Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nawia - postapokaliptyczna gra fantasy
Autor Wiadomość
Ingvar

Posty: 20
Wysłany: 2015-11-20, 00:12   Nawia - postapokaliptyczna gra fantasy

Cześć,

chciałbym przedstawić Wam grę pt. Nawia. Jest to zarówno świat jak i zasady rozgrywki pod niego przygotowane. Nawia jest światem post-apokaliptycznego fantasy, czyli światem pełnym magii, który został dotknięty przez Kataklizm. Kataklizm rozsadził nie tylko rzeczywistą strukturę świata, ale również tę niewidoczną - sferę magiczną.

W Nawii nie istnieją już królestwa, ani imperia, a większość miast jest odcięta od reszty, ze względu na niebezpieczeństwa, które znajdują się w puszczach oraz na traktach. Spotkać tutaj możecie zarówno niebezpieczne bestie, zmutowane przez magię istoty oraz anomalie, które pojawiają się w różnych miejscach, dotykając każdego, sprawiając, że nikt nie zna dnia ani godziny.

Nawia jest obecnie w fazie korekty podręcznika i zostanie wydana w najbliższych miesiącach.

Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o grze, zapraszam na fanpage'a: https://www.facebook.com/nawiafantasy


rys. Mariola Cygan

Zapraszam również zadawania pytań - chętnie na nie odpowiem. Wkrótce pojawią się w tym temacie także pewne informacje o świecie i mechanice.
_________________

Anduina
  
 
 
Trojan 


Posty: 5868
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-11-20, 09:50   

ale rozumiem że to RPG ?:)
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3351
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-20, 12:33   

Dlaczego to tak bardzo przypomina Earthdawn?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Ingvar

Posty: 20
Wysłany: 2015-11-21, 01:22   

Tak, jest to RPG. Przez to, że było to dla mnie tak oczywiste, zupełnie zapomniałem zaznaczyć to w tekście, przepraszam.


Przepraszam także, ale nie znam zupełnie Earthdown. Z tego co właśnie przeczytałem jest to świat raczej heroiczny, więc Nawia jest tutaj zupełnym przeciwieństwem w kwestii konwencji. Jeśli jest to nieprawda, proszę mnie sprostować. Lecz jeśli jest to prawda, w takim razie pewne skojarzenia mogą być wynikiem zbyt ogólnikowej informacji.
_________________

Anduina
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 8028
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-11-21, 10:49   

Earthdawn nie Earthdown. Młodzi nie pamiętają //spell .
_________________
Jesteśmy przygotowani, że jakoś to będzie.
 
 
Trojan 


Posty: 5868
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2015-11-21, 13:42   

Stary Ork napisał/a:
Earthdawn nie Earthdown. Młodzi nie pamiętają //spell .Przeca on był dla młodych
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 8028
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-11-21, 15:36   

Ale ówczesnych a nie współczesnych.
_________________
Jesteśmy przygotowani, że jakoś to będzie.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3351
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-11-21, 19:23   

Jak to dla młodych? Ja nadal w niego gram mimo swoich 4 dych na karku :mrgreen:

A wracając do tematu, podobieństw jest sporo, co pewno każdy znający Earthdawna wychwycił. Nie zarzucam Wam plagiatu, tylko zwracam uwagę, że robicie coś mniej lub bardziej podobnego do już istniejącej gry RPG. Czy będzie to aż tak niesamowite i oryginalne by przynieść Wam spodziewane dochody - czas okaże - na razie jednak na to mi nie wygląda.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Ingvar

Posty: 20
Wysłany: 2015-11-22, 10:00   

Jak już mówiłem, nie znam za bardzo tego świata, poczytałem coś o nim, ale muszę sięgnąć po podręcznik, bo lubię takie stare RPGi.

Z tego co wyczytałem, to nie widzę większego podobieństwa Nawii do Earthdawna, choć elementy wspólne mogą być, ale ciężko zrobić grę, która jest zupełnie oderwana od czegokolwiek, co zostało już stworzone. Inna sprawa, że może to być akurat wadą.

Ale tak czy inaczej podam może jakieś krótkie info o grywalnych rasach występujących w świecie, co by się rozjaśniły jakieś kwestie. Występująca w tekście nazwa Beletia, jest wysuniętą na południe częścią jednego z kontynentów. To ta część świata jest głównym miejscem rozgrywki opisanym w podręczniku.


Cytat:
Ludzie - jest to najstarsza rasa w Beletii, a prawdopodobnie i w całej Nawii. Rozprzestrzeniła się na całym obszarze i to ona niepodzielnie włada wszystkimi krainami. Ludzie to rasa bardzo ambitna, wybuchowa, co pokazały setki lat wojen pomiędzy różnymi krajami. Potrafią bardzo łatwo zachłysnąć się władzą, czy też potęgą, powodując rozmaite konflikty na wielu płaszczyznach. Ludzie byli i są najliczniejsi spośród ras Beletii, choć przez Kataklizm ich liczba drastycznie zmalała.

Kao - jest to rasa pustynnych handlarzy z Garladii, którzy przybyli do Beletii setki lat temu na wielkich żaglowcach Rassiadach, w celu nawiązania umów handlowych. Przez te wszystkie lata tylko oni zdołali przepłynąć przez Morze Środkowe.

Kao w dalekie trasy lądowe wybierają się na Dunach - ogromnych jaszczuropodobnych wierzchowcach, którym niestraszny żaden upał, ani burza piaskowa. Sami Kao przypominają nieco swoją budową człowieka, choć w pewnych szczegółach różnią się całkowicie. Są bardzo dobrze przystosowani do życia w pustynnym, gorącym klimacie. Masywne nogi, dodatkowe mięśnie pozwalające szczelnie zamknąć twarz oraz niski wzrost pomagają przeżyć w ciężkich południowych warunkach. Żaden badacz nie zdołał jednak odkryć do czego miałby im służyć cały rząd przeciwstawnych palców.

Kultura Kao, ze względu na ogromną odległość i izolację ich rodzinnych stron, jest niemal zupełnie ludziom nieznana. Posiadają swych bogów – Strażników, którym oddają cześć, ale żaden z nich zdaje się nie być tym głównym. Zupełnie jakby każdy z Kao mógł mieć własnego boga, nie przejmując się innymi.

Kao z reguły są bardzo uparci i nerwowi, łatwo im podpaść. Zwłaszcza teraz, kiedy drogi morskie zostały odcięte, a oni sami są uwięzieni na obczyźnie, pragnąc powrotu do swych rodzinnych stron. Niektórzy z nich nie przejęli się tym, będąc dobrze zasymilowani z ludźmi, ale są i tacy, którzy zrobią wszystko, aby dostać się do Garladii.

Elfy - jedna ze starszych ras, przybyła setki lat temu z dalekiej północy aż do lasów Eter, na północ od Beletii. Odgrodzeni od ludzkich krajów nieprzebytą barierą Gór Żelaznych, mieli mały kontakt z ludźmi, choć przez większość historii starali się go utrzymywać. Dopiero kiedy władca Ballani rozpoczął plan wykonania istoty doskonałej - Norgotha, elfy odcięły się zupełnie od wszystkiego poza ich lasami i słuch o nich zaginął aż do niedawna.

Choć nikt w Beletii o tym nie wie, elfy posiadają nadzwyczajne zamiłowanie do technologii. W lasach Eter znajdowały się jedne z największych złóż żelaza na świecie, co elfy skrzętnie ukrywały przez cały czas. Obecnie jednak, w wyniku nadmiernej eksploatacji, złoża są na wyczerpaniu, a dodatkowa zbliżająca się zima skłania elfi naród ku wędrówce na południe - do Beletii.

Elfy to rasa wizjonerów. Łączą magię oraz technologię ponieważ zawsze mieli do tego dar oraz umiłowanie. Teraz, gdy z magią stało się coś dziwnego, elfy zaczęły okropnie mutować. Odebrały to jednak jako dar od Norgotha, który był już na wykończeniu. Szybko nauczyły się ekstrahować oraz hodować mutacje, zajmując się ich sprzedażą oraz darowaniem za szczególne zasługi dla rasy. Mutacje stały się celem ich życia oraz czymś, co uznały za szybką drogę do doskonałości.

Demony - jest to rasa powstała około 20 lat temu, w wyniku Kataklizmu. Rodzą się na stokach wybuchających wulkanów od razu dorośli, choć dalej zachowujący się jak kilkuletnie dzieci. Mają w swych umysłach zakodowane pewne rodzaje filozofii oraz powiązań społecznych i rodzinnych, niezrozumiałych dla ludzi, czy elfów. Ich przewodnikiem jest Ran, który według nich niedługo ma nadejść, a oni szykują świat pod jego władanie. Jedni robią to drogą pasywną i pokojową, starając wpasować się w społeczeństwa i uczyć od nich, a drudzy wolą drogę szybkiej i agresywnej edukacji, co kończy się częstymi konfliktami społecznymi.

Demony nie mają normalnego ciała, choć Ran stworzył je na podobieństwo ludzi. Ci jednak stwierdzili zgodnie, że Demony to parszywe maszkary i w żadnym stopniu nie przypominają niczego, co estetyczne. Demony są zbudowane z plastycznego i po części płynnego kamienia, choć ich skóra jest niemal zupełnie twarda. Nie potrzebują przez to jeść, pić, ani oddychać, choć posiadają wewnątrz ciała przestrzeń z powietrzem. Żaden lekarz nie jest w stanie im pomóc, kiedy są ranni, jednak idąc do miejsca swych narodzin -Matki(wulkanu), potrafią niemal zupełnie się zregenerować w bardzo szybkim czasie.

Demony przystosowują się charakterem do miejsca, w którym zamieszkają. Uczą się od ludzi wszystkiego, czego wymaga codzienność - życia w społeczeństwie. Same w sobie posiadają pewne plany, choć wewnętrzne konflikty często przeszkadzają w ich wykonaniu na tyle, by jeszcze przez długi czas nie doszły do skutku.
_________________

Anduina
 
 
Ingvar

Posty: 20
Wysłany: 2015-12-03, 08:27   

Już kilka osób w różnych okolicznościach zapytało się czym Nawia różni się od innych gier, co jest w niej osobliwego? Oto kilka odpowiedzi:

1. Nawia to fantastyczny świat w klimatach słowiańskich wierzeń w mrocznej odsłonie postapokalipsy. Innymi słowy, możecie zagrać drwalem Świętopełkiem, który wierzy w Leszego i inne leśne duchy, lecz lasów dookoła nie ma, pozostały tylko połacie zastygłej lawy i wulkanicznych popiołów, na których przyjdzie mu wieść życie. Lub wyjechać.

2. Nawia posiada dynamiczną mechanikę bazującą tylko na jednym rodzaju kości – k10. Dopóki gracz nie będzie doświadczonym czarodziejem wystarczy tylko jedna taka kość, aby móc z pełną wygodą grać. Dzięki tej mechanice, walki są szybkie i realistyczne. I ryzykowne ;)

3. Nieokiełznana dzika magia. To także przez nią świat Nawii jest tak nieprzewidywalny, niebezpieczny i rozchwiany. Codziennością stały się anomalie, przemienione przedmioty, czy mutacje pojawiające się na wielu osobach. Niektóre z nich mogą jednak spowodować naprawdę tragiczne sytuacje. Z magią wiąże się też oryginalny system magii, w którym nie ma podziału na żadne szkoły, nie ma listy dostępnych zaklęć. Dzięki tej magii czarodziej może sam tworzyć takie czary, jakich chce używać i trwa to zaledwie kilka sekund. Nie ma przy tym żadnych ograniczeń. Magia może naprawdę wszystko, wystarczy tylko mieć dobry pomysł. I odwagę, aby zaryzykować przeciw ewentualnym skutkom ubocznym.

4. Magia Demonów, opierająca się na charakterze bohatera oraz jego pragnieniach. Czarowanie polega na kreśleniu Att – magicznych znaków, mogących wpływać na świat bez ryzyka wystąpienia anomalii.

5. Bestiariusz – ta część dla mistrza gry została przygotowana nie tylko pod kątem statystyk przeciwników, którzy mogą zabić bohaterów graczy, a raczej aby dać możliwości do ciekawszego prowadzenia fabuły. Tak, aby gracze nie napotykali samych bezmyślnych bestii, ale także stworzenia z interesującą historią, niekoniecznie jednoznacznie wrogie.

6. Nietypowy handel. Jako, że w Nawii drogi i trakty nie funkcjonują zbyt sprawnie, nie ma płynnej wymiany walut między wioskami i miastami. Z tego powodu jedynie w wielkich metropoliach, w których przetrwało więcej ludzi, można jak za dawnych czasów płacić srebrem i złotem. W mniejszych miejscowościach jedynym sposobem na zakup pozostaje wymiana towarów, należy więc zabierać ze sobą tylko potrzebne rzeczy, aby móc później sprawnie wymienić je na upragnione przedmioty. Stąd też nawet między bliskimi osadami ceny towarów mogą być zupełnie inne.


rys. Red-Izak's Art
_________________

Anduina
 
 
BM3

Posty: 7
Wysłany: 2016-07-06, 13:18   

Ktoś wie jak się rozwija ten system?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13