FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Vikings
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-04-25, 12:54   

MrSpellu napisał/a:
Romku, to po kiego grzyba byłaby prezentacja jamy z wężami w pierwszym sezonie?

Zamarzyło mi się, że może jest to jakaś forma zabawy, mrugania okiem, czegoś co Amerykanie nazywają teasing - droczenia się. Ale przy sezonie 4A można już chyba przestać marzyć, czy się łudzić. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-25, 13:41   

Chyba nie ten target na takie zabawy :)

Orku, bo strzelba Czechowa, biatch --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-04-25, 16:55   

MrSpellu napisał/a:
Chyba nie ten target na takie zabawy :)

Niedawno skończyłem czytać pierwszą część trylogii "Troja" Gemmella i tam autor podszedł do wojny trojańskiej w bardzo niekanoniczny sposób - a jednak cały czas trzymając się ogólnych ram konfliktu. I tu legenda i tu legenda (choć może przy "Wikingach" to mniej legendy) - ale więcej radochy przy czytaniu takiej swoistej reinterpretacji wojny trojańskiej, niż przy kurczowym trzymaniu się skrawków legendy w serialu o wikingach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-25, 17:31   

Romulus napisał/a:
ale więcej radochy przy czytaniu takiej swoistej reinterpretacji wojny trojańskiej, niż przy kurczowym trzymaniu się skrawków legendy w serialu o wikingach.


A serial o wikingach nie jest swoistą reinterpretacją?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-04-25, 19:16   

MrSpellu napisał/a:
Romku, to po kiego grzyba byłaby prezentacja jamy z wężami w pierwszym sezonie?


Jakie znaczenie ma ten drobiazg? //mysli
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-04-25, 20:11   

MrSpellu napisał/a:
Romulus napisał/a:
ale więcej radochy przy czytaniu takiej swoistej reinterpretacji wojny trojańskiej, niż przy kurczowym trzymaniu się skrawków legendy w serialu o wikingach.


A serial o wikingach nie jest swoistą reinterpretacją?

Jest. Ociężałą. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-25, 20:14   

ASX76 napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
Romku, to po kiego grzyba byłaby prezentacja jamy z wężami w pierwszym sezonie?


Jakie znaczenie ma ten drobiazg? //mysli


"Kanoniczne" miejsce kaźni Ragnara?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-04-25, 20:40   

Aha... Zatem może "co się odwlecze, to nie uciecze"? //mysli
Skoro żyje, to nie jest jeszcze za późno ;)


Pomysł z ćpającym Ragnarem był wielce niedorzeczny. Zwiększono liczbę odcinków, to i zaczęły się wydumane wypełniacze, które absolutnie niczego nie wnosiły. No, może poza męczarnią widzów... Tego, który to wymyślił, należało by wrzucić do jamy z wężami ;)
Zdecydowanie najlepiej prezentował się wątek Egberta.
Za to powrót Ragnara po latach wypadł bardzo zacnie i przypomniał, dlaczego się go lubi (o ile nie poniewiera się na haju) :-)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-26, 09:40   

Generalnie ten serial zszedł na psy już w drugim sezonie. Na plus Anglia i w sumie Bjorn zaczął się wyrabiać.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-04-26, 10:05   

MrSpellu napisał/a:
Generalnie ten serial zszedł na psy już w drugim sezonie.

Nie ma jak słowa pocieszenia :roll:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2016-04-26, 11:50   

To jest tylko moja skromna opinia, ale z tego co się orientuję, to nie jest aż tak bardzo odosobniona.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-04-26, 11:57   

MrSpellu napisał/a:
To jest tylko moja skromna opinia, ale z tego co się orientuję, to nie jest aż tak bardzo odosobniona.


+pińcet. Teraz ogladam tylko dla Egberta, manewr z pielgrzymką wnuka do Rzymu tak knurski, że w zasadzie sam powinienem na to wpaść. Egbert miszcz.

MrSpellu napisał/a:
Orku, bo strzelba Czechowa, biatch


Może być nabita ślepakami.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2016-04-26, 14:05   

Ja odpadłem na pierwszym odcinku drugiego sezonu, nie zniesłem ciężaru kretynizmów.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-05-01, 21:22   

Obejrzałem co było w 4. sezonie i o dziwo będę czekał na dalszy ciąg, bo młodzież ma potencjał, może wróci trochę życia do fabuły. Ivar wygląda dobrze, bo zarysowali go jako bystrego, cwanego skurwysynka, Bjorn jakiś poziom zawsze trzymał, reszta może się wyrobi. Do tego Egbert jako jedyny facet który ma głowę na karku i Judith która stanowczo daje radę (chociaż cysorz na finał też pokazał się z korzystniejszej strony) i nadzieja na to że Ragnara w końcu wrzucą do dziury - się obejrzy się. Bez ekscytacji, ale się obejrzy.
Spellu, Torvi w ostatnim odcinku wyglądała jak z ilustracji w Codex:Dark Eldar //slina
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-12-15, 22:01   

Odcinki 4x11x12x13 szału nie robią. Czekam i czekam na śmierć Ragnara i chyba się doczekam nareszcie. Choć boję się, że do finału to przeciągną. Dziwnie prowadzony jest wątek Ivara, a to przecież już nie taka mityczna postać. Ale może to się skończy przewidywalnie - "przyjadą" bracia i go uwolnią. Aczkolwiek jakoś mi się to nie zgadza z historią. Ale, pal diabli historię.

Ciekawiej zapowiada się wątek Bjorna i Rollo. I Lagerthy.

Czwarty sezon ma mieć aż 20 odcinków. W tym tempie, zdążą Sycylię podbić. I złupić Anglię. Co będzie w piątym?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-12-15, 23:56   

Romulus napisał/a:
Odcinki 4x11x12x13 szału nie robią.

Czekam i czekam na śmierć Ragnara i chyba się doczekam nareszcie. Choć boję się, że do finału to przeciągną.

Dziwnie prowadzony jest wątek Ivara, a to przecież już nie taka mityczna postać.
Ale może to się skończy przewidywalnie - "przyjadą" bracia i go uwolnią.
Aczkolwiek jakoś mi się to nie zgadza z historią.
Ale, pal diabli historię.

Ciekawiej zapowiada się wątek Bjorna i Rollo. I Lagerthy.

Czwarty sezon ma mieć aż 20 odcinków. W tym tempie, zdążą Sycylię podbić. I złupić Anglię. Co będzie w piątym?



1. Idzie się przyzwyczaić. Już poprzedni sezon słabował, gdy Ragnar zniknął z pola widzenia.

2. I cóż Panu po śmierci Ragnara? Nie ma ciekawszej postaci od niego.

3. A bo to wszystko musi być zgodne z historią, skoro i tak mamy do czynienia z bujnymi fantazjami? :-P Oczekujesz Pan historii, to proszę sięgnąć po naukowe opracowania ;)

4. Wątek Lagerthy = "przybyła, zobaczyła, zwyciężyła"/"bułka z masłem". Póki co, najmniej interesujące...

5. Może podbój Marsa? ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-12-30, 17:02   

Wreszcie nadszedł TEN MOMENT. Ładnie pokazany, ale wyszło to bez emocji. Teraz czekam na to samo z Lagerthą. Wreszcie!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2016-12-31, 11:57   

A to będzie to samo z Laghertą? Strasznie mnie już męczy ten serial, jeśli Ivar nie rozkręci imprezy, podziękuję.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-12-31, 12:54   

Nie, chodziło mi ogólnie o zejście ze sceny tej bohaterki. Czy ją przebiją, utopią, powieszą - wszystko mi jedno. Byle już to się stało. :) Bo mam tak samo jak ty. Szanse na ożywienie tego serialu widzę w synach Ragnara. Reszta obsady się już zgrała. Może jeszcze wątek Bjorna i Rollo ma szansę na ciekawą intrygę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-12-31, 16:07   

Bjorn i Rollo to chyba już opanowanie Sycylii. A reszta synów Ragnara to inwazja Wielkiej Armii Niewiernych na wschodnią Anglię.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-01-07, 14:45   

SPOILERY


4x16 - okrutny ziew. Przeciągnięta fabuła z klimatycznym momentem: kiedy pojawia się tajemniczy jegomość, swoją obecnością obwieszczający śmierć Ragnara - Odyn, jak zgaduję, choć to nieważne (dla fabuły). Zatem klimat, a poza tym nuda. Jakieś odrealnione "zdobywanie" miasta w Hiszpanii przez Bjorna i jego kompanię. Jakieś żałosne unikanie kontrowersji (gwałcenie kobiet w haremie).

Choć to jeszcze nie koniec sezonu, to widać jaką słabością było podzielenie sezonu na dwie części przy zwiększeniu liczby odcinków. Ciekawe, czy sezon skończy się, kiedy armia Wikingów ruszy na Anglię? Bo z powolnego prowadzenia fabuły to zdaje się wynikać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2017-02-03, 07:15   

Czwarty sezon skończył się nudno. Plusem było zakończenie wątku żony Flokiego i "zagrabionego" bachora. Finał ucieszył mnie ogromnie, bo i sam wątek był rzygawicznie bełkotliwy. Oby oznaczało to również zniknięcie Flokiego.

Co do synów Ragnara - było przeciętnie. Zabrakło mocnego pier.olnięcia. Nie to, że jestem fanem tego typu rozwiązań. Ale po tak ospałym sezonie przydałoby się w końcówce rozruszać fabułę. Nie wiem w związku z tym, czy warto czekać na kolejny sezon. Pewnie obejrzę, bo będzie w telewizji. Ale będę oglądał tak jak dotychczas - jednym okiem, poczytując w tym czasie jakieś artykuły.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-02-03, 07:46   

Cytat:
Czwarty sezon skończył się nudno.
:mrgreen: :mrgreen: , szacun Romek
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-02-08, 00:08   

Romulus napisał/a:
Nie wiem w związku z tym, czy warto czekać na kolejny sezon. Pewnie obejrzę, bo będzie w telewizji.
Ale będę oglądał tak jak dotychczas - jednym okiem, poczytując w tym czasie jakieś artykuły.


Czwarty sezon był na tyle zły, że może być już tylko lepiej ;) Tym bardziej, że w piątym wystąpi charyzmatyczny Rhys Meyers, który zapewne nie da se w kaszkę dmuchać :-P

Szkoda, że z mądrego króla Egberta zrobili na koniec miękką kluchę - to było chujowe i za to twórca serialu powinien zostać zawieszony za jaja na dębie --_-
Za to Lagertha im starsza tym wygląda młodziej. Spokojnie mogłaby uchodzić za równolatkę Bjoerna :badgrin: Generalnie czas nie ima się niewiast w "Wikingach" :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-01-05, 17:40   

Piąty sezon zbliża się do półmetka. Zapewne będzie nim bitwa o Kattegat. Wieje nudą. Nie wiem, dlaczego Floki jeszcze żyje. To nawet nie jest kwestia zabicia go. To kwestia jego - pardon my French - zajebania. W jakimś bardziej realistycznym serialu podszedłby do niego jakiś co lepszy chwat, walnąłby mu siekierą w ten durny, pusty łeb - i jakaż to by była ulga, jaka śmierć z dawna oczekiwana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-01-05, 19:50   

I tak jest znacznie lepszy od czwartego... //pacnij
Harald... Ten samczyk to dopiero ma pecha do niewiast... Jakby tego wszystkiego było mało com opisał niedawno, to teraz, na domiar złego, zanim zdążył "zakisić ogóra w brzoskwince małży", ubiegła go (cała, jak można się domyślać) załoga łodzi rybackiej... :lol: No to dziecię będzie miało wielu batków ;)

Łapska precz od Flokiego! --_-
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-01-05, 21:12   

ASX76 napisał/a:
Łapska precz od Flokiego! --_-

Gdybym był wikingiem, zarzynałbym go jak świnię. Wolno, wypruwając mu te fanatyczne flaki i patrząc, jak z niego życie ucieka.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-01-06, 00:33   

Floki niesie ze sobą pierwiastek/szczyptę skandynawskiego mistycyzmu :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-01-15, 08:47   

Mimo niedostatków scenariusza bitwa między braćmi była niezła. Choć trochę niekonsekwentnie realizowana - z góry przedstawiano ją jako zbitą masę ludzką, a "z dołu" widać było dużo przestrzeni, aby bohaterowie mogli pomachać mieczami. Ale dobrze się to oglądało. Ucieszył mnie też wynik.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2018-01-15, 21:21   

Romulus napisał/a:
Ucieszył mnie też wynik.


A w pi*dzie! Team Ivar na 100%! I jeszcze Haehmund wpadł w łapy tej durnej Lagerthy. Niech Ubbe sczeźnie, a Bjorn niech wraca do Afryki.
TYLKO IVAR!
https://youtu.be/F5kCN0dbT8I
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14