FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dziennikarstwo mainstreamowe
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-01-04, 14:06   

utrivv... Stronniczość tvn-u było widać całkiem niedawno temu. W Kijowie demonstrujący Ukraińcy na Majdanie. Według światowych organizacji walczących o prawa człowieka, demonstrujących było ok. 300 tys. TVN24 podawał, że "naród ukraiński walczy o wolność". Jakiś czas później była wielka demonstracja zwolenników PiS i Radia Maryja. Według źródeł pisowskich było ok. 200 tys. ludzi (nie chce mi się w to wierzyć, ale nieważne). TVN24 mówił o "garstce ekstremistów" //utrivv
A to o czym piszesz, to zwykłe niedopowiedzenia, zapewne wynikające z kompletnej niewiedzy ekonomicznej dziennikarzy. Jakieś ciemnej lewackiej siły i stronniczości bym w tym nie upatrywał.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-01-04, 18:30   

Ja bym chciał, aby TVP Info, Republika, czy inne media podporządkowane władzy tak manipulowały, jak TVN. Naprawdę. Może dałoby się je oglądać. Bo męczące jest oglądanie tego, jak tam wszyscy na kolanach przed władzą a trudne pytania do posłów PiS to "jak się panu/pani spało". :mrgreen: Lub pochylanie się nad ich losem: "pewnie to ciężka praca, prawda?". :mrgreen:

Naprawdę, trzymajmy kciuki, aby te media kiedyś dorównały Tefałenowi w manipulacjach. :)

Bo jeśli TVN manipuluje, jest stronnicze, to jakich słów użyć w stosunku do TVP Info? No, kuźwa, żadne mi nie przychodzą do głowy. :-P

Żeby nie było, nie bronię "obiektywizmu" TVN24. :) Ani go nawet nie oczekuję. Jak widzę kogoś próbującego być obiektywnym, to zasypiam lub zmieniam kanał.

Dziennikarz nie jest od bycia obiektywnym, tylko od uczciwego relacjonowania wydarzeń. Racja jednej strony, racja drugiej, moja opinia jest taka - a ty sobie widzu wyrób własną na tej podstawie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-01-05, 07:06   

Wiesz, nie oglądam TV więc i TVP, nie interesuje mnie czy są stronniczy czy nie. Masowo czytam TVN więc interesuje mnie jak piszą i teraz wiem że trzeba poszukać czegoś innego. Koledzy namawiają mnie na polsat
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2017-01-05, 11:25   

A co za różnica? Informacja to informacja, obojętnie jak przedstawiona z myślenia człowieka nie zwalnia. A jak się nie podoba sposób przekazu to się nie ogłada i po sprawie.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-01-05, 13:59   

GW publikuje zgodnie z zasadą że najlepsze kłamstwa składają się w 90% z prawdy.
i tak na ten przykład artykuł (dzisiejsza strona Gazeta.pl)
NOWE: Rosną składki dla firm. PIS obiecywał obniżkę

w samym tytule są 2 półprawdy które jednak znakują negatywnie.

1. Nie chodzi o składki dla firm, a o składki dla osób prowadzących działalność gospodarczą
2. NOWE - wcale nie jest nowe. Składki dla nich rosną co roku.


albo to:
z górnej półki / ze zdjęciem. TYTUŁ:

"To, co się wydarzyło w Sali Kolumnowej, jest największym przekrętem w historii wolnej Polski"

Po pierwsze - największym przekrętem jest "Reforma ubezpieczeń społecznych z lat 1998-2016." To jest taki gigant że profesurę (albo nawet trzy) będzie można na tym zrobić.

wchodzimy na srartykuł:
"To, co się wydarzyło w Sali Kolumnowej, jest największym przekrętem legislacyjnym w historii wolnej Polski" - już z dookreśleniem ciężko dyskutować, aczkolwiek ja myślę że prawdziwych przekrętów "legi" nie poznamy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-01-05, 16:52   

Trojan, ale to zwykły clickbait jest, a Ty się oburzasz jakbyś był w internetach przejazdem --_- To robi każdy portal, nie tylko informacyjny.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-01-05, 19:43   

A mnie to wkurza. Gdyby tak robił tylko portal gazeta.pl jeszcze bym to zrozumiał, ale te same triki stosuje wyborcza.pl*. Kupiłem prenumeratę Wyborczej głównie dla Dużego Formatu i Magazynu Świątecznego, bo reszta serwisów mocno dołuje. Ale ostatnio odwalili niezłą szopkę, zamiast prawdziwej treści jest coraz więcej komentarzy do komentarzy do komentarzy, czyli brak faktycznej treści, brak faktów, a opinie o opiniach. I choć raz na jakiś czas trafiają się tam naprawdę świetne teksty (jakiś czas temu był wywiad z byłym naczelnym Guardiana), to z każdym miesiącem jest ich coraz mniej, a jakość gazety drastycznie spada.


*a przecież wiele sił poświęcili, żeby rozdzielić portalową gazetę od dziennikarskiej wyborczej, a to dziennikarska strona równa mocno w dół, choć gazeta.pl linkuje dużo tekstów z wyborczej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-01-06, 00:06   

Borowski się wypowiadał że ta sala kolumnowa jest zgodna z prawem co najwyżej nagięli regulamin, po prostu robią to po chamsku ale to nie oznacza że nielegalnie.
Mnie to już nie obchodzi, temat mnie znudził a opozycja tylko się ośmiesza. Co innego fakty - ja potrzebuję stałego dopływu faktów a nie opinii
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-01-06, 00:52   

utrivv, fakty są takie:
-sala kolumnowa jest zgodna z prawem
-nie była przestrzegana procedura
-nie wiadomo, czy było kworum (a jest duże prawdopodobieństwo, że nie było)
-posłowie opozycji nie byli wpuszczani na salę
-posłowie opozycji nie byli dopuszczani do głosu
-listy podpisywali posłowie post factum, co jest niezgodne z regulaminem
-głosy były liczone przez osoby, które zdeklarowały, że nie było ich na sali
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-06, 02:02   

Tixon napisał/a:
-posłowie opozycji nie byli wpuszczani na salę

To jakim cudem się w niej znaleźli?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-01-06, 02:12   

Asuryan napisał/a:
Tixon napisał/a:
-posłowie opozycji nie byli wpuszczani na salę

To jakim cudem się w niej znaleźli?

*część posłów.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-06, 02:19   

Tixon napisał/a:
*część posłów.

Która część niby nie została wpuszczona?! :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-01-06, 09:23   

Istotne jest to, że nie było kworum, listy obecności były fałszowane (podpisywane po fakcie), a posłowie, którzy mieli liczyć głosy tak naprawdę ich nie liczyli bo ich nie było.

A jak już powołujecie się na opinie zamówione przez PiS, to sprawdźcie, czy nie pisał ich ten człowiek: http://natemat.pl/198509,...-kota-sejmowego

Czego jeszcze nie rozumiecie, jeśli chodzi o sfałszowane głosowanie nad budżetem. Bo to, że macie to w d.pie to wasze prawo. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-01-06, 12:12   

Asuryan napisał/a:
Tixon napisał/a:
*część posłów.

Która część niby nie została wpuszczona?! :mrgreen:

Linczek
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-01-06, 15:36   

Ale jednak później ich wpuszczono. Gwoli ścisłości pozostałych zarzutów nie neguję.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-01-06, 19:44   

No przykro mi, próbuję wykrzesać z siebie entuzjazm dla puczystów i nic, chyba wszystko się wylało.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-01-06, 21:25   

Może weźcie poczytajcie coś sensownego?
https://www.theguardian.c...-climate-change
https://www.theguardian.c...ational-country
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-02-22, 00:48   

miało być w PiSsoff
ale admiralicja coś dziś drażliwa
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-15, 11:10   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-15, 12:06   

Umyłbym ręce, gdyby wziął to coś do ręki. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-03-20, 18:33   

Matka Partia zaraz zacznie "repolonizować" media. Wszystko ma być według komunistycznej sztancy i wszyscy mają pisać to samo, co piszą Zawsze Wierni Karnowscy, Sakiewicze i cała ta sprzedajna hałastra.

Ale czasami jako gość idzie do partyjnych mediów człowiek, który rzuca im prawdą w twarz i zdobywa szacunek "na dzielni" http://www.newsweek.pl/po..._campaign=fb_nw
Piękne. :-P

EDIT: i jeszcze to https://oko.press/repolonizacja-mediow-pokazujemy-rzad-propagandowo-przygotowuje-kontrowersyjne-prawo/
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-03-20, 19:14   

Proste. IV rp tworzy własne prawo, historię, elity
Stare wyciąć w pień
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-04-15, 19:20   

A tymczasem w Psychiatryku: http://natemat.pl/206137,...ojna-na-prawicy
Aczkolwiek nie przesadzałbym, że to początek Masakry w Wielką Sobotę. Znowu ostrzelali się z burt, ale na wojnę nie pójdą. Jarosław zadzwoni do Biereckiego (finansuje Karnowskich) i do któregoś ze swoich minionów, którzy finansują Sakiewicza. I powsadzają gęby w kubeł.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-04-15, 19:39   

Ciekawym walki w watasze gdy padnie basior. Orzeszki, paluszki i tvn24 :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2017-05-05, 10:49   

W TVP pracuje pan Samuel Pereira, przez wielu zwany Gruchą (w języku portugalskim to właśnie gruszka), wcześniej związany raczej z GPC, Frondą i chyba TV Republika. Ale wiadomo, wymiana kadr i nastały dobre czasy dla ludzi z taką przeszłością. Otóż ostatnio redaktor Grucha relacjonował debatę Le Pen vs. Macron. I podniecał się, że Le Pen wygrywa. Nie zrozumiał, że przy nazwiskach był łączny czas wypowiedzi danej osoby, nie poparcie widzów. //spell Później się zarzekał, że on tego nie napisał, że przecież wiedział, że to czas, ale ja mu nie wierzę.
Podobnie jak redaktorzy Warzecha (zwany kierownikiem/CEO jeziora - nie wiem dlaczego, ale podoba mi się) i Jastrzębowski (tzw. biceps, bo lubi pakować na siłowni i regularnie "podgryza" lewaków) błysnęli iście katolickim współczuciem - oburzali się, że nie mogą zaparkować na miejscach dla niepełnosprawnych pod marketem, tylko muszą parkować 100 m od wejścia. Kiedy zostali skrytykowani, to biceps wymyślił, że to był tylko taki "eksperyment". Tłumaczenie równie dobre, jak pani konsul honorowej z Ohio, co to niby jej konto zhackowali. Biceps to redaktor naczelny SE. Redaktor lubi zarzucić różnym ludziom hipokryzję. Ale nie widzi nic złego w promowaniu mamy Madzi swego czasu. Taki nasz lokalny Kali.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-05-18, 19:00   

Miałem nie pisać o tej sprawie, bo rzygać mi się chce, kiedy pojawiają mi się w Fejsbukowym feedzie wzmianki o samobójstwie pani Żuk popełnionym przez nią w Egipcie. Media znalazły sobie nową "Madzię z Sosnowca", a internetowa hołota, którą gardzę do szpiku kości, prowadzi "śledztwa". A do tego dołączył do sprawy, ponoć na wniosek rodziny (jeśli tak, to z miejsca tracą moje współczucie), "detektyw" Rutkowski. A czerpiący z Internetu wiedzę na temat tej sprawy, niejaki Ziobro, żeruje na niej bez litości (nie wiedziałem, że moja pogarda dla niego może być większa, a jednak...). Stonowane głosy dziennikarskie giną w tłumie jazgoczącym najróżniejsze teorie, a w końcu - także im ulegają i "dmuchają" sprawę dla klików. Zatem każdy głos rozsądku pojawiający się jako komentarz do tej sprawy, jest niemal na wagę złota: http://jasonhunt.pl/spraw...urw-o-male-nic/
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-05-18, 19:03   

Mi przychodzi do głowy tylko Ciszej nad tą trumną, ale ja starej daty jestem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-18, 19:49   

Dziwna, tajemnicza i nie wiem to kluczowe określenia.
Stało się to co powinno -czyli sprowadzono ciało i będzie śledztwo. To powinno dać większość odpowiedzi.
Cała otoczka medialna -niestety to już norma. Kolega od blogów powinien to rozumieć. Nie akceptować ale rozumieć.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-05-19, 05:57   

Nie ma w niej niczego:
- dziwnego
- tajemniczego
Zwykłe załamanie nerwowe w obcym kraju, które skończyło się tragicznie. Nic, czym warto się przejmować - jeśli nie jesteś członkiem rodziny lub przyjacielem ofiary. A nawet jeśli zabójstwo, to co? To nic. Sprawa dla służb. Bo, jak podejrzewam, śmierć tej kobiety to banał okrutny, jak napisał bloger.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-05-19, 09:55   

pewnie banał - ale pojawiają się dziwne wątki. od tego jest prokuratura żeby to zbadać i już. najpewniej będzie tak jak mówisz. potwierdzi się że leczyła się już w Polsce, wyjazd, zmiana, załamanie, wypadek, afera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13