FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmowe pogwarki - czyli spam okołofilmowy
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-01-18, 15:57   

z Ghany (podobno)

 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-01-18, 16:01   

 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-08-05, 12:16   

Hej ludzie, przygotowuję się do obejrzenia Bezwstydnego Mordecaia, warto?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-08-05, 14:24   

Zależy.
Jak dasz radę znieść wkurzącego Depa.
Jak nie masz nic innego do roboty.
Jak cię nie irytuje Paltrow.
Niezła rola Bettany'ego.
W sumie można obejrzeć.
Chyba.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-11-04, 17:17   

Opis ruskiego filmu SF pt. Tansky nasmert (Tańczyć do śmierci)

Moskwa, rok 2070. W bunkrze w postapokaliptycznych ruinach Moskwy młodzi ludzie walczą ze sobą w śmiertelnym turnieju tanecznym. Tylko zwycięzcy przeżyją.

J3błem ze śmiechu :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-04, 19:08   

A teraz przeczytaj opowiadanie "Największy szajbus w dziejach swangu".
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-11-04, 19:30   

Czytałem 30 lat temu, ale co to ma do rzeczy?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-04, 19:59   

Tam było podobnie z tego co pamietam :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-12-29, 18:03   

A proszę, nie wiedziałem, że ten film to taki sukces "frekwencyjny" dla Netflixa: https://naekranie.pl/aktualnosci/nie-otwieraj-oczu-film-netflixa-pobil-rekord-znakomita-ogladalnosc-3892901 Może się skuszę, ponieważ pomny wcześniejszych produkcji tej platformy utrzymanych w konwencji postapo, trzymam się od nich z daleka. To znaczy, kiedyś pewnie obejrzę, ale nie wiem kiedy. Może tej warto dać szansę? Recenzje nie są pochlebne, ale co mi po recenzjach, skoro to mój ulubiony gatunek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nie takie shity oglądałem po nocach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-12-29, 20:07   

Włączyłem na 15 minut.
Potem wyłączyłem.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-01-15, 18:11   

Obejrzałem ostatnio po raz kolejny "Star Wars: Ostatni Jedi" i "Avengers: Infinity War".

Ten drugi to najlepsze co przytrafiło się MCU. W swojej klasie jest genialny i myślę, że zostanie klasykiem. A powtarzam to po raz kolejny, ponieważ wydaje mi się, że "Avengers: End Game" zepsuje całe dobre wrażenie. Ponieważ Wszystko Dobrze Się Skończy. Avengersi stracą co najwyżej jednego lub dwóch kluczowych bohaterów i to wszystko. Potwierdza to obejrzany dziś zwiastun "Spiderman: Far From Home". Swoją drogą świetnie się ten film zapowiada, może lepiej niż "Homecoming". Ale widać w nim, kto powróci w "End Game", a skoro oni, to pewnie i więcej ważnych postaci. W rewolucję nie wierzę.

Co do "Ostatniego Jedi" to bez wątpienia nie jest to najlepsze, co mogło przytrafić się tej franczyzie. Ale też jak bardzo ten film nie zasługuje na negatywne opinie. To konsekwentny krok w dobrym kierunku. I jeśli tę konsekwencję zobaczymy w ostatniej części tej trylogii, to być może cała ta franczyza wypłynie na nowe, znacznie ciekawsze drogi. Może też nie będzie rewolucji, ale może być ciekawiej niż w części IV-VI. Może uda się "odświeżyć" tę sagę dla nowych widzów. Wystarczy odrobina odwagi. A dotychczasowe dwie części utwierdzają mnie w przekonaniu, że jest to możliwe.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-15, 22:13   

1. Oczywiście że wszystko się dobrze skończy, to mimo wszystko nie jest ciężki dramat. Jednakowoż, MCU dokonuje cudów jeżeli chodzi o realizację swojej wizji, i parafrazując ; ) "wszystko co dobre kiedyś się kończy" -mam nadzieje że jeszcze jeden most zdobędą... do tego kręci tona sama ekipa

2. Wiadomo że Spider wróci - nie po to walczyli z paramountem? (Foxem? ) żeby go od razu usmiercic. Natomiast Fury jest postacią która służy do zawiązania story, to taki M+q - likwidacja go w zbiorowej moglie niczemu nie służy.

3. Podobnie przewiduje śmierć kluczowej postaci - tutaj stawiam 70% na IronM 30% Capitana + ewentualnie Hulk ( wyraźnie, MCU nie ma pomysłu jak poprowadzić ponownie tą postać z genialnym w tej roli Ruffalo). Śmierć kogoś z tego duetu będzie "The Main Event" całego MCU i przykryje pytą wszytko inne, więc sam rozumiesz ... szkoda żeby zgon innych postaci przeszedł bez większego echa.



4. Ostatniego Dżedaj nie skomentuje.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-01-16, 17:28   

Trojan napisał/a:
1. Oczywiście że wszystko się dobrze skończy, to mimo wszystko nie jest ciężki dramat. Jednakowoż, MCU dokonuje cudów jeżeli chodzi o realizację swojej wizji, i parafrazując ; ) "wszystko co dobre kiedyś się kończy" -mam nadzieje że jeszcze jeden most zdobędą... do tego kręci tona sama ekipa

2. Wiadomo że Spider wróci - nie po to walczyli z paramountem? (Foxem? ) żeby go od razu usmiercic. Natomiast Fury jest postacią która służy do zawiązania story, to taki M+q - likwidacja go w zbiorowej moglie niczemu nie służy.

3. Podobnie przewiduje śmierć kluczowej postaci - tutaj stawiam 70% na IronM 30% Capitana + ewentualnie Hulk ( wyraźnie, MCU nie ma pomysłu jak poprowadzić ponownie tą postać z genialnym w tej roli Ruffalo). Śmierć kogoś z tego duetu będzie "The Main Event" całego MCU i przykryje pytą wszytko inne, więc sam rozumiesz ... szkoda żeby zgon innych postaci przeszedł bez większego echa.


Ale szkoda. Mimo wszystko łudziłem się, że będą chcieli jakiś przewrót fabularny zrobić. Pójść jakąś nową drogą. Ale jedyne na co możemy liczyć to na powolną zamianę "starych" Avengersów na "nowych". Szkoda. Zapowiada się, według mnie, równia pochyła. Popularność kina superbohaterskiego nie może wiecznie trwać. A odhaczanie kolejnych tytułów robionych mniej więcej na to samo kopyto (humor plus efekty specjalne) może się szybko przejeść. Być może "Infinity War" była fabularnym szczytem jakości MCU. Chciałbym się mylić. Nie dlatego, że taki ze mnie fan, ale podoba mi się konsekwencja rozwijania tego uniwersum oraz jego bogactwo. Jest to chyba unikatowe.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-01-17, 08:52   

Panie, czy Ty wlasnie powiedziales, ze chcesz bezpowrotnej smierci komiksowych superbohaterow (Marvela, DC - whatever)? :badgrin: Jesli czytales zeszyty z tej polki, doskonale wiesz, ze superbohaterowie nigdy, ale to NIGDY, nie umieraja bezpowrotnie. Smierci i wskrzeszenia to ich porzadek dzienny, smierci permanentne - nie. I w tym kontekscie definitywny zgon nawet jednego herosów stanowi ostrą zagrywke.

Nie oczekujmy jednak od MCU, by byl czyms innym niz jest. To wciaz tylko (i az) perfekcyjna ekranizacja komiksu.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-01-17, 16:11   

Wiem, wiem. Ale "Infinity War" dało mi jakąś małą nadzieję na to, że może być lepsze od cekiniarstwa komiksów Marvela. Ale to było naiwne. :) Mimo wszystko, chciałbym.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-17, 19:47   

hę ?
w książkach takie cekiniarstwo ci nie przeszkadza a w filmie tak ?:)

MCU chce wprowadzić swój produkt na wyższy poziom, i uważam że zabije kogoś permanentnie (Tony Stark na ostatniej prostej wyprzedza Steve'a Rogersa o 3 łokcie) ale zabijanie większej ilości SuHer mija się z celem (i logiką) - bo trzeba by zaraz wypełnić lukę po nich, a ryzykowaliby utratę twardego elektoratu.

Człowieku niewielkiej wiary ! każdy ich megablockbuster podbija poziom o dwa levele - błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli !
sam nie wiem jak wyjdą z tego impasu - ale "in marvel we trust", wiem że wyjdą z tego w taki sposób że wytrącą argumenty malkontentom.

nawet jeżeli EndGame będzie odrobinę gorszy od IW to będzie wielki film
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-01-18, 07:19   

Komiksów Marvela nie czytam, poza "Daredevilem" (ten od Michaela Bendisa jest genialny) i "Punisherem".

Miałem po prostu nadzieję, że MCU będzie ewoluować w innym kierunku. Ale "Infinity War" się już nie powtórzy. W zajebistość "End Game" nie wierzę. Choć obejrzę. Ale oczekując "i żyli długo i szczęśliwie" minus jakiś bohater, który się poświęci, aby reszta mogła dalej kozaczyć.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-04-05, 09:26   

Romulus napisał/a:

Ale skoro przy Ritchiem jesteśmy to "The Man From U.N.C.L.E." jest filmem genialnym wizualnie, doskonale zagranym, zabawnym i ma to do siebie, że podoba mi się bardziej za każdym razem, kiedy go oglądam. Jestem już przy ocenie 12/10. :) Jedna z moich ulubionych scen: https://www.youtube.com/watch?v=XtcIfm6Mxdg


film ogólnie jest pełen "scenek rodzajowych" i "tekstów" - warto na niego patrzeć :)
najbardziej byłbym za tym żeby zrobił 2 część UNCLE jak tam Szerloka
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-05, 17:04   

Ja również. Choć nie wiem, czy byłaby już ta urocza świeżość.
O, jeszcze ta, z genialną piosenką: https://www.youtube.com/watch?v=MxZ5VQVHMoc

Nabrałem ochoty na kolejny seansik. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-09, 06:18   

Filmweb chyba dokumentnie się zbiesił, jeśli chodzi o aplikację mobilną. Pojawia się komunikat o braku wsparcia dla tej aplikacji. Idą w XX wiek i w stronę wersji wyłącznie www? Czy jakiś przełom planują? Bo na razie wygląda mi to tak, że wywalę konto na tym serwisie i zostaną wyłącznie na IMdB.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-08-20, 07:33   

Coś tam pisali o wyłączaniu mobilnych stron z powodu bezpieczeństwa, nasze forum idzie teraz w awangardzie
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-23, 14:32   

Chyba im się posypał model biznesowy. :) Albo wyczerpał swoje możliwości. :) Bo tylko z tego powodu? Już widzę, jak biegnę do komputera i się loguję, żeby ocenić jakiś film. Nawet na forum mi się nie chce z komórki pisać, bo to mocno nieporęczne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-08-23, 16:09   

Romulus napisał/a:
Chyba im się posypał model biznesowy. :) Albo wyczerpał swoje możliwości. :) Bo tylko z tego powodu? Już widzę, jak biegnę do komputera i się loguję, żeby ocenić jakiś film. Nawet na forum mi się nie chce z komórki pisać, bo to mocno nieporęczne.


Mogło być też tak że nie przyciągają nowych czytaj młodych użytkowników a Ci którzy istnieją to i tak wchodzą via przeglądarka więc samodzielna apka była tylko uciążliwością. A co do for dla starszych ludzi to te które się ostały w większości wykorzystują tapatalk, a tam już się całkiem spoko posty czyta, a nawet pisze coś krótszego :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-23, 17:12   

Nie wiem co wy z tym taptkiem. Przypadkiem zaistalowalo mi się takie cholerstwo do przeglĄdania SSC(forum) na telefonie i w ogóle mi nie pasuje.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-01-08, 17:01   

Na prime video jest uroczy opis filmu Wolf, aż bierze ciekawość obejrzeć :badgrin:
Cytat:
Po pozycji do kraju, aby sprzedać swój dom z dzieciństwa, Kevin znajduje się złowionych w środku przypadku osób zaginionych, podczas gdy on również zaczyna się rozwój wizji wilka.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-01-09, 07:11   

utrivv napisał/a:
Początkowo sam Netflix do tego namawiał, dlatego te 3 progi cenowe. Teraz gdy im się to nagle nie podoba muszą obniżyć ceny ALBO zapomnieć,
Powiedzmy sobie szczerze, jedyny powód dla którego jeszcze za niego płacę to sentyment, Amazon ma mnóstwo dobrych rzeczy, HBO trochę ale ciągle dużo, Netflix chyba tylko Wiedźmina i ST którego 3 sezonu jakoś nie chce mi się oglądać

Utrivv, Netfix ma mnóstwo dobrych rzeczy. Oczywiście niektóre to starocie, ale nadal warte obejrzenia jak ktoś ich nie widział.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-09, 09:21   

Amazon i mnóstwo?
Właśnie przejrzałem - z 6 seriali na krzyż +kilka staroci filmowych.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2020-01-09, 11:48   

Nie dodałem że chodzi o mnie i mój gust bo to ja za to płacę? Moje niedopatrzenie
NA Amazonie mam z seriali Dobry Omen, The Tick, Amerykańscy Bogowie, Expanse, Bosch, Człowiek z wysokiego zamku, Carnival Row i wiele innych a do tego mnóstwo filmów, starczy na lata
Na Netflixie godzinami przeglądam co tam mają i w końcu nie mam już czasu na nic, to jakaś ściema. Niby coś jest ale więcej czasu szukam niż oglądam - ja wysiadam.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-01-09, 12:16   

Trojan napisał/a:
Amazon i mnóstwo?
Właśnie przejrzałem - z 6 seriali na krzyż +kilka staroci filmowych.



Znasz się Pan na serialach jak ślepy kogut na ziarnie :-P
Nie tak dawno zrobiłem listę i to niepełną, więc nie będę się powtarzał. Radzę zaktualizować nader skąpy stan wiedzy. Ewentualnie popracować nad gustem ;)

Netflix nie ma startu do Amazonu!
Natomiast niewątpliwie ma kilka mocnych pozycji serialowych, żeby nie było :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2020-01-09, 13:09   

Dlatego właśnie dochód netto Netflixa wzrósł w 2018 o ponad 100%, a Prime'a o niecałe 50%. I dlatego też Netflix jest firmą, która w ostatniej dekadzie najbardziej zwiększyła swoją wartość (ze wszystkich na świecie). Zaś wg IMDb originalsy Netflixa mają sednio wyższą ocenę.

Póki co to Amazon może Netflixowi klękać do miecza. Po obejrzeniu wszystkiego, co mnie interesowało, anulowałem subskrypcję. Te od Netflixa i HBO zaś trzymam cały czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13