FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na co czekamy?
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-08-23, 18:01   

Nie będę ukrywał, że czekam na "Tulip Fever" tylko dla Niej: https://www.youtube.com/w...player_embedded
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-08-23, 18:50   

O, coś dla mnie, dzięki :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-08-23, 19:08   

Wygląda zachęcająco ale laski nie znam
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-08-23, 19:13   

AV
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-09-27, 19:16   

Jeff VanderMeer's Annihilation - https://www.youtube.com/watch?v=ufaDurSCKOk
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2017-09-27, 21:32   

W przyszły piątek premiera następcy Blade Runnera. Oby przeczucie prowadziło mnie na manowce.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-09-29, 18:08   

bio napisał/a:
W przyszły piątek premiera następcy Blade Runnera. Oby przeczucie prowadziło mnie na manowce.

Pierwsze recenzje są bardzo dobre. Wszyscy piszą, że to godny następca, a Villeneuve dał radę. W "The Hollywood Reporter" napisano, że film może być trochę za długi (164 minuty). Chwalona jest warstwa wizualna i fabularna oraz - generalnie - klimat produkcji. O niczym to nie przesądza, ale raczej byłem spokojny o ten film, kiedy okazało się, że reżyseruje go Villeneuve. Aczkolwiek ja nie spodziewam się w związku z tym hitu, na który wszyscy będą walić drzwiami i oknami. Co też dobrze wróży. :) Jeszcze tydzień i się przekonam, czy warto było czekać. Na pewno pójdę w przyszłą niedzielę do kina. :-P

Edit
A tu zebrane opinie krytyków: https://naekranie.pl/aktualnosci/czy-blade-runner-2049-to-sequel-godny-oryginalu-pierwsze-recenzje-zdecydowanie-na-to-wskazuja-2414734
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-12-01, 18:45   

"Wszyscy" czekają na nowe "Gwiezdne Wojny" lub nowych "Avengersów". Ja mam ochotę na jakąś fajną, niezobowiązującą komedię. I znalazłem trailer, który sprawił, że popędziłbym do kina od razu na coś lekkiego, przewidywalnego, ale zabawnego: https://www.youtube.com/watch?v=-76o69txkZs
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-05, 10:36   

a tutaj taka nowość :)

https://film.wp.pl/polska-animacja-rosnie-w-sile-superprodukcja-podroz-smokiem-diplodokiem-ma-podbic-serca-swiatowych-widzow-6193336281704065a
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-11, 12:03   

Quentin Tarantino ma kręcić nowego Star Treka - brzmi jak żart, ale... przecież wpisuje się w jego filozofię :) hit gwarantowany

http://www.antyradio.pl/F...doroslych-19044
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-11, 12:23   

Każdy film Tarantino to gwarantowany hit, nawet gdyby nakręcił produkcję o maszynach parowych ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-11, 12:29   

no mam pewne obiekcje co do JackieBrown - niezły, ale hitem bym go nie nazwał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-11, 12:34   

Co prawda oglądałem już dawno temu, lecz wrażenia mam bardzo pozytywne :-)
Mój ulubiony film Tarantino to "Nienawistna ósemka" - oglądałem już chyba trzy razy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-12-11, 12:35   

ASX76 napisał/a:
Każdy film Tarantino to gwarantowany hit, nawet gdyby nakręcił produkcję o maszynach parowych ;)


Tarantinowy steampunk? Morda w kubeł i bierta mojo kase //orc

ASX76 napisał/a:
Mój ulubiony film Tarantino to "Nienawistna ósemka" - oglądałem już chyba trzy razy.


Lepszy od Wściekłych psów? Jakoś się jeszcze nie udało obejrzeć.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-11, 12:41   

1. Wsio rawno, byle nie przynudzanie jak w "Grindhouse" ;)

2. "Wściekłe psy" też ze 3 razy oglądałem, natomiast moim zdaniem "Nienawistna ósemka" wypada znacznie lepiej w każdym calu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2017-12-11, 12:45   

Osobiście jestem maniakiem Pulp Fiction (widziałem kilkanaście razy)

Orku, Nienawistna ósemka to Wściekłe psy z budżetem //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2017-12-11, 12:47   

ASX76 napisał/a:
natomiast moim zdaniem "Nienawistna ósemka" wypada znacznie lepiej w każdym calu.


MrSpellu napisał/a:
Orku, Nienawistna ósemka to Wściekłe psy z budżetem


Przekonaliście, idę nadrabiać.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-11, 12:52   

Ano właśnie, chciałem napisać, że Nienawistna ósemka", to "Wściekłe psy" na sterydach ;)
Klimacik, muzyczka, aktorstwo, napięcie, kapitalne dialogi... Jest idealnie //spell
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-11, 13:04   

MrSpellu napisał/a:
Osobiście jestem maniakiem Pulp Fiction (widziałem kilkanaście razy)



+1
jak nie kilkadziesiąt - jeszcze w czasach magnetowidów kasetowych - w latach '90 obowiązkowo rzucało się tekstami - a część z nich dotarła do dzisiaj (w czym zasługa raczej młodego Beksińskiego)

ostatnio jakoś w tv się nadziałem - no i obejrzałem do końca :) choć było to drugie tłumaczenie
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-12-11, 15:06   

Nienawistna ósemka - Tarantino jako Tarantino, niczego nowego nie wnosi. Kopiuje samego siebie, cudze kadrowanie, cudze pomysły, trochę to przewraca i dorzuca przejaskrawionej brutalności godnej jakiejś zombie-produkcji ale po prawdzie inny nigdy nie był i trudno z tego robić zarzut. Problemem jest fakt, że się nie rozwija, niczego nowego nie dodaje. Gdyby to był jego pierwszy film, albo film kogoś innego, to wzbudziłby pewnie zachwyty. A tak, chociaż też nie nudzi to z pewnością nie ekscytuje. Są perełki, sceny i dialogi pierwszorzędne, ale sporo też odrobinę rozwleczonych rzeczy a z całym szacunkiem ale Tarantino to nie Leone i nie wychodzi mu to tak dobrze. Jackson, Russell i przede wszystkim Leigh aktorsko robią doskonale, cud miód. Nie podobało mi się obsadzenie Rotha w roli kata i Gogginsa w roli szeryfa. Gogginsa wywaliłbym zupełnie, jego przejaskrawione teatralne aktorstwo wypadało sztucznie i irytowało. Jednocześnie zmarnowany został potencjał Rotha, który jako kat w zasadzie musiał grać na jednej nucie i nie miał możliwości by się wykazać. Obsadzony w roli szeryfa moim zdaniem byłby doskonały, jego styl aktorski, emfaza u innych sztuczna u niego doskonale naturalna, połączona z taką a nie inną fizis pozwoliłaby na stworzenie rewelacyjnej roli. To co Gogginsa ciągnęło w dół, Rotha wypycha na wyżyny. A w roli kata świetny byłby Christoph Waltz. Szkoda.

A Pulp Fiction wymiata bezkonkurencyjnie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-12-11, 18:24   

Widzieliście już trailer do "Ready Player One"? https://www.youtube.com/watch?v=cSp1dM2Vj48 Powieść przeczytałem niemal jednym tchem w ciągu jednego dnia. :) Fantastyczna wyprawa po "artefaktach" kultury masowej z lat 80-tych XX wieku. Ciekawe, co z tą fabułą zrobił Spielberg. Mam spore oczekiwania.

A poza tym jestem już "uzbrojony" w bilet na nowe "Gwiezdne Wojny". Byle do czwartku, do 17.30. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-11, 20:52   

Fidel-F2 napisał/a:
A w roli kata świetny byłby Christoph Waltz. Szkoda.




No ba! Też bardzo żałuję, że nie mógł zagrać. W "Bękartach wojny" i "Django" był prawdziwym wymiataczem //spell
Tarantino się nie rozwija, powiadasz Pan... A mię to "lotto" koło pióra, skoro wciąż potrafi robić świetne filmy :-)



Augustusie, jarasz się "Gwiezdnymi wojnami"? Bleh --_-
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-11, 23:36   

Romulus napisał/a:
Widzieliście już trailer do "Ready Player One"? https://www.youtube.com/watch?v=cSp1dM2Vj48 Powieść przeczytałem niemal jednym tchem w ciągu jednego dnia. :) Fantastyczna wyprawa po "artefaktach" kultury masowej z lat 80-tych XX wieku. Ciekawe, co z tą fabułą zrobił Spielberg. Mam spore oczekiwania.


Książka świetna, ale imho czytelną dla ludzi którzy potrafią odczytać "kod lat '80" / wychowali się na tym. Poza pierdyliardem smaczków i nawiązań powieść jakoś nie powala jakością. Porównanie do Marsjanina jest całkiem na miejscu.
Film paradoksalnie może być lepszy. Bardziej uniwersalny.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:06   

Fidel-F2 napisał/a:
Nienawistna ósemka - Tarantino jako Tarantino, niczego nowego nie wnosi. Kopiuje samego siebie, cudze kadrowanie, cudze pomysły, trochę to przewraca i dorzuca przejaskrawionej brutalności godnej jakiejś zombie-produkcji ale po prawdzie inny nigdy nie był i trudno z tego robić zarzut. Problemem jest fakt, że się nie rozwija, niczego nowego nie dodaje. Gdyby to był jego pierwszy film, albo film kogoś innego, to wzbudziłby pewnie zachwyty. A tak, chociaż też nie nudzi to z pewnością nie ekscytuje. Są perełki, sceny i dialogi pierwszorzędne, ale sporo też odrobinę rozwleczonych rzeczy a z całym szacunkiem ale Tarantino to nie Leone i nie wychodzi mu to tak dobrze. Jackson, Russell i przede wszystkim Leigh aktorsko robią doskonale, cud miód. Nie podobało mi się obsadzenie Rotha w roli kata i Gogginsa w roli szeryfa. Gogginsa wywaliłbym zupełnie, jego przejaskrawione teatralne aktorstwo wypadało sztucznie i irytowało. Jednocześnie zmarnowany został potencjał Rotha, który jako kat w zasadzie musiał grać na jednej nucie i nie miał możliwości by się wykazać. Obsadzony w roli szeryfa moim zdaniem byłby doskonały, jego styl aktorski, emfaza u innych sztuczna u niego doskonale naturalna, połączona z taką a nie inną fizis pozwoliłaby na stworzenie rewelacyjnej roli. To co Gogginsa ciągnęło w dół, Rotha wypycha na wyżyny. A w roli kata świetny byłby Christoph Waltz. Szkoda.

A Pulp Fiction wymiata bezkonkurencyjnie.


Zgadzam się z większością tego co napisałeś, ale:
- Gogginsa lubię bardzo, w tej roli również.
- Mnie film ekscytuje, bardziej niż większość starszych filmów Tarantino.
- Nienawistna Ósemka, Django i Pulp Fiction to moje ulubione filmy Tarantino - trudno mi powiedzieć, który jest ulubieńszy ;)

Z pewnością sporą tu rolę odgrywa fakt, że western mam osobiście za najszlachetniejszy z gatunków ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-15, 19:15   

Dabliu napisał/a:

- Nienawistna Ósemka, Django i Pulp Fiction to moje ulubione filmy Tarantino - trudno mi powiedzieć, który jest ulubieńszy ;)



Dorzuciłbym do tej listy: "Wściekłe psy" i "Bękartów wojny". Rzecz jasna "Nienawistna ósemka" na pierwszym miejscu. A że niczego nowego nie wnosi? Mam to w d... //spell
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-12-15, 19:25   

ASX76 napisał/a:
Dabliu napisał/a:

- Nienawistna Ósemka, Django i Pulp Fiction to moje ulubione filmy Tarantino - trudno mi powiedzieć, który jest ulubieńszy ;)



Dorzuciłbym do tej listy: "Wściekłe psy" i "Bękartów wojny". Rzecz jasna "Nienawistna ósemka" na pierwszym miejscu. A że niczego nowego nie wnosi? Mam to w d... //spell


Wściekłe psy tak, ale Bękartów wojny nie lubię. Nie mam im nic szczególnego do zarzucenia, po prostu nie lubię.
Za to wielką przyjemność sprawia mi oglądanie Death Proof, mimo że taka popierdółka. Tutaj na odwrót - po prostu lubię ;)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2017-12-15, 19:55   

Bękarty wojny to, prócz początkowej sceny, chyba najpłytszy film Tarantino.

Nie mam nic do Goginsa, po prostu mi tu nie pasował.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-12-29, 18:00   

"Ocean's 8" to jeden z tych filmów, których i chciałbym i się boję :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=MFWF9dU5Zc0 Trailer napawa optymistycznie, ale ile było już takich filmów, które zaczynały się i kończyły na trailerze. Obsada genialna, fabuła niezbyt skomplikowana, co może pójść źle? Wszystko. Ale zakładam, że i tak popędzę do kina.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2017-12-29, 18:34   

To damska wersja ocean 11 ?
może wyjść tak jak Ghostbusters ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2017-12-29, 20:10   

No właśnie. Aczkolwiek, bo żeńskiej wersji "Pogromców duchów" spodziewałem się właśnie czegoś takiego. :) A i tu dorównanie luzowi "Ocean's 11" (z Clooneyem i spółką) będzie trudne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14