FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Andrzej Sapkowski - Saga o wiedźminie
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-05, 21:15   

Fidel-F2 napisał/a:
Ale nikt nie twierdzi, że to coś złego ale, że szkoda czasu i pieniędzy.


Jak widać nie brakuje takich, którzy na chłam nie żałują ani jednego, ani drugiego. A później zdziwienie, dlaczego dobrej fantastyki coraz mniej na rynku książkowym...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-05, 21:24   

tudzież zwyrodnialcy którzy oglądają The Walking Dead a potem się dziwią, że coraz mniej dobrych seriali
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-05, 21:29   

Fidel-F2 napisał/a:
tudzież zwyrodnialcy którzy oglądają The Walking Dead a potem się dziwią, że coraz mniej dobrych seriali


Akurat dobrych seriali jest coraz więcej, więc trudno o gorszy strzał :-P

Poza tym nie oglądam tego na AMC, choć mam takową możliwość, więc nie przyczyniam się do wzrostu oglądalności //pacnij
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-05, 21:45   

ASX76 napisał/a:
Akurat dobrych seriali jest coraz więcej,
pięć albo sześć w ciągu dekady
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-05, 21:47   

Nie wiem z czym panowie macie problem, ale nie podoba mi się wasze nastawienie :evil:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-11-05, 21:51   

ja? ze wzwodem, ale Asiks ma tabletki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-05, 22:05   

Wypraszam sobie takowe absolutnie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością oczernienie najwyższej klasy "instrumentu" Trybuna Ludu :-P

Natomiast wracając do tematu Sagi - zbiór fanfików zapewne się sprzeda na tyle dobrze, że za jakiś czas pojawi się kolejny, wszak magia nazwiska Pana Sapkowskiego czyni cuda. A gdy jeszcze pojawi się nowy serial i okaże się hitem, to przyjdzie czas i na powieści ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-11-07, 09:50   

Moje zainteresowanie tym zbiorem przeszło ze stanu "zaciekawienie" do stanu "oziębłość". Wszystko przez to, że - jeśli wierzyć komunikatowi Fonopolis - wydanie tego zbioru opowiadań opóźni premierę (która jest i tak opóźniona) słuchowiska na podstawie "Chrztu ognia". Do lutego 2018 r. Z jednej strony ulga, że jednak kolejna część zostanie wydana. Z drugiej, bojkotuję ten zbiór opowiadań do czasu wydania "Chrztu ognia".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-07, 13:23   

Bojkotuj. Tylko potem nie chcę słuchać narzekań, że wśród polskiej fantastyki do czytania zostały Wegnery i inne szmery.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-07, 13:35   

Tixon napisał/a:
Bojkotuj. Tylko potem nie chcę słuchać narzekań, że wśród polskiej fantastyki do czytania zostały Wegnery i inne szmery.


Panie, a cóż poradzić na to, że:
- A. Sapkowski nie pisze, bo nie musi, a jeśli już coś spłodzi, to albo wtórne, albo znacznie gorsze od swych poprzednich dokonań
- A. Brzezińska, ku memu wielkiemu żalowi, fantastyki od długiego czasu nie uprawia
- W. Szostak tworzy w innych gatunkach, niestety
- M. Huberath to co miał najlepszego do zaoferowania, już chyba napisał, a poza tym bardzo rzadko pisze
- J. Grzędowicz bardzo fajnie zaczął ("Księga Jesiennych Demonów", "Pan Lodowego Ogrodu 1"), a następnie stopniowo staczał się w dół, do ziemi...
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-07, 13:38   

dobrze pisze Orkan - ale (chyba) nie ma czasu na to :)
Wegner to przypadek taki sam jak Grzędowicza cykl lodowy

Majka jest dobry podobno Kosik też.
także narzekać nie można.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-07, 13:50   

Z całym szacunkiem dla dokonań Majki i Kosika, to do w/w autorów nie mają startu... (o ile zapomnimy o wypocinach Grzędowicza po dwóch jego najlepszych dokonaniach...). No, chyba że "Różaniec" Pana Rafała coś zmienia...
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-11-07, 14:04   

Wegner stylistycznie i dalej w językowym snuciu opowieści może Grzędowiczowi klękać do miecza. Po prostu nie to jest talentem Wegnera.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-07, 14:35   

Kosika nie czytałem
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-11-07, 14:37   

No to "Różaniec" w rączki i czekam(y) na sprawozdanie... ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-07, 14:46   

ASX76 napisał/a:
No to "Różaniec" w rączki i czekam(y) na sprawozdanie... ;)


teraz mam na tapecie coś innego - w przewidywalnej przyszłości nie widzę Kosika w ręcach mych.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-07, 14:53   

ASX76 napisał/a:
No to "Różaniec" w rączki i czekam(y) na sprawozdanie... ;)

Odpadłem po pierwszej stronie. Zaufani mówią, że redakcyjnie książka jest do poprawy, oraz widać, że była pisana na siłę.

Majkę będę sprawdzał.

ASX76 napisał/a:
- W. Szostak tworzy w innych gatunkach, niestety

A tu bzdury waść prawisz.

Spróbujcie Raka.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-11-07, 18:30   

Na taką polską fantastykę, jaką lubię, nie ma już chyba szans. Jak wspomniał ASX - Sapkowski nie napisał, Brzezińska też nie napisała, Dukaj również nie pisze (na razie). Dlatego tak lubię wracać do tych autorów, ponieważ ci "nowi" nie wychodzą poza schemat nudnej rozrywki.

I mam na myśli tylko "nowych" autorów piszących fantasy, żeby było jasne. Wolę od nich słabszego Sapkowskiego z "Sezonu Burz", szczerze pisząc. Co do ambitniejszej fantastyki to się nie wypowiadam, zapewne Kosik wart jest uwagi, ale "Różaniec" czeka w kolejce. Nowak był całkiem w porządku w swoim zbiorze. Ale nie mnie to oceniać, bo czytam naprawdę nielicznych.

A sam zbiorek przeczytam prędzej, czy później. Ale raczej później, bo dopiero po premierze słuchowiska na podstawie "Chrztu ognia". Moje zainteresowanie byłoby mocniejsze gdyby nie to przesunięcie jego premiery przez tą antologię. A na razie to taki jednorazowy strzał, jak rozumiem. Gdyby to był jakiś początek większego planu, a nie tylko odcinanie kuponów... Jednak nie ma na ten temat żadnych wieści, więc zakładam, że to po prostu skok na kasę. Nic w tym złego, popieram. Jednak z powyższych powodów tym razem nie na moją. :) Nie od razu. :) A co do debiutantów to cóż, zawsze jakoś wypłyną, jeśli się uprą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-07, 20:29   

Romulus napisał/a:
Gdyby to był jakiś początek większego planu, a nie tylko odcinanie kuponów... Jednak nie ma na ten temat żadnych wieści, więc zakładam, że to po prostu skok na kasę. Nic w tym złego, popieram. Jednak z powyższych powodów tym razem nie na moją. Nie od razu. A co do debiutantów to cóż, zawsze jakoś wypłyną, jeśli się uprą.


Tu masz wyjaśnienia, czym to jest link
Cytat:
Ad. 3 Ile Andrzej Sapkowski zarobił na udzieleniu zgody na antologię?

Wedle mojej najlepszej wiedzy, Andrzej Sapkowski nie otrzymał za zgodę na druk antologii żadnego wynagrodzenia. Na pewno nic nie płaciła mu „Nowa Fantastyka” za zgodę na konkurs, a jeżeli później coś zostało umówione z SN, mnie nic o tym nie wiadomo. Szczerze w to jednak wątpię, ponieważ Andrzej Sapkowski zgody udzielał mnie, nie poruszając nawet kwestii finansowych. Po prostu docenił, że nam na Geralcie zależy i chcemy coś zrobić z okazji jego urodzin.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-11-08, 06:23   

Szkoda, że to nie jest skok na kasę. Serio. Bo teraz jeszcze bardziej jestem wściekły na SN, że przez tę antologię nie mogę słuchać "Chrztu ognia". --_-
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-08, 07:08   

Tixon napisał/a:
Romulus napisał/a:
Gdyby to był jakiś początek większego planu, a nie tylko odcinanie kuponów... Jednak nie ma na ten temat żadnych wieści, więc zakładam, że to po prostu skok na kasę. Nic w tym złego, popieram. Jednak z powyższych powodów tym razem nie na moją. Nie od razu. A co do debiutantów to cóż, zawsze jakoś wypłyną, jeśli się uprą.


Tu masz wyjaśnienia, czym to jest link
Cytat:
Ad. 3 Ile Andrzej Sapkowski zarobił na udzieleniu zgody na antologię?

Wedle mojej najlepszej wiedzy, Andrzej Sapkowski nie otrzymał za zgodę na druk antologii żadnego wynagrodzenia. Na pewno nic nie płaciła mu „Nowa Fantastyka” za zgodę na konkurs, a jeżeli później coś zostało umówione z SN, mnie nic o tym nie wiadomo. Szczerze w to jednak wątpię, ponieważ Andrzej Sapkowski zgody udzielał mnie, nie poruszając nawet kwestii finansowych. Po prostu docenił, że nam na Geralcie zależy i chcemy coś zrobić z okazji jego urodzin.

W którym miejscu to udowadnia, że to nie jest skok na kasę?
IMHO dalej jest, tylko to nie Sapkowski skacze, a Supernowa.
A, że okazja dobra ... to tylko dodatek do tego "skoku".

Edit: chociaż jak czytam, że Sapkowski wymagał, żeby Supernowa tą antologię wydała, to można sobie różne rzeczy wyobrazić.

Ja nie mam nic przeciwko wydawaniu takich antologii w sumie. Nawet bardzo bym chciał, żeby kiedyś w innym świecie (świecie rzeki Farmera) popisali inni autorzy, bo to może taki świat jeszcze bardziej rozwinąć.
Ale okładka sugeruje jednak skok na kasę. Bo okładka sugeruje coś, czym ta antologia nie jest.

Edit2: Czytałem:
- Niebiańskie pastwiska Majki - całkiem fajne to było i czekam na więcej
- Kameleon Kosika - czytało się szybko i tak samo szybko zapomniałem o czym było.
Generalnie powiedziałbym:
Majka ma potencjał na dobre pisanie IMHO.
Kosik ma pomysły, ale z pisaniem ciut gorzej.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-08, 13:00   

goldsun napisał/a:
W którym miejscu to udowadnia, że to nie jest skok na kasę?

Wiesz, zasadniczo to proces dowodzenia jest odwrotny, tj Ty musiałbyś udowodnić ten skok na kasę.
No ale skoro w dalszej części podajesz przykład, to niech będzie.
goldsun napisał/a:
Ale okładka sugeruje jednak skok na kasę. Bo okładka sugeruje coś, czym ta antologia nie jest.

Jak dla mnie jest to trochę chujowe zagranie ze strony wydawcy, ale w książkowym świecie takie coś jest dopuszczalne - ma przyciągnąć klientów nazwiskiem.
A to, że ludzie nie przeczytają dokładnie czym to jest i zasugerują się największą czcionką na okładce - cóż.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-11-08, 13:09   

Tixon napisał/a:
goldsun napisał/a:
W którym miejscu to udowadnia, że to nie jest skok na kasę?

Wiesz, zasadniczo to proces dowodzenia jest odwrotny, tj Ty musiałbyś udowodnić ten skok na kasę.
No ale skoro w dalszej części podajesz przykład, to niech będzie.
goldsun napisał/a:
Ale okładka sugeruje jednak skok na kasę. Bo okładka sugeruje coś, czym ta antologia nie jest.

Jak dla mnie jest to trochę chujowe zagranie ze strony wydawcy, ale w książkowym świecie takie coś jest dopuszczalne - ma przyciągnąć klientów nazwiskiem.
A to, że ludzie nie przeczytają dokładnie czym to jest i zasugerują się największą czcionką na okładce - cóż.

IMHO to wygląda nawet gorzej. Jeśli dobrze widzę, to na okładce nawet nie ma "mniejszą czcionką" ...
I właśnie ta okładka mnie mocno kieruje ku podejrzeniu, że to "skok na kasę".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-08, 13:13   

dokładnie - na okładce nie ma (jeszcze) nic małą czcionką

chyba że uznajesz słowo: "przedstawia" za konkretny znak że to nie jest książka Sapka
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-08, 13:17   

Lata temu, kiedy jeszcze internet trzeba było nosić w wiadrach z elektrowni, robiłem sobie zakupy przed wyjazdem wakacyjnym i wstąpiłem do księgarni. O kurwa! Nowy Sapkowski!!! Ja pierdole i to jakieś sf!!! Biere trzy!!! Po czym dwie odłożyłem, za trzecią zapłaciłem i pognałem do domu. Otwieram, czytam i coś mi nie pasuje. Patrzę na okładkę. Patrzę uważniej. A tam wielkimi literami stoi ANDRZEJ SEPKOWSKI. Chujowe to było. Piecowe.

Morał z tego taki, że internet to dobra rzecz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-08, 13:29   

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/66889/czas-golema


dobre, dobre
przeczytałeś ?
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2017-11-08, 13:33   

Trojan napisał/a:
chyba że uznajesz słowo: "przedstawia" za konkretny znak że to nie jest książka Sapka

Yeap.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-11-08, 13:47   

Trojan napisał/a:
dobre, dobre
przeczytałeś ?


No a co miałem zrobić? Kupiłem, to przeczytałem --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2017-11-08, 14:04   

Ale o czym tu gadać? Jaki skok na kasę? Nie po to wydaje się książkę, żeby na niej stracić. Geneza powstania opowiadań to jedno, ich wydanie to drugie. Okładka jak okładka, pewnie bezpieczniejszy byłby napis "WIEDŻMIN" niż nazwisko Sapkowskiego, ale przecież o to chodzi, żeby przykuć uwagę potencjalnego czytelnika. A jak ktoś jest idiotą i nie przeczyta co tam w blurbie wysmażyli, to już jego problem :P
_________________
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-11-08, 14:06   

MrSpellu napisał/a:
Trojan napisał/a:
dobre, dobre
przeczytałeś ?


No a co miałem zrobić? Kupiłem, to przeczytałem --_-


no to powiedz cosik wincej.
o książce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13