Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 20095
Wysłany: 2017-09-18, 17:39   

Ale z Wrzeszczącym Staruszkiem za sterami jednak będzie prawdziwiej. Nie da się go przypudrować. Szydło, jak Marcinkiewicz to teflon. Choć Kaźmirz był bardziej likeable. Szydło nawet z kartką potrafi gadać tylko androny typu "przez ostatnich osiem lat rządów PO...". :) Ale jednak teflon. Wszystko spływa po niej i jakoś daje się lubić. Kaczyński nie da się lubić. Wątpię, aby nauczył się grać i panować nad sobą. Dobrze zorganizowany podkurw ze strony mediów i opozycji i wychodzi z niego Wrzeszczący Staruszek, który "bez żadnego trybu" każe ludzi wsadzać do więzienia.

Dlatego tak, im gorzej tym lepiej. Bliżej przesilenia. I albo pełnia rosyjskiego zamordyzmu albo jakaś polska rewolucja uliczna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3358
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-09-18, 19:11   

Dokładnie tak - to musi walnąć. A im będzie gorzej, tym szybciej walnie.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7453
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2017-09-18, 19:28   

Jaka rewolucja? Już pokazali, że jak zechcą, to będą ludzi ciągać po sądach za udział w protestach. Kiedy przyjmowali ustawę antyterrorystyczną wytrzasnęli też nagle kilka "zamachów". Jak będzie potrzeba, nagle pojawią się kolejne zagrożenia. Jeśli całe społeczeństwo nie zaprotestuje, to protesty części ich nie ruszą. A służby mundurowe i aparat państwa wystarczy, że będą wykonywały polecenia, nawet bez wielkiego entuzjazmu, i wszelkie protesty będą zduszone.
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-04, 00:14   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 20095
Wysłany: 2017-11-06, 11:06   

To jak będzie? Beata Szydło ponoć "oddała się" do dyspozycji "premiera". :) Z drugiej strony - wymieniać 31 najbardziej wpływową kobietę na świecie? Po tym, jak wyprzedziła Bijons i Hilarię? I Jarosław znowu premierem faktycznym? Trudno mi uwierzyć w taki scenariusz. Całkiem serio.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-06, 11:12   

też nie widzę powodu dla którego trzeba by wymieniać - lepiej taka roszadę zachować na czas kryzysu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5184
Wysłany: 2017-11-13, 20:15   

Czytam sobie zmienione przez wojewodę nazwy ulic we Warszawie. Tematem jestem żywotnie zainteresowana, bo mieszkam przy ulicy, której nazwa została zakwalifikowana do grupy głęboko niesłusznych, choć w innym mieście. Ale wiecie, przykład idzie ze stolycy. Więc czytam. I się zdumiewam, jak szlag. Bo wychodzi mi, że jedyną "winą" Zygmunta Modzelewskiego było zostanie przybranym ojcem Karola, Leon Kruczkowski gloryfikował opcję niemiecką, a Polaków godnych zostać patronami ulic najwidoczniej zabrakło, skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów. No i jeszcze jednej rzeczy nie rozumiem: dlaczego ulica Gagarina zostaje? //ooo
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-13, 20:24   

Bo Gagarin wielkim poetą był.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1877
Wysłany: 2017-11-14, 11:20   

Romulus, tylko że PiS ma 45% poparcia. Z czegoś to wynika. I dopóki opozycja czegoś nie zrobi i nie przedstawi atrakcyjniejszego programu, dopóty pisowcy utrzymają poparcie.

Najwidoczniej ogromna część narodu za jedyne źródła informacji uznaje TVPiS, TV TRWAM, TV Republikę, Radio Maryja, W Sieci, Gazetę Polską, Nasz Dziennik, Warszawską Gazetę i portale wpolityce i niezalezna, i tylko z nich czerpie informacje o tym, co dzieje się w kraju. Choć te wszystkie media z założenia mieszają fakty z opiniami i mówią odbiorcom, co mają myśleć, i pokazują silne zaangażowanie ideologiczne i silny osobisty stosunek do tematu, który omawiają. Widać to społeczeństwo po prostu chce dominacji właśnie takich mediów i takiego właśnie przekazu. Chce władzy, która walczy ze wszystkimi i wszystkim, chce władzy, która niszczy niezależność, chce władzy, która rozprawia się z kastą sędziowską, chce władzy, która napuszcza jednych obywateli na drugich (np. podsądnych na sądy, pacjentów na lekarzy), chce władzy, która głosi hasła ksenofobiczne i izolacjonistyczne, chce władzy, która opiera się na nienawiści, negacji i walce.

Widać po prostu taki mamy naród.
I skąd możesz wiedzieć, że ten ciemny naród nie uwierzy PiS-owi i że nie będzie chciał się zgodzić na pełny zamordyzm i anokrację a la Rosja.
Oni naprawdę wierzą, że pisowskie "reformy" to przywracanie kontroli obywateli nad sądami (bo w końcu sejm jest wybierany demokratycznie), że planowana zmiana ordynacji wyborczej to zwiększenie kontroli obywatelskiej nad wyborami itd. Bo ich jedyne oglądane/czytane media tak mówią, więc dla nich to prawda.

I kto wie, czy nie będzie tak, że w 2019 PiS będzie rywalizował o wyborców nie z tymi z którymi w 2015, tylko z ONR-em i Ruchem Narodowym. Z odpowiednikami węgierskiego Jobbiku.

Ech, a w październiku 2005 nie przypuszczałem, że kiedykolwiek zatęsknię za układem sił politycznych i rozkładem poparcia dla partii sprzed afery Rywina...
Beata napisał/a:
Bo wychodzi mi, że jedyną "winą" Zygmunta Modzelewskiego było zostanie przybranym ojcem Karola

Pewnie chodzi o to, że był ministrem spraw zagranicznych PRL, i to wczesnego, za Bieruta.
Beata napisał/a:
skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów.

Np. kogo?
To pisowcy chcą uczynić patronem jakiejś ulicy jakiegoś rosyjskiego terrorystę? Nic o tym nie wiem, może napiszesz coś więcej?

Moim zdaniem, najlepiej ulice nazywać neutralnie, od miast i nazw geograficznych (np. Poznańska, Gnieźnieńska, Gdańska, Krakowska, Szczecińska, Warmińska, Mazurska, Węgorzewska, Suwalska, Kielecka, Toruńska, Tucholska, Czerska, Chojnicka, Bydgoska, Sieradzka, Zakopiańska, Bałkańska, Skandynawska, Beskidzka, Morawska, Tatrzańska, Karpacka, Serbska, Chorwacka), od nazw roślin (Sosnowa, Świerkowa, Cyprysowa, Klonowa, Lipowa, Modrzewiowa, Brzozowa, Jesionowa, Kasztanowa, Konopna, Magnoliowa, Mahoniowa, Hebanowa), od nazw zwierząt (Niedźwiedzia, Wilcza, Rysia, Mysia, Królicza, Zajęcza, Jelenia, Łosia, Kogucia, Indycza, Kacza, Bażancia, Strusia, Jaskółcza, Łabędzia, Bocianowa, Krogulcza, Wronia, Krucza, Sowia, Sokola, Jastrzębia, Szczupakowa, Okoniowa, Płocia, Węgorzowa, Rekinowa, Karpia, Linowa, Kormoranów), od nazw zawodów (Kapeluszników, Rybacka, Rataje, Hutnicza), od nazw metali i stopów (Niklowa, Srebrna, Złota, Żelazna, Ołowiana, Cynkowa, Cynowa, Tytanowa, Molibdenowa, Miedziana, Mosiężna, Stalowa) od przymiotników (Długa, Krótka, Szeroka, Wąska, Kręta, Piękna, Kamienna, Czerwona Droga, Objazdowa, Rekreacyjna, Jeździecka, Swobodna, Wolna), albo od rzeczowników (Garbary), od dat (3 maja, 11 listopada i jakie tam lokalne daty są ważne) lub dać nazwy typu "Ku Wiatrakom", "Ku Słońcu", "Ku Ujścia", "Ku Wiśle", "Ku Morzu", "Pod Blankami", "Podzamcze" itd. Możliwości jest masa.

W ostateczności można nazwać ulice "Kubusia Puchatka", "Obi-Wana Kenobiego", "Indiany Jonesa", "Marty'ego McFly'a", "Królika Rogera", "Królika Bugsa", "Foghorna Leghorna", "Kota Sylwestra", "Tweety'ego", "Strusia Pędziwiatra", "Scooby'ego Doo", "Freda Flintstone'a", "Pszczółki Mai", "Bolka i Lolka", "Reksia", "Piotrusia Pana", "Myszki Miki", "Kaczora Donalda", "Pluta", "Goofy'ego", "Bambiego", "Dumbo", "Alicji w Krainie Czarów", "Kaya i Gerdy", "Czerwonego Kapturka", "Trzech Małych Świnek", "Królewny Śnieżki", "Krasnoludków", "Śpiącej Królewny" itd.

Praktycznie każde miasto mogłoby się obyć bez ulic mających jakichś ludzi za swoich patronów.
Beata napisał/a:
dlaczego ulica Gagarina zostaje?

Bo Gagarin latał w dresie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5184
Wysłany: 2017-11-14, 16:23   

BG napisał/a:
Beata napisał/a:

skoro trzeba dobierać spośród rosyjskich terrorystów.


Np. kogo?
To pisowcy chcą uczynić patronem jakiejś ulicy jakiegoś rosyjskiego terrorystę? Nic o tym nie wiem, może napiszesz coś więcej?

Wydaje mi się, że na linkowanej liście nowych patronów ulic jest tylko jedno rosyjskie nazwisko.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1877
Wysłany: 2017-11-14, 17:28   

Beata,
Cytat:
Wyczerpałeś już limit bezpłatnych artykułów w tym miesiącu

Tak że nie wiem, jakie to nazwisko.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 8252
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-11-14, 17:39   

Borys Sawinkow.

BG napisał/a:
Bolka i Lolka


Lolek się nada, ale Bolek to śliska sprawa.
_________________
Jesteśmy przygotowani, że jakoś to będzie.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 17694
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-15, 07:10   

U nas zdekomunizowali Gagarina już ze dwie dekady temu. Beata, Gagarin był gieroj sowiecki, ale za to gieroj pozytywny. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby u nas zostały ulice z jego nazwiskiem. Dla równowagi można wcisnąć Aldriny, Armstrongi i inne Collinse.
_________________
If you choose to run away with me, I will tickle you internally
And I see nothing wrong with that
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1877
Wysłany: 2017-11-16, 18:52   

Nie mam nic przeciwko nazwaniu jakiejś ulicy imieniem Armstronga, Aldrina, Glenna itd. Tudzież Hermaszewskiego.

BTW:
Pisowski radny Filip Frąckowiak chce "zdekomunizować" ulicę Johna Lennona. :lol:
http://wiadomosci.onet.pl...iosenka/td7wx13
Pacyfistyczna ballada "Imagine", której przesłanie w sumie można skojarzyć najwyżej z tzw. utopijnym socjalizmem, jemu kojarzy się z komunizmem jako totalitarnym systemem rodem z Rosji sowieckiej. :roll:
Cóż, jak widać, "brak poczucia humoru nie zawsze jest dowodem powagi".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 


Posty: 9985
Wysłany: 2017-11-16, 18:55   

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too

więc sam rozumiesz

poza tym to są debile

w sumie po co ta gadka?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7453
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2017-11-27, 17:16   

PiS chce majstrować przy ordynacji wyborczej. Jakieś pojeby wieszają zdjęcia polityków, władza nie widzi w tym nic złego. Jak za kilka lat w tym kraju nie będzie pogromu lub polowania (prawdziwego polowania, nie metaforycznego) na politycznych/ideologicznych przeciwników, to się mocno zdziwię.

A jakby ktoś nie wiedział, po co minister forsuje zmiany w wymiarze sprawiedliwości - osobista zemsta: http://wiadomosci.onet.pl...azajaca/zhfdrh1
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5184
Wysłany: 2017-11-27, 18:08   

Słyszałam. Ale IMHO wszystko przebija odwrócenie kota ogonem ws. wypadku Kurskiego. To jest dopiero bezczelność.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-30, 23:29   

 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1877
Wysłany: 2017-12-03, 11:00   

Krystyna Pawłowicz stwierdziła, że proponowana przez Dudę i PiS ustawa o SN i KRS jest sprzeczna z konstytucją, jednak mimo to będzie głosować za jej przyjęciem, tak jak reszta partii.

Czyli jest to postawienie sprawy "Łamiemy konstytucję i co nam zrobicie?".

BTW:
Pisowcy wzięli udział w kolejnych obchodach rocznicy założenia Radia Maryja.

https://www.facebook.com/...982080998709788
Cytat:
Kaczyński: - Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i ojczyźnie wyrośnie lepszy świat.
Duda: - Misja pełniona przez toruńską rozgłośnię stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej.
Szydło: - Jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku
Karczewski: - Formułuje postawy patriotyczne i chrześcijańskie.
Rydzyk: - Dziękuję za bigos za darmo.


Towarzystwo wzajemnej adoracji nie dostrzega lub nie chce dostrzec tego, że płynąca z mediów Rydzyka "wzajemna miłość" ma tyle wspólnego z miłością, co Ministerstwo Miłości z "Roku 1984". I tyle wspólnego z nowoczesnością, co Dżibuti.
http://wiadomosci.onet.pl...nskiego/4t6j0v7
Cytat:
"To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną, bezpieczną, sprawiedliwą i intensywnie rozwijającą się Polskę w znacznej mierze stanowi zasługę wspaniałej wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja. Za to wszystko, jako prezydent RP z serca dzisiaj dziękuję i życzę państwu wielu kolejnych, wielkich sukcesów w służbie Bogu i ojczyźnie" - napisał Duda w liście odczytanym podczas uroczystej mszy świętej przez ministra Adama Kwiatkowskiego z prezydenckiej kancelarii.

Podziękował "za codzienne wysiłki", które "przynoszą błogosławione owoce, umacniając nasz naród w wierności chrześcijańskiemu i patriotycznemu dziedzictwu". "Uważam, że misja pełniona przez toruńską rozgłośnię, a także powstały dzięki niej »Nasz Dziennik«, przez Telewizję Trwam oraz Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej stanowi ogromnie ważny wkład w budowanie silnej, nowoczesnej Rzeczypospolitej" - podkreślił prezydent.

Dodał, że swoją działalnością Radio Maryja umacnia żywe więzi łączące Polaków w kraju i Polonię, "jednocząc naszą wspólnotę wokół wartości, które stanowią jej fundament".

"Radio Maryja buduje poczucie odpowiedzialności rodaków za sprawy ojczyzny i skutecznie zachęca obywateli do zaangażowania się w życie publiczne Polski. W państwa działalności doskonale widoczna jest postawa głębokiego szacunku dla bliźnich. Jej wyraziste i piękne świadectwa dostrzegam w docenianiu i promowaniu oddolnych inicjatyw, poodejmowanych przez różne organizacje i środowiska społeczne, w tym nawet tworzone przez dzieci, jak również w konsekwentnym otwieraniu przestrzeni medialnej dla publiczności" - wskazał Duda.

Zwrócił uwagę, że Radio Maryja "stało się głosem zwykłych ludzi w polskich domach", a rozgłośnia "w czasach transformacji, jako jedne z nielicznych mediów umożliwiała wyrażanie opinii krytycznych i wskazywanie na rażącą nieraz krzywdę i niesprawiedliwość wprowadzanych w naszym kraju przemian gospodarczych i ustrojowych".

Zdaniem prezydenta historia dowiodła, że 26 lat temu twórcy rozgłośni dobrze rozpoznali "istotne potrzeby i bolączki kraju oraz drogi prowadzące do pełnej wolności, suwerenności i nowoczesności".

"Od 26 lat Radio Maryja prowadzi ofiarną misję ewangelizacyjną. Przypomina, że Polska jest krajem głębokich tradycji chrześcijańskich. Jest przykładem służby człowiekowi w prawdzie, uczy wzajemnej miłości i szacunku" - napisała Szydło w liście odczytanym przez szefową jej kancelarii Beatę Kempę.

Zaznaczyła, że duchowo łączy się z zebranymi w Toruniu i zapewnia o swojej serdecznej pamięci.

"Radia Maryja to katolicki głos w polskich domach. Musimy pamiętać, że to także głos niepodległościowy - głos zatroskany o wspólne, narodowe dobro. Ta rozgłośnia łączy, jak żadne inne medium, Polaków na całym świecie. Włącza nas też w światową społeczność katolicką. Radio Maryja formuje przekonania, kształtuje fundamentalne wartości, przyznając im należne miejsce w naszym życiu społecznym, rodzinnym i osobistym" - wskazała Szydło.

Premier podziękowała za wieloletnią pracę i zaangażowanie współtwórcom i pracownikom radia.

"Dziękuję ojcu dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, który jako założyciel Radia Maryja, Telewizji Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od lat służy umacnianiu chrześcijańskiego dziedzictwa naszego narodu. Jestem przekonana, że głębokie umiłowanie spraw Polski i Polaków, poparte talentem organizacyjnym ojca dyrektora, są gwarancją podejmowania kolejnych wyzwań" - zaznaczyła szefowa rządu.

Przypomniała, że św. Jan Paweł II nazwał rodzinę największym dobrem ludzkości.

"Cieszę się, że w waszej wspólnocie każdy znajduje swoje miejsce, każdy może czuć się potrzebny, wiem, że nie zapominacie o pięknym darze i zadaniu modlitwy, która stanowi o waszej sile. (...) Wierzę, że dzieło Radia Maryja będzie trwało i rozwijało się w nas wszystkich, służąc wspólnemu dobru" - zakończyła Szydło.

"Rok temu obchodziliśmy 25. rocznicę powstania Radia Maryja. To było wspaniałe święto dla nas wszystkich i znakomita okazja do podsumowania niebywałego dorobku toruńskiej wspólnoty - w tymże ćwierćwieczu. Dziękowaliśmy wówczas Panu Bogu za te wszystkie dobrodziejstwa, które spłynęły na nas za sprawą ojców redemptorystów oraz współpracujących z nimi ludzi szlachetnych serc. Dziękowaliśmy również za to, że opatrzność postawiła na drodze naszego życia ojca Tadeusza Rydzyka" - wspomniał prezes PiS w liście, który odczytał minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Kaczyński dodał, że jego "zdumiewająca wyobraźnia, twórcza myśl oraz niespotykana moc ducha generująca niewyczerpane siły witalne pozwoliły na stworzenie ex nihilo (z niczego) tyluż jakże ważnych dla naszego bytu religijnego i narodowego instytucji".

Prezes PiS napisał też, że ma graniczącą z pewnością nadzieję, że kolejne ćwierć wieku będzie równie, a nawet bardziej twórcze, jak te pierwsze 25 lat. Wyraził przekonanie, że będzie ono "obfitowało we wspaniałe, twórcze inicjatywy", "przybędzie narzędzi pracy ewangelizacyjnej i formacyjnej oraz instrumentów służących krzewieniu prawdy w przestrzeni medialnej i w życiu publicznym".

"Wierzę, że z tej toruńskiej służby Panu Bogu i ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń. Życzę więc Ojcu Dyrektorowi, nam wszystkim oraz ojczyźnie by jak najdłużej patronował temu dziełu, by był inicjatorem i inspiratorem jeszcze wielu twórczych przedsięwzięć, rozszerzających sferę prawdy i dobra" - napisał Kaczyński.

W obchodach 26. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni w hali widowiskowo-sportowej uczestniczyli dziś m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister środowiska Jan Szyszko, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i minister z kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, kilkudziesięciu parlamentarzystów, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz 15 biskupów. Uroczystej mszy świętej przewodniczył ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Mering. Do Torunia przyjechały tysiące słuchaczy z różnych stron kraju i zagranicy.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 


Posty: 9985
Wysłany: 2017-12-03, 12:20   

Po chuj to czytasz?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 668
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-12-07, 11:38   

Tak w sumie, to podpisuję się pod pytaniem, które się dzisiaj pojawia w polityce w PL.
Szydło z mównicy dzisiaj krzyczała "za co chcecie mnie odwołać?" ale nie wiadomo do kogo krzyczała, do PO, które zgłosiło wotum nieufności, czy do PISu, który też chce ją wymienić?
I jak to niby jest, PISowcy argumentują, że to najlepszy rząd, najlepsza premier itp.
A za chwilę sami ją odwołają?
:-)

Gdyby to nie było tragiczne, to może byłoby śmieszne ...
Bo to cały czas jest według zasady "w imię polityki/partii zrobię wszystko, największe łgarstwo, największe chamstwo ..."
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Fidel-F2 


Posty: 9985
Wysłany: 2017-12-07, 11:53   

Przecież to stado naćpanych pawianów. Co ty chcesz analizować?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3358
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-12-07, 12:13   

goldsun napisał/a:
Tak w sumie, to podpisuję się pod pytaniem, które się dzisiaj pojawia w polityce w PL.
Szydło z mównicy dzisiaj krzyczała "za co chcecie mnie odwołać?"

No jak to za co?! Za Ojczyznę! Ewentualnie za mateczkę partię :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 


Posty: 9985
Wysłany: 2017-12-07, 12:54   

https://youtu.be/w8E_YOlNdxE?t=11
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 668
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-12-07, 12:55   

Fidel-F2 napisał/a:
Przecież to stado naćpanych pawianów. Co ty chcesz analizować?

Ja niczego nie chcę analizować.
Najchętniej* bym usiadł "z popcornem i colą" i popatrzył na ludzi, którzy już totalnie odlecieli w kosmos i potrafią zdanie zmienić w ciągu godziny. I nie widzą w tym żadnego problemu.
Albo potrafią, jak wspominana tu wcześniej Pawłowicz, powiedzieć, że "te przepisy są niezgodne z Konstytucją (SIC!), ale i tak zagłosuję jak mi partia każe" ...
Albo: PIS likwiduje JOWy w samorządach, wymusza zgłaszanie tylko partii (nie mogą być komitety itp.), a Kukizowcy, którzy z JOWami na sztandarach szli do wyborów, sami partią nie są (chyba?) - nagle umilkli.
Oderwanie od rzeczywistości i traktowanie ludzi jak debili - level ultrapro.
Problem co najwyżej, że ludzie już dawno przestali ich słuchać, więc większość tych bzdur nie widzi. Ewentualnie - jak widzi, to tym bardziej nie chce słuchać i głosować. (To, że nie ma na kogo głosować, to całkiem inna bajka)-------------------------------------------
*najchętniej to bym jednak tego nie robił, ale jak mam do wyboru: patrzeć na cyrk, czy brać w nim udział, to wolę jednak co najwyżej popatrzeć ... jak już muszę, bo to akurat rządzący, więc mający wpływ jakiśtam na moje życie ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-07, 13:04   

traktowanie ludzi jak debili - poprzednicy wskazali drogę, choć prawdą jest że PiS wybudował tam autostradę.
ale chyba o to chodzi w demokracji - trzeba traktować ludzi jak debili bo w swojej masie nimi są.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 20095
Wysłany: 2017-12-07, 18:47   

Jak widać po sondażach - ludziom to nie przeszkadza, że dla władzy są tylko stadem idiotów. Czyż to nie piękne? W końcu władza dała ludziom to, czego potrzebowali. Poczucia, że są debilami i mogą przestać udawać obywateli. :-)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 6297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-07, 23:29   

Jak zużytego kondoma.
W sumie nie za bardzo rozumiem -dlaczego teraz?
Beata była tak za.j.eb.iście bezbarwna.

Oczywiście odpowiedź "Bo mogę" też jest możliwa.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 20095
Wysłany: 2017-12-08, 07:27   

Podobno była zbyt popularna. :) Jak Kaźmirz, swego czasu. Teraz czas na Mateusza - największego ekonomicznego ściemniacza w historii III RP. :) Jedna marionetka została zamieniona na inną. Ciekawe, czy agent Antoni zostanie zdymisjonowany.

Zresztą, z tą "dymisją" to ciekawa sprawa. Premier nie składa dymisji matce partii, tylko prezydentowi. I nie swoją. Ale całego rządu. :) Zatem formalnie jeszcze dymisji zgodnej z Konstytucją nie było. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 668
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-12-08, 07:37   

Romulus napisał/a:
...

Zresztą, z tą "dymisją" to ciekawa sprawa. Premier nie składa dymisji matce partii, tylko prezydentowi. I nie swoją. Ale całego rządu. :) Zatem formalnie jeszcze dymisji zgodnej z Konstytucją nie było. :)

Aleś mnie rozbawił, tak w piątek z rana, z tą "Konstytucją". :-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,44 sekundy. Zapytań do SQL: 13