Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
BLACK MIRROR
Autor Wiadomość
toto 
Saunt/Madman

Wysłany: 2018-02-11, 14:48   

Jestem właśnie w trakcie 4. sezonu. Jeśli chodzi o film, to właśnie taką fantastykę lubię - sedno nie polega na efektach specjalnych, a na pomyśle. Można się przyczepić do fabuły, do paru powracających motywów, ale jest to co najmniej poziom wyżej od niemal całej filmowej fantastyki, którą widziałem przez ostatnie ~10 lat (dobra, nie było tego dużo, bo jestem uprzedzony i unikam, tym bardziej, że zazwyczaj się rozczarowuję). Najbardziej podoba mi się to, że te filmy bazują na tym, co mnie kiedyś do fantastyki (pisanej) przekonało - pomysł, nie efektowność i fajerwerki.

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-11, 16:38   

Wynalazek oglądał?

Adeptus Gedeon napisał/a:
integracja w duchu stworzenia katolickiego wolnorynkowego imperium.

toto 
Saunt/Madman

Wysłany: 2018-02-11, 17:27   

Nie. Kiedyś o tym filmie czytałem (Orbitowski? Dukaj?), ale tytuł wypadł mi z głowy, po latach próbowałem go znaleźć i nie byłem w stanie. Pewnie w niedalekiej przyszłości nadrobię zaległość.

Wszystko chuj
O ja wam mówię wszystko chuj
Może czasem trochę mniejszy
Ale potem jeszcze większy

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-11, 17:47   

Interesująca rzecz, warto poznać. Chociażby po to by zobaczyć co można zrobić z budżetem 7 tyś dolców. :-)

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-12, 14:23   

ASX76 napisał/a:
"USS Callister" - pierwszy niby "odcinek" czwartego sezonu "Black Mirror" będący połączeniem: s-f, satyry, dramatu, parodii... i cholera wie czego jeszcze, jest świetny!
ale logicznie dziurawy jak ser szwajcarski

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-02-13, 14:19   

Niecierpliwie czekam, aż ocenisz Pan (łącznie z Cintryjką) pod kątem logicznym takie filmy jak: "Hot shots", "Czy leci z nami pilot", "Spokojnie, to tylko awaria"... :badgrin:

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 14:26   

Czy dobrze rozumiem, że zaliczasz Black Mirror do kategorii gupkowatych komedii?

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-02-13, 15:19   

"Black Mirror" jest m. in. parodią... Mówi to Panu cuś? --_-

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 15:37   

Black Mirror jest serialem problemowych dla którego rzeczywistość i logika jest podstawą. USS Callister w żaden sposób nie jest parodią. Wszystkim tylko nie parodią. Próbuję być ostrzeżeniem ale robi to źle.

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2018-02-13, 15:51   

Zwracam tylko uwagę że w USS Callister to co dzieje się na statku nie dotyczy ludzi a ich "osobowości" (czegoś w rodzaju SI, klonów)

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 16:14   

I w związku z tym?

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-02-13, 16:25   

Fidel-F2 napisał/a:
Black Mirror jest serialem problemowych dla którego rzeczywistość i logika jest podstawą. USS Callister w żaden sposób nie jest parodią. Wszystkim tylko nie parodią. Próbuję być ostrzeżeniem ale robi to źle.

Jest czymś więcej, niż Panu wydaje... I jak najbardziej jest parodią "Star Treka". Oczywiście między innymi... To taki gatunkowy misz-masz.

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 17:10   

To w żaden sposób nie jest parodią startreka. To najpłytsza interpretacja. Bezwartościowa.

Cintryjka 

Wysłany: 2018-02-13, 19:37   

Zgadzam się z Fidelem (!). Dziury logiczne w 4x01 - tylko te największe: twórca gry ma całkowitą kontrolę nad środowiskiem, ale nie może przenieść się z planety bezpośrednio na statek; naciśnięcie dowolnego przycisku działa tak, jak chce twórca gry (mający całkowitą kontrolę nad środowiskiem) - jakim cudem można cokolwiek zhakować, będąc wewnątrz statku?; jakim cudem da się skopiować do VR kompletnego człowieka wraz z osobowością i wspomnieniami z prostej próbki DNA? Odpowiedzi: to fantastyka uważam za niedopuszczalne. To zwykłe chciejstwo scenarzysty, które przekreśla fabułę.

J.K.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-02-13, 21:19   

Pewne rzeczy trzeba przyjąć z całym "dobrodziejstwem inwentarza", żeby się dobrze bawić. Przyznam szczerze, iż te "dziury logiczne" absolutnie w niczym mi nie przeszkadzały, dałem się ponieść historii...
Kto wie, może wykluje się z tego samodzielny serial? ;)

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 21:38   

Z Twojego poniesienia? łokurwa

Tak czy siak, odcinek pogrąża serię.

Poza tym, gdzie się tylko da, przypierdalasz się do dziur logicznych, nie biorąc jeńców. I nagle jesteś obrońcą inwentarza. Stawiasz się w pozycji gościa z którym nie ma sensu dyskutować na żaden temat.

ASX76 
twój ulubiony

Wysłany: 2018-02-13, 21:49   

1. No nie, to już odrębny akapit... :-P
Natomiast fakt faktem, że film bardzo spodobał się większości krytyków i widzów, dlatego nie da się wykluczyć powstania serialu. Tym bardziej, że twórcy chętni... ;)

2. Nie generalizowałbym... //pacnij Akurat w przypadku "USS Callister" sobie nie podyskutujemy, gdyż jesteśmy na przeciwległych biegunach barykady, więc sorry... :-P
Biorę poprawkę pod: satyrę i parodię... Fidel i Cintryjka - nie...

Fidel-F2 

Wysłany: 2018-02-13, 21:54   

Nie podyskutujemy bo jedyne co potrafisz powiedzieć to, że cię poniósł inwentarz

Takie czasy, że im głupiej tym krytykom bardziej się podoba

utrivv 
Roztargniony mag

Wysłany: 2018-02-14, 07:31   

Cintryjka napisał/a:
Zgadzam się z Fidelem (!). Dziury logiczne w 4x01 - tylko te największe: twórca gry ma całkowitą kontrolę nad środowiskiem, ale nie może przenieść się z planety bezpośrednio na statek;
[/quote]
Może to wynikać z ograniczeń środowiska, nie takie dziwności i bugi odkrywane są codziennie w bardziej profesjonalnych aplikacjach
Cintryjka napisał/a:
naciśnięcie dowolnego przycisku działa tak, jak chce twórca gry (mający całkowitą kontrolę nad środowiskiem) - jakim cudem można cokolwiek zhakować, będąc wewnątrz statku?;
To nie jest do końca prawda, zakładamy że SI jest w stanie zmienić swoje środowisko, a w kokpicie musi być zaszyta możliwość sterowania tylko zabezpieczona przed SI
Cintryjka napisał/a:
jakim cudem da się skopiować do VR kompletnego człowieka wraz z osobowością i wspomnieniami z prostej próbki DNA? Odpowiedzi: to fantastyka uważam za niedopuszczalne. To zwykłe chciejstwo scenarzysty, które przekreśla fabułę.
Fizyka kwantowa? Oczywiście mocno tu puszczamy oko, może to bardziej autorski projekt odczytywania osobowości z żyjącego człowieka i to nie tylko na podstawie jego codziennej pracy ale także na podstawie tego co uda się wygrzebać w internecie

Uważam całość za rodzaj świetnej bajki z problemem moralnym co wolno w wirtualnym świecie i czy stawianie sobie w nim granic jest głupie czy nie?

Ł napisał/a:

wydrukowałem sobie ten wpis, złożyłem kartkę 8 razy i włożyłem do kieszeni mokrej koszuli. Wyschła od razu. I kota który leżał obok niej też zmumifikowało.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej

Odpowiedz do tematu