FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-05, 11:01   

problemem w Polsce jest to że nie ma mediów niezaangażowanych politycznie. Razem jest w trudnej pozycji bo to "normalni" ludzie - tacy jak daleko nie przymierzając - my. Nie mają żadnego poparcia biznesu, żadnych konotacji w dotychczasowej polityce, zero przerzutu na media - bo zero powiązań. Czasami jak trzeba powiedzieć coś niegłupiego z "zewnątrz" to zapraszają ich do TV. Ale poza tym...

Dlatego trzeba glosować na nich.

Frasyniuk też ma swoje trupy w szafie - i jeżeli obrośnie to je PiS wyciągnie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-05, 12:16   

Trojan napisał/a:
problemem na świecie jest to, że nie ma mediów niezaangażowanych politycznie


Poprawiłem.
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-05, 12:23   

zgadza się - to problem raczej ogólny,
ale u nas to się wyjątkowo uwypukla - bo te media to po prostu przystawki do/organy partii, jak za starych dobrych czasów.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-05, 12:35   

Nieprawda, nie ma w tym nic wyjątkowego. Dogoniliśmy światowy trend.
Wydaje się nam, że to wyjątkowe, gdyż z mediami rodzimymi mamy do czynienia codziennie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-07-05, 12:41   

Trzeba jednak przyznać, że TVP robi to dziś wyjątkowo niezgrabnie. Oto wieczna gra w bierki między prawicą i lewicą, a Kurski wszedł do niej w rękawicach bokserskich.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-05, 12:48   

dworkin napisał/a:
Trzeba jednak przyznać, że TVP robi to dziś wyjątkowo niezgrabnie. Jeśli to wieczna gra w bierki między prawicą i lewicą, to Kurski wszedł do niej w rękawicach bokserskich.

Raczej wtoczył się jak narąbany niedźwiedź przy okazji łamiąc stół z którego te bierki spadły, co chwilę go próbują podtrzymać coby się nie obalił, bierki już dawno podeptane, a on jak już trochę zorientował się jak wygląda pomieszczenie i kto siedzi obok - zaczął pytać "to gdzie te widły" ...
IMHO nazywanie tego "niezgrabnością" przekracza nawet definicję eufemizmu ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-05, 12:48   

MrSpellu napisał/a:
Nieprawda, nie ma w tym nic wyjątkowego. Dogoniliśmy światowy trend.
Wydaje się nam, że to wyjątkowe, gdyż z mediami rodzimymi mamy do czynienia codziennie.


możliwe - nie czytuje Szpigla, Tajmsa ani żadnego NiuJorkera.
Choć oczywiście mam wrażenie że o ile sympatie czy nawet konkretne pro-poglądy są wyrażane na łamach tychże, to jednak nie są owe gazety partyjnymi organami.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-05, 13:06   

Bo odwracasz porządek. Wydawca (a w zasadzie właściciel - a to przecież on odpowiada za linię światopoglądową posiadanych mediów, a nie jakaś obsrana redakcja z naczelnym na czele) popiera partię X, robi to z pobudek ideologicznych lub partykularnych. Robi więc partii dobrze. Partia zabiega o to poparcie, bo raz że tuba propagandowa, dwa - pieniądzory (wszędzie tam, gdzie można wspierać partie finansowo) i dlatego też robi dobrze wydawcy. Jest to rodzaj symbiozy, ale efekt w zasadzie jest ten sam. Media są upolitycznione. Raz bardziej subtelnie, raz mniej, ale są.

A co do publicznej, to Kurski robi z TVP dokładnie to co Solorz robił z Polsatem początkiem lat 90'. Celuje dokładnie w ten sam typ odbiorcy. Tylko że Solorzowi chodziło o pieniądze, a Kurskiemu o elektorat.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-07-05, 17:48   

Skoro już offtopujemy, to ja nie potrzebuję mediów niezaangażowanych politycznie. Tylko uczciwych.

A co to za problem, że jakaś gazeta/telewizja jest prawicowa, czy liberalna? Żaden. Problem zaczyna się, kiedy staje się partyjnym organem prasowym/telewizyjnym. I nie przekazuje wiadomości niewygodnych dla popieranego przez siebie obozu.

Wracając do tematu - wizyta Trumpa, czyli tradycyjne prostytuowanie się polskich "elit" przed amerykańskim prezydentem. A przed tym szczególnie - bo kosztem osłabiania naszej pozycji w UE.

Trump przyjedzie. Zrobi sobie PR na potrzeby amerykańskich wyborców. Nic na tym nie zyskamy, poza klepaniem po plecach, jakimiś "paciorkami" i "kocami" (byle nie z ospą). Kiedy słucham polskich polityków, a nawet co trzeźwiejszych komentatorów, to tak sobie myślę, że my naprawdę jesteśmy postkolonialnymi Negrami, którzy Białemu Mzimu pokażą jak bardzo im się kark zgina w ukłonach na jego powitanie.

Trochę chce mi się rzygać. Trochę mi smutno. To znak, że się za dużo naoglądałem i naczytałem. Muszę chyba znowu zrobić czystki w funpagach na Fejsie. Albo bardziej nad sobą panować i nie czytać nic poza nagłówkami. A już tak dobrze mi szło. I się ulało. :badgrin:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-05, 20:34   

Biała Bwana przywiezie perkal i paciorki.
Nikt normalny nie zrozumie tej wiernopoddanczej czolobitnej uległości.
Jeszcze bym zrozumiał gdyby dostawali za każdy pokłon jakieś dolce. ...
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-06, 06:39   

Romulus napisał/a:
Skoro już offtopujemy, to ja nie potrzebuję mediów niezaangażowanych politycznie. Tylko uczciwych.

A co to za problem, że jakaś gazeta/telewizja jest prawicowa, czy liberalna? Żaden. Problem zaczyna się, kiedy staje się partyjnym organem prasowym/telewizyjnym. I nie przekazuje wiadomości niewygodnych dla popieranego przez siebie obozu.

Jeszcze ciągnąć OT:
Nie przekazywanie niewygodnych wiadomości też jest mniejszym problemem.
Większym problemem jest, jak podawane są po prostu kłamstwa.

Nie sprawdzałem u źródeł (czyli nie sprawdziłem czy faktycznie pierwotnie miało być w piątek), ale podobno:
- Kuchciński (Marszałek Sejmu z PISu) zmienił datę debaty o odwołaniu Błaszczaka. Miała podobno być w piątek, a przełożył na wczoraj. W dodatku ustawił tą datę przy sprzeciwie PO i PSL.
- a TVPis podała, że "opozycja celowo chce w dniu przylotu Trumpa zrobić awanturę o odwołanie Błaszczaka"
...


PIS cały czas bawi się w zarzucanie innym to co samo robi. To jest jeden z "fajniejszych" przykładów na to.


Co do wizyty Trumpa - nie oczekuję niczego dobrego.
Pozytywem będzie, jeśli nie będzie nic złego.
A to co robią politycy ... teatrzyk dla mnie i tyle. Momentami ciekawi mnie czy oni sami wierzą w to co mówią.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2017-07-06, 19:17   

Bardzo podobała mi się na żywo relacja z przylotu Trąbalskiego. Karnowski, ten twardziel mało się nie popłakał ze wzruszenia. Oni żyją! Do ponownego obejrzenia.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-07-11, 17:56   

Czy w tym PiS jakaś epidemia "rusofilii"? Niemiecki FAZ napisał, że wiceminister Kownacki z MON też ma niejasne rosyjskie "powiązania". Nie tak mroczne, jak Antoni, ale jednak (miał się "wąchać" z sympatykami Putina z partii Zmiana). Sam "obwiniony" odcina się i mówi, że to spiseg z powodu chęci zakupu amerykańskich Patriotów. Ale trochę to naciągane tłumaczenie. Tak samo ja te "związki", stąd to trochę śmierdzące wszystko.

Ale wrzucę też tekst Romana Giertycha z jego funpaga.

Cytat:
W USA powoli dojrzewa ogromny skandal na szczytach władzy. Ulubieniec tamtejszej "dobrej zmiany" prezydent Trump zaczyna mieć poważne kłopoty, gdyż jego syn przyznał, że spotykał się z prawniczką reprezentującą Kreml w sprawie kompromitujących informacji o przeciwniczce Trumpa w wyborach - Hilary Clinton. Tymczasem jak ustalili dziennikarze spotkanie to odbyło się chwilę przed ogłoszeniem przez kandydującego Donalda Trumpa informacji o kompromitujących Clinton e-mailach, a także parę dni przed publikacją tych e-maili wykradzionych przez hakerów. Wniosek z tego jest jeden: jeżeli Donald Trump współpracował z Władimirem Putinem w zwalczaniu swojej konkurentki to ocena tego faktu może być dla niego wśród Amerykanów bardzo surowa. Nadto oznacza to, że Kreml posiada bardzo mocny instrument wywierania na niego nacisku. Nie chcę tutaj atakować Donalda Trumpa, gdyż bardziej interesuje mnie w tej sprawie co innego (sam zresztą nie lubię i nigdy nie popierałem Hilary Clinton). Jako pełnomocnik Radka Sikorskiego i Jacka Rostowskiego od lat prowadzę sprawę afery podsłuchowej. Uczestniczyłem w bardzo wielu rozprawach, przesłuchaniach i zapoznałem się z całością dokumentacji zgromadzonej na ten temat przez prokuraturę i sąd. I muszę stwierdzić jednoznacznie, że sprawa pomocy Rosji dla Trumpa w zdobywaniu niejawnych materiałów mogących go wesprzeć w walce z rywalem jest bardzo podobna do istoty afery podsłuchowej. Niestety nie mogę opisać całości dokumentacji zgromadzonej w tej sprawie, gdyż prokuratura (nie wiadomo dlaczego) odmawia zdjęcia z niej klauzuli ściśle tajne. To co mogę opisać to taki zbiór faktów.
Grupa kelnerów od lat prowadzi operacje dla służb specjalnych nagrywając w licznych warszawskich restauracjach. Celem tej operacji wymyślonej najprawdopodobniej w najbliższym otoczeniu Mariusza Kamińskiego jest uzyskiwanie informacji z rozmów biznesmenów celem zwalczania korupcji. Część tej grupy nawiązuje kontakt z Markiem F. (albo on nawiązuje kontakt z nimi) i rozszerza działalność o nagrywanie polityków i osób powiązanych z partią rządzącą (nie ma ani jednej nagranej rozmowy osób powiązanych z PiS pomimo że przebywają w tych samych restauracjach np. nie nagrano Andrzeja Seremeta - Prokuratora Generalnego powołanego przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego) Działalność ta nie jest oficjalnie sygnowana przez CBA, ale służby wiedzą o tej działalności i czasem uzyskują z niej jakieś informacje. Służbami prowadzącymi relacje z Markiem F. są bliscy współpracownicy Mariusza Kamińskiego w tym Ernest Bożek -wysoko postawiony funkcjonariusz CBA z Wrocławia. Relacje te trwają również po odwołaniu z funkcji szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Ich charakter jest tajny do tego stopnia, że o prowadzonych rozmowach z Markiem F. nie informują nowego szefa CBA. Po wyrzuceniu z CBA Bożek pracuje jako ekspert komisji ds. służb specjalnych z ramienia ... PiS. Marek F. prowadzi jednocześnie bardzo duże interesy z Rosjanami. Z informacji medialnych wynika, że w wyniku handlu z firmami rosyjskimi jest im winny 26 milionów dolarów. Wierzycielem jest Kuzbasskaja Topliwnaja Kompanija ściśle powiązana z Putinem. Jeszcze na początku czerwca 2014 roku Rosjanie żądają spłaty długu od Marka F.. W dniu 13 czerwca 2014 roku tygodnik "Wprost" publikuje pierwsze nagranie zrobione na zlecenie F. Naczelnym tygodnika jest wówczas Sylwester Latkowski - który został skazany za wymuszenie rozbójnicze dokonywane przy udziale b. agentów ochrony premiera ZSRR A. Gromyko i który w czasie ścigania go przez prokuraturę ukrywał się w Rosji. (Kilka dni temu wycofał pozew przeciwko mnie za to, że ujawniłem ten fakt). Osobom która bardzo blisko współpracowała z Markiem F. jest Piotr Nisztor - obecny dziennikarz Gazety Polskiej od lat blisko związany z ludźmi z otoczenia Mariusza Kamińskiego.
Dzisiaj FAZ ujawnia, że wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki od roku 2012 posiadał bliskie relacje z osobami oskarżanymi przez ABW o szpiegostwo na rzecz Rosji. Od kilku tygodni czekamy na poważne wyjaśnienie informacji zawartych w książce Tomasza Piątka o powiązaniach Antoniego Macierewicza z osobami blisko współpracującymi z rosyjskimi służbami specjalnymi. Do chwili obecnej MON nie przedstawił żadnej swojej wersji tych relacji.
Czy trudno sobie wyobrazić na podstawie w/w faktów scenariusz bardzo zbliżony do tego co zostało ujawnione w Ameryce? Zasadniczym elementem, który wspiera moje podejrzenia jest generalna zasada is fecit cui prodest (ten zrobił co zyskał). Na aferze podsłuchowej zyskał jedynie PiS i zyskała jedynie Rosja, która doprowadziła do rozdźwięku pomiędzy UE a Polską. Nadto jako adwokat jeszcze nigdy nie widziałem takiej sprawy karnej jaką ma Marek F. Jego czyn za który w pierwszej instancji został skazany na 2.5 roku więzienia nie ma żadnych jawnych motywów działania. Nie widziałem też takiej sprawy karnej w której prokuratura robiłaby wszystko, aby uchronić przestępcę od skazania na więzienie (nawet wniosek prokuratury był o karę w zawieszeniu). To samo dotyczy dziennikarzy "Wprost", których sprawa o nielegalne ujawnienie podsłuchów toczy się po uchyleniu umorzenia przez sąd. Prokuratura która najpierw umorzyła postępowanie z powodu ... niskiej szkodliwości społecznej (sic!), a następnie po uchyleniu tej decyzji przez sąd (złożyłem zażalenie w imieniu Sikorskiego i Rostowskiego) przewleka postępowanie ochraniając w ten sposób sprawców przed szybkich procesem. Przewlekanie jest jedynym sposobem obrony tych dziennikarzy, gdyż nawet ponowne umorzenie doprowadzi do tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia wniesionego przeze mnie w imieniu pokrzywdzonych. I wreszcie nigdy nie słyszałem o dłużniku firmy rosyjskiej na taką kwotę, który prowadziłby tak spokojne życie jak Marek F.
Te wszystkie okoliczności pozwalają mi postawić publicznie tezę: jest wysoce prawdopodobne, że afera podsłuchowa była pierwszą operacją rosyjską na terenie państw zachodnich, gdzie zastosowano połączenie metod szpiegowskich, gospodarczych oraz politycznych celem popchnięcia wydarzeń politycznych w zamierzonym przez Kreml kierunku. I fakt, że tym kierunkiem są rządy partii rzekomo antyrosyjskiej nie ma żadnego znaczenia. Prawica Republikańska w USA też zawsze była najbardziej antyrosyjska. Wprowadzanie w błąd jest bowiem istotą maskirowki.

Wokół tej dawno zapomnianej afery podsłuchowej jest tyle smrodu i szkoda tylko, że służby nie mogą tego rozliczyć jak należy. Bo przecież pisowcy nie będą rozliczać samych siebie, nie? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2017-07-12, 07:46   

Minister Płaszczak zaproponował, żeby w związku z rosnącymi kosztami ochrony miesięcznic smoleńskich, kosztami ochraniania miesięcznic obarczać tych, którzy deklarują chęć blokowania tych miesięcznic. Czyli kontrmanifestantów.

To kolejny przykład wschodniej kultury prawnej pisuarów. Minister żadnego z krajów zachodnich nawet by nie pomyślał o czymś takim, a co dopiero oficjalnie mówił. A gdyby powiedział, to z miejsca stałby się człowiekiem politycznie skończonym, od którego wszyscy by się odcięli, wyrzucili ze stanowiska i z partii i przestali traktować poważnie.

Za to w Rosji, Turcji czy którymś z krajów Azji Środkowej coś takiego mogłoby przejść. W obecnej Polsce niestety też.

Taką kulturę polityczną w Polsce mamy. Niestety.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-12, 08:24   

A tak baliście się o stan polskiej demokracji a tu proszę. Wstaje z kolan --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-12, 10:25   

IMHO tekst ciekawy
http://celinski.blog.poli...wicz/?nocheck=1
bo zakładam, że naprawdę pisany przez kogoś kto Macierewicza zna od bardzo dawnych czasów.

Co do Płaszczaka, niestety ministra, komentować IMHO nie ma czego. Bo po co się powtarzać.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-07-17, 06:46   

Ach ta Polska. Cuda gospodarcze na kiju. Budżet pęka w szwach od kasiory. Tak dobrze nie było od ponad 20 lat z niskim deficytem. Bogate my są jak te pany. Jaka tam G20 dla nas? Od razu jakieś F16!!! :)

I właśnie dlatego, że jest tak dobrze - musimy podnosić "podatki". Najpierw na drogi. A teraz na prąd.

Jaka ta Polska wspaniała i miodem płynąca. Jest tak dobrze, więc musi być drożej!
http://natemat.pl/212655,...y-oplate-mocowa

Tylnymi drzwiami trzeba przepompować kasiorę do nieopłacalnego polskiego węgla. Zamiast rozwijać OZE - dobijemy je, zostaniemy skansenem, ale górnicy będą mogli dalej wykopywać przepłacony węgiel.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-07-19, 05:28   

Oto twarz chorego z nienawiści dziadygi, który chce zniszczyć państwo: http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2017-07-19, 08:16   

Po wczorajszym występie szeregowego posła wiem jedno: jemu na utrzymaniu władzy zależy nie dlatego, że chciałby coś zreformować, poprawić, czy nawet samą władzą się ponapawać, jemu władza jest potrzebna, by się zemścić. Wszystko jedno czy na rzeczywistych, czy urojonych wrogach. I to jest jedyna rzecz, jaka go napędza. Tak naprawdę to bardzo nieszczęśliwy człowiek.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-19, 08:45   

Ja nie jestem pewien, widać że jest w nim ta wściekłość na PO ale sam też jestem na nich wściekły za te 8 lat, za te służalcze uchwalanie wszystkiego co UE choćby zasugerowała bez oglądania się na narodowy interes, za nic nie robienie, za zawłaszczenie OFE (nawet jeżeli OFE było złe to mając 8 lat na poprawę wybrali najohydniejszy scenariusz) i za te ostatnie pół roku gdy pokazali że przyciśnięci do muru potrafią działać
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-07-19, 08:53   

Tylko wypowiedź tego człowieka wskazuje dobitnie za co jest on zły i za co chce się mścić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-19, 09:29   

Romulus napisał/a:
Tylko wypowiedź tego człowieka wskazuje dobitnie za co jest on zły i za co chce się mścić.
Możliwe że tak jest ale ta wypowiedź nie jest na to dowodem. Jesteś na kogoś strasznie zły (np. na rodzica bo ci przemeblował pokój ka byłeś na wakacjach) i za chwilę gdy rana jest jeszcze świeża znowu zdarza się jakaś taka sytuacja tylko powiedzmy mniejszego kalibru, to chyba jest całkiem sensowne że jak ci puszczają nerwy to walisz najcięższą bronią a nie słabszą, uczucia są irracjonalne
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-07-19, 09:32   

"Zemsta, zemsta na wroga,

z Bogiem i choćby mimo Boga"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-19, 09:37   

utrivv napisał/a:
i za chwilę gdy rana jest jeszcze świeża znowu zdarza się jakaś taka sytuacja tylko powiedzmy mniejszego kalibru


Siedem lat to świeża rana?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-19, 10:13   

MrSpellu napisał/a:
utrivv napisał/a:
i za chwilę gdy rana jest jeszcze świeża znowu zdarza się jakaś taka sytuacja tylko powiedzmy mniejszego kalibru


Siedem lat to świeża rana?
Jeżeli wierzyć psychologii to w przypadku bardzo ciężkiej traumy (gwałt, śmierć małżonka, pewnie i brata bliźniaka) jak najbardziej tak ale ja nie jestem psychologiem
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-07-19, 10:59   

Też nie jestem psychologiem, ale z obserwacji kilku przypadków w rodzinie średnio po trzech latach zaczyna się powrót do normalności. Oczywiście ludzie są różni, a i w tym przypadku polityczne rozgrywanie katastrofy raczej nie pomogło.

Widzisz, gdyby tu chodziło o sam cynizm, doskonale czyste i wyrachowane skurwysyństwo, a celem byłaby nieograniczona władza, to owszem - przejebane. Ale bardziej przejebane, gdy celem jest prywatna wendetta. Urojona na dodatek.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-19, 11:10   

utrivv napisał/a:
Romulus napisał/a:
Tylko wypowiedź tego człowieka wskazuje dobitnie za co jest on zły i za co chce się mścić.
Możliwe że tak jest ale ta wypowiedź nie jest na to dowodem. Jesteś na kogoś strasznie zły (np. na rodzica bo ci przemeblował pokój ka byłeś na wakacjach) i za chwilę gdy rana jest jeszcze świeża znowu zdarza się jakaś taka sytuacja tylko powiedzmy mniejszego kalibru, to chyba jest całkiem sensowne że jak ci puszczają nerwy to walisz najcięższą bronią a nie słabszą, uczucia są irracjonalne

Ta wypowiedź jest za to dowodem, że ten człowiek wszystko podporządkowuje tylko tej traumie. Ten człowiek powinien odpoczywać gdzieś na łonie natury i co najwyżej ktoś powinien go pilnować, a nie próbować demolować Państwo w imię swojej traumy.
Wszyscy w miarę normalni Pisowcy (bo mimo wszystko zakładam, że wśród szeregowych można jeszcze takich znaleźć) powinni po wczorajszej akcji się zastanowić, czy chcą dalej iść za wodzem który się kieruje tylko swoją traumą i idzie "po trupach", nie przyjmując nawet do wiadomości, że ta trauma wypaczyła już mu rzeczywistość. Bo jakby nie patrzeć Lech Kaczyński jakichś zasad prawa się jednak trzymał. I raczej ZTCP wychodził z założenia, ze prawa nie można łamać, jeśli jest złe - trzeba je zmienić, ale nie łamać. A jego brat ma prawo w głębokim poważaniu, tak samo jak sądy, sędziów itp. - "sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie" - przecież to wypisz wymaluj pasuje do niego jak ulał.

Jakbym nie miał uczuć, to na miejscu opozycji nawrzucałbym na tablety wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego, które są sprzeczne z działaniami Jarosława i puszczał je z mównicy sejmowej za każdym razem w przypadku takich ustaw jak wczorajsze. Jest spora szansa, że częstotliwość wybuchów Kaczyńskiego by wzrosła, a to raczej powinno część jego wyborców "otrzeźwić".
Chociaż wolałbym, żeby opozycja w końcu zaczęła pokazywać swoje propozycje rozwiązań różnych problemów. Chociażby tak, jak wczoraj Romulus tu wkleił. Nie muszą to robić w TVPis, są inne media w których mogą się z tymi propozycjami pokazać od internetu zaczynając.
Swoją drogą 1000 poprawek do ustawy też nie jest głupim pomysłem, chociaż powinni teraz każdą z tych poprawek umieścić na swojej stronie z wyjaśnieniem "dlaczego taka poprawka jest potrzebna i jaki będzie wpływ ustawy, jeśli nie zostanie przyjęta".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-19, 12:12   

Nie zgadzam się, goldsun, prowokowali go celowo i dostali co chcieli, mają swoje małe zwycięstwo, zawsze łatwiej jest drażnić niż nie reagować. Gdyby to powiedziała wasza żona w czasie kłótni też byście wyciągali takie wnioski?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-07-19, 12:36   

utrivv napisał/a:
Nie zgadzam się, goldsun, prowokowali go celowo i dostali co chcieli, mają swoje małe zwycięstwo, zawsze łatwiej jest drażnić niż nie reagować. Gdyby to powiedziała wasza żona w czasie kłótni też byście wyciągali takie wnioski?

Moja żona nie próbuje cały czas łamać wszelkich zasad.
Ty mówisz, że opozycja go prowokowała? A to, ze PISowcy mają koncertowo w dupie wszystko, to co jest, nie prowokacja? Po co Błaszczak albo Kuchciński ściągnęli armatki wodne i policję pod sejm? Po co postawili straż marszałkowską na sali sejmowej i wydali polecenie, że nikomu nie wolno się zbliżać do marszałka? Dlaczego łamią wszelkie ustalenia np. dotyczące terminów głosowań, albo procedowania ustaw - dość ewidentnie - na złość wszystkim? I ma w dupie zwrócenie uwagi na cokolwiek.
Dlaczego TVPis łże już maksymalnie?
Tekst, że opozycja to obrońcy pedofilów to nie jest prowokacja? (a to przecież w szeregach PISu siedzi obrońca księdza, który później został skazany za pedofilię właśnie ZTCP - Piotrowicz - to tak na marginesie)
Tekst, że to ubecy, albo zomo to nie jest prowokacja? (a to w szeregach PISu masz Piotrowicza, Kryże, Tw. Wolfganga ...)
Tekst Pawłowicz wczoraj, że po wakacjach weźmiemy się za dziennikarzy, to nie jest prowokacja?
A Kaczyński nie pierwszy raz wyjechał z tekstem który sugeruje "problemy".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2017-07-19, 12:59   

goldsun, mówię tylko swoje zdanie, nie zasypuj mnie argumentami bo stawiasz mnie w roli adwokata PiSu a przecież tak nie jest, ja tylko stwierdzam fakt że ta wypowiedź mnie nie rusza, ni e uważam by to był dowód na niecne plany JK, już bardziej oburza mnie powtórzenie tych słów przez Pawłowicz ale ona cała jest poniżej wszelkiej krytyki.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,79 sekundy. Zapytań do SQL: 13