Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Seriale galy widzialy...
Author Message
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Co do [b]"Terroru"[/b] to się mogę zgodzić. Choć pierwsze odcinki przyjmowałem z większym entuzjazmem. Cieszę się, że nie skusiłem się na powieść.

[b]"Trust"[/b] najbardziej mi się podobał w tych odcinkach, czy wątkach, które nie dotyczyły porwania. Choć z tym porwaniem też było ciekawie. Skoro Paul już został uwolniony, to z większym entuzjazmem czekam na odcinek będący epilogiem całej historii. Ale masz rację - fajny serial do obejrzenia na jeden raz. Docenić należy Donalda Sutherlanda, który zagrał znakomicie.

[b]"Wersal"[/b] jakoś mi nie przypadł do gustu po pierwszym sezonie, choć aktor w roli brata Ludwika XIV pozamiatał ten serial już wtedy. Nie wiem, jak było później.

[b]"Sweetbitter" [/b]- po trzech odcinkach nadal jest uroczo. Polubiłem ten serial. Jest trochę nietypowy. Obyczajowy, bez udziwnień. Prosta, współczesna historia bez zadęcia. Relaksujący.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

[quote]Cieszę się, że nie skusiłem się na powieść. [/quote]
Raczej żałuj.
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

[quote="m_m"][quote]Cieszę się, że nie skusiłem się na powieść. [/quote]
Raczej żałuj.[/quote]

Augustus "poległ" na częściach opisowych ;)
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Dan Simmons nie zawsze pisze dobre powieści. :)
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

I to mówi facet który łykną Belgeriadę l
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

[quote="Trojan"]I to mówi facet który łykną Belgeriadę l[/quote]
Służbowo - do recenzji. Inaczej bym nie łyknął. :)
Wszystkie atuty, które miała adaptacja "Terroru" (dla mnie: brak konieczności zgłębiania się wzrokiem w psychikę bohaterów, opisy nieinteresujących mnie detali itd.; świetna obsada) zbladły z powodu nużącej akcji.
 
 
Beata
deformacja IU


Posted:     [ !!! ]

[URL=https://twitter.com/Casanvar/status/1000234595680505856]Będą kolejne sezony The Expanse[/URL]. :mrgreen:
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

He, he... Napisaliśmy o tym w tej samej minucie, tylko w innych wątkach ;)
 
 
Beata
deformacja IU


Posted:     [ !!! ]

No taka sytuacja. :)
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Fajnie. To spokojnie czekam na obejrzenie trzeciego sezonu. Na Netflixie zapewne. :)
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

[quote="Beata"]No taka sytuacja. :)[/quote]

Pozwolę sobie nieśmiało zauważyć, iż na pewno będzie czwarty sezon, natomiast czy będą kolejne, to się jeszcze okaże, wszak oficjalnego zamówienia na piąty nie było, jak mi się zdaje... ;)
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Żeby ten entuzjazm nie poszedł tam, gdzie poszedł entuzjazm przy innych tego typu "odnowieniach". Wystarczyło go na jeden kolejny sezon. A potem i tak kasacja, bo liczby nie kłamią i są dla korpo najważniejsze. A nie żaden tam entuzjazm grupki nic nie znaczących (bo nie przekładających się na oglądalność) fanów.
[b]
"Fauda" [/b]- drugi sezon izraelskiego serialu po 5 odcinkach szału nie robi. Obejrzę do końca, bo zawsze to jakaś odmiana po anglo-amerykańskich produkcjach. Ale nie będzie to żaden binge-watching.
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

Do powyższego spamu przesyconego truizmami, które nie mają zastosowania w przypadku naszej ulubionej serii s-f odniosę się zbiorczo...
Otóż weź Pan pod uwagę z łaski swojej, że:
- szef Amazonu jest fanem "Expanse"
- fanów serialu jest znacznie więcej, niż może się wydawać (z pewnego względu oglądalność na SyFy to żaden argument...)

Poza tym, czy Amazon "zarżnął" jakikolwiek serial, który przejął? //pacnij
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

A ile ich przejął?
Za to zarżnął sporo własnych, w tym popularny "Mozart In The Jungle".
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

[quote="Romulus"]A ile ich przejął?

Za to zarżnął sporo własnych, w tym popularny "Mozart In The Jungle".[/quote]


1. :-P

2. Któreż to niby zarżnął?
Proszę wskazać stację kablową, która ciągnie swoje produkcje w "nieskończoność" //pacnij

Co do "Mozart in the Jungle" - 4 sezony to mało??
 
 
fdv


Posted:     [ !!! ]

Netflix 3 dodatkowe sezony Longmire'a pociągnął także ten przykład pokazuje że to co się nie sprzedaje na tradycyjnych platformach (a raczej nie ma odpowiednio wysokich słupków ratingowych) może mieć sens na streamingowych. No i fani zadowoleni bo nie zostali z cliffhangerem co chyba jest zawsze najbardziej irytującym elementem cancela.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Ale i na platformach streamingowych to już przestaje działać. Przy niskim budżecie można ciągnąć takie seriale, jak "Longmire". Ale "Sense8" już się nie opłacało. A Amazonowi "Mozart...", "Jean Claude Van Johnson", "I Love Dick", czy wiele innych. Klikalność też ma znaczenie, a seriale niszowe powoli przestają. "The Expanse" też ma wysoki budżet, więc może nie być kolorowo, jeśli czwarty sezon będzie się kiepsko trzymał w klikalności.
 
 
fdv


Posted:     [ !!! ]

Tutaj się zgodzę całkowicie że rzecz idzie o budżet a właśnie Expanse nie jest tani i może być różnie z jego kontynuacją. Tylko czy on jest niszowy? szczerze mówiąc nie wiem jaki jest dokładny jego fan base, ale można chyba śmiało założyć że to jest taki serial dla którego sporo ludzi się skusi na amazon prime.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Przekonamy się zapewne w 2019 r.

A tymczasem myślałem, że finały odcinek pierwszego sezonu [b]"Killing Eve"[/b] okaże się ciekawym (i przeze mnie oczekiwanym) "zmieniaczem gry". Szkoda, że tak się nie stało, ale to tylko odrobina goryczy na finał. Drugi sezon i tak powstanie więc czekam cierpliwie.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

[b]"The Good Fight"[/b] - drugi sezon był bardziej polityczny, "trumpowski". I lepszy od pierwszego. Sprawy sądowe były bardziej na boku, Kingowie skupili się na budowie i rozwijaniu relacji między bohaterami. Wplatając ich w bieżące polityczne "spory" w USA. Czasami prezentowano to tak, jakby Ameryka po skręcie trumpowskim zrobiła się brzydszym, groźniejszym - dla swobód obywatelskich - miejscem. Zwłaszcza że bohaterowie, tak samo jak w rzeczywistości, nie bardzo wiedzieli jak walczyć z butą, chamstwem i kłamstwami Matoła. Scenarzyści próbowali udzielić odpowiedzi, podrzucali teorie spiskowe (taśmy ze "złotym deszczem"), ale nie silili się za bardzo, co było dobrym rozwiązaniem. Sezon trzeci jest, zdaje się, pewniakiem. I bardzo dobrze. Poproszę od razu zamówienie na czwarty i piąty. Jeśli utrzymają formę, jak dotychczas, to nie widzę przeszkód. Obsada wyśmienita, scenariusze również, wszystko gra i śpiewa tak, że oglądanie jest czystą przyjemnością.

[b]"Deep State"[/b] - serial nie okazał się petardą, jak go zapowiadano. Ale też nie był taki zły, jak tu ASX76 twierdził. Dobra, rzetelna produkcja. Liczę na ciąg dalszy. Fabuła, czyli tytułowy [i]deep state[/i], bez niespodzianek. Jest potencjał na rozwój. Może nawet na lepszy drugi sezon. Poza tym dawno nie widziałem nowego serialu z taką dobrą czołówką. Którą "robi" głównie ten utwór: https://soundcloud.com/broadway-project/deep-state-theme-music-fox-tv Gdyby fabuła potrafiła mu sprostać, to serial mógłby pozamiatać konkurencję.
 
 
Cintryjka

Posted:     [ !!! ]

Zgodzę się co do TGF. W całej rozciągłości.
 
 
ASX76
zrzęda


Posted:     [ !!! ]

[quote="Romulus"]

[b]"Deep State"[/b] - serial nie okazał się petardą, jak go zapowiadano.

Ale też nie był taki zły, jak tu ASX76 twierdził. Dobra, rzetelna produkcja.

[/quote]


1. "Wyszczał" z kapiszona.

2. ASX nie twierdził, że serial zły, ino że nudny jak flaki z olejem. Podobne "hocki-klocki" nieraz widzieliśmy w znacznie lepszym wykonaniu. Rzekłbym, że jest "średnio na jeża" ;)
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Powiem ci szczerze, że na razie "Deep State" podoba mi się bardziej niż drugi sezon "Faudy".

[b]"Patrick Melrose"[/b] - po trzecim odcinku jestem zachwycony tym serialem. Fantastyczna robota. Aktorska i realizacyjna. Każdy z tych trzech odcinków różnił się od poprzedniego. Pierwszy to jeden wielki ciąg narkotykowy. Drugi to przerażający i wystudiowany dramat. A trzeci to refleksyjna, w gruncie rzeczy ciepła i dająca nadzieję opowieść. A Benedict Cumberbatch wielkim aktorem jest.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Długi weekend, a zatem skoro nie czytałem, to oglądałem. Lato za pasem, co ciekawsze tytuły już się pokończyły, to postanowiłem skreślić choć jeden z listy "obejrzę później". Trafiło na brazylijski serial "O Negocio". Polski tytuł "Interes". Okazał się lekki, przyjemny i odprężający. Idealny na lato, ale obawiam się, że szybko skończę. Bo się wciągnąłem. Serial jest prosty jak drut: bohaterkami są trzy prostytutki, które próbują ze swojego zawodu zrobić biznes z prawdziwego zdarzenia. Wszystko przyprawione nienachalnym humorem. I, oczywiście, seksem. A że bohaterki są pięknymi kobietami, to ogląda się to doskonale. :)

ASX76 byłby usatysfakcjonowany. :) Zwłaszcza że serial pokazuje prostytucję jako fajny interes: bohaterki są piękne i dobrze zarabiają, klienci są bogaci i na poziomie. Żadnych kontrowersji, żadnych skutków ubocznych. Co może jest naiwne i bajkowe, ale ma też swoje uzasadnienie, bo przecież panie celują w bogatszą klientelę. https://www.youtube.com/watch?v=Rdoxej4K4Vc
Serial doczekał się czterech sezonów. Wszystkie dostępne na HBO GO. Mam nadzieję, że nie obejrzę reszty za szybko.
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

Brazylijski? Myślałem że francuski.
nvm. Obejrzałem ze dwa odcinki
panie atrakcyjne, ale żeby 4 serie?
Jak widać po doświadczeń Pięty 2 sezony to już za długo.

Ciekawym reakcji feministek
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group