niewolnictwa, mordercy tych czy innych)... czy mają swojego Grossa który będzie przypominał jak na wyprzodki pakowali Żydów do pociągów do Oświęcimia - nie znam francuskiego, ale gdy niedawno szukałem czegoś nt. to raptem jeden film zrobili (do tego siakis taki miałki)


Czy Polacy mają coś wspólnego..... myślę że z Warszawską to by się znaleźli jeszcze potomkowie, ale realnie... mentalnie uważam że nie, dóbr nie mamy (no chyba że któryś wywrotowiec zacznie o Śląsku - jednym i drugim czy Kaszubach) - ziemie "odzyskane" to takie "machniom" bez naszego udziału, Madagaskar ....

Natomiast pod dostatkiem u nas trubadurów, wieszczy poetów - którzy wytkną każdy rys na historii, nawet jeśli to wtedy była zwykła codzienność...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 15:15   

zacznij może dyskutować o szydełkowaniu, albo o przetworach... nie o przetworach nie, też się nie znasz, tak o szydełkowaniu podyskutuj
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2015-10-20, 16:04   

O zgrozo, zgadzam się z Fidelem. Szkoda czasu na rozmowy i debaty.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-10-20, 16:35   

Trojan napisał/a:
Jachu napisał/a:
Trojan, a czy np. dzisiejsi Francuzi jako mieszkańcy V Republiki mają cokolwiek wspólnego z np. z francuskim imperium kolonialnym czy podbojami cesarza Napoleona?
A czy my, jako mieszkańcy III RP, mamy cokolwiek wspólnego z Bitwą Warszawską, Bitwą pod Grunwaldem albo zwycięstwem Sobieskiego pod Wiedniem?


dzisiejsi Francuzi - to ciekawe, bo maja jak najbardziej... dobra/ziemie nabyte drogą zaboru podówczas.
Pytanie - czy mają swoją Tokarczuk która wypomina im okres gwałtu i przemocy z dalszych wieków (kolonizacji, niewolnictwa, mordercy tych czy innych)... czy mają swojego Grossa który będzie przypominał jak na wyprzodki pakowali Żydów do pociągów do Oświęcimia - nie znam francuskiego, ale gdy niedawno szukałem czegoś nt. to raptem jeden film zrobili (do tego siakis taki miałki)

Ja widziałem nawet dwa. Obydwa kiepskie. Zrobione tak, że moglibyśmy się z nich uczyć, jak wybielać swoje grzeszki. Bo my mamy grzeszki w stosunku do tego, jak grzeszyli Francuzi w trakcie Holokaustu.

Swoją drogą to się z tobą częściowo zgadzam. Ale może to moja spaczona perspektywa. U nas każdy pogrom Żydów jest wynoszony do rangi wymagającej jakiejś zbiorowej ekspiacji, egzorcyzmów i wyrzekania na "ten" kraj. Ja nie czuję powinowactwa z każdym bydlakiem, który donosił na gestapo. Ale czuję powinowactwo z tymi, którzy takim bydlakom strzelali w łeb. Co nie znaczy, że zamykam oczy i pudruję historię.

Nie mamy co histeryzować a wypowiedź Olgi Tokarczuk to była taka chyba typowa dla niej histeria (wcześniej podobne w duchu trele były przy okazji katastrofy smoleńskiej). Nie utożsamiam się z tym bydełkiem, które ją hejtuje. Ale, aby być poprawnym politycznie, nie będę się pod słowami pisarki podpisywał. W gruncie rzeczy chcę być dumnym z historii swojego kraju zamiast ją zohydzać za wszelką cenę. I, moim zdaniem, można z niej być dumnym nie zamykając oczu na zbrodnię w Jedwabnem. Czy na "kolonizację" Ukrainy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-10-20, 17:54   

No właśnie, Trojan ma odrobinę racji.

Tych kilka wieków temu moralność była inna i wyglądała tak samo w całej Europie, więc nie byliśmy jakimś mrocznym rodzynkiem. Nie widzę powodu, by czuć jakikolwiek wstyd. Nie mogłem wpłynąć na tamtych ludzi, a tym bardzie nie było mnie wtedy na świecie, więc skąd to -śmy w wypowiedzi Tokarczuk? Co najwyżej prowokacja, albo zwykły błąd.
Inna sprawa to poczucie dumy i kolorowanie historii - całkowicie nie na miejscu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 18:09   

Młodzik napisał/a:
więc skąd to -śmy
ja myślę, że skontowni
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-10-20, 19:00   

Rozumiem że Litwa, Ukraina, Rosja, Czechy ale że to niby kolonie były? Niewolników takich jak Sapiecha braliśmy? Nadużywanie języka ale przecież murzyni się nie obrażą więc można sobie jechać.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2015-10-20, 19:05   

Nie pamiętam kiedy ostatnio zgadzałem się z Fidelem, ale teraz zgadzam się w 100%.
A już bredzenia, że Kresy a Polska teraz to nic wspólnego i jeszcze ostatnio słyszałem w telewizji że przecież szlachtę u nas wytrzebiono i my to potomkowie tych pańszczyźnianych itd. A jednocześnie ci sami płaczą jak Ogniem i mieczem nie jest lekturą, Zagłoba bohaterem narodowym, Sobieskiego noszą jako przykład naszej walki z Islamem i tak bredzą w kółko.
To dowód na jakże trafną tezę, że w naszym kraju szkoła nie uczy niemal niczego, a już historii to na pewno nie. Raczej mitów.

Młodzik, Trojan nie ma grama racji. Bredzi i tyle. Chcesz coś się dowiedzieć to siadaj do książek, poczytaj, pomyśl, potem gadaj. Jeszcze porównaj to co poczytasz z tym co uczą w szkołach i pomyśl czego w szkołach nie uczą, co pomijają itd.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2015-10-20, 19:30   

Tomasz napisał/a:
Młodzik, Trojan nie ma grama racji. Bredzi i tyle. Chcesz coś się dowiedzieć to siadaj do książek, poczytaj, pomyśl, potem gadaj. Jeszcze porównaj to co poczytasz z tym co uczą w szkołach i pomyśl czego w szkołach nie uczą, co pomijają itd.

Ale co pomijają? Że Polacy do spółki mordowali z Hitlerem, jak wyrzygał niejaki Gross niedawno? Pomijają, bo brednie. Pomijają także wiele różnych rzeczy, jak niedola pańszczyźnianych chłopów rozpijanych przez dziedzica. Bo nie ma na to czasu, a nie dlatego, że nalezy przypudrować historię. W zasadzie takie rzeczy niech pomijają, byle o PRL-u uczyli, że to syf i kloaka. A nie że na Ukrainie chłop miał źle, bo go jakiś Sapieha gnębił daninami. Jak w każdym innym królestwie na Ziemi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2015-10-20, 19:39   

Romulus napisał/a:
Że Polacy do spółki mordowali z Hitlerem, jak wyrzygał niejaki Gross niedawno?
Romulus, ale myśmy do spółki z Hitlerem to i owo robili
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2015-10-20, 20:05   

Tomasz napisał/a:
Młodzik, Trojan nie ma grama racji. Bredzi i tyle. Chcesz coś się dowiedzieć to siadaj do książek, poczytaj, pomyśl, potem gadaj. Jeszcze porównaj to co poczytasz z tym co uczą w szkołach i pomyśl czego w szkołach nie uczą, co pomijają itd.

Przyznam, że jestem w kropce. Nie ma racji w tym, że w tamtych czasach ludzie myśleli, działali inaczej, że w ten czy inny sposób nie powinniśmy się czuć odpowiedzialni za czyny praprzodów, że reszta Europy specjalnie od nas wtedy nie odstawała?
Przyznaję, sensacyjnej wiedzy historycznej nie posiadam. Bazuję na tym, co wyniosłem ze szkoły i tym co przeczytałem tu i ówdzie.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2015-10-20, 21:15   

Młodzik napisał/a:
Nie ma racji w tym, że w tamtych czasach ludzie myśleli, działali inaczej, że w ten czy inny sposób nie powinniśmy się czuć odpowiedzialni za czyny praprzodów, że reszta Europy specjalnie od nas wtedy nie odstawała?

Wydaje mię się, że nie chodzi o to, żeby czuć wstyd, brać na klatę odpowiedzialność czy szukać szkieletów w szafie, tylko żeby wszystkich przodków hurtem nie pchać na piedestał.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-10-20, 21:18   

Chodzi głównie o to, że jesteśmy uczeni nie historii, tylko mitologii. Przedmurze, za waszą i naszą, ani guzika, sprawiedliwi wśród narodów. Trudno prowadzić sensowną polemikę z mitologią.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-10-20, 22:05   

Chodzi o to że byliśmy tego uczeni bo było zagrożenie mierniactwa i była prawdziwa niewola, teraz nikt już tak nie uczy a wolni jesteśmy i do tego mądrzejsi bo każde nowe pokolenie jest mądrzejsze niż poprzednie --_-
Ledwo ze skorupki pokażą czub
już hop , siup
drą pisklęta dziób , że każdy dorosły
to żłób
//muzyka
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-10-20, 23:22   

Trojan napisał/a:
No i co najważniejsze - ówcześni RKP/RON nie robiła niczego innego od pozostałych państw cywilizowanego świata.

Często gęsto zaś te pozostałe państwa cywilizowanego świata robiły ówcześnie rzeczy gorsze.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2015-10-21, 08:05   

Młodzik napisał/a:
Nie ma racji w tym, że w tamtych czasach ludzie myśleli, działali inaczej, że w ten czy inny sposób nie powinniśmy się czuć odpowiedzialni za czyny praprzodów, że reszta Europy specjalnie od nas wtedy nie odstawała?


Ma rację. Ale dzisiaj w Polsce ja bym sobie życzyła słuchać, mówić i czytać o naszej historii bez politycznej poprawności. Najwyższy czas odkneblować ten obszar. Nie ma czegoś takiego jak "chwalebna historia" a o rzeczach które nasi historycy z IPNu woleliby przemilczeć - ja chcę wiedzieć i chcę sobie na ich temat wyrobić opinię samodzielnie.
Nie rozumiem też zarzutów, że Tokarczuk sobie "chlapnęła bez zastanowienia". Otóż, po lekturze Jakubowych, spokojnie jestem pewna, że zastanowiła się kilka razy na różne strony i wygłosiła opinię (nie elaborat z przypisami, bo na elaborat nie było czasu), która była konkluzją tego zastanowienia. I trafiła w punkt: nasza historia nie była kryształowa (w domyśle: z dzisiejszego punktu widzenia), ale my robimy wszystko, żeby ją tak przedstawiać, a ludzi którzy mają inne zdanie na ten temat obrzuca się łajnem - i sama Tokarczuk jest przykładem jak prawdziwe były jej słowa.

Romulus napisał/a:
W gruncie rzeczy chcę być dumnym z historii swojego kraju zamiast ją zohydzać za wszelką cenę. I, moim zdaniem, można z niej być dumnym nie zamykając oczu na zbrodnię w Jedwabnem. Czy na "kolonizację" Ukrainy.


Myślę, że tak samo myśleli sobie Niemcy, gdy robili ten serial Nasi ojcowie, nasze matki . Jak sobie przypomnę jak spazmowali nasi rodacy w związku z tym, to ogarnia mnie cyniczna rozkminka o hipokryzji.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2015-10-21, 08:22   

Tokarczuk to wspaniała pisarka i o jej twórczości powinniśmy rozmawiać. W kwestiach historii jednak to żaden autorytet. Jej wypowiedź jest dla mnie warta tyle samo, co pouczenia jakiegokolwiek celebryty. Każdy ma swoje zdanie (i ma do niego prawo), nie każdy ma dostęp do mikrofonu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13