FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Reprezentacja
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-26, 14:09   

https://demotywatory.pl/4859985/Mundial-to-czas-kiedy-kazdy-zna-sie-na-pilce-i-kazdy-zabiera

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/poszczepienna-porazka-i-de-ewolucja-prof-maria-dorota-majewska-2018-06
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-26, 16:06   

Kliknęłam w drugi link (cholera jasna, że też nie umiem się powstrzymać!), doczytałam do:
Cytat:
(...) masywne okaleczenie biologiczne i neurologiczne (...)

i wyłączyłam (w związku z tym ominęły mnie dalsze mądrości, nad czym szalenie ubolewać powinna autorka, bo to chyba jej zależało na dotarciu do masywnej liczby czytaczy :P ). Na szczęście. Co to jest, że słowo "masywne" ma ostatnio takie wzięcie? Plaga jakaś, uny się od siebie zarażają? Masywna awaria*, masywne okaleczenie... no wściec się można. Ręce w całości im odpadają, czy jak? Masywnie demolują język ojczysty, bęcwały jedne.



* Przy okazji awarii internetu operator uszczęśliwił mię komunikatem: (...) wystąpiła masywna awaria w strefie telenumerycznej, nad której usunięciem intensywnie pracujemy. Do dziś nie wiem, czy powiodło się usunięcie rzeczonej strefy razem z bardzo ciężką (no jak masywna, to masywna) awarią w środku.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-26, 16:17   

chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-26, 16:22   

Beata napisał/a:
Masywna awaria


Zapewne dedykowanego serwera.

Fidel-F2 napisał/a:
chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.


Jakie to piękne //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-06-26, 16:39   

Dziękuję za cytat. Ale widzę tu problem, który - być może - umknął autorce. Jakież opresyjne państwo mamy, skoro zmusza słabeuszy bądź kaleki, w każdym razie ludzi masywnie okaleczonych przez skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego, do reprezentowania rzeczonego państwa na arenie - było, nie było - międzynarodowej. Czyli kolejną aferę mamy na wyciągnięcie ręki (tej, która nam jeszcze nie odpadła). Bo ktoś te łapówki wziął, prawdaż. I teraz zmusza. Wnioskuję o powołanie kolejnej komisji śledczej.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-26, 17:32   

Fidel-F2 napisał/a:
chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.


Czyli jednak - nienormalna.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-26, 21:17   

Imho
najlepsze zdjęcie mundialu

 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-26, 21:21   

Ładna
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2018-06-27, 06:19   

Fidel-F2 napisał/a:
chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.


Ojapierdolę. To jest dopiero coś.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-06-27, 06:31   

Fidel-F2 napisał/a:
chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.


Ja to bym ciut zmienił ...
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru roszczeniowego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w osobników, których dewizą jest "ja wymagam", "ja nic nie muszę" oraz "jestem idiotą i każde zwrócenie mi na to uwagi uznam za dyskryminację i oddam do Sądu" ewentualnie "mam prawo być idiotą i w ramach równouprawnienia żądać, żeby wszyscy się do mojego poziomu zidiocenia zrównali".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-06-27, 06:34   

goldsun napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
chodziło mi o to

Cytat:
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru szczepiennego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w słabeuszy bądź kaleki.


Ja to bym ciut zmienił ...
Winą za tę sportową porażkę nie możemy obarczać naszych piłkarzy ani ich trenera, tylko skandalicznie skorumpowany system terroru roszczeniowego w naszym kraju, który zamienił większość młodych Polaków w osobników, których dewizą jest "ja wymagam", "ja nic nie muszę" oraz "jestem idiotą i każde zwrócenie mi na to uwagi uznam za dyskryminację i oddam do Sądu" ewentualnie "mam prawo być idiotą i w ramach równouprawnienia żądać, żeby wszyscy się do mojego poziomu zidiocenia zrównali".


Jaka ta młodzież dzisiejsza - anonim, znalezione w Uruk, datowane na ok. 3280 p.n.e.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-27, 06:45   

Tru
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-06-27, 17:56   

Koreańczycy z Południa pokazali, że jednak mają jaja wielkie jak balony i potrafią nie tylko "polować na kości" rywali, ale i grać w gałę - wygrana z Dojczlandem 2:0 to bez wątpienia największa sensacja tych MŚ... //spell
Raduje to tym bardziej, że dzięki temu wynikowi z grupy wyszły: Szwecja (wygrana z Mexico aż 3:0 wydaje się zaskakująca, jednakowoż Bogini Fortuna stała po stronie Skandynawów, a i grali jak to mają w zwyczaju: twardo, zdecydowanie i dobrze w obronie) i Aztekowie (którym po dwóch widowiskowych wygranych przytafiła się delikatna klapa) //spell

Niemcy po szczęśliwej wygranej ze Szwecją dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie doliczonego czasu gry (arbiter nie podyktował ewidentnego karnego na korzyść Wikingów) brzydko nabijali się z przeciwników po zakończeniu spotkania, a teraz dostali wpier... i mają za swoje //bum

Tytuł Waleczne Serca należy się piłkarzom Iranu, którzy przeskoczyli swoje umiejętności i choć nie wyszli z grupy, to pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. A z Portugalią - używając terminologii siatkarskiej - mieli piłkę meczową w ostatnich minutach...
Wielka szkoda również odpadnięcia Maroko.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-06-27, 19:11   

ASX76 napisał/a:


Niemcy po szczęśliwej wygranej ze Szwecją dzięki bramce strzelonej w ostatniej minucie doliczonego czasu gry (arbiter nie podyktował ewidentnego karnego na korzyść Wikingów) brzydko nabijali się z przeciwników po zakończeniu spotkania, a teraz dostali wpier... i mają za swoje //bum


O którym to ewidentnym karnym mówisz?

Niemcy nie mieli siły i ochoty na teMS.
dosyć klasyczny błąd /czy nawet syndrom zwycięskiego selekcjonera/składu.

Choć przegrana z Koreą - to mocne zagranie. Typowalem że wyjdą i zaraz przegrają
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-06-28, 06:33   

Przez te całe mundiale przypomniało mi się coś, z czego darłem łacha ~9 lat temu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mZPRBtfgV94[/youtube]

//spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-06-28, 07:01   

ASX76 napisał/a:
Koreańczycy z Południa pokazali, że jednak mają jaja wielkie jak balony i potrafią nie tylko "polować na kości" rywali, ale i grać w gałę - wygrana z Dojczlandem 2:0 to bez wątpienia największa sensacja tych MŚ... //spell

Dla kogo sensacja, dla tego sensacja.
Kilka poszlak, że tak może się to skończyć było już wcześniej:
- przegrana z Polską :-)
ale przede wszystkim
- kompletny brak sensownych napastników. Ostatnim napastnikiem w reprezentacji Niemiec był ... Klose. W bundeslidze niemieccy napastnicy są/byli w cieniu obcokrajowców (Lewandowskiego, Aubemajonga ...). I to samo widać przecież w grze reprezentacji Niemiec - tam nie ma kto strzelać, a bez strzelania bramek jednak ciężko wygrać. Jeśli nie strzelą pomocnicy, to ... może Neuer? :-)



ASX76 napisał/a:
Tytuł Waleczne Serca należy się piłkarzom Iranu, którzy przeskoczyli swoje umiejętności i choć nie wyszli z grupy, to pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. A z Portugalią - używając terminologii siatkarskiej - mieli piłkę meczową w ostatnich minutach...
Wielka szkoda również odpadnięcia Maroko.

Nie wiem kto wygrywa tytuł "Walecznych serc", bo miałbym jeszcze kilka typów: Maroko, Islandia, wspomniana Korea.
Natomiast patrząc na tamte drużyny, oczekuję dzisiejszego meczu Polaków. Czy będą chociaż próbować zbliżyć się do walki, pokazania jakiejś ambicji jak powyższe zespoły, czy pod tym względem będziemy na absolutnie samym końcu ...


P.S. W temacie żartów dzisiejszych:
Na kogo Polacy trafią po rundzie grupowej?
Na Niemców w samolocie. ;-p
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-06-28, 07:47   

MrSpellu :?: :?: :?:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-06-28, 16:04   

Przyśpiewka kiboli o czarnoskórym zawodniku:

Adebayor, Adebayor, Twój stary myje słonie, a matka jest kurwą //spell

Pamiętam, że dym był na całą Europę, bo rasizm na stadionie //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-06-29, 06:34   

Po wczorajszym - wiem kto wygrywa tytuł "antywalecznych serc"!
Na spółkę Polska z Japonią.
Takiej żenady sobie nie przypominam z innych meczów, nie tylko na tym mundialu.
Jakieś 15 minut kopania sobie w trójkąciku na własnej połowie, a druga drużyna kompletnie nie jest zainteresowana czymkolwiek i czeka na koniec. A jak przypadkiem piłka leci do drużyny przeciwnej (czyli do Polaków), to oni uprawiają to samo, a Japończycy im nie przeszkadzają. Obie drużyny czekają już tylko na gwizdek końcowy i nawet nie próbują chociażby w minimalnym stopniu udawać, że im na czymkolwiek zależy.
To, że Japończykom nie zależało/nie chcieli ryzykować, to w miarę zrozumiałe - ich ten wynik, mimo przegrywania, stawiał na 2gim miejscu, czyli przechodzili dalej.
Ale Polacy podobno grali o honor? Nie mieli nic do stracenia. W teorii nawet bardziej wizerunku już stracić nie mogli - a jednak, postanowili pokazać, że da się zagrać bardziej żenująco.
Kwintesencja żenady - trener każe Grosickiemu się położyć i udawać kontuzję, żeby sędzia przerwał mecz, żeby można było wprowadzić na boisko Błaszczykowskiego. Nawet nie chciało im się spróbować podbiec do Japończyków, żeby spróbować wybić piłkę na aut ... ! Że-na-da!

Powinno się im w tym momencie puścić "Kończ Waść, wstydu oszczędź".

Jeśli ktoś mówił, że np. ustawianie autobusu w polu karnym to antyfutbol, to jak nazwać to wczorajsze?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-07-02, 17:45   

Polakom zależało na zwycięstwie, a Japończykom na utrzymaniu korzystnego, dającego awans wyniku, więc dogadali się bez słów ;)
Nie dramatyzowałbym... Gdyby nasi zaatakowali i dostali kontrę po której straciliby gola, zakończyliby MŚ jeszcze smutniej, a tak to przynajmniej jedno zwycięstwo na koncie mają... Było więc czego bronić! ;)
Szczerze pisząc, gdyby Nawałka nie spierdolił wyborów personalnych i nie kombinował niczym łysy koń z furą węgla pod górę, to Senegal spokojnie był w zasięgu możliwości.


Ależ "ustawianie autobusu we własnym polu karnym" jak najbardziej jest futbolem... To m. in. kwestia doboru taktyki do umiejętności... Poza tym łatwiej przeciwnika skontrować, niż prowadzić atak pozycyjny...

Drogi Goldsun, proszę nie żartować... Potencjał Niemców (nawet przy rzekomym braku napastników, choć oczywiście w jednym się zgodzę - drugiego Klose to nie ma...) sięgał znacznie dalej... A że niby z powodu braku klasowego napadziora odpadli, to stanowczo zbyt daleko idące uproszczenie... Problem jest o wiele bardziej złożony, ale nie czas na elaborat ;)
Swego czasu Hiszpania też grała bez napastnika i jakoś wygrywała, prawdaż? ;)

Z całym szacunkiem, ale proszę spojrzeć na potencjał piłkarski Iranu, a takich ekip jak: Maroko, Islandia, czy Korea? Tak się składa, że owe 3 wymienione mają znacznie wyższy...
Czy przed MŚ słyszałeś może o którymkolwiek z graczy reprezentacji Iranu? No właśnie... ;)

Dzisiejszy mecz Brazylii z Mexico bardzo mi się podobał :) Piłkarze z Selecao Brasileira czarowali efektowną i efektywną grą! Oby więcej takich spotkań! :) Jak już wcześniej napisałem - wierzę w Brazylię! :)

Co do starcia Belgia - Japonia... Jasna sprawa, kto jest faworytem, wystarczy spojrzeć kto gra w jakim klubie... Ale trzymam za Samurajami Zaimponowali mi swą postawą w meczach grupowych (naturalnie poza tym z Kaczystanem...) :) Nawet ich kibice w nich nie wierzyli, czemu jednak trudno się dziwić zważywszy na słabe wyniki tuż przed Mundialem...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-07-12, 09:31   

Jurek Brzęczek kandydatem na selekcjonera gały kopanej... Cóż Panowie sądzą na temat tej kandydatury?
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-07-12, 09:48   

Hu da fak?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-07-12, 09:51   

Trener Wisły Płock, która powinna grać w europejskich pucharach zamiast Górnika Zabrze ;)
Wicemistrz olimpijski z Barcelony, wielokrotny reprezentant kraju w piłce nożnej.
Z Polaków są lepsze opcje?
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-07-12, 10:06   

Macierewicz.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-12, 10:26   

Nie ma lepszego od Waldemara Kiepskiego.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-07-12, 10:38   

ASX76 napisał/a:
Trener Wisły Płock, która powinna grać w europejskich pucharach zamiast Górnika Zabrze ;)
Wicemistrz olimpijski z Barcelony, wielokrotny reprezentant kraju w piłce nożnej.
Z Polaków są lepsze opcje?

Richard Henry na pewno dałby radę.

A na serio, to nie wiem ... nie rozumiem podejścia, żeby na selekcjonera dać trenera z polskiej ligi.
Po.1. Doświadczenie z selekcjonerstwem = 0
Po.2. Sukcesy międzynarodowe jako trener = 0
Po.3. Sukcesy międzynarodowe jako piłkarz w reprezentacji - wice na olimpiadzie
Po.4. Sukcesy krajowe jako trener - chyba też nie bardzo
Po.5. Sukcesy międzynarodowe jako piłkarz klubowy - chyba też nie bardzo
Więc:
- co mu wyjdzie - kompletnie nie wiadomo, bo nigdy tego nie robił
- czy będzie potrafił zapanować nad szatnią - tym bardziej nie wiadomo, bo panowie piłkarze mogą go po prostu olać. Jednak co najmniej kilku z aktualnych piłkarzy gra w znacznie lepszych klubach niż Brzęczek kiedykolwiek ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-07-12, 10:41   

No właśnie, pan M. przynajmniej by wiedział co robić z wrakiem reprezentacji.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-12, 10:56   

goldsun napisał/a:
Richard Henry na pewno dałby radę


Ten człowiek zamienia w złoto wszystko czego się tknie. A potem chowa złoto do kieszeni i ucieka, znaczy, tego, zostaje oddelegowany do innych zadań.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-07-12, 10:58   

już nie kandydatury a selekcjonera

dla mnie mega porażka
kolejny kumpel Bońka robi skok na kasę
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-07-12, 11:23   

Nie znam się, więc się wypowiem. Anglicy zbudowali sobie zespół od nowa. I dobrze na tym wyszli. Do finału nie doszli, ale grali świetnie - na ile byłem w stanie ocenić jednym okiem zza książki co jakiś czas.

Może i polską reprezentację trzeba zbudować od podstaw. Z założeniem na kolejne mistrzostwa, a Euro potraktować jako sparingi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13