FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-07-29, 22:44   

Kołysanka, ujdzie w tłoku. Sympatyczne i tyle ale przez "swojskość" i tematykę warto obejrzeć. Polska rodzina wampirów na mazurach.

Sekretne życie zwierzaków domowych, kolejny średni film ale że o pieskach tudzież innych zwierzach warto sobie z dziećmi obejrzeć, miałem skojarzenia z Pratchettem ze względu na tematykę tylko tutaj wersja light
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-07-30, 05:05   

ASX76 napisał/a:
Romulus napisał/a:


"Extinction" - nowa produkcja sci-fi/postapo Netflixa. Spodziewałem się słabizny, jak zazwyczaj. I różowo nie jest. Ale i nie jest również źle.


Jest bardzo źle. Od chwili gdy sny się urzeczywistniają z każdym kolejnym posunięciem robi się coraz gorzej. To jest familijne survival post apo pełne głupot i przegięć. Irytują także rozwrzeszczane bachory, a także "tradycyjny" numer z pozostawionym pluszakiem po którego jedno z nich wraca. Kupa.

Faktycznie. Dziwne, że nie wspomniałem o rozwrzeszczanych bachorach, którym życzyłem śmierci. Film dostałby od razu wyższą ocenę. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-07-30, 06:13   

Beata napisał/a:
Rango. 10/10. Orku, dziękuję. :mrgreen:


Sowy. Mariachi. Kuźwa. //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-08-02, 15:02   

"Arthur: Legenda miecza". Guy Ritchie i mit arturiański - ależ chciałem to zobaczyć. Potem wyszedł trailer i mnie odrzuciło. Ale teraz obejrzałem na małym ekranie i jestem przyjemnie zaskoczony. Najpierw trzeba kupić konwencję fantasy, w której ten film został nakręcony. Początek również nie jest zachęcający, ale potem Ritchie fajną narracją i montażem tchnął trochę życia w tę fabułę. Na tyle, aby wyszedł z tego przyjemny, dobry film na lato. Końcówka, jak zwykle, męcząca, ale tego się spodziewałem, bo jak to finałowa rozwałka: musi być nudno. Myślałem, że będzie gniot, a wyszedł z tego nie taki gniot, jak się spodziewałem. :) Niemniej, cieszę się, że nie poszedłem do kina. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-08-02, 16:18   

Osobiscie uważam ten film za gniot dziesięciolecia. Formuła dobra dla Porachunków, nie sprawdziła się
IMO w micie arturiańskim.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-08-02, 18:43   

Ten mit arturiański to tak po łebkach jest potraktowany, że właśnie to chyba sobie trzeba na starcie odpuścić. Może nawet Ritchie zrobiłby lepiej, gdyby go sobie darował, albo potraktował go jeszcze bardziej umownie. Dał bohaterowi inne imię, mieczowi inną nazwę, "pozamazywał" resztę czytelnych nawiązań. Może wyszłoby lepsze fantasy?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-08, 21:39   

Jak dla mnie spoko - takie postmodernistycznorichowskie kręcenie, aczkolwiek w niezaduzych ilościach

Z innej beki
Liga sprawiedliwości - dzieje się to bezpośrednio po B vs. S
Tym razem DCwunderwaffe ma zadanie uratowania Ziemi.
No jest Drętwo. DC za grosz nie ma lekkości MarvelCinematic. Jakościowo, scenariuszowo, bohaterowo stoi trzy kroki za MC. W sumie chyba najgorsza część trylogii WonderW, B vs. S i LS.

Dodatkowo -- Polski dubbing masakruje.
5/10
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-08-10, 14:18   

"The Guernsey Literary and Potato Peel Society" - Netflix nakręcił nie-fantastyczny film z brytyjską fabułą i brytyjską obsadą. I udało mu się nie zepsuć niczego. Uroczy film o pisarce, która po wojnie przyjeżdża na wyspę Guernsey (okupowaną w czasie wojny przez Niemców), po otrzymaniu listu od członka tamtejszego klubu książki. Trailer obiecuje mniej więcej to, co widać. Ale to "mniej więcej" jest decydujące. Film jest, jeśli chodzi o finał, przewidywalny, ale nie dla nieprzewidywalności go oglądałem. Arcydziełem nie jest, ale gwarantuje ciekawe dwie godzinki.
https://www.youtube.com/watch?v=vP9eDmX0ow0
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-10, 22:12   

W objęciach węża - TVP KULTURA uraczyla mnie dziś filmem z pogranicza realizmu magicznego. Historia dwóch wypraw z XXw w głąb Amazonii w poszukiwaniu mistycznego zioła - panaceum. Choć obie wyprawy dzieli kilkadziesiąt lat temu różnicy (40), to łączy je osoba przewodnika-szamana, oraz archetyp białego. Choć mogłoby się wydawać że dostajemy historie podróżniczo-przygodową, to tak naprawdę wkraczamy w jądro ciemności jakim było zderzenie kultury białego i indian w stylistyce Aguirre GB. Oczyma bohaterów oglądamy echa biało- kauczukowej degeneracji ludzi i regionu. Misja/wioska jezusa rwie pytę.
Wszystko jest okraszone pięknymi czarnobialymi zdjęciami, a sama story jest oparta na autentycznych wspomnieniach ginącego świata.
Kolumbijska robota.

Polecam.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-12, 01:06   

Człowiek-mrówka and the Wasp
czyli przygód Marvela ciąg dalszy. Hank Pym ma misję a pomaga mu w tym stary skład. Tym razem córka - urocza Ewangeline L. też dostaje Strój. Bez zaskoczenie, solidna Marveloza. Lepsza niż pierwsza odsłona przygód- no a w tle IW.
7,5/10 w skali M.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-12, 23:19   

Mother! - D. Arronofsky
Reżyser urewsko nierówny. Tym razem udało mu się zrobić dwa kiepskie filmy pod rząd (po Noe).
Zdumiewa mnie spuszczanie się nad tym filmem. Przez pierwsze 45 minut ciekawie buduje "sytuację" -potem jest już tylko irytujaco-czekająco na finał filmu.
W dość prymitywny sposób dostajemy clue filmu, uwaga spoiler alert!

W którym to rozumiemy że tytuł jest pełnoznaczny - DA wprowadza brakujące kobiece ogniwo w chrześcijańskiej narracji i na tym buduje swoją opowieść.
Jak tak pacze na to co wypisują "recenzenci" - to włos mi się jeży.
Początkowo można ulec wrażeniu że reżyser sprytnie wplata wątki biblijne w swoją opowieść, jednak z czasem dochodzimy do tego że to walenie mlotem w kowadlo.
W sumie odradzam patrzenie na ten film

3/10

ps. aha - w żaden sposób to nie jest horror.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-17, 16:01   

Kong. Wyspa czaszki
Czyli
Zaginiony świat z KingKongiem w roli DaBossa.
Pewien szalony naukowiec (John Goodman) montuje ekipę która ma eksplorować nieznaną dotąd wyspę. Jako że mamy lata '70 to koniecznie w ekipie musi być twardy marines wychowany na IIWS (w tej roli Samuel Lee Jackson). Dodatkowo w ekipie - gość od zadań specjalnych (Loki) oraz fotoreporterka ( Marvel Girl ) + plus trochę pustych łbów do ostrzału.
Kong się nie prdoli. Zdecydowanie najlepsza postać w filmie.
Poza tym - film doopy nie urywa, ale patrzeć się daje.
6/10

PS. Jako że mamy mocną reprezentację Marvela - to jest filmik po napisach. Będą kolejne części.
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-08-17, 16:45   

Scena z wybuchającym żołnierzem kapitalna, nie?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-17, 17:55   

Klasowa :)

Film przerosła oczekiwania - zresztą w pewnym sensie podobny jest do tego filmu Crowem i Cruisem, który z kolei był okrutną wtopą
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-22, 11:05   

Opłacone krwią - Bleed for this
Film o Vinnym Piazenza - młodym bokserze, mistrzem świata w jakiejś tam wadze średniej (wiecie jak to w boksie - kategorii pół miliona), który ulega wypadkowi samochodowemu w wyniku którego odnosi poważny uraz kręgosłupa (tzn. złamany). Oczywiście lekarze wykluczają powrót do boksu, zakładają mu HALO (tak, tak - to znane z F1 ;) )
On jednak nie daje za wygraną - wraca i zdobywa po raz kolejny mistrza.
Na faktach.

W historii przewijają się znane postaci z boksu (które nawet niedzielny widz może jarzyć).
Niewątpliwie jeden z największych - o ile nie największy powrót do sportu - trochę mało znany, facet nawet nie ma polskiej Wiki
Poza tym - choć to film o walce ze sobą, to jest to nawet dobry film o boksie.

7,5/10
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-27, 09:33   

Ochroniarz cyngla (czy jakoś takoś) - czyli 48 godzin w innych fatałaszkach.
Rayan Reynolds musi dowieźć na rozprawę w Haskim trybunale płatnego zabójcę (w tej roli Samuel Lee Jackson). Rozprawa jest w sprawie zbrodni Białoruskiego Prezydenta (Gary Oldman) na ludności cywilnej - Łukaszenko lubi to !

bez zaskoczeń - taka tam komedyjka sensacyjna.
6/10
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-28, 22:05   

The Meg -czyli megalodon =bardzo duży rekin = Szczęki 10.
Wyprawa naukowa przebija DNO rowu Mariańskiego i odkrywa Zaginiony świat. A tam wspomniany rekin... I Jason Statham Głupie niemożebnie, ale
Trochę fajnych wizualizacji ( imax )
Ze dwie spoko scenki (plaża Chińczyków)
Całkiem fajna laska
nawet spoko postać pierdyliardera / w typie Bransona

No nie wiem 5/10 ? - ale na dużym ekranie, bo na widelo zupełnie szkoda czasu
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-08-29, 07:22   

W sieci pająka, bardzo fajny thriller, miło się ogląda. Genialny detektyw i psychopata, zwroty akcji, tajemnica, warto poświęcić wieczór a jest na netflixie
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-08-29, 08:54   

"Pitbull. Ostatni pies" - po Pasikowskim spodziewałem się czegoś więcej niż banalnej historyjki, która im bliżej końca robi się coraz bardziej .ujowa, a tu taki siur...prajz... Nie ma to startu do "Pitbulla", oj nie ma. Cezare Pazura to pomyłka obsadowa, takoż i Doda. Najmocniejszą stroną filmu jest warstwa realizacyjna: prezentuje się bardzo dobrze. Cóż z tego jednak, skoro mamy tutaj do czynienia z lipą... Pasikowski idzie w ślady Vegi --_-

"Wielkie piękno" - bardzo dobry komediodramat autorstwa P. Sorrentino (m .in. twórcy "Młodego papieża") o... życiu. Jeszcze do niego wrócę ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-08-29, 09:07   

Pasikowski skończył się na Kill'Em All
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-08-29, 09:29   

ASX76 napisał/a:
"Wielkie piękno" - bardzo dobry komediodramat autorstwa P. Sorrentino (m .in. twórcy "Młodego papieża") o... życiu. Jeszcze do niego wrócę ;)

Zgadzam się. Bardzo interesujący film i zasadniczo niebanalny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 09:54   

Mamma Mia 2
film ma dwa mocne punkty - Amanda Seyfried i Lili James (w roli młodej Meryl Streep)
i w sumie niewiele poza tym

takie odcinanie kuponu od sukcesu jedynki.
słabe po każdym względem (pszepszam - piosenki są spoko, ale to drugi sort przebojów Aby)

uznanie należy się Andemu Garcii.
Na potrzeby filmu rzucili Raise Dead'a na Cher - wyszło KK, czyli komicznie i koszmarnie.
pacząc na Cher od razu przychodzą do głowy jej dwie kreacje
1.Maska (chyba jasne)
2.If I Could Turn Back Time (mokry sen Fidela)

5/10
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-06, 10:07   

Trojan napisał/a:
If I Could Turn Back Time (mokry sen Fidela)


Mój też, USS Missouri jest niewiarygodnie sexy //slina Co prawda mam na pulpicie zdjęcie USS Iowa, ale zostało w rodzinie //slina
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 10:14   

ale wiesz że USS Missouri jest tylko o 2 lata starsze od Cher ?:)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-06, 10:15   

Dziewczynom w metrykę się nie zagląda, z resztą starzeje się z wdziękiem //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-09-06, 10:16   

Trojan, wiesz, 16 cali między nogami, sam byś nie pogardził
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 10:22   

Fidel-F2 napisał/a:
Trojan, wiesz, 16 cali między nogami, sam byś nie pogardził





właśnie - 16 cali pocisk czy 16 cali ze ścianami lufy ?

bo tak na oko zdaje mi się że to wincej jak 16 cali

ps. poza tem, naprawdę Cher w tym filmie wyglądała jakby zaraz miała się rozpaść (silna magia)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-06, 10:28   

Kaliber się odnosi do średnicy przewodu lufy. :roll:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-06, 10:31   

no to Cher między nogami ma ze 20 cali -letko

ps. właśnie przeczytałem że po występie, ze względu na nieobyczajność ;) US Navy wydało zakaz wykorzystywania okrętów do takich celów. ;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2018-09-06, 10:39   

Pan Tadeusz miał jedenaście.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13