FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Neal Stephenson
Autor Wiadomość
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2014-10-25, 21:55   

Bez papierków wszystkie są czarne, więc to chyba mija się z celem.
_________________
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2014-10-26, 08:30   

Dupa z tymi zdjęciami, na żywo bardziej się te obwoluty od siebie różnią...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2014-10-26, 16:47   

Nic mi się nie wyświetliło, jak kliknęłam obrazek tylko pusta strona. :roll:
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-01-30, 06:54   

Jaka ładna okładeczka:
http://boingboing.net/201...al-for-for.html
Ciekawe, jaka będzie w Polsce.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2015-01-30, 07:01   

Okładka faktycznie świetna. Może MAG kupi ją razem z powieścią? ;-)
Swoją drogą, zainteresował mnie opis. Szykuje się coś wielkiego.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2015-02-04, 22:56   

Idźcie do okulisty bo ta okładka tragiczna i wygląda na jakiś szkic czy projekt wstępny mający unaocznić redaktorowi prowadzącemu idee docelowej okładki. Taką mam nadzieje.


Ps. Skończyłem Cykl Barokowy. Miód.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2015-02-05, 11:35   

elTadziko napisał/a:
Dziwi mnie tylko ta zażyłość z królem Francji w epilogu. Czy nie było tak, że Ludwik nienawidził go?

Co prawda większość negatywnych postaci w książce to Francuzi albo ich stronnicy, ale sam Ludwik XIV pokazany jest jako będący ponad wszystko - politykę, konwenanse etc. Było też wspomnianie że misja z jaką Ludwik posłał Jacka do Londynu się już zdezaktualizowała i była inicjatywą głównie de Gexa, wojna się skończyła, Hanowerczycy na tronie Wlk Brytani zostali uznani, więc karanie go za niepowodzenie też odpada. No i Jack na końcu książki został "koronowany" i wyniesiony na swoje specyficzne miejsce pośród królów (dlatego obaj Panowie mówią sobie per Kuzynie). Poza tym wydaje mi się że Ludwik go lubił od samego początku, to jest od ubarwienia balu maskowego w "Żywym Sreberze".
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2015-05-15, 18:58   

Wywiad ze Stephensonem na MoJo o nowej powieści i nie tylko.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-08-15, 10:42   

Najnowszą powieść Stephensona czyta (lub czytać zamierza) także Barack Obama: https://www.whitehouse.go...er-reading-list :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-08-15, 18:16   

Masz go w znajomych? //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-08-15, 18:29   

Podrzucam mu propozycje lektur. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-08-15, 19:03   

I wszystko jasne, co do prezydentury. Popodrzucaj Putinowi. Hm.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-08-15, 22:32   

On już czytał. Jakiś Nowy wspaniały świat albo coś w tym stylu :P
_________________
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2016-08-16, 12:53   

To jeszcze Bill Gates:

http://www.independent.co...6-a7035301.html
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-16, 13:47   

Nieźle.
Ale wiesz co by było fajniejsze? Gdyby Stephenson przyjechał do Polski na jakiś konwent ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-08-16, 19:27   

Shadowmage napisał/a:
On już czytał. Jakiś Nowy wspaniały świat albo coś w tym stylu :P


Jak hartowała się Stal.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-09-23, 09:08   

"7EW" można już zamawiać w Ępiku. Z tym że piszą, że premiera od 28 października, a wczoraj dostałem maila, że termin dostarczenia: 10-11 listopada 2016 r. Ktoś coś wie? Bo przecież żadnego długiego weekendu nie ma między 1 a 11 listopada. :mrgreen:

No nic, jeśli znajdę wcześniej na jakiejś półce w innej księgarni, to nie odbiorę. Za karę. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-09-24, 07:42   

AM już dawno pisał, że przesunęli premierę na 9.11
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-11-19, 16:14   

W końcu wgryzłem się w "7EW" na tyle, że przeczytałem wszystkie części, do momentu, kiedy fabuła skacze do przodu o pięć tysięcy lat.

Z początku nie szło mi dobrze, nie tylko z braku czasu, aby dostatecznie "zanurzyć się" w fabułę, ale i dlatego, że jest to powieść inna od poprzednich Stephensona. W zasadzie należało to wiedzieć przed rozpoczęciem lektury, bo przecież Stephenson lubi zmieniać gatunki i nawet w science fiction się nie powtarza, tylko pisze coś, czego do tej pory nie próbował. A "7EW" najbliżej jest do twardej science - fiction. Nie "wizjonerskiej", ale inżynierskiej. Stąd tak trudno mi szło na początku. Ale kiedy już się wciągnąłem, to w kilka dni pochłonąłem ponad połowę powieści.

Ale cieszę się, że nie próbowałem tego czytać po angielsku. To byłyby źle wydane pieniądze i gwarantowane rozczarowanie.

Teraz została mi do przeczytania ostatnia część.

Po tych dotychczasowych nie jestem rozczarowany. Ale i nie skaczę z zachwytu. Myślę, że wielu się rozczaruje, szczególnie z powodu takiego prowadzenia fabuły - gdzie nie są ważni bohaterowie, tylko ważna jest sama idea budowy Arki i sposób, w jaki to jest robione.

Ciekawe, na ile Stephenson wymyślał, a na ile opierał się na aktualnym stanie wiedzy i technologii. Ale to już materia do rozważań dla specjalistów.

Zapewne napiszę recenzję, więc pewne rzeczy muszę jeszcze przemyśleć - odnośnie tego, jak autor prowadził fabułę, na czym się skupiał, co pominął i czy to "dobrze", czy "źle".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-11-21, 10:57   

I kolejna uwaga - szacunek dla autora za tak drobiazgowe podejście do budowy świata. I na dodatek, bywa to ciekawsze od samej "normalnej" fabuły.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-11-21, 11:25   

Romulus napisał/a:
I kolejna uwaga - szacunek dla autora za tak drobiazgowe podejście do budowy świata. I na dodatek, bywa to ciekawsze od samej "normalnej" fabuły.


A to nie jest typowe dla Stephensona? //mysli
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-11-21, 17:51   

I tak i nie. W "Peanatemie" chyba tak mocno w budowę świata nie wchodził. Ale nie pamiętam, więc nie będę się sprzeczał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-11-22, 16:40   

Skończyłem. Jestem z siebie dumny. Aczkolwiek chyba nie mam podstaw. :-P Aż tak trudno nie było. Stephenson dobrze tłumaczy to co, "buduje". Szkoda, że fabuła taka w gruncie rzeczy skąpa. Choć w pewnym momencie, jeszcze przed "skokiem" w czasie, zdarzenia przyspieszyły i doszło do pewnej eskalacji, która wszystko postawiła na głowie. Ostatnia część była spokojniejsza i muszę przyznać, że w niej fabuły było więcej i była ciekawa - jak to wizja dalekiej przyszłości. Dla czytelnika bardzo przyjaznej w opisie i konsekwentnej, bo wydarzenia +5000 lat okazują się zaskakująco mocno związane z pewnymi fragmentami z części wcześniejszych, które można było traktować jako zapychacze fabularne. Ale w tej finałowej części widać, że to wrażenie mylne.

Ktoś wie, ile lat przyjdzie czekać na kolejną powieść Neala Stephensona? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2016-11-22, 16:51   

Ja jakoś nie mogę się wczytać w tę trzecią część, za duży przeskok. Ale po tych bardziej współczesnych wydarzeniach naszły mnie takie dwie refleksje.

Możliwe spoilery z 7EW


Po pierwsze, Moira potrafiła eksperymentować na komórkach, manipulować genami, zmieniać cechy ludzi, a nie potrafiła poradzić sobie z menopauzą jednej z bohaterek.

Drugie... ludzkość wybrała najlepszych przedstawicieli o Arki i okazało się że większość (wszyscy) nie poradzili sobie z ciężarem wyzwania. A niby mieli być tacy wspaniali, inteligentni i w ogóle. Niezbyt dobrze świadczy to o ludzkości. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2017-01-09, 23:38   

Romulus napisał/a:

Ktoś wie, ile lat przyjdzie czekać na kolejną powieść Neala Stephensona? :-P


Niedługo :)

The Rise and Fall of D.O.D.O.
A Novel
Neal Stephenson, Nicole Galland


#1 New York Times Bestselling Author
From bestselling author Neal Stephenson and critically acclaimed historical and contemporary commercial novelist Nicole Galland comes a captivating and complex near-future thriller combining history, science, magic, mystery, intrigue, and adventure that questions the very foundations of the modern world


Description

When Melisande Stokes, an expert in linguistics and languages, accidently meets military intelligence operator Tristan Lyons in a hallway at Harvard University, it is the beginning of a chain of events that will alter their lives and human history itself. The young man from a shadowy government entity approaches Mel, a low-level faculty member, with an incredible offer. The only condition: she must sign a non-disclosure agreement in return for the rather large sum of money.

Tristan needs Mel to translate some very old documents, which, if authentic, are earth-shattering. They prove that magic actually existed and was practiced for centuries. But the arrival of the scientific revolution and the Age of Enlightenment weakened its power and endangered its practitioners. Magic stopped working altogether in 1851, at the time of the Great Exhibition at London’s Crystal Palace—the world’s fair celebrating the rise of industrial technology and commerce. Something about the modern world “jams” the “frequencies” used by magic, and it’s up to Tristan to find out why.

And so the Department of Diachronic Operations—D.O.D.O.—gets cracking on its real mission: to develop a device that can bring magic back, and send Diachronic Operatives back in time to keep it alive . . . and meddle with a little history at the same time. But while Tristan and his expanding operation master the science and build the technology, they overlook the mercurial—and treacherous—nature of the human heart.

Written with the genius, complexity, and innovation that characterize all of Neal Stephenson’s work and steeped with the down-to-earth warmth and humor of Nicole Galland’s storytelling style, this exciting and vividly realized work of science fiction will make you believe in the impossible, and take you to places—and times—beyond imagining.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2017-01-10, 08:00   

Od razu przyszedł mi na myśl Aegipt Crowley'a . Tylko, że to będzie zapewne nie tak hermetyczne a po prostu po stephensonowsku rozrywkowe. Czekam.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-01-10, 08:01   

Pytanie kiedy pan redaktor to wyda?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-01-10, 08:18   

Kto by nie czekał po takiej zapowiedzi? :)
Ale zapowiada się chyba lajtowo, w stylu "Reamde".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2017-01-10, 13:10   

MadMill napisał/a:
Pytanie kiedy pan redaktor to wyda?


Raczej nie planujemy.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-01-10, 14:48   

Nie ma to jak podsycić ciekawość, po czym dać z bańki rujnując marzenia --_-
Szkoda.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13