FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-27, 16:28   

Kontratyp świetnie pasuje do mojej propozycji.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-06-27, 17:29   

nie pasuje
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-06-28, 18:48   

http://www.hindustantimes...JUUaSs46AK.html

Orku, myliłeś się. W strajku w Volkswagenie na Słowacji wzięło udział ponad 80% załogi. Chcieli 16% podwyżki, zaproponowano im 8, zastrajkowali. Dostali 14%, po 500 ojro jednorazowego bonusu i po dniu wolnym. Jak nie być "czarnuchem"? Właśnie tak //spell
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-28, 20:11   

Towarzysze z bantu...eee...z Lechistanu pozdrawiają zwycięskich towarzyszy z bratniej Słowacji //orc Zuch dziewczyny i chłopaki //orc

EDIT: Żeby nie było tak ponuro że niby tylko za granicą takie sukcesy: my w bantustanie też wywalczyliśmy podwyżki. 50 groszy na godzinę. Brutto. Jestem królem życia, jeeej //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-06-28, 20:49   

pisiont groszy brutto, kurwa, w dupach sie poprzewracało
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-06-28, 20:52   

Dali a mogli na bruk wyjebać, dobre pany, dobre...
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-28, 22:48   

Nam też dali w końcu jakąś podwyżkę (już nie pamiętam jaką dokładnie - strajk był ładnych parę lat temu), ale zarąbali całą premię, pojechali po 13-ce i jeszcze chcieli czas strajku wrzucić w papiery jako nn.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-28, 22:58   

50 groszy na godzinę, daje 50 złoty więcej do wypłaty. Nie w kij dmuchal.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-06-29, 14:18   

Naucz się liczyć Trojan - od kiedy to norma miesięczna pełnego etatu wynosi tylko 100 h?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-29, 15:09   

Ziew.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-06-30, 05:52   

Asuryan napisał/a:
Naucz się liczyć Trojan - od kiedy to norma miesięczna pełnego etatu wynosi tylko 100 h?
ZUS
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-06-30, 09:48   

Asuryan napisał/a:
Naucz się liczyć Trojan - od kiedy to norma miesięczna pełnego etatu wynosi tylko 100 h?


0,50 zł brutto razy 160 godzin pracy =80 złoty brutto = 55,82 zł netto = dla większej zajębistości zaokrągliłem do 50 zł.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-28, 09:07   




dla niewrocławian :
http://www.wroclavia.pl
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2017-08-06, 01:23   

Większość życia przemieszkałam w pobliżu powstającej Wrocławii. Nie wiem jak teraz będziemy dojeżdżać do mojej matki, a zaparkować już zupełnie nie będzie gdzie //mur
Miłościwie :roll: panujący Prezydent Wrocławia chyba na serio postanowił przejść do historii. I tym wiekopomnym dziełem zakończyć swoją prezydenturę, gdyż podobno zapowiedział, że więcej kandydować nie będzie.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-22, 09:10   

w sumie kumpel kiedyś to wrzucił a dzisiaj fejs "przypomniał"

rzecz o naukowcach.

Cytat:

Rzecz o scenie akademickiej. Podczas wakacji, na kempingu, na którym byłem znajdowały się zbiorcze toalety dla mężczyzn i osobne dla kobiet. W toalecie męskiej było 6 “stanowisk”, t.j. sedesów, każdy za zamkniętymi drzwiami. Nie wiedzieć czemu upodobałem sobie środkowe stanowisko po lewej stronie. Przy którejś tam defekacji (a z uwagi na – nawet jak na moje możliwości - ogromną ilość przerabianego żarcia było ich kilka dziennie) zauważyłem, że moje stanowisko co jakiś czas bywało zajęte. I tylko moje, reszta była pusta. Sytuacja ta powtórzyła się kilkukrotnie co nasunęło mi hipotezę, że być może jest to nie tylko moje ulubione miejsce. Postanowiłem zrobić research. Każdego dnia udawałem się do kibla z telefonem i odnotowywałem skrzętnie zajętość kibli w stosunku do ich rozkładu. Temat mnie tak wciągnął, że za każdym razem spędzałem tam godzinę czatując na petentów i weryfikując, które toalety zajmowali. Po kilku dniach miałem już ciekawe statystyki zgodnie, z którymi moja ulubiona “dwójka” była okupowana 27-krotnie oraz była toaletą pierwszego wyboru dla 14-stu osób, które nie mogły z niej skorzystać ponieważ była zajęta. Wówczas wybierali “piątkę” (ten sam układ, przeciwna ściana). Była to kilkukrotna przewaga liczebna nad każdą inną toaletą. Kontynuowałem badania, by po kilku kolejnych dniach mieć następujące statystyki: 1 (4), 2 (51), 3 (13), 4 (1), 5 (22) i 6 (15). Zacząłem rozrysowywać sobie rozkłady i zastanawiać dlaczego tak jest a nie inaczej i wtedy podszedł do mnie jakiś gość w odblaskowej kamizelce i powiedział, że obserwują (oni) mnie od jakiegoś czasu, to nie jest żaden kibel dżender i mam spierdalać albo będę żałować bo nikt tu nie będzie tolerował pedalstwa. Tak się o to traktuje naukowców w Polsce.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2017-08-22, 09:19   

:mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-09-16, 15:41   

http://ozzip.pl/teksty/in...lnosc-zwiazkowa

A jednak! Polaki nie takie niewoły, jak ich malują.

Cytat:
05.09 trzech pracowników Volkswagen Poznań – Andrzej Sobok, Sebastian Humski i Łukasz Jasiński – zostali zwolnieni z pracy. Ta pokazowa demonstracja siły zarządu firmy miała zamknąć usta jej pracownikom. Zwolnienia jednak nie powstrzymały załogi VW od założenia komisji ZZ Inicjatywa Pracownicza.

Zgodnie z oświadczeniem rzeczniczki prasowej firmy, powodem zwolnień były “nieetyczne komentarze w mediach społecznościowych”. Chodzi o wpisy wzywające do samoorganizacji pracowników, których celem było zakończenie ciągłego pogarszania warunków pracy. Wpisy te w ramach powszechnie przyjętych norm etycznych w żadnym razie nie są jednak nieetyczne. Absurdalne powody zwolnienia trzech pracowników podawane przez firmę, potwierdzają, że rzeczywistą jego przyczyną była chęć założenia związku zawodowego (...)

W dniach 04.-12.09 związek zawodowy Inicjatywa Pracownicza zorganizował zbiórkę podpisów wśród załogi VW, domagając się przywrócenia zwolnionych do pracy. W ciągu kilku dni zebraliśmy ogółem 2082 podpisów, co stanowi ok. 1/3 pracowników produkcji. Pokazowe zwolnienia nie zdołały zastraszyć pracowników. Wręcz przeciwnie wywołały one falę niezadowolenia z sytuacji panującej w zakładzie, która rozszerza się także na inne miejsca pracy. Pojedynczo nie mamy szans w walce z szefami, ale gdy jesteśmy razem, nasza siła wzrasta!

Co prawda nie 80 (jak na Słowacji), a 33%. I nie strajk, a petycja. Ale kto wie, do czego to doprowadzi?
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-09-16, 18:05   

Koncerny robią tak bo mogą.
A co na taką sytuację w VW rada pracownicza ?

Jesteśmy krajem kategorii B. I dla pracodawców i dla handlu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-09-16, 18:25   

Ciekawe ile w tym jest własnej inwencji polskiej kadry zarządzającej //mysli . Niemcy uruchamiając fabrykę VW w USA sami zachęcali pracowników do założenia związku żeby mieć jakis kanał do rozmów z załogą i byli bardzo zdziwieni że Amerykanie się do tego nie palą - u nas, podejrzewam, jest spora zasługa tubylczego pionu decyzyjnego; własne doświadczenie zawodowe podpowiada mi że polskie kadry dużo chętniej trzymają załogę za mordę niż robiliby to ich zachodni mocodawcy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-12-20, 18:06   

Staram się wystrzegać zakupów w galeriach handlowych przed świętami. Dziś mi się nie udało, bo potrzebowałem drobiażdżku, który można dostać tylko w "Piotrze i Pawle". Byłem na parkingu podziemnym "galerii" około 14, bo skończyłem szybko pracę. Już brakowało miejsc, były tylko pojedyncze. Samochody ciasno upchnięte. Środek tygodnia. Wewnątrz tłumy jak w sobotę po południu. Zwykle są pustki. Powtarzam: środek tygodnia. :) I tak co roku. Polacy, biedacy lubią wydawać pieniądze. I to dużo pieniędzy, bo przecież jest jeszcze czwartek, piątek i sobota. A i pewnie w Wigilię w Lidlach i Biedronkach będzie zapierdziel. Wiadomo, świat się kończy, bo przez dwa dni nie będzie można wydawać pieniędzy, więc trzeba już teraz wykupić wszystko, co się da. :)

O, Lucyferze. :) Kiedy wejdzie w życie zakaz handlu w niedzielę to perspektywa regularnej niemożności wydawania pieniędzy przez jeden dzień ogłupi ten naród do reszty. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-20, 20:33   

My podobnie. Wszystkie prezenty kupione. Potem tylko trochę rzeczy do kuchni.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-20, 23:04   

To mi przypomnieliście, że w piątek na swoje zajęcia muszę wyjść dużo wcześniej. Szkoła jest w okolicach Rynku, a po drodze na trasie jest jeszcze Galeria Dominikańska. W normalny tydzień robią się tam lekkie korki, a co dopiero teraz w piątek przed świętami. Do tego jeszcze trwa jarmark świąteczny. Przy okazji będę musiała obejść Rynek, bo się nie przebiję przez ten tłum ludzi. Ach, święta :mrgreen:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-12-21, 09:33   

A ja znowu zakupiłem kilak sosów w Będzie piekło. mniam :)
ps nic ekstremalnego, tylko 50 000 jednostek ostrości
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-12-21, 10:07   

utrivv napisał/a:
ps nic ekstremalnego, tylko 50 000 jednostek ostrości

50000? To dobre dla przedszkolaków - https://www.youtube.com/watch?v=_PFCoX2bcAU
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-12-21, 11:55   

dworkin napisał/a:
utrivv napisał/a:
ps nic ekstremalnego, tylko 50 000 jednostek ostrości

50000? To dobre dla przedszkolaków - https://www.youtube.com/watch?v=_PFCoX2bcAU

Wiem, jadłem sosy 400 000 i w sumie nic takiego ale święta to czas w którym nie chcę się zastanawiać czy mój 8 letni chrześniak sięgnie po tę butelkę czy nie :-P
Ostatnio zauważyłem sos mający 5 mln jednostek ale przyznaję się bez bicia - dla mnie to chyba za wysoki pułap
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-12-21, 12:02   

Chyba przesadzasz z tymi 5 mln, albo masz na myśli jakiś lżejszy rodzaj jednostek, skoro międzynarodowe konkursy jedzenia chilli wygrywa się przy 1.5-2.5 mln SHU. 5 mln SHU to ma gaz pieprzowy. Może patrzyłeś w Militaria.pl? //spell

Na studiach jadłem pizze z papryczką piri piri i po prostu nie mogłem tego przełknąć, a ma ona dopiero 100-300k SHU. Jestem taki delikatny.
  
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-12-21, 12:09   

dworkin napisał/a:
Chyba przesadzasz z tymi 5 mln, albo masz na myśli jakiś lżejszy rodzaj jednostek, skoro międzynarodowe konkursy jedzenia chilli wygrywa się przy 1.5-2.5 mln SHU. 5 mln SHU to ma gaz pieprzowy. Może patrzyłeś w Militaria.pl? //spell

Na studiach jadłem pizze z papryczką piri piri i po prostu nie ogłem tego przełknąć, a ma ona dopiero 100-300k SHU. Jestem taki delikatny.

Bardzo możliwe bo https://bedziepieklo.pl/pl/p/Ekstrakt-Grim-Reaper-Affliction-9-MLN-SHU%2C-15ml/330
Z drugiej strony sosy łatwiej przełknąć bo dodajesz je do czegoś, nie pijesz szklankami, nie sądzę bym potrafił zjeść papryczkę 100 000 czy więcej
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-12-21, 12:14   

To nie lepiej oblać się benzyną i podpalić? //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-12-21, 12:15   

Też tak myślę //spell Nie nazwałbym tego nawet sosem, to jakaś chemia nie dla ludzi.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2017-12-21, 12:29   

utrivv napisał/a:
A ja znowu zakupiłem kilak sosów w Będzie piekło. mniam :)

Nie można było tego napisać np. w Kulinariach? Jaki to ma związek z tym wątkiem?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14