Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 17381
Wysłany: 2017-09-18, 17:39   

Ale z Wrzeszczącym Staruszkiem za sterami jednak będzie prawdziwiej. Nie da się go przypudrować. Szydło, jak Marcinkiewicz to teflon. Choć Kaźmirz był bardziej likeable. Szydło nawet z kartką potrafi gadać tylko androny typu "przez ostatnich osiem lat rządów PO...". :) Ale jednak teflon. Wszystko spływa po niej i jakoś daje się lubić. Kaczyński nie da się lubić. Wątpię, aby nauczył się grać i panować nad sobą. Dobrze zorganizowany podkurw ze strony mediów i opozycji i wychodzi z niego Wrzeszczący Staruszek, który "bez żadnego trybu" każe ludzi wsadzać do więzienia.

Dlatego tak, im gorzej tym lepiej. Bliżej przesilenia. I albo pełnia rosyjskiego zamordyzmu albo jakaś polska rewolucja uliczna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów


Posty: 3125
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-18, 19:11   

Dokładnie tak - to musi walnąć. A im będzie gorzej, tym szybciej walnie.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
toto 
Saunt/Madman


Posty: 6594
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2017-09-18, 19:28   

Jaka rewolucja? Już pokazali, że jak zechcą, to będą ludzi ciągać po sądach za udział w protestach. Kiedy przyjmowali ustawę antyterrorystyczną wytrzasnęli też nagle kilka "zamachów". Jak będzie potrzeba, nagle pojawią się kolejne zagrożenia. Jeśli całe społeczeństwo nie zaprotestuje, to protesty części ich nie ruszą. A służby mundurowe i aparat państwa wystarczy, że będą wykonywały polecenia, nawet bez wielkiego entuzjazmu, i wszelkie protesty będą zduszone.
_________________
All you have to do is tilt your head to the left, close your eyes, and let your mind soar like an eeeeeagle

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy
 
 
Trojan 


Posty: 2711
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-04, 00:14   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 17381
Wysłany: 2017-11-06, 11:06   

To jak będzie? Beata Szydło ponoć "oddała się" do dyspozycji "premiera". :) Z drugiej strony - wymieniać 31 najbardziej wpływową kobietę na świecie? Po tym, jak wyprzedziła Bijons i Hilarię? I Jarosław znowu premierem faktycznym? Trudno mi uwierzyć w taki scenariusz. Całkiem serio.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 2711
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-06, 11:12   

też nie widzę powodu dla którego trzeba by wymieniać - lepiej taka roszadę zachować na czas kryzysu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4384
Wysłany: 2017-11-13, 20:15   

Czytam sobie zmienione przez wojewodę nazwy ulic we Warszawie. Tematem jestem żywotnie zainteresowana, bo mieszkam przy ulicy, której nazwa została zakwalifikowana do grupy głęboko niesłusznych, choć w innym mieście. Ale wiecie, przykład idzie ze stolycy. Więc czytam. I się zdumiewam, jak szlag. Bo wychodzi mi, że jedyną "winą" Zygmunta Modzelewskiego było zostanie przybranym ojcem Karola, Leon Kruczkowski gloryfikował opcję niemiecką, a Polaków godnych zostać patronami ulic najwidoczniej zabrakło, skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów. No i jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem: dlaczego ulica Gagarina zostaje? //ooo
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 2711
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-13, 20:24   

Bo Gagarin wielkim poetą był.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1741
Wysłany: 2017-11-14, 11:20   

Romulus, tylko że PiS ma 45% poparcia. Z czegoś to wynika. I dopóki opozycja czegoś nie zrobi i nie przedstawi atrakcyjniejszego programu, dopóty pisowcy utrzymają poparcie.

Najwidoczniej ogromna część narodu za jedyne źródła informacji uznaje TVPiS, TV TRWAM, TV Republikę, Radio Maryja, W Sieci, Gazetę Polską, Nasz Dziennik, Warszawską Gazetę i portale wpolityce i niezalezna, i tylko z nich czerpie informacje o tym, co dzieje się w kraju. Choć te wszystkie media z założenia mieszają fakty z opiniami i mówią odbiorcom, co mają myśleć, i pokazują silne zaangażowanie ideologiczne i silny osobisty stosunek do tematu, który omawiają. Widać to społeczeństwo po prostu chce dominacji właśnie takich mediów i takiego właśnie przekazu. Chce władzy, która walczy ze wszystkimi i wszystkim, chce władzy, która niszczy niezależność, chce władzy, która rozprawia się z kastą sędziowską, chce władzy, która napuszcza jednych obywateli na drugich (np. podsądnych na sądy, pacjentów na lekarzy), chce władzy, która głosi hasła ksenofobiczne i izolacjonistyczne, chce władzy, która opiera się na nienawiści, negacji i walce.

Widać po prostu taki mamy naród.
I skąd możesz wiedzieć, że ten ciemny naród nie uwierzy PiS-owi i że nie będzie chciał się zgodzić na pełny zamordyzm i anokrację a la Rosja.
Oni naprawdę wierzą, że pisowskie "reformy" to przywracanie kontroli obywateli nad sądami (bo w końcu sejm jest wybierany demokratycznie), że planowana zmiana ordynacji wyborczej to zwiększenie kontroli obywatelskiej nad wyborami itd. Bo ich jedyne oglądane/czytane media tak mówią, więc dla nich to prawda.

I kto wie, czy nie będzie tak, że w 2019 PiS będzie rywalizował o wyborców nie z tymi z którymi w 2015, tylko z ONR-em i Ruchem Narodowym. Z odpowiednikami węgierskiego Jobbiku.

Ech, a w październiku 2005 nie przypuszczałem, że kiedykolwiek zatęsknię za układem sił politycznych i rozkładem poparcia dla partii sprzed afery Rywina...
Beata napisał/a:
Bo wychodzi mi, że jedyną "winą" Zygmunta Modzelewskiego było zostanie przybranym ojcem Karola

Pewnie chodzi o to, że był ministrem spraw zagranicznych PRL, i to wczesnego, za Bieruta.
Beata napisał/a:
skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów.

Np. kogo?
To pisowcy chcą uczynić patronem jakiejś ulicy jakiegoś rosyjskiego terrorystę? Nic o tym nie wiem, może napiszesz coś więcej?

Moim zdaniem, najlepiej ulice nazywać neutralnie, od miast i nazw geograficznych (np. Poznańska, Gnieźnieńska, Gdańska, Krakowska, Szczecińska, Warmińska, Mazurska, Węgorzewska, Suwalska, Kielecka, Toruńska, Tucholska, Czerska, Chojnicka, Bydgoska, Sieradzka, Zakopiańska, Bałkańska, Skandynawska, Beskidzka, Morawska, Tatrzańska, Karpacka, Serbska, Chorwacka), od nazw roślin (Sosnowa, Świerkowa, Cyprysowa, Klonowa, Lipowa, Modrzewiowa, Brzozowa, Jesionowa, Kasztanowa, Konopna, Magnoliowa, Mahoniowa, Hebanowa), od nazw zwierząt (Niedźwiedzia, Wilcza, Rysia, Mysia, Królicza, Zajęcza, Jelenia, Łosia, Kogucia, Indycza, Kacza, Bażancia, Strusia, Jaskółcza, Łabędzia, Bocianowa, Krogulcza, Wronia, Krucza, Sowia, Sokola, Jastrzębia, Szczupakowa, Okoniowa, Płocia, Węgorzowa, Rekinowa, Karpia, Linowa, Kormoranów), od nazw zawodów (Kapeluszników, Rybacka, Rataje, Hutnicza), od nazw metali i stopów (Niklowa, Srebrna, Złota, Żelazna, Ołowiana, Cynkowa, Cynowa, Tytanowa, Molibdenowa, Miedziana, Mosiężna, Stalowa) od przymiotników (Długa, Krótka, Szeroka, Wąska, Kręta, Piękna, Kamienna, Czerwona Droga, Objazdowa, Rekreacyjna, Jeździecka, Swobodna, Wolna), albo od rzeczowników (Garbary), od dat (3 maja, 11 listopada i jakie tam lokalne daty są ważne) lub dać nazwy typu "Ku Wiatrakom", "Ku Słońcu", "Ku Ujścia", "Ku Wiśle", "Ku Morzu", "Pod Blankami", "Podzamcze" itd. Możliwości jest masa.

W ostateczności można nazwać ulice "Kubusia Puchatka", "Obi-Wana Kenobiego", "Indiany Jonesa", "Marty'ego McFly'a", "Królika Rogera", "Królika Bugsa", "Foghorna Leghorna", "Kota Sylwestra", "Tweety'ego", "Strusia Pędziwiatra", "Scooby'ego Doo", "Freda Flintstone'a", "Pszczółki Mai", "Bolka i Lolka", "Reksia", "Piotrusia Pana", "Myszki Miki", "Kaczora Donalda", "Pluta", "Goofy'ego", "Bambiego", "Dumbo", "Alicji w Krainie Czarów", "Kaya i Gerdy", "Czerwonego Kapturka", "Trzech Małych Świnek", "Królewny Śnieżki", "Krasnoludków", "Śpiącej Królewny" itd.

Praktycznie każde miasto mogłoby się obyć bez ulic mających jakichś ludzi za swoich patronów.
Beata napisał/a:
dlaczego ulica Gagarina zostaje?

Bo Gagarin latał w dresie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 4384
Wysłany: 2017-11-14, 16:23   

BG napisał/a:
Beata napisał/a:

skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów.


Np. kogo?
To pisowcy chcą uczynić patronem jakiejś ulicy jakiegoś rosyjskiego terrorystę? Nic o tym nie wiem, może napiszesz coś więcej?

Wydaje mi się, że na linkowanej liście nowych patronów ulic jest tylko jedno rosyjskie nazwisko.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1741
Wysłany: 2017-11-14, 17:28   

Beata,
Cytat:
Wyczerpałeś już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu

Tak że nie wiem, jakie to nazwisko.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 6545
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-14, 17:39   

Borys Sawinkow.

BG napisał/a:
Bolka i Lolka


Lolek się nada, ale Bolek to śliska sprawa.
_________________
I will bring myself sexual pleasure later, while thinking about this with great respect.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 16537
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 07:10   

U nas zdekomunizowali Gagarina już ze dwie dekady temu. Beata, Gagarin był gieroj sowiecki, ale za to gieroj pozytywny. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby u nas zostały ulice z jego nazwiskiem. Dla równowagi można wcisnąć Aldriny, Armstrongi i inne Collinse.
_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1741
Wysłany: 2017-11-16, 18:52   

Nie mam nic przeciwko nazwaniu jakiejś ulicy imieniem Armstronga, Aldrina, Glenna itd. Tudzież Hermaszewskiego.

BTW:
Pisowski radny Filip Frąckowiak chce "zdekomunizować" ulicę Johna Lennona. :lol:
http://wiadomosci.onet.pl...iosenka/td7wx13
Pacyfistyczna ballada "Imagine", której przesłanie w sumie można skojarzyć najwyżej z tzw. utopijnym socjalizmem, jemu kojarzy się z komunizmem jako totalitarnym systemem rodem z Rosji sowieckiej. :roll:
Cóż, jak widać, "brak poczucia humoru nie zawsze jest dowodem powagi".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 


Posty: 7043
Wysłany: 2017-11-16, 18:55   

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too

więc sam rozumiesz

poza tym to są debile

w sumie po co ta gadka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Wydawnictwo Solaris | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant | Craiis ]

Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 14