FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Total War
Autor Wiadomość
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-12, 13:02   

Natchnięty przez Starego Orka w temacie bitewniaka ruszyłem na wiking Norską, czyli Wulfrikiem Wędrowcem. Kislev ładnie płonie :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-12, 14:17   

Polaków bijesz?

Ps. Kiedyś miałem regiment Kislev Winged Lancers w wfb.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-12, 17:39   

Jakich Polaków?! Odpowiednika Polaków w Młotku po prostu nie ma (no na bardzo upartego Ostenmark). Biję Ruskich - car, bojarowie. A co do skrzydlatych lansjerów - Moskwa kiedyś próbowała skopiować polsko - litewską husarię, przy wyjeździe ze stolicy pospadali z koni... Poza tym jak na razie Kislev i tak ma jednostki imperialne w Total War, dopiero może jakieś dlc to zmieni (lub mody). A co DLC - Norska jest chyba najlepszym z dotychczasowych wydanych do Młotka, tym bardziej że dostałem je za darmo w ramach preorderu Młotka II :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-08-12, 17:57   

Asuryan napisał/a:
Jakich Polaków?! Odpowiednika Polaków w Młotku po prostu nie ma


Bezedura, nawet developerzy WFB czy Warmastera oficjalnie się przyznawali do tego że inspiracją dla Kisleva była Moskwa oraz RON. A to że dla Brytoli wszystko na wschód od Odry to Azja, Ruś i wogle Eastern Europe, to inna bajka - z resztą patrząc na różne wariacje świata mamy w sumie Francję, Hiszpanię, Włochy, Niderlandy, siakąś Arabię, ale już z Anglią byłby kłopot (Albion czasem jest, czasem nie ma).
Asuryan napisał/a:
Ostenmark


Ostermark, ultuański przybłędo //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-12, 18:52   

Stary Ork napisał/a:
ultuański przybłędo //orc

Jeśli już to ulthuański, zielona pokrako :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-12, 20:45   

Zawsze grałem wsiurami ze Stirlandu, wymoczki.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-08-12, 21:49   

Wsiury to bardziej Ostland //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-08-12, 22:50   

Dziedzictwo Sigmara twierdzi inaczej.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-08-13, 20:03   

W sumie dawno nie byłem w tamtych stronach, obecnie to raczej Mojave //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-13, 21:27   

Czyli pustynia Piaski Żelaza w Naggaroth?
http://verrahrubicon.free...veau_monde2.jpg
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-15, 19:49   

Doskonale zdaję sobie sprawę, że moja wyspa jest bardzo ważna - ale żeby ją aż dwuikrotnie powiększać i do tego przesuwać na wschód?!
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-15, 20:00   

Brakujące ogniwo ewolucji.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-16, 11:51   

przydałby się Chaos Dwarfy - chyba że położyli już kompletnie lagę na tej "rasie"



u mnie po ciężkich '80 i '90 turach, nastały spokojne 'setki"...
pobudowałem się - w końcu podstawiłem szkołę licencjacka w Altdorfie, zainwestowałem w infra i teraz mam solidne dochody.
co jakiś czas prewencyjnie "palę" północ, żeby za bardzo nie obrośli w piórka
Zwierzoczłeki zaatakowały to ich pogoniłem - jak się ma ciężką kawalerię w większej ilości to przestaje się mieć problemy. Zaraz potem stwierdziłem że skoro cała moja pancerna prawica siedzi na wschodzie, to spacyfikujemy wampiury, które wyrosły na 2 siłę w na mapie (całkiem się upasły na słabym Imperialnym wschodzie/ Kislev out)
Kemmler wycięty w pień, a jedno z miast z murami, zająłem 3 moździerzami 4 oddziałami piechoty i kawalerią :)

natomiast mam problem techniczny - niby mogę ściągnąć jakieś dodatki ale jak daje "download" to nic nie idzie (Steam) ? wtf ?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-16, 21:08   

Chaos Dwarfy może dojdą jako DLC do Młotka 3, czyli za co najmniej rok.

Co do dodatków darmowych, powinny wchodzić bez problemu, może reset Steam'a?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-17, 08:28   

reset steam - czyli co masz na myśli ?


mając ciężką kaw. łoje wszystko - sprawdza się taktyka husarii ;)
możliwe że wrzucę z powrotem Wysoką na bitwy

dość ciekawa sytuacja się wywiązała u mnie - jestem w 120 turze a jeszcze w ogóle nie spotkałem hordy zielonych (poza Skarsknikiem, i ew. innymi "startowymi") - nie wiem czy Krasnale ich blokują czy welfy.
Bretonia wydała się początkowo dobrym sojusznikiem, ale z czasem okazuje się że są strasznie miętcy - jeszcze nie poradzili sobie z lokalnymi problemami.

Plan wschodnią Sylwanię jest taki że zaoram, odkażę ze spaczenia a dopiero potem odbuduję.

Wampiry czwórkami idą do piachu.


pytanie techniczne - czy można "zwasalizować" Bretonię ? albo Krasnoludy ?
czy ten mod który pozwala zajmować miasta innych nacji - czy po zajęciu takie miasto zamienia się miasto Imperialne czy pozostaje 'rasowe" ? - czyli że można stawiać inne budynki/rekrutować inne oddziały
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-17, 11:19   

Reset steam, czyli wyłączenie go i ponowne uruchomienie, najlepiej jako admin.

Z darmowych DLC są:
30 th anniversary regiments (wymaga zalogowania się na stronie producenta)
Bretonnia
Grey Wizard
Grombrindal the White Dwarf
Isabella von Carstein
Jade Wizard
Krell
Wurzag.
Norska, ale tylko w ramach preorderu Młotka 2

Reszta DLC jest płatna.

Teoretycznie powinno się dać je zwasalizować. Nie gram na modach, a poza tym i tak żaden nie działa po najnowszym patchu :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-17, 11:30   

acha - i tak mnie jakoś nie ciągnie do modowania

Bretonnię mam z automatu - ale jak chcę dociągnąć coś z tej listy co podałeś, to dochodzę do momentu kiedy steam pyta mnie czy : chcę ściągnąć i mam steama i chce ściągnąć i nie mam steama
w tym momencie jakby strona się wiesza - tzn. niby klikam ale bez efektu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-17, 21:00   

Zajrzyj w bibliotekę dlc gry w bibliotece. Tzn klikasz tytuł gry i po prawo są zainstalowane dlc, przy tych co masz powinien być znaczek "v"w kwadracie. Jak nie ma to go kliknij. A jak masz, to znaczy ze już dodało i to DLC posiadasz w grze.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-19, 17:20   

Trojan, a może tak kampania co-op? Ty wziąłbyś sobie swoje Imperium, ja krasnoludy i razem byśmy tłukli kompa? Poziom trudności do dogadania, w grę wchodziły by nocki w jakiś dzień oprócz weekendu co drugi tydzień. Ewentualnie każda sobota, ale też po 23:00.

Norską już ukończyłem całą kampanię, teraz bawię się Zimowym Kłem.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-19, 20:14   

Tam od razu, moje Imperium.
W WFB nigdy nie grałem nimi.
Zresztą, w ogóle mało ludzi grało Imperium.

Pomysł na coopa interesujący. W sumie jestem za, ale muszę coś pograć jeszcze sam :) . Skończyć kampanie, potem urlop. Realnie połowa września. I co to znaczy "w nocy"? Sam przed 1:00 nie kładę się nigdy.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-19, 22:04   

Znaczy jakoś po 23:00. Jak mam 2 zmianę w pracy (a mam ją co drugi tydzień), to wracam do domu dopiero jakoś koło 22:00 i mogę spokojnie do tej 2:00 - 3:00 posiedzieć, bo następnego dnia nie wstaję przed 11:00 - 12:00 :mrgreen: Spokojnie może być od 2 połowy września, nie śpieszy się mi nigdzie.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-19, 22:10   

Gdzie można rekrutowac rycerzy gorejacego słońca? Mam w T. ich kapitularz, ale mogę tylko zwykłych rycerzy brać.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-20, 14:19   

W Talabheim w ich kapitularzu... ale może wymagać DLC "The Grim and the Grave". Ja mam wszystkie DLC i nie pamiętam co tam w którym dokładnie dochodzi. Dlatego w kwestii ras w co-opie wybierzesz sobie pierwszy co Ci tam będzie pasowało, a ja się dostosuję, bo mam większy wybór nacji (Imperium, wojowników Chaosu, zwierzoludzi, 2 krasnoludów, 2 wampirów, 2 leśnych elfów, 2 Norsów, 3 zielonoskórych, 3 Bretonni). :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-20, 15:29   

Aaa. PK. Może sobie dokupie.

Skoro tak mocno siedzisz w tematyce TW:WFB,
to może wiesz coś nt.
1. Czy będą Chaos Dwarfy? :)
2. Czy projekt TW:Arena już działa?
3. Kiedy będzie Tw:WFB 2 ?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-20, 19:24   

1. Może dojdą w Tw:WFB 3, raczej w formie DLC, jeśli w ogóle.
2. W formie zamkniętej bety albo znów alfy. Coś z tym kombinują, ale nie śledzę tego projektu dokładnie.
3. Już jest w przedsprzedaży. Premiera 28 września. Za przedsprzedaż lub zakup w ciągu pierwszego tygodnia od premiery darmowe DLC do jedynki - Norska (2 frakcje: tytułowa i Zimowy Kieł). Ponadto dla posiadaczy obydwu części ma wyjść jakaś darmowa mega kampania na połączonej mapie (co prawda nie w premierę dwójeczki, ale jakoś krótko po niej).
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-20, 21:31   

Z drugiej strony 240 zeta za grę to bardzo dużo...
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-08-20, 23:13   

No nie mało, tym bardziej że ma wyjść jeszcze jedna część, która też pewno będzie podobnie kosztować. Z trzeciej strony figurki do WFB też do tanich nie należały :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-20, 23:41   

Tja. To mnie przekonało.
W sumie.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-21, 09:47   

pierwszy bardzo zasadny zarzut do gry:

postacie i magia

w WFB było tak że postacie były bardzo mocne a magia była mocna (choć ciut losowa) i dobrze użyta miała znaczący wpływ na rozgrywkę ( np.HighMagic - Assault of Stone).
W TW: WH charaktery (dowódcy i czempioni) wciąż są bardzo bardzo mocne (może nawet bardziej niż w WFB.
przykład: bronię wiochy garnizonem/ 2xkusza,2xmiecz,2xhalabarda atakuje mnie mały zagon para-chaosu 3xwilki, 4xgrassanci średniego sortu + 1 lvl czempion

ustawiam się na niezadużym wzgórzu - z tyłu schodkowo kusznicy /pełna szerokość regimentów - czyli 4 rzędy strzelające/, przed nimi halabarda obok siebie - żeby wziąć na klatę szarżę , na obu skrzydłach miecznicy - stoją zresztą bokiem, bo wiadomo że wilki będą obiegać żeby zaatakować od tyłu. Całość stoi na wzgórzu czyli wróg ma pod górkę.

jak do przewidzenia - wilki obiegają, grassanci idą na czołówkę - zwarcie, halabardnicy biorą na klatę i nie pękają - kusznicy trochę postrzelali, ale bez widocznego efektu.
na skrzydłach miecznicy wchodzą w h-t-h z wilkorami - na skrzydle na którym oddział miecznikow jest dowodzący - i walczą z wilkx2 jest moja przewaga, na drugim skrzydle pierwej miecze spokojnie leją wilki, ale potem dobiega czempion ze wspraciem i robi się niewesoło.
Halabardy trzymają się jak Westerplatte - ale na dłuższą metę/ bez wsparcia są bez szans - choć przewaga jest po ich stronie.
jednych kuszników przestawiam na inny cel - czyli czepmiona
drugich pcham ze wsparciem dla halabard.
na lepszym skrzydle - oddział mojego dowódcy powoli przełamuje wilkory
a na drugim - wilki już spier^^(*, ale czempion leje moich, jak młockarnia żytnią,
kusznicy walą pełną salwą - ale nic tam, bierze to na klatę, miecznicy się wykruszają..

na drugim skrzydle - wilkory uciekają, miecznicy (jeszcze z 40 chłopa ostało) zakosem szarżują od boku/tyłu na grasantów - sytuacja na czole robi się dobra. Wróg na całej linii przegrywa.
ale na drugim skrzydle wysyłam do walka kuszników bo miecznicy się skończyli - w sumie wiem że są bez szans, ale liczę na to że zajmą na chwilę czempiona, a ja w tym czasie przełamię główne siły.

nic z tego - kusznicy pękają jak prezerwatywa z Biedronki....

czempion ładuje się w plecy halabardników, mniej niż trzy machnięcia mieczem i cała moja "armia" idzie w rozsypkę.
tak upadło Essen.

w podsumowaniu - moi halabardnicy natłukli po 120 przeciwników
czempion 130 moich.
i to nie był jakiś tam wypaśny czempion chaosu - tylko zwyczajny pierwszolevelowy maruder z zapyziałej północy... popychło dla prawdziwych bohaterów Chaosu.

a magia... no w sumie bardzo słaba jest - takie wsparcie niskiego szczebla - ciężko mi to jeszcze wycenić - ale wdaje się że lepiej wsadzić do armii jakiś dobry regiment niż maga - w przypadku Imperium, jak jest to duże działo albo katiusza daje zdecydowanie lepszy efekt.
Trochę trudniejsze do wycenienia ale wydaje mi się że efektywnie lepszym wyborem, jest wsadzenie do armii maga wspierającego (czyli mającego czary dające bonusy w cechach / minusujące cechy przeciwnika) niż magowie "damage'owi".

ciekawe jak to będzie wyglądało w TW:WH2 gdzie będą elfy, u których magia to podstawa ?
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-08-21, 11:51   

Aż kusi mnie by samemu sprawdzić co robisz źle --_-
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14