FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co nas czeka...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-05-23, 10:47   

adamo0 napisał/a:
Co myślicie o tym: http://imaginatio.wsqn.pl/inne-swiaty/ ?


Myślę, że jest mi to najzupełniej zbędne.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-05-23, 17:01   

Pewnie przeczytam ebooka. Ale nie jest to dla mnie jakaś priorytetowa lektura. W zasadzie przeczytałbym tylko nowe opowiadanie Dukaja z tego zbioru.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-29, 18:00   

Ja na razie ślinię się na myśl o "Każde martwe marzenie". Mam dostać na imieniny :uaaa:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-29, 20:44   

Serio? Ślinisz?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-11-29, 21:15   

To taka parówkowa z musztardą. Niektórzy lubią.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-30, 19:14   

Serio, mi akurat twórczość Wagnera podoba się o wiele bardziej od twórczości np Sapkowskiego. Kwestia gustu.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-12-09, 16:52   

Czekać na "Wojny wikingów" Cornwella w nowym wydaniu, czy nie? W Empikowych zapowiedziach znalazł się tom 2: https://www.empik.com/zwi...26193,ksiazka-p A kiedy było nowe wydanie pierwszego?

Kusi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-09, 18:38   

Według LubimyCzytać 19.01.2019. :badgrin: Ale info o zmianie wydawcy rzecz cenna - może szarpną się i wypuszczą do końca.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2018-12-09, 20:48   

W styczniu ma być Cixin Liu Piorun kulisty. Bardzom ciekaw innego tematu.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-09, 21:17   

Romulus napisał/a:
Czekać na "Wojny wikingów" Cornwella w nowym wydaniu, czy nie? W Empikowych zapowiedziach znalazł się tom 2: https://www.empik.com/zwi...26193,ksiazka-p

A kiedy było nowe wydanie pierwszego?

Kusi.



1. Nowe wydanie będzie znacznie ładniejsze i w twardej oprawie, więc odpowiedź jest oczywistą oczywistością.

2. Jak wróbelki donoszą: 16 stycznia 2019.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-10, 08:57   

Beata napisał/a:


Ale info o zmianie wydawcy rzecz cenna - może szarpną się i wypuszczą do końca.



Dużo tej "szarpaniny" będzie ;) W ludzie nadzieja :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-12-10, 15:31   

Ha! Wydawnictwo Otwarte na Facebooku ogłosiło dziś daty wydania trzech powiesci z cyklu: 16 stycznia 2019 r. - "Ostatnie Królestwo", "Zwiastun Burzy" - 13 lutego 2019 r., "Panowie Północy" - 13 marca 2019 r.

Do tego z wydaniem całego cyklu mają się zmieścić w 2019 r.

Skusiłem się. :-P

Czekam na trzeci sezon na Netflixie i czekam, pewnie dopiero w styczniu puszczą. Teraz, zdaje się, jest na Canal+, bo Netflix tylko współprodukował, więc musi się dzielić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-12-10, 16:25   

Serial jest na tyle fajny, że obawiam się, iż książki niewiele wniosą tu atrakcji, co stawia pod znakiem zapytania brnięcie w słowo czytane. Coś jak z "Expanse" (z tą różnicą, że Cornwell jest lepszym pisarzem od duetu występującego pod nazwiskiem Corey). Z drugiej jednak strony kuszą: twarda oprawa i zapowiadane tempo wydawnicze.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-10, 17:47   

Romulus napisał/a:
Do tego z wydaniem całego cyklu mają się zmieścić w 2019 r.

O, to dobra wiadomość. Będę kupować od 6. tomu. Znaczy, w wakacje zaczynam. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-01-26, 23:31   

27 lutego 2019 roku ma ukazać się reportaż o Kambodży autorstwa W. Tochmana pt. "Pianie kogutów, płacz psów" :-o
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-01-29, 18:36   

I to jest bardzo dobra wiadomość.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 15:07   

Przeniesione z Co teraz czytam - El

bio napisał/a:
Before Mars skończone. Jako SF, to takie dość w wersji soft. Bohaterka przybywa na stację marsjańską bedącą własnością prywatnej korporacji, która ma wyłączność na eksplorację Marsa. Już na początku zagadka, bo w przydzielonej jej kwaterze odkrywa notatkę mówiącą, żeby nie ufała szefowej stacji. Tym dziwniejsze, że notatka wydaje sie napisana jej własną ręką. Dalej niepokojące fakty zaczynają się mnożyć. W czasie jednej z wypraw odkrywa ślady ludzkie tam, gdzie ponoć jeszcze ludzie nie byli. Zaś próby kontynuacji poszukiwań są torpedowane przez nadzorującą AI, a to ostrzeżeniami przed burzą piaskową, a to utrudnianiem kontaktu z Ziemią, który w końcu całkiem się urywa. Do tego dochodzi niezrozumiała niechęć jednego z członków załogi. Atmosfera jest duszna, tło kameralne i duża ilość wewnętrznych rozterek sprawia, że powieść trudno posądzić o dzikie tempo. Ale wciąga i daje dość satysfakcjonujące rozwiązanie, acz jak i cała opowieść bez fajerwerków. Brak lektury wcześniejszych części nie przeszkadza bardzo, o ile to jedynie w stworzeniu pełniejszego obrazu technologicznego zaplecza tej cywilizacji. Temat drukarek do wszystkiego jest dość powszechny w obecnej SF. Całkiem niezła powieść zatem pewnie resztę też przeczytam, a tymczasem zacząłem coś z wielkim oddechem - The Quantum Magician Dereka Kunskena to opowieść jakby w stylu Banksa. Bohater jest nowym gatunkiem człowieka stworzonym by ogarniać jednocześnie świat makro jak i na poziomie najniższym. Dramaturgicznie jest to powieść przygodowa z dużym jednak bagażem naukowej, czy quasinaukowej elokwencji. NF opublikowała jego kilka opowiadań.Za wcześnie na ocenę doboru proporcji, ale czyta się to z przyjemnością. Do tego dla oddechu - Juliana Fellowesa Czas przeszły niedoskonały, małe studium upadku elit i wieczny smutek nad przemijaniem młodości, złudzeń i splendoru tego świata. momentami zabawne, ale też nieco mentorskie. Ostrością stylu St Aubynowi nie równa, ale dobrze że można zerkać na to środowisko przez pryzmat różnych temperamentów.


nie chcę nic sugerować - ale dla pewien znany wydawca F który tu czasem zagląda winien mieć konspekt twoich recenzji ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-04, 16:21   

Trojan napisał/a:
nie chcę nic sugerować - ale dla pewien znany wydawca F który tu czasem zagląda winien mieć konspekt twoich recenzji ;)


Pewien znany wydawca F ma tyle tytułów do wydania, że więcej w tym roku nie udźwignie ;)
Zwłaszcza jeśli chodzi o ambitniejsze pozycje, które wychodzą rzadko //panda
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 19:26   

Hę! Oni coś w tym roku szykują? Bo misię zdaje że większość to ogrzewane kotlety.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-04, 19:38   

"Odgrzewane kotlety" są jednym z "koni pociągowych" ;)

Z Artefaktów pierwszy w tym roku będzie chyba Matheson (oby!), a z UW obstawiam "Księgi krwi" Barkera.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 21:17   

Hę? Księga krwi? Kolejna repeta...
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-04, 21:35   

ASX narzeka na powtórki. Chyba że to są powtórki, które on lubi.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-02-04, 21:47   

Nie mogę się doczytać kiedy w Artefaktach obiecany Lafferty. Swój zbiór szykuje Sedeńko, nie wiem co tam będzie, pewnie powtórki. Milczenie nie zawsze jest z złotem. Andrzej Miszkurka bardzo promieniał po zakupie praw do cyklu Ady Palmer i wszystko siadło. Powtórki i konfekcja to nie to, czym błyszczał Mag przez lata. Może dlatego nie wraca forum wydawnictwa.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-04, 22:04   

Ja czekam na Adę Palmer. Bardzo. Pewnie się jeszcze naczekam.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-05, 08:22   

toto napisał/a:
ASX narzeka na powtórki. Chyba że to są powtórki, które on lubi.


A może by tak jakiś realny dowód na poparcie tej tezy?


Panie Trojan, "Księgi krwi" były obecne na naszym rynku tak dawno, że równie dobrze można uznać, iż nie było ich wcale ;) Poza tym powstaje serial, więc jeśli odniósłby sukces, zapewne nakręciłby sprzedaż.
Gdyby to ode mnie zależało, to wypuściłbym coś nowego, np. kontynuacje: "Domostwa błogosławionych" Valente i "Edenu" Becketta, a "Księgi..." pozostawił w spokoju wiecznym, jednakowoż patrząc na tę kwestię z ekonomicznego punktu widzenia można podejść do tematu z innej strony :-P Szczerze pisząc, mnie Barker ani ziębi, ani grzeje. Nie przeczytałem bowiem ani jednej z jego książek :-P
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-05, 12:20   

Donaldson
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-02-05, 14:40   

ASX, AM wielokrotnie na dawnym forum dawał jednoznacznie do zrozumienia, że z Barkerem w MAGu koniec, co martwi zwłaszcza w kontekście "Ksiąg krwi". Wątpię, aby twoja teza o tej pozycji w UW miała szanse na spełnienie...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-05, 17:32   

toto napisał/a:
Donaldson


Jak to mówią: "dawno temu i nieprawda" ;) To był tylko "wyjątek, który potwierdza regułę" (głoszącą, że nie jestem za powtórkami) :-P
Ponadto ośmielę się zauważyć, iż chodziło mi o dokończenie rozpoczętego cyklu "Gap", a że dla wydawcy wiązało się to z restartem to już insza inszość za którą nie odpowiadam :-P


Panie Jachu, nieraz coś wydaje się niemożliwe, a później okazuje się że wręcz przeciwnie, np. wydanie "Skoków" Donaldsona ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-05, 19:40   

Myślę, że jakbym poszukał, to jeszcze kilka tych wyjątków by się znalazło.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-05, 19:53   

To żaden dowód, Wysoki Sądzie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13