FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-14, 08:59   

Podobnie było z StarGate: Universe (i ze wszech miar doskonałym Jerycho) . Świetne SF, solidna fanbaza. No ale hajs się nie zgadzał.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-14, 09:03   

Jerycho było wypaśne

ciekawy ten Amazon - skoro chce zrobić skok na serialoze sf to czy nie lepiej zacząć od sprawdzonego produktu ? z dużym potencjałem i fanowskim i rozwoju

tak nakazywałaby logika - tym bardziej że Amazon nie musi liczyć każdego centa
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-14, 09:44   

Niedawno napisałem, że Amazon byłby najlepszą stacją dla "Expanse"... Oczywiście gdyby zechciał... ;)

HBO ma swoje tytuły i raczej nie bawi się w przejmowanie produkcji innych stacji...

Co do Netflixa - od pewnego czasu zwraca baczniejszą uwagę na wskaźniki oglądalności i kasuje "wtopy", a poza tym pozostaje kwestia "rozczłonkowania" praw... ;) --_-
Wyznać muszę, że choć robią wiele seriali, to w sumie niewiele z nich jest naprawdę ciekawych...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-05-14, 15:05   

Jerycho? Ładnie się zaczęło po czym zmieniło w nudną pulpę. 6/10 to max
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-14, 16:54   

Dziwne, zgadzam się z Fidelem. :shock:

"All Night" - sympatyczny serial młodzieżowy. Na HBO GO można obejrzeć całość. Mam nadzieję, że to miniserial. Fabuła rozgrywa się w czasie jednej nocy - a raczej w trakcie jednej szkolnej imprezy. Trwającej całą noc kontrolowanej przez szkołę biby dla licealistów, którzy ukończyli już swoją mordęgę. Jestem tym serialem przyjemnie zaskoczony. Spodziewałem się fekalnego humoru podlanego erotyką. Tymczasem jest bardzo na poziomie. Do tego bywa zabawnie. Wiekopomne dzieło to nie jest, ale i oczy nie bolą. To serial komediowy, w lekko przegięty, przerysowany sposób. Krótkie odcinki. Niemniej, target jest ściśle młodzieżowy. Ale warto go wyróżnić za to, że próbuje nie być sztampowy i nie schlebia tanim gustom.
https://www.youtube.com/watch?v=bShH5985Z68

Dla równowagi mocniejsza premiera - "Patrick Melrose". Też miniserial, tyle że czteroczęściowy zdaje się. Powieści, na których jest oparty, nie czytałem i to było dobre posunięcie (nie to, że miałem wątpliwości wcześniej). Fabularnie całkowicie nie jest w moim guście. Choć nęcąco, ponieważ bohater pochodzi z wyższych sfer. W pierwszej części bohater głównie ćpa, aby zagłuszyć swoje cierpienie i traumy związane z tym, że był wykorzystywany seksualnie przez ojca. A akcja pierwszego odcinka kręci się wokół sprowadzenia prochów tatusia z Ameryki przez Patricka. W zasadzie to dużo się w tym odcinku nie dzieje, ale i tak oglądałem z zainteresowaniem. Benedict Cumberbatch w roli głównej robi świetną robotę i dobrze go obejrzeć w dojrzałym repertuarze. W zasadzie to serial wyłącznie jego, reszta obsady nie ma dużo do grania. Aczkolwiek Hugo Weaving też jest świetny, ale pojawia się tylko w tle, we wspomnieniach Patricka. Czekam na kolejne odcinki. https://www.youtube.com/watch?v=JQh36eStMqk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 08:04   

https://www.change.org/p/...-savetheexpanse


Podpisywać i ratować "Expanse"!!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-15, 08:23   

Chuja to da. Co najwyżej jak będzie sroga gównoburza, to zrobią tak jak w przypadku:

Jerycho - nakręcą 2-3 odcinki zamykające serial.
Firefly - zrobią pełnometrażówkę, która zamknie serial.

I zrobią to totalnie na odpierdol.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 08:33   

Niczym Pan nie ryzykujesz. Nie po to Amazon nabędzie prawa do "Expanse", żeby robić kaszanę. Za "Jerycho" i "Firefly" nie odpowiada, więc wypraszam sobie takowe nieładne insynuacje. Róbmy co się da, zamiast uprawiać czarnowidztwo.

Na obecną chwilę już prawie 56 tys. podpisów...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-15, 08:39   

Narysowałbym Ci co to da, ale boję się, że dostanę ostrzeżenie za obsceniczność.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 08:42   

Jeśli wyjdzie na moje, stawiasz Pan skrzynkę szampana dobrej jakości :-P
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-05-15, 08:47   

raz że żyjemy w innych czasach teleinformacyjnych niż Jerycho czy sięgając do wieków średnich - Firefly,
i takie ruchy e-społeczności mają coraz większy impact factor z którym trzeba się liczyć
więc jeżeli zbierze się duża gromadka to może coś z tego bydzie - ale na razie to widzę że zebrali jakieś 50 tys głosów - czyli mniej niż petycja do Białego Domu :)
https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010


zabrakło im 992 głosy :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-05-15, 08:48   

A jak wyjdzie na moje, to wytniesz sobie dwa żebra i zrobisz sobie laskę :->
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-15, 09:02   

Cóż, następny sezon Lucyfera też wycofano, a tak zakończyli trzeci, że aż prosi się o czwarty... :evil:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 09:14   

"Lucyfer" sux! I krzyżyk mu na drogę! :-P
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-05-15, 10:35   

Asiks, ja nie podpisuję nawet petycji ratujących życie nienarodzone.

b]Trojan[/b], nie brakło im, licznik tak liczył, żeby brakło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-15, 12:07   

Hmm, ciekawe, czy to przełoży się na plany wydawnicze MAGa. :) Bo jeśli tak, to straszna lipa. Nie dość, że Hamilton leży i kwiczy, to jeszcze teraz Coreya uwalą i będę miał kolejny potencjalnie dobry cykl space operowy nie doczytany. A może serial w glorii męczennika jako pochopnie skasowany nabierze "mocy"...

Podpisy z Polski mają małe znaczenie, liczy się rynek amerykański. Reszta świata ten serial oglądała, owszem, ale nie były to znaczące wskaźniki. Netflix robił międzynarodową dystrybucję - jak wielu innych seriali - ale nie był to tytuł pierwszorzędny. Bo inaczej pewnie powalczyliby o prawa do szybszej dystrybucji. Tak mi się wydaje. Amazon jest jak HBO - raczej stawiają na własne produkcje. Nie potrzebują, jak Netflix, zapełniania swojej oferty tak szybko i gwałtownie. Ale kto wie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 16:34   

O plany wydawnicze MAG-a odnośnie Coreya, to się Pan nie martw. Hamilton zostanie nadrobiony. Wszystko będzie.

Amazon jest jedyną opcją dla "Expanse". Podobno wyraził wstępne zainteresowanie ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-15, 17:29   

To byłby chyba pierwszy przypadek "przejęcia" obcego serialu przez Amazona. Już bardziej jest to "profil" Netflixa. Wskrzesili "Arrested Development", zrobili "epilog" "Gilmore Girls", itd.

Nadrobiłem trochę "Deep State". Brakuje temu serialowi takiego mocnego pier....dyknięcia fabularnego, ale ostatecznie jest ok. Lubię go, bo się relaksuję.

Inaczej niż przy "Legionie". Drugi sezon jest świetny, ale to serial, na którym trudno się zrelaksować, co jest komplementem. Warstwa wizualna mnie mocno kręci. Fabularnie też, a fanem tego typu realizacji nie jestem.

Ale i tak to wczorajszy odcinek "Westworld" oglądałem jak zaczarowany. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-05-15, 18:10   

A ja żem podpisała petycję. A co. I bardzo się cieszę, że liczba podpisów rośnie, właśnie przekroczyła 63 k. Im więcej czytam, tym bardziej się dziwię, że SyFy jeszcze nie zbankrutowały. To wprost niewiarygodne, jak można zarżnąć kurę ze złotymi jajami, tylko dlatego, że z uporem tkwi się przy przestarzałym modelu biznesowym. No ale ich wybór, mieli swoją szansę.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-15, 18:20   

Romulus napisał/a:
To byłby chyba pierwszy przypadek "przejęcia" obcego serialu przez Amazona. Już bardziej jest to "profil" Netflixa. (..)

Nadrobiłem trochę "Deep State". Brakuje temu serialowi takiego mocnego pier....dyknięcia fabularnego, ale ostatecznie jest ok.


Ale i tak to wczorajszy odcinek "Westworld" oglądałem jak zaczarowany. :)



1. Nie do końca. Amazon stawia na fantastykę, a Netflix od pewnego czasu poświęca więcej uwagi słupkom oglądalności i s-f to ma... ;)

2. Temu serialowi brakuje wielu rzeczy... Dałem cancel bodaj po czterech epach.

3. Bez wątpienia najlepszy odcinek w dotychczasowej historii "Westworld", jak na razie //spell
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-17, 17:10   

"Sweetbitter" - fabuła jest prosta, jak z piosenki lub kliszy filmowej: jest 2006 r., młoda dziewczyna znikąd porzuca swoje życie, aby dać sobie szansę w Nowym Jorku. Ktoś musiał nieźle sprzedać tę historię stacji telewizyjnej (Starz), że ta kupiła pomysł. Co nie jest zarzutem, bo serial po dwóch odcinkach jest całkiem uroczy. Sprzedaje prostą historię w sposób, który sprawia, że chce się ją oglądać. Historia relaksuje, a ponadto sprawia, że widz nie wie, co go czeka. Bardzo dobry początek. https://www.youtube.com/watch?v=xcD5uRVO2SE

"Vida" - kolejny serial stacji Starz. Fabuła rozgrywa się wśród latynoskiej społeczności. Dwie siostry spotykają się po latach z "okazji" śmierci ich matki. Szybko okazuje się, że ich życie może nie być już takie samo. Serial spotkał się z dobrym przyjęciem krytyki. Coś w tym jest. To kolejna obyczajowa opowieść, która - jak na razie (po dwóch odcinkach) - unika sztampy. https://www.youtube.com/watch?v=c0ttPSaqhF0

"Sweetbitter" obejrzę do końca sezonu, co do "Vidy" jeszcze nie zdecydowałem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-05-17, 18:24   

Trailery zniechęcające jak chuj, zwłaszcza pierwszy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-17, 19:22   

To urocze opowieści. Jak na razie.

"Safe" - miniserial (mam nadzieję). Osiem odcinków. Opowiada zamkniętą historię. Zaczyna się od pogrzebu. Ojciec i dwie córki zostają sami. Potem jedna córka znika. To prowadzi ojca do odkrycia szokującej historii swoich najbliższych. Tak ogólnie pisząc. Miniserial według pomysłu Harlana Cobena i można się spodziewać jednej z lepszych historii/zagadek kryminalnych. Kiedyś podobało mi się kilka jego powieści - to jest, pożerały czas, szybko się je czytało, charakteryzowały się szybką fabułą pełną niespodzianek i zwrotów akcji. Nie inaczej jest w przypadku "Safe". Ogląda się tak dobrze, jak czyta się najlepsze powieści Cobena. Ale to żaden mindblower. Mimo to, dobry serial do oglądania ciągiem. https://www.youtube.com/watch?v=KxywNVLAf5o
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-21, 17:29   

"La casa de papel" - obejrzałem do końca drugi sezon. Trochę się już męczyłem pod koniec. Ale serial oceniam ciepło. Dobrze rozpisana opowieść. Na tyle ciekawa, że nie ruszały mnie tzw. dziury logiczne fabuły i - momentami - jej skrajne nieprawdopodobieństwo. No i co z tego, skoro się nieźle to oglądało. Końcówka pierwszego sezonu najbardziej mi utkwiła we łbie. Do dziś nucę "Bella, ciao". https://www.youtube.com/w...7g2m6MA&index=1

Dużo seriali zbliża się do finałów swoich sezonów. "Killing Eve", "Billions", "The Good Fight". Już teraz wiem, że będzie mi ich brakowało, zbliża się letnia posucha i oglądanie tych słabszych, rozrywkowych. Choć w tym roku - z racji klęski urodzaju - ścinam brutalnie te najsłabsze.

Trochę mnie martwi drugi sezon "The Handmaid's Tale". W czwartym i piątym odcinku fabuła była trochę nużąca, a serial wrócił na tory znane z pierwszego sezonu. Mam nadzieję, że druga część sezonu zaproponuje coś lepszego, niż to co było do obejrzenia w 2x04 i 2x05.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-05-23, 16:49   

Obejrzałem 5 odcinków Hannibala i jestem znudzony a nawet zniesmaczomy tym co oglądam.
Wizje Grahama mnie męczą, tempo i fabuła opowieści jakoś mi nie podchodzą.
Nie żre nic a nic.
Warto się dalej torturować, może potem będzie lepiej?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-23, 17:05   

Absolutnie nie warto się męczyć.
Lepiej po raz kolejny obejrzeć film, jeśli już...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-23, 17:19   

Oczywiście, że warto, ale ty sobie odpuść, bo skoro po 5 odcinkach odpadłeś, to dalej będzie tylko gorzej. Dla ciebie. :)

"The 100" - no ładnie się po czterech odcinkach najnowszy sezon rozwija. Szybko i bez zbędnych zapychaczy. Choć i trochę sztampowo. Ale nic to. Nie oglądam tego serialu dla wzruszeń. :) Piękny strzał w plecy w finale czwartego odcinka i przejście do rzeczy jeśli chodzi o przybyszów i całą resztę. Zapowiada się powtórka z rozrywki, z dodatkowymi atrakcjami. Chciałoby się zapytać: skoro jedna grupa dysponuje takim sprzętem, to może warto byłoby się rozejrzeć, czy może w wyniku tej, ekhm, apokalipsy, nie ocalała jeszcze jakaś inna dolinka nadająca się do utrzymania życia? Nie żebym wymagał za dużo, ale ganianie się cały czas w tych samych lokacjach, kiedy ma się kulę ziemską do dyspozycji... :) Oczywiście, żartuję. :) Wiadomo, że jest tylko jedna dolinka. :)

"Patrick Melrose" - drugi odcinek był mistrzowski. Nie ma mowy, abym żałował nie przeczytania książki. Takie fabuły przyjmuję tylko w serialach lub filmach. Hugo Weaving - klękajcie i módlcie się do tego oblicza okrutnego boga-tyrana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-05-23, 17:41   

Aaa...czyli warto ale ja sobie mam dać spokój bo nie jestem targetem :mrgreen:
Posłucham Was, zabieram się za Elektryczne sny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-23, 17:50   

m_m napisał/a:


Aaa...czyli warto ale ja sobie mam dać spokój bo nie jestem targetem :mrgreen:

Posłucham Was, zabieram się za Elektryczne sny



1. Augustus "paczy" na "Hannibala" przez różowe okulary... Cóż z tego, że serial ma ciekawego bohatera, skoro jest nudny, z gównianymi scenariuszami i rozciągnięty ponad granice ludzkich możliwości... Próby psychologizowania są nad wyraz ..ujowe i zasługują na określenie: "pieprzenie kotka przy użyciu młotka".

2. A temu to "podziękowałem" po pierwszym epizodzie... --_-
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-05-23, 18:05   

Ups. Ale jednak spróbuję.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 13