FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-13, 17:51   

Asu -- link destrukcyjny jak powiedział mi Norton.
kasa na Rydzyka to inna bajka.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-06-13, 18:13   

Nie chce mi się szukać, ale parokrotnie czytałem, że wiele przepisów usprawniających walkę z wyłudzaniem vatu zostało uchwalonych w poprzedniej kadencji sejmu, po prostu vacatio legis to nie było 3 dni albo -3 miesiące, a kilka, kilkanaście miesięcy. Odnośnie karuzeli vatowej to chyba nawet współpraca ogólnoeuropejska (unijna) była potrzebna - na co obecny rząd jest za cienki i głupi - co ze Złunii odrzucimy, go godzi w dobro narodu i polskiej rodziny.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-13, 18:27   

Trojan napisał/a:
kasa na Rydzyka to inna bajka


Kasa na Rydzyka, SKOKi, zniesienie konkursów na stanowiska kierownicze w spółkach skarbu państwa i wymagań stawianych członkom rad nadzorczych (plus rozpieprzenie w drebiezgi służby cywilnej w poprzedniej pisiej kadencji), zakupy sprzętu wojskowego i samolotów dla VIP-ów bez przetargów, PFN, finansowanie imprez Gazety Polskiej przez spółki skarbu państwa, fundowanie arystokracji grubych przelewów, astronomiczne nagrody dla funkcjonariuszy, topienie miliardów w KurWizji... sporo tych innych bajek. Na tym tle parę sukcesów to pudrowanie trądu.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-20, 08:57   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-06-27, 17:33   

PiS kontynuuje kompromitowanie siebie i Polski. Aczkolwiek Polskę już skompromitowało.

Dziś, na biegu przepchnęli nowelizację ustawy o IPN. I voila, kontrowersyjnych przepisów już nie ma.

Ależ musieli im Amerykanie skopać dupska w kuluarach, że się przestraszyli i ugięli.

Bilans jest "ciekawy".
Najpierw - jak na zamówienie Putina - wymyślili problem, który nie istniał, czyli "polskie obozy śmierci". A nawet jeśli istniał, to miał marginalne znaczenie.

Potem na wymyślony problem stworzono debilne prawo.

Skompromitowało to Polskę a przy okazji niesamowicie rozsławiło frazę "polskie obozy śmierci".

Potem: "żydowska zawierucha", "zpizeg", "atak na Polskę" - jako reakcja na oburzenie za granicą.

Ale zagraniczna burza uwalała ich bardziej niż się spodziewali (co za leszcze). Zatem co: przepisy są super, ale na razie nie będziemy ich stosować. Czyli nowe standardy w Czarnuchowie nad Wisłą: uchwalamy prawo a potem go nie stosujemy. Taka kultura prawna, wicie, rozumicie.

Na wszelki wypadek tak zwany prezydent obwieścił, że był za, ale generalnie przeciw, dlatego podpisał.

Potem autor przepisów skarży sam na siebie do tak zwanego trybunału konstytucyjnego.

W międzyczasie wciąż ta sama melodia: przepisy są super, nie cofniemy się, nie ma dyskusji o ich zmianie.

I na koniec: raz dwa, dawaj, trzeba zwołać Sejm i w dwie godziny uchylić prawo, które i tak nie było stosowane. I skompromitowało Polskę.

Oczywiście, bilans jest tragiczny, bo reputacja kraju jako Dzikusowa została ugruntowana. Polskie czarnuchy podlizały się amerykańskim panom i uchyliły przepisy. Ale przeszłości nie zmienią.

I tak to się toczy w naszej kolonii Władimira Władimirowicza.

Aha, Duda pewnie podpisze dziś w nocy. Z uśmiechem na ustach. Bo od początku był przeciw, a nawet za. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-27, 17:47   

Nie ma to jak władza która wrzeszcząc NIE ODDAMY NAWET GUZIKA! pozwala sobie zapieprzyć portfel, rower i klucze do mieszkania //spell . Winnicki już im wprost z trybuny sejmowej rzucił w twarz że pełzają przed Żydami, a mi długo przedtem brakło popcornu //spell .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-06-28, 09:22   

Jakie w nocy, podpisał podobno jeszcze przed wczorajszą konferencją prasową o 18 (dane za Kotem Sejmowym, FB). Romulusie, a widziałeś filmiki z przesłuchań kandydatów na ławników do Izby Dyscyplinarnej SN? To jest dopiero parodia.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-28, 10:27   

Cintryjka napisał/a:
Jakie w nocy, podpisał podobno jeszcze przed wczorajszą konferencją prasową o 18 (dane za Kotem Sejmowym, FB). Romulusie, a widziałeś filmiki z przesłuchań kandydatów na ławników do Izby Dyscyplinarnej SN? To jest dopiero parodia.


włala:
https://www.facebook.com/...56848334578264/

https://www.facebook.com/...YzMTAwMDU3NjQ2/




"Jeśli chodzi o prawo, to ja mogę doczytać" – mówi kandydatka na ławnika Sądu Najwyższego.

"Chciałabym być ławnikiem w SN, żeby zobaczyć z drugiej strony, jak to jest na sali rozpraw i zdobyć większe doświadczenie życiowe" – kolejna kandydatka przesłuchiwana przez komisję #Senat.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-06-28, 11:28   

Zaraz, to trzeba znać prawo by być ławnikiem? Jakim trzeba być idiotą by mając wykształcenie prawnicze kandydować na ławnika?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-06-28, 12:06   

W Sądzie Najwyższym chyba jednak by wypadało. Zwłaszcza w Izbie, która ma oceniać sposób wykonywania zawodu przez ludzi uprawiających zawód będący koroną zawodów prawniczych (czyli sędziów). I już nawet nie chodzi o znajomość prawa, ale o ogólny poziom wypowiedzi kandydatów. Naprawdę nie spodziewałam się, że coś takiego trzeba jeszcze precyzować.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-06-28, 13:52   

Cintryjka napisał/a:
W Sądzie Najwyższym chyba jednak by wypadało. Zwłaszcza w Izbie, która ma oceniać sposób wykonywania zawodu przez ludzi uprawiających zawód będący koroną zawodów prawniczych (czyli sędziów). I już nawet nie chodzi o znajomość prawa, ale o ogólny poziom wypowiedzi kandydatów. Naprawdę nie spodziewałam się, że coś takiego trzeba jeszcze precyzować.
TVN pisało że jedynym warunkiem jest chyba tylko niekaralność, może chodziło im tylko o zwykłych ławników.
E
Jednak nie, dotyczy także SN
Cytat:
Według ustawy ławnikiem SN może być osoba, która m.in. posiada wyłącznie obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i publicznych, jest nieskazitelnego charakteru, ukończyła 40 lat, w dniu wyboru nie ukończyła 60 lat, jest zdolna, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika, posiada co najmniej wykształcenie średnie. Nie może nim być osoba, która m.in.: jest zatrudniona w sądach, prokuraturze lub policji, pracuje w urzędach obsługujących centralne organy państwa, jest adwokatem, radcą prawnym, notariuszem, żołnierzem, duchownym albo należy do partii politycznej. (http://www.tvn24.pl)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-04, 12:49   

"I Ty Brutusie (Kukiz15) przeciwko nim ..." :-)
Kukizowcy właśnie wysunęli pomysł, ... który powinna wysunąć opozycja. Automatyczne przechodzenie w "stan spoczynku" posłów po przekroczeniu wieku 65 lat ... dokładnie wzorując się na takiej samej ustawie dotyczącej SN i z tymi samymi argumentami. :-)
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nowy-pomysl-kukiz15-stan-spoczynku-dla-poslow-po-skonczeniu-65-lat/1q4hgne

Jakoś nie mam wątpliwości, że PIS to uwali/w ogóle nie dopuści (chociażby dlatego, że Kaczyński ma powyżej 65lat).
Ale w końcu ktoś zaczął strzelać do PIS ich własnymi argumentami. :-)
To do nich pewnie nie dotrze, ale znowu będą musieli sami sobie zaprzeczać. :-)

Cytat:

Zdaniem posła "projektowana ustawa powinna przyczynić się do zwiększenia jakości pracy parlamentu oraz odbudowy autorytetu organów władzy ustawodawczej". "W naszej ocenie instytucja parlamentu wymaga bowiem równie radykalnych reform, jak wymiar sprawiedliwości, posłowie cieszą się jeszcze mniejszym zaufaniem społecznym niż sędziowie, a wskazywany przez koalicję rządzącą problem braku dekomunizacji dotyczy w równej mierze przedstawicieli władzy ustawodawczej, jak i sądowniczej" - dodał.

W końcu, w końcu, w końcu ktoś użył tego argumentu!
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-07-04, 15:06   

Choć nie lubię tej bandy, to trolling pierwsza klasa. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-07-04, 17:56   

To się ubawiłam!:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2018-07-09, 18:58   

Romulus napisał/a:
Skompromitowało to Polskę a przy okazji niesamowicie rozsławiło frazę "polskie obozy śmierci".

Tak jak Rysio Czarnecki nieco wcześniej rozsławił polskich szmalcowników, do których porównał Różę Thun. Przedtem mało kto na świecie wiedział o polskich szmalcownikach, a Czarnecki spopularyzował wiedzę o nich w krajach UE.

A ostatnio podczas pielgrzymki Rodzin Radia Maryja premier Morawiecki zawierzył Polskę Czarnej Madonnie i mówił o zewnętrznych wrogach, którzy robią podkopy pod Polskę, tak jak podczas potopu szwedzkiego robili podkopy pod klasztor jasnogórski.
Razem z nim był tam też Błaszczak i prezydencki minister, który odczytał list od Dudy.
https://oko.press/morawiecki-zawierza-kraj-czarnej-madonnie-i-rydzykowi-bo-wrogowie-robia-podkop-jak-pod-jasna-gora/
Czyli kolejny przykład ignorowania bezstronności światopoglądowej państwa.

A ostatnio do znanych muzyków sprzeciwiających się dyktatorskim zapędom PiS-u dołączył Mick Jagger i zespół Pearl Jam.
Jagger podczas koncertu w Warszawie powiedział (po polsku), że jest za stary, by być sędzią, ale dość młody, by śpiewać. A zespół Pearl Jam podczas koncertu w Krakowie zaprezentował logo Strajku Kobiet.
Od dawna lubię Jaggera i Pearl Jam, a to tylko umacnia mnie w sympatii do nich. :)

Przy okazji: pisowcy wczoraj po raz kolejny pokazali, do jakiego stopnia upolityczniają wszystko, w tym historię Polski. Po emisji w TVP 1 filmu "Wołyń" Smarzowskiego miała się odbyć debata o tym filmie. Z ciekawości zostawiłem telewizor włączony, chcąc zobaczyć, kto będzie na tej debacie, i okazało się, że byli na niej: Bronisław Wildstein, Ewa Siemaszko i Michał Dworczyk (szef kancelarii premiera). I pierwsze pytanie, jakie prowadzący (Michał Adamczyk), było adresowane do Dworczyka, i dotyczyło tego, dlaczego dopiero po 29 latach od przełomu politycznego w TVP jest emitowany film o rzezi wołyńskiej (nie omieszkał przy tym wspomnieć o znacznym udziale TVP w produkowaniu tego filmu). Na co Dworczyk zaczął gadać o tym, że dotychczas panowała w tej kwestii poprawność polityczna i tego typu rzeczy. Wtedy wyłączyłem telewizor.

Czyli kolejna rzecz, za pomocą której pisowcy usiłują wcisnąć widzom sterowanej przez nich telewizji, że to oni mają rację i jakie to mają kolejne sukcesy i zasługi, bo bez pisowskiej telewizji Kurskiego ten film by nie powstał.
Jest to żenujące i obrzydliwe, że pisowcy wykorzystują koszmarną zbrodnię popełnioną na 120 tysiącach Polaków 75 lat temu, żeby forsować swoje racje polityczne i się lansować i chwalić sukcesami i osiągnięciami. Nie przepuszczą żadnej okazji, żeby mówić ludziom: "Patrzcie, co dzięki nam macie, to nasza zasługa". Ani skromności, ani wstydu nie mają. A skromność jest podobno chrześcijańską cnotą. Natomiast wśród chrześcijańskich cnót nie ma dumy (także tej narodowej).

Gdy czekałem na debatę (którą pod koniec emisji filmu zwiastował tekst na pasku na dole ekranu), to byłem ciekaw, czy będzie to debata historyków. I przy tym wiedziałem, że bodaj najlepszym polskim znawcą tematyki UPA i OUN jest Grzegorz Motyka, autor wielu prac na ten temat. Pomyślałem, że jeśli wśród uczestników debaty będzie Motyka, to przyznam, że będę mile zaskoczony i że resztki przyzwoitego poziomu TVPiS jednak zachowała. Ale nie - okazało się, że była to debata polityczna, z uczestnikiem dwóch polityków z jedynie słusznej opcji i jednej historyk. Czyli jednak poziom TVPiS to nadal dno, a właściwie to ciągłe zagłębianie się w muł.
goldsun napisał/a:
chociażby dlatego, że Kaczyński ma powyżej 65lat

Nie tylko on. Terlecki, Macierewicz, Szyszko, tow. prokurator Piotrowicz i Krystyna Pawłowicz też mają powyżej 65 lat, i oni też by musieli odejść z sejmu. To akurat byłoby dobre, bo są najgorszymi posłami, oprócz samego marszałka Kuchcińskiego (który ma jednak dopiero 62 lata).
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-07-09, 20:50   

TVP i "odrosty" - jeśli używa się mózgu - ogląda się tylko dla beki, lub służbowo. Wszyscy inni to ludzie, którym można sprzedać każdą bzdurę a oni łykną ją bez wahania i przeżuwania.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-10, 09:11   

Media publiczne są w Polsce już wyłącznie po to żeby niejaki Andrzej D., ps. "Prezydent", mógł się zrelaksować bez ryzyka że ktoś zada mu w wywiadzie niewygodne pytania. Przecież jak słucham w Trójce Lisickiego (zwłaszcza w tandemie z Richardem Henrym "Znanie się na wszystkim to moje trzecie imię" Czarneckim) to jest to po prostu modelowy, wzorcowy przykład jak być usłużnym partyjnym funkcjonariuszem prasowym. Krużwa, w takim zestawieniu nawet Lis jest bez skazy ni zmazy. --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-07-10, 09:15   

problem w tym że chyba większości to nie przeszkadza ...
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-10, 09:26   

Trojan napisał/a:
problem w tym że chyba większości to nie przeszkadza ...

Niekoniecznie ...
Po prostu:
- osoby którym to przeszkadzało - przerzuciły się na inne radia, tv, media
- osoby którym to przeszkadza, nie mają żadnej możliwości, żeby to zmienić
- a władzom rządzącym tymi mediami, kompletnie nie przeszkadza, że odpłynęło im iluś widzów/słuchaczy ... przecież oni nawet o reklamy (wpływy do kasy) się starać nie muszą - zrobi się kolejną zrzutkę z budżetu i dosypie kolejną dużą bańkę, albo dwie ... kto im zabroni? Więc wychodzą z założenia, że niech sobie pokrzyczą ...

Wszystkie instytucje kontrolne zostały zaorane, lub są ignorowane - to o czym i z kim ma być rozmowa o nieprawidłowościach?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-10, 09:34   

Mi z mediów publicznych została już tylko Trójka, głównie dlatego, że bez radia jestem jak bez ręki, nogi i sensu życia, a niepublicznej alternatywy nie ma (zwłaszcza takiej alternatywy gdzie przy mikrofonie siedzą ludzie mający więcej niż mało używany mózg na dwóch). W porówaniu z innymi kanałami nie jest tak strasznie, ale to jak powiedzieć że w porówaniu z wyruchaniem przez batalion krasnoarmiejców złapanie syfa nie jest wcale takie złe.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-07-10, 09:43   

goldsun napisał/a:
Trojan napisał/a:
problem w tym że chyba większości to nie przeszkadza ...

Niekoniecznie ...
(...)


nie zrozumiałeś - większości odbiorców to nie przeszkadza bo nie pójdą na wybory, a z tych co pójdzie to 20-30% zagłosuje na PiS
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-07-10, 12:30   

Stary Ork napisał/a:
Krużwa, w takim zestawieniu nawet Lis jest bez skazy ni zmazy.


Dojebałeś jak dzik w sosnę. Lis to ten sam poziom, tylko barwy ma inne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-10, 12:40   

Naaa, od Gmyza musiałby się jeszcze dużo nauczyć żeby zejść tak głęboko.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-07-10, 15:51   

Ja i Trójkę skreśliłem. Jeśli już słucham radia to RMF Classic, albo Tok FM, ale od polityki mnie odrzuca wymiotnie, więc zostaje mi RMF Classic.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-07-10, 19:43   

U mnie Trójka też już skreślona, przy czym mocno ograniczyłem jej słuchanie jeszcze przed nowymi porządkami, bo zjazd zaczął się już wcześniej. Osłabiały mnie audycje pana Strzyczkowskiego (te z telefonami do studia), wszystkie z politycznymi gośćmi, z mądrymi (inaczej) dziennikarskimi głowami. Teraz słucham właściwie tylko Radia Białystok, jak nie mam audiobooka i czasem w soboty od 9 do 14 - jest dobra audycja z muzyką. To właśnie tam pierwszy raz usłyszałem Starsabout, Lesława i Administratorra, tam przekonałem się do Komet. I jeszcze kilka innych muzycznych odkryć się znajdzie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-07-10, 19:54   

Ale Trójka i tak bije poziomem klasy kultury dziennikarskiej i osobistej każde lokalne radio. W tych lokalnych, niestety, pracują zazwyczaj ciołki, chociaż oczywiście zdarzają się pojedyncze wyjątki. Politycznie nic nie mogą, reżim to reżim.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-10, 21:05   

Poza tym radio które w paśmie porannym nadaje Mastodona albo Judas Priest zasługuje na szacunek niezależnie od tego jakie polityczne fale nim targają.
Strzyczkowski wkurwia mnie wręcz na wskroś i do żywego, ale warsztatu radiowego można się od niego uczyć - czego niestety nie da się powiedzieć o Semce czy Lisickim, którzy powinni mieć sądowy zakaz zbliżania się do mikrofonu na mniej niż 100 metrów.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-07-10, 22:59   

Ja tam w aucie słucham zlote/rmfclassic/eska/rmf/zetkA -czyli tam gdzie coś grają. ,najgorsza jest 8:00
W pracy leci coś czego nazwy nie pamiętam ale w stylu złotych no i z cech charakterystycznych - mają tam wróżbitę Macieja. Krwa. Mózg się wtedy lasuje. Mam ochotę wydrapac oczy.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-07-11, 19:32   

Fidel-F2 napisał/a:
Ale Trójka i tak bije poziomem klasy kultury dziennikarskiej i osobistej każde lokalne radio. W tych lokalnych, niestety, pracują zazwyczaj ciołki, chociaż oczywiście zdarzają się pojedyncze wyjątki. Politycznie nic nie mogą, reżim to reżim.
W moich standardowych godzinach radiowych (7:15-8:15 i 16:15-17:15, czyli do i z pracy) niestety w Trójce jest największe barachło - rozmowy o polityce, goście i tzw. pierdolenie o Szopenie. Na tym tle Radio Białystok wypada zaskakująco dobrze. A poza tym, teraz i tak prawie radia nie słucham, nawet w tych godzinach, bo włączam se książki i lepiej się jedzie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-07-24, 13:56   

https://www.facebook.com/...089160084570910

Adrian Zandberg napisał/a:
Dawna elita nadal wierzy, że władza im się po prostu należy, bo są lepsi. Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy walą w "PiSowskich chamów i nieuków".

To oczywiście nie działa. Walka z PiS pod hasłem "to my jesteśmy elitą" była pomysłem politycznie durnym. Ale przede wszystkim - niesamowicie krótkowzrocznym. Każda władza ma narzędzia, by ulepić swoją elitę. Instytucje, media, pieniądze - to wielka moc przyciągania. Architekci III RP powinni o tym świetnie wiedzieć, w końcu sami przez lata wykorzystywali ten mechanizm. Najwyraźniej robili to tak długo, aż przestali go dostrzegać.

Bolesne, ale prawdziwe. A wystarczyloby mniej pogardy i wiecej wdziecznosci. No ale to nie w ich stylu. Skoro wiec nie ma co na nich liczyc, zostalo nam tylko czekac na rozpad PiS od srodka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13