FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-03-12, 08:56   

Kończę "Modyfikowany Węgiel". Całkiem spoko cyberpunk. Jedna rzecz mnie tylko razi. Na tyle, że wymyśliłem drinking game. Za każdym razem, gdy Kovacs mówi "jestem emisariuszem, szkolenie emisariusza, warunkowanie emisariusza, emisariusz" pijemy. Impreza szybko się skończy xD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2018-03-14, 22:24   

Spellu - kto czyta ten Węgiel? Bom ciekawa książki i nie wiem czy kupić ebooka czy szukać wersji audio.

"Tu byłem. Tony Halik" Mirosław Wlekły, czyta Jerzy Stuhr. Książka niczym powieść przygodowa, a Stuhr senior jako lektor ma tylko jedną wadę - stanowczo zbyt mało audiobooków czytał. Zdecydowanie wolę jego niż juniora.

Wcześniej przesłuchałam "HEX" Thomasa Olde Hueveltaw interpretacji Wojtka Masiaka. Interpretacja - jak zwykle u Wojtka - świetna czego nie da się powiedzieć o książce. Stanowczo nie rozumiem zachwytów nad nią.

"Król Lear" Szekspira. Słuchowisko, z Krzysztofem Gosztyłą w roli tytułowej. Znać, że to znakomity aktor teatralny. Generalnie cała inscenizacja świetna.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-03-15, 07:40   

"MW" czyta Maciej Kowalik. Nie przesadza z interpretacją tekstu, ale dobrze mu to wychodzi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13140
Wysłany: 2018-03-15, 08:37   

MW to książka Łysiak. Ładna bardzo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-03-15, 18:12   

Skończyłem "Wyznaję" Cabre'a. Długo zeszło, bo słuchałem tylko w samochodzie. Trudne, ale satysfakcjonujące. A teraz "Mechaniczna pomarańcza" Burgessa. Świetna.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2018-03-16, 00:38   

Romulus napisał/a:
"MW" czyta Maciej Kowalik. Nie przesadza z interpretacją tekstu, ale dobrze mu to wychodzi.

MW czyli Muzeum Wyobraźni Łysiaka? Ale jak to tak słuchać? Bez obrazów, o których traktuje? Dla mnie to książka typowo do samodzielnego czytania. I kątemplucia, znaczy kontemplacji obrazów.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-03-16, 07:27   

Ha..., ha..., ha...

"Modyfikowany Węgiel".

Chyba sobie kupię abonament w Storytel, bo mają tam "Koło Czasu" Jordana. Coś czuję, że prędzej dosłucham niż doczytam, po ostatnim "zawieszeniu się". Nie wiem, czy ta produkcja jest robiona tylko dla Storytel, ale kończą mi się opcje powieści do słuchania. Dlatego "zaryzykuję". Zwłaszcza że mają opcję słuchania offline.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-16, 09:24   

ile słuchanie jest wolniejsze od czytania ? 2x? 3x?4x?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13140
Wysłany: 2018-03-16, 09:27   

Trojan, :-|
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-16, 09:31   

no jestem ciekaw -
Jordana na audiobuku - ile to czasu słuchania ? 500 godzin ? więcej ?
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-03-16, 10:00   

Chrzest ognia w trakcie, zdecydowanie castingowo najmniej udana produkcja z dotychczasowo wydanego Wiedźmina. Te młode pańcie-czarodziejki w ogóle nie pasują do ról, Milvie nikt nie powiedział, że ma grać dziewoję z zapadłej wsi i ciśnie jakby była na egzaminie z dykcji w szkole aktorskiej, a driada Eithne to już było maksymalne przegięcie pały, prawiła jak naćpana heroiną nimfomanka, na szczęście ma jedno wystąpienie chyba. Da się oczywiście słuchać, ale jak poprzednie oceniałam 5/5 to teraz za wykonanie 3/5. Męska część obsady zdecydowanie lepsza, krasnoludy, Regis, elfy - dobry wybór aktorów, miałabym tylko lekkie wąty do Percivala, że nie był w ogóle gnomowaty.
Szkoda, to ulubiona dla większości fanów część, a sprawia wrażenie, że zaczynają na niej maksymalnie oszczędzać i wychodzi odczuwalna maniana. Mam nadzieję, że przy następnej części nie zrobią castingu w gimnazjum.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-03-16, 15:56   

Trojan napisał/a:
no jestem ciekaw -
Jordana na audiobuku - ile to czasu słuchania ? 500 godzin ? więcej ?

Pewnie więcej. Ale i tak większa szansa, że przesłucham. :) Bo nie mam czasu, aby zająć się czytaniem. A że założyłem sobie, że przeczytam całą serię po raz kolejny, tyle że tym razem bez kilkuletnich odstępów - tak plan ten upadł. :) Bo nie jestem w stanie się oderwać od bieżących lektur. A życie takie krótkie. :) Więc lepiej posłuchać. Zwłaszcza że da mi to około 110 minut dziennie słuchania w trakcie jazdy samochodem.

Rashmika napisał/a:
Chrzest ognia w trakcie, zdecydowanie castingowo najmniej udana produkcja z dotychczasowo wydanego Wiedźmina. Te młode pańcie-czarodziejki w ogóle nie pasują do ról, Milvie nikt nie powiedział, że ma grać dziewoję z zapadłej wsi i ciśnie jakby była na egzaminie z dykcji w szkole aktorskiej, a driada Eithne to już było maksymalne przegięcie pały, prawiła jak naćpana heroiną nimfomanka, na szczęście ma jedno wystąpienie chyba. Da się oczywiście słuchać, ale jak poprzednie oceniałam 5/5 to teraz za wykonanie 3/5. Męska część obsady zdecydowanie lepsza, krasnoludy, Regis, elfy - dobry wybór aktorów, miałabym tylko lekkie wąty do Percivala, że nie był w ogóle gnomowaty.

Co do głosów czarodziejek się zgodzę. Za młodo brzmiały. Aczkolwiek w sadze też miały młodą powierzchowność. Ale chyba nie aż tak, jak te głosy. :) Męska obsada wypada lepiej. Jak jeszcze raz przeczytam komentarz jakiegoś gracza, że głos wiedźmina to tylko Jacek Rozenek... To żal.pl.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-03-16, 18:46   

Romulus napisał/a:
Aczkolwiek w sadze też miały młodą powierzchowność


Powierzchowność to insza inszość, to sobie mamy wyobrazić, a te głosy zanadto narzucają wizję nastolatek a nie czarodziejek, fakt, z wyglądu młodych, ale przecież leciwych. Kobietami a nie dziewczynkami miały być. Po drugie brakuje w ogóle jakiejś naturalności, wszystkie sztywno recytują tekst zamiast zwyczajnie grać swoje role.

Romulus napisał/a:
że głos wiedźmina to tylko Jacek Rozenek


Zarówno Rozenek jak i Banaszyk zagrali świetnie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-16, 20:49   

Romulus napisał/a:
Zwłaszcza że da mi to około 110 minut dziennie słuchania w trakcie jazdy samochodem.



Jedziesz godzinę samochodem do pracy? :shock:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-03-16, 22:08   

50-55 minut.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-03-16, 22:33   

No to mówię -godzinę.
To gdzie ty sędziujesz?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-03-20, 13:43   

Romulus napisał/a:
50-55 minut.
Teraz uważaj na słowa, pamiętaj że średnia prędkość nie może być większa niż 40km/h --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-03-21, 09:13   

Carmilla napisał/a:
Spellu - kto czyta ten Węgiel? Bom ciekawa książki i nie wiem czy kupić ebooka czy szukać wersji audio.


Maciej Kowalik i IMO szło mu nieźle.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2018-03-21, 16:19   

Trojan napisał/a:
ile słuchanie jest wolniejsze od czytania ? 2x? 3x?4x?
Ile razy szybsze winno być. Trudno się czyta pod prysznicem, łądując zmywarkę, wieszając pranie lub prasując koszule, w marszu, itp.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-03-21, 18:17   

Zacząłem słuchać "Oko Świata", czyli pierwszą część monumentalnego "Koła Czasu" Roberta Jordana. Produkcja Storytel, choć to duże słowo. :) Lektor. Sympatyczny, ale głos chyba mu uniemożliwi jakąś mocniejszą interpretację tekstu. Muszę sprawdzić, czy da się jakoś mój telefon podłączyć do głośników samochodowych (chyba nie), bo wprawdzie słuchanie z telefonu w trakcie jazdy nie jest złe, ale wolę czystsze i wyraźniejsze "dudnienie" głośników w aucie.

Zobaczymy, czy uda się przesłuchać całość. Storytel niedługo wypuści trzecią część, w planach są kolejne, więc spokojna głowa o dostęp do całości. Pierwsza część to ok. 36 godzin słuchania. Zatem zapowiada się dłuższa przygoda z tym "dostawcą". Jeśli wytrwam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-03-21, 18:48   

Jak nie masz bluetooth, to polecam transmiter fm (np. taki, ale taniej kupić bezpośrednio z Chin). Łatwe w obsłudze, działa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-04-12, 20:16   

Przesłuchałem "Czarnoksiężnika z Archipelagu" i podobał mi się bardziej niż przez oczy. Od razu włączyłem "Grobowce Atuanu". Szkoda, że nie ma audiobooków Ekumeny.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-05-01, 15:22   

Jestem już na "Tehanu". Jejku, jakie to jest dobre. Aż mi szkoda, że nie mam czasu na powrót do tradycyjnych książek. Le Guin wielką pisarką była, Andrzej Ferenc wielkim lektorem jest.

"Homo deus" Harariego będzie jako audiobook w czerwcu. Czekam.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-03, 20:25   

A ja kończę trzeci tom Millennium Larssona w interpretacji Gosztyły. Świetne!
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-06, 20:13   

Bez żartów. Świetny był 1 tom.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-10, 20:48   

toto napisał/a:
Przesłuchałem "Czarnoksiężnika z Archipelagu" i podobał mi się bardziej niż przez oczy.


Przekonałeś mnie //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-05-12, 19:19   

A ja jestem w ciągu i lecę już z "Opowieściami z Ziemiomorza". Naprawdę wielka szkoda, że nie ma "Ekumeny" w wersji do słuchania. Świetny sposób na odświeżenie cyklu.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2018-05-14, 00:44   

Ja zaczęłam inny cykl sobie odświeżać. Kroniki Amberu w interpretacji Rocha Siemianowskiego. Siemianowskiego uwielbiam w każdym wcieleniu, Kroniki pamiętam sprzed nastu lat i nie wiem jakie wrażenie zrobią teraz na mnie. Na razie jest dobrze, ale to raptem minęło 2,5 godziny pierwszego tomu.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-14, 08:24   

hm
ale wy te audiobuki słuchacie w samochodzie ? w podróży? czy jak ?

[tak, wiem że Romek w samochodzie]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-14, 08:45   

Ja jak maluję figurki. Tylko wtedy mam czas.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13