FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-12-15, 18:07   

Romulus napisał/a:
bo szkoda było mi czasu na szukanie po sieci

lub płacenie za VPN.




1. Ale jakie szukanie? Kosmiczny absurd. Wpisujesz Pan do wyszukiwarki i masz wszystko od ręki... -> https://thepiratebay.uk.net/

2. A to już czyste frajerstwo :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2016-12-15, 18:49   

Za torrenty to policja łapie. :)

Czas VPN-ów już mija. Na szczęście.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2016-12-15, 20:45   

Romulus napisał/a:
Za torrenty to policja łapie. :)




1. E tam. Wystarczy nie ściągać polskich filmów z torrentów. Przesadnie Pan dramatyzujesz :-P
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2016-12-19, 18:26   

Ktoś już zaczął używać Amazon Prime Video? Bo mi problemik wyskoczył. Nie wszystko mi "gra". Na przykład 3 sezon "Mozart in the Jungle" - pojawia mi się komunikat o ograniczeniach terytorialnych. Co jest dziwne, ponieważ "The Grand Tour", czy "The Man in the High Castle" oglądam bez przeszkód.

A co jeszcze dziwniejsze ten problem znika mi w aplikacji w ajFonie, gdzie wszystko "chodzi" bez żadnych ograniczeń.

Tak samo jest z moją listą oglądania. Na telefonie mam "Seinfelda", na komputerze już nie.

Oczywiście, napisałem do Amazona, ale dostałem standardowe odesłanie od ustawień, które nic mi nie daje. Chyba kliknę, że mogą sobie taką pomoc wsadzić. :) Obejrzę, co mam do obejrzenia i dam sobie spokój, dopóki nie dociągną do poziomu Netflixa, który już mnie nieco uzależnił od siebie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2017-12-29, 20:40   

O, jakie ładne zestawienie, mógłbym się pod nim podpisać. Choć może wyrzuciłbym "13 Reasons": https://seryjni.blog.polityka.pl/2017/12/29/najlepsze-premiery-2017-roku-wedlug-macieja-reputakowskiego-madeja/ Chociaż moje siostrzenice (14 i 13 lat) obejrzały i są zachwycone. Nie wiem, czy ich matka wie, o czym to serial. :-) Na wszelki wypadek nie uświadamiałem, aczkolwiek odbyłem z nimi rozmowę w samochodzie. Chyba najdoroślejszą w swoim życiu. :mrgreen: I wśród małolatów to serial bardzo popularny, zatem dotyka nośnych problemów - tak zakładam. Wobec tego może warto uwzględnić i taką optykę. Zwłaszcza że nie jest to jakieś serialowe fiu bździu.

Poza tym, "Opowieść podręcznej", "Wielkie kłamstewka", "Feud: Bette & Joan", "The Deuce", wyjątkowo "Punisher" (powtórzę się, ale wycie Jona Bernthala to klasyka). Mój top.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2017-12-30, 15:31   

A mi owe zestawienie nie do końca pasuje, ogólnie rzecz biorąc. Oczywiście: 'This is Us", "Feud", "Mindhunter" i "Deuce" znalazły się w nim w pełni zasłużenie. :-P
"13 powodów" w Top?? Ale za co?? :badgrin:

Pierwsze dwa miejsce - zupełnie nie moje "bajki" --_-
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-19, 18:45   

Będę miała przez parę tygodni dostęp do HBO GO, bo znienackowa promocja i wugle. A ponieważ mam poważne braki w X Muzie, to postanowiłam podejść do tematu metodycznie. Mianowicie, zrobiłam sobie ambitną listę, nie wiem, co uda się obejrzeć, ale mam Plan. ;) Wstępna lista wygląda tak:
- Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć,
- Newsroom (chyba tylko 3 sezon mi został do obejrzenia),
- Patrick Melrose,
- Opowieść podręcznej,
- Wall-E,
- Deadwood,
- Olive Kitteridge,
- Na granicy cienia,
- Babylon Berlin,
- Tabu (nie dokończyłam pierwszego sezonu),
- Dolina Krzemowa,
- Sin City,
- Buntownik z wyboru,
- Więzienie OZ (widziałam parę odcinków pierwszego sezonu, ale zabrakło mi wytrwałości),
- Biuro,
- Westworld,
- Billions,
- Ray Donovan,
- Treme.
Kolejność w zasadzie obojętna. Wybierałam pozycje z oceną powyżej 8. O czym zapomniałam?
W sumie jestem trochę przerażona długością listy, jakoś ją muszę zawęzić. Z czego mogę zrezygnować, bo jest na Netflixie (jeszcze nie sprawdzałam)? Co mogę pominąć? Co mogę odłożyć na bliżej nieokreśloną przyszłość? Qurczę, martwię się, że od sierpnia będę musiała zapłacić ten abonament...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-06-19, 19:06   

Deadwood to przeraźliwa nuda.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-06-19, 19:33   

Treme, Deadwood, Ray Donovan, Opowieść podręcznej, Na granicy cienia - to koniecznie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-19, 19:48   

Beata napisał/a:
Wall-E


Jeśli nadrabiasz animacje, to koniecznie Odlot, Rango, Ralph Demolka, W głowie się nie mieści, Coco, Iniemamocni, Megamocny (nie wiem jakie masz zaległości //mysli ).

Beata napisał/a:
Buntownik z wyboru


Z Mattem Damonem to jednak Utalentowany pan Ripley bardziej.

Beata napisał/a:
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć


Koniecznie. W listopadzie II część, będzie Jude Law w roli młodego Dumbledore'a (i będzie miał romans z Johnnym Deppem //orc )
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-19, 20:03   

Odpuszczenia Treme sobie nie wyobrażam, bo nazbyt wiele pochlebnych opinii w internetach widziałam, więc po prostu muszę zobaczyć, co tak ludzi bierze, to samo dotyczy Opowieści podręcznej, Ray Donovan szczęśliwie jest na Netflixie (i to jest dobra wiadomość, bo dużo sezonów), więc odkładam, choć koleżanka z pracy mnie ochrzani, bo to nie pierwszy raz. Fantastyczne zwierzęta muszę zobaczyć, bo efekty specjalne ze zwiastuna mnie zaciekawiły. Co z Deadwood? Skąd tak różne zdania?

Edit: Orku, zaległości mam - jak to mówią - masywne. :oops:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-19, 20:07   

Z listy: Treme, Deadwood, Biuro (przynajmniej angielską, krótką, wersję ale amerykańska niczym nie ustępuje tyle, że naprawdę długa i w końcu może się przejeść) bezwzględnie koniecznie.

Westworld rozczarowuje ale chyba warto zobaczyć żeby wiedzieć o co kaman.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-19, 20:13   

Beata napisał/a:
Co z Deadwood?
Ten serial ma wiele płaszczyzn o których można by długo dyskutować, od prostego rechotu, po analizy przemian społecznych i mechanizmów politycznych. Pomiędzy tymi rzeczami jest mnóstwo rozmaitości. Plus przegenialne aktorstwo.
Beata napisał/a:
Skąd tak różne zdania?
może niektórzy nie lubią powyższego


Edit: Nie widzę na liście Breaking Bad, już zaliczone czy przeoczyłaś?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-19, 20:37   

Breaking Bad jest na Netflixie - przynajmniej internety tak mówią. Widziałam pierwszy odcinek, nie zachwycił mnie jakoś bardzo bardzo, ale wspominam go całkiem dobrze. Na razie odkładam. Wall-E też jest na Netfixie. Utalentowany pan Ripley też. Dobrze mi idzie. ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-19, 21:04   

Jeśli masz zamiar wybrać jedną jedyną animację do nadrobienia - olej Wall-E i bierz Rango w oryginalnym dubbingu, potem mi podziękujesz //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-19, 21:26   

Dzięki za tytuł. :) Jest na netflixie, chwilowo odkładam.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-19, 22:12   

Beata napisał/a:
Breaking Bad jest na Netflixie - przynajmniej internety tak mówią. Widziałam pierwszy odcinek, nie zachwycił mnie jakoś bardzo bardzo, ale wspominam go całkiem dobrze.
Jak już Ci zabiorą te darmowe i zostanie Ci tylko Netflix, to powinien być pierwszy tytuł za który się weźmiesz.

A skoro masz takie braki, Firefly + Serenity widziała? Jeśli nie, to odmaszerować do oglądania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2018-06-20, 06:02   

Beata napisał/a:

- Patrick Melrose,
- Opowieść podręcznej,
- Deadwood,
- Olive Kitteridge,
- Na granicy cienia,
- Biuro,
- Westworld,
- Billions,
- Treme.

To bym proponował.
Hmmm... Większość wybranych dostępna jest na HBO GO. W zasadzie wszystkie. Z tym że na HBO jest "Biuro" tylko angielskie, ale amerykańskie jest dostępne na Amazonie (napisy polskie są mocno kulawe i skoro ja to stwierdziłem, to naprawdę muszą być tragiczne :) ).

I tak wszystkiego nie zdążysz.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-20, 09:01   

"Buntownik z wyboru" - koniecznie. Na pewno lepszy niż "Utalentowany pan Ripley"...
Co do seriali:
- Breaking Bad
- Deadwood - ten serial jest wyjątkowy... Obowiązkowo... Na zachętę --> https://www.youtube.com/watch?v=LBMsXcSTi4s
- Billions
- Olive Kitterridge
- Na granicy cienia

"Ray Donovan" - z czasem ten serial się psuje... Ale pierwsze sezony fajne.

"Babylon Berlin" - stanowczo odradzam. Pierwsze dwa odcinki robią apetyt na więcej, a później następuje bolesne rozczarowanie.
Za to piosenka z roztańczonym tłumem - very nice.

"Opowieść podręcznej" zapewne bardzo przypadnie do gustu, choć nie ukrywam, że to nie moje klimaty ;)

Z innych produkcji, które chyba są dostępne na tej platformie bardzo warto:
- Wyklęci (Misfits)
- Gomorra
- The Knick
- Iluminacja
- Mildred Pierce

Zakładam, że zarówno znakomite "Fargo", jak i "Pozostawieni", zostały wcześniej zaliczone :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-20, 09:14   

Pozostawieni to płytka pulpa, dodatkowo marnie zagrana
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-20, 12:36   

Fargo - widziałam film. Serial też powinnam?
Pozostawieni - czytałam opis, kompletnie mnie nie obchodzi, wugle nic-a-nic. Tak samo jak Lost - nie widziałam i nie zamierzam oglądać.
Zastanawiałam się nad Gomorrą, ale nie zdecydowałam. Widziałam Ojca chrzestnego, Ośmiornicę, widziałam kilka dokumentalnych filmów na okoliczność na Discovery (albo na jakiejś History). Nie jestem przekonana, że bezwzględnie muszę zobaczyć. Nie jestem także przekonana, że absolutnie nie należy oglądać. Jak ta żaba na środku. :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-06-20, 12:40   

Beata napisał/a:
Breaking Bad jest na Netflixie - przynajmniej internety tak mówią. Widziałam pierwszy odcinek, nie zachwycił mnie jakoś bardzo bardzo,


Prawie każdy znajomy, który próbował BB (a potem został psychofanem), tak właśnie mówił. Warto się "pomęczyć", po kilku epizodach wciąga na maksa.

Fargo - sezon 1 i 2 BARDZO warto.

Pozostawieni - mnie nie wciągnęło po 1 sezonie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-20, 12:44   

O mój Boże... Co jak co, ale pierwszy sezon "Fargo", który stanowi zamkniętą całość, należy obejrzeć koniecznie!! Serial bije film na głowę i d... połowę, co najmniej. A i zupełnie o czym innym opowiada... Świetna pozycja. Wymaga uważnego oglądania, bo niektóre smaczki mogą umknąć. Oglądałem dwa razy i na tym nie koniec... :-)

"Gomorra" jest znakomitą europejską produkcją, przy czym nie ma (h)amerykańskiego tempa, toczy się swoim rytmem... "Ośmiornica" w ogóle nie ma do tego startu...
Augustus może tylko potwierdzić :-)

A opisów lepiej nie czytać. Poza tym dokonywanie wyborów na takiej podstawie to jak strzał w głowę. Niestety własną ;)

Dla mnie "Breaking Bad" bardzo spodobał się od samego początku :-)

Rashmiko, skoro "Leftovers" nie wciągnęło Cię po pierwszym sezonie, to dalej nie ma najmniejszego sensu tego ciągnąć :-)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2018-06-20, 13:25   

ASX76 napisał/a:
Rashmiko, skoro "Leftovers" nie wciągnęło Cię po pierwszym sezonie, to dalej nie ma najmniejszego sensu tego ciągnąć :-)


Toteż nie oglądam :)


ASX76 napisał/a:
"Gomorra" jest znakomitą europejską produkcją,


Też tak sądzę, natomiast na tej liście są fajniejsze seriale i jak jest mało czasu po prostu bym to przesunęła niżej na liście priorytetów.

A Fargo koniecznie, choć ja wolę sezon 2 od 1, ale oba są znakomite.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-20, 16:57   

Beata napisał/a:
Pozostawieni - czytałam opis, kompletnie mnie nie obchodzi, wugle nic-a-nic. Tak samo jak Lost - nie widziałam i nie zamierzam oglądać.
+2,73

Fargo pierwszy sezon jak najbardziej, drugi trochę siada ale można.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-20, 18:08   

Fidel-F2 napisał/a:


Fargo pierwszy sezon jak najbardziej, drugi trochę siada ale można.


Trzeba! :-)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-20, 18:14   

Dzięki za wszystkie porady. :) Wprawdzie raczej mi listę wydłużacie, niż przeciwnie, ale co tam. //evil Kiedyś to wszystko obejrzę. Kiedyś. W każdym razie będę na bieżąco sprawozdawać.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-06-20, 18:16   

Beata napisał/a:

- Newsroom (chyba tylko 3 sezon mi został do obejrzenia),
- Opowieść podręcznej,
- Wall-E,
- Deadwood,
- Olive Kitteridge,
- Buntownik z wyboru,
- Więzienie OZ (widziałam parę odcinków pierwszego sezonu, ale zabrakło mi wytrwałości),
- Billions,
Kolejność w zasadzie obojętna. Wybierałam pozycje z oceną powyżej 8. O czym zapomniałam?


O Breaking Bad i Deadwood Fidel już pisał. Ja dorzucę The Sopranos i The Wire.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-20, 18:44   

The Wire mam obejrzane z bardzo dużą przyjemnością. :)
Nad Rodziną Soprano już nie raz się zastanawiałam. No i jakoś na zastanawianiu się skończyło. W każdym razie nie wykluczam, ale nie jest w tej chwili na liście priorytetowych priorytetów. Być może nie mam racji. Ale jeśli się okaże, że się myliłam, to z przyjemnością się przyznam. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-20, 19:16   

Beata napisał/a:
Nad Rodziną Soprano już nie raz się zastanawiałam.
Sopranos jest ok, kilka sezonów obejrzałem z przyjemnością, Gandolfini oczywiście bardzo ładny, ale gdzieś tam zarzuciłem i nie dokończę bo zaczęło się robić raczej monotonnie i straciło moc przyciągania. Nie tęsknię.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13