FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-09-04, 20:44   

Borze sosnowy, ja nie wiedziałam! Źle mię nauczyli! :shock: Jak dobrze, że pan premier mię rozjaśnił i naświetlił. :badgrin: Oświecająca myśl pana premiera jest jak latarnia morska w sztormie, jak halogen mroczną nocą, jak lampka ledowa na bakterie, jak wyłączą prąd. I jak ładnie powiedział. Jak poeta jakiś. Drobinki ziemi (...) od beskidzkich źródeł. //facepalm
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2018-09-11, 19:16   

Pisowcy utworzyli klub obrony dobrego imienia ojca Rydzyka. :lol:
https://wiadomosci.wp.pl/powstal-klub-obroncow-dobrego-imienia-ojca-rydzyka-bedzie-scigal-krytykow-redemptorysty-6292405495547521a
https://pikio.pl/klub-rydzyka-tadeusz-rydzyk/
Ogólnie to jak spojrzeć na stosunki PiS-kler i na wpływ imperium Rydzyka na sporą część Polaków, to aż szkoda, że ktoś w Polsce już dawno temu nie zrobił naprawdę tego, co zrobili bohaterowie czwartej części "Magicznych przygód Kubusia Puchatka" pt. "MISTERIES OF RAIN" z 2002 roku. :badgrin:
http://chrupek.goldap.net...ries-of-rain,73
:P
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-14, 10:50   

 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-10-15, 17:52   

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-morawiecki-cieszyl-sie-ze-jego-bank-nie-bedzie-sponsorowal-kubicy/hm5sj5j
ja pier ... jaka qrwa pierdolona zwykła ludzka żenada. I to ledwie chwilę po tym jak wyszło, że załatwiał fuchę synowi Czarneckiego i Gradowi. Ale Kubica "dobrze, że złamał rękę, to nie trzeba będzie na niego płacić" ...
Ten człowiek powinien być nikim, jego poziom jest chyba nawet niższy niż p.o. "budynia".
To o takich ludziach śpiewał Cohen:
Jaki jest Twój braterstwa wzór?
Gdy wszystko się rozpada w pył
Pod przymusem zabiję cię
Lecz pomogę, gdy będę mógł
Gdy wszystko się rozpada w pył
Pod przymusem pomogę ci
Lecz zabiję, gdy będę mógł

On jest tą drugą opcją ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-10-15, 17:59   

Ale to taki teflon jak swego czasu Kaźmirz. Spływa to po nim jak po kaczce, naród kupuje wciąż tego kłamczuszka. Swoją drogą, taki religijny, a tak kłamie? Kolejny do kolekcji potwierdzeń, że im większy katolik (publicznie), tym większy... :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2018-10-15, 18:03   

Możesz się oburzać na bucerę, ale w repertuarze premier ma gorsze rzeczy i za nie też nie poleciał.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-10-15, 19:18   

To nie jest coś, za co można go wyrzucić. To nie jest łamanie prawa, kantowanie, oszukiwanie. Do tego wszystkiego w polityce ludzie chyba już zdążyli się przyzwyczaić.

To jest elementarny brak ludzkiego zachowania.
Najpierw proponuje wycieczkę na F1 do Włoch (bo bank, który kupił WBK sponsoruje Ferrari w F1), a potem się cieszy, że Kubica miał wypadek, bo nie będzie musiał go sponsorować. I to cieszenie się z czyjegoś wypadku jest IMHO najlepiej pokazujące jego jako człowieka. Tym bardziej, że nawet nie sponsorowałby go własnymi pieniędzmi, tylko banku. Tymi samymi pieniędzmi, tego samego banku, których jakoś mu nie żal wywalać na "jakieś tam badania" dla różnych "krewnych i znajomych królików".
W tym momencie można nawet zapytać, to jak z tym jego patriotyzmem? Mieliśmy jedynego przedstawiciela Polski w F1, który właśnie miał przejść do jednej z najlepszych stajni wyścigowych (Ferrari), a facet się cieszy, że mu się nie udało. I to niby jest polski patriota?
Pomijam już nawet błędne IMHO myślenie - skoro Polsatowi w tamtych czasach opłacało się puszczać relacje z F1 chyba nawet na głównym kanale, to bankowi by się nie opłacało mieć Kubicy jako "twarzy banku"?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-10-15, 19:25   

Ale w przypadku Kubicy to ja go rozumiem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-15, 21:09   

Weź nie perdol.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-10-15, 22:46   

Czego nie rozumiesz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-16, 00:01   

Rozumiem ze nie masz pojęcia o czym mówisz.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2018-10-16, 00:04   

Czego nie rozumiesz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-10-24, 05:18   

https://fakty.interia.pl/polska/news-sejm-uchwalil-nowy-dzien-wolny-od-pracy,nId,2648475
"Tu jego Ekscelencja. Ogłaszam dzień wolny. Święto państwowe"

No żesz qr mać!
I co ja mam zrobić z umówionymi Klientami, a zwłaszcza z Klientem u którego prace muszę zakończyć do określonego terminu, zgodnie z umową wynikającą z przetargu? I każdy dzień się dla mnie liczy!

Nie wspominając o tym, że niby "dzień wolny", ale już zaczęli robić wyjątki ...

Co za qrewskie jeżdżenie po najniższych instynktach, bez kompletnie rozeznania albo zastanowienia się jakie konsekwencje takie decyzje za sobą ponoszą.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-10-24, 06:14   

goldsun napisał/a:
I co ja mam zrobić z umówionymi Klientami


Masz się z nimi weselić i świętować, duh :roll: Krużwa, jestem nawet w stanie zrozumieć dodatkowy dzień wolny z okazji poważnego święta, ale przepychanie go dwa tygodnie przed to jest jakaś obesrana po same uszy aberracja --_-

EDIT: Za ścianą mam logistykę i planowanie produkcji - koledzy od szóstej bez przerwy, plugawie i bardzo kreatywnie kurwią na czym świat stoi, więc przynajmniej czegoś nowego się od nich nauczę :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2018-10-24, 08:04   

I jak rozumiem 12 listopada będzie wolnym, ale bez ograniczeń co do handlu w niedzielę. Zatem po prostu chodzi o to, żeby husaria, która porządnie się opije w niedzielę mogła sobie pohulać po galeriach w poniedziałek. Jakby to wymyślili przed wyborami to by normalnie wyniki były inne.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-10-24, 08:14   

Przypuszczam że raczej z typową dla PiSu legislacyjną dbałością o szczegóły napisali ustawę w sraczu w trakcie przerwy między głosowaniami, a potem waaaaaaaaaaaaaagh i do przodu.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-10-24, 08:43   

Dopóki Polacy będą zapieprzać godzinowo prawie najwięcej w Europie, jestem za kolejnymi dniami wolnymi, które choć trochę zniwelują efekty systemowego wręcz przepracowania. Widzę tu miejsce na przynajmniej dwa dodatkowe dni wolne. Ale nie wprowadzane z tygodnia na tydzień --_-

Gdy spojrzeć na bardziej rozwinięte i pracujące zdecydowanie krócej od nas narody, pod względem dni wolnych (nie licząc świąt niedzielnych), wypadamy bardzo porównywalnie. Tera mamy 11 dni wolnych od pracy w roku (z 12 listopada będzie 12), Francja też ma 11, a Niemcy 12.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-10-24, 08:50   

dworkin napisał/a:
Gdy spojrzeć na bardziej rozwinięte i pracujące zdecydowanie krócej od nas narody, pod względem dni wolnych (nie licząc świąt niedzielnych), wypadamy bardzo porównywalnie. Tera mamy 11 dni wolnych od pracy w roku (z 12 listopada będzie 12), Francja też ma 11, a Niemcy 12.


Bogate kraje moga sobie na to pozwolić, my musimy pracować jeszcze więcej jeśli chcemy je dogonić za 3...2...1...

dworkin napisał/a:
Ale nie wprowadzane z tygodnia na tydzień


O, to, to.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-10-24, 09:08   

Bezczelnie wam powiem że dla mnie to gwiazdka z nieba, z urlopu pozostały mi już tylko 3 dni a tu nagle taki prezent :-P
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-10-24, 09:13   

Mi zostało jeszcze 16 dni urlopu i zanosi się że do końca roku wykorzystam 4 --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-10-24, 09:50   

Ja jestem szczęśliwy. Oj tam, obywatele, którzy mieli na 12 listopada wyznaczony termin spotkania z wymiarem sprawiedliwości. Spotkają się z nią w lutym 2019 r. :) Co się odwlecze... Szkoda, że tak z dnia na dzień, ale cóż.

Ja w ogóle jestem entuzjastą kalendarza świąt Kościoła Katolickiego i od zawsze optuję, aby w naszej katolickiej ojczyźnie godnie je obchodzić, tj. dniem wolnym od pracy. Jak najwięcej. :)

A tu mamy śfęto państwowe z okazji odzyskania niepodległości sto lat temu. 6 stycznia jest wolny, a poprawiny 12 listopada miałyby być pracujące? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-24, 13:59   

i wszystko jasne

 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-10-24, 16:04   

Doszłam do wniosku, że jednak nic nie rozumiem. :mrgreen: Jak pisałam w szałcie o nowym, na kolanie wykreowanym święcie, to nikt nie komentował (za wyjątkiem Trojana, ale nijak nie mogłam się w Jego wypowiedzi doszukać stosownego do rangi święta entuzjazmu :P ). Teraz przeżywacie, zupełnie jakbyście mieli darmowe piwo z kiełbasą dostać.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-10-24, 17:10   

Ja do pracy nie będę musiał jechać. :) To się cieszę, choć pracę lubię. Na dodatek w zarządzeniach dla społeczeństwa, które przygotowałem jasno stoi, że termin zmieniony, bo ustawodawca nieoczekiwanie uczynił ten dzień wolnym od pracy. I już nie mogę się doczekać, kiedy ewentualnych wściekłych z tego powodu będę mógł ukierunkować na ul. Wiejską w Warszawie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-10-25, 13:36   

Ej, myślałem, że ten 12 listopada to na stałe, a to tylko w tym roku z okazji 100-lecia niepodległości. Wprowadzony na dwa tygodnie przed. Że tak powiem: BK xD
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-10-25, 14:37   

Mam nadzieję, że Senat i Długopis (czy raczej: Strażnik Żarówki) nie wywiną numeru. :evil:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2018-11-06, 19:19   

Hehehe, czekam na ten dzień wolny 12 listopada i czekam. :) Cały czas nie odwołałem ludzi i nie zrobię tego, dopóki Duda nie podpisze. W tym kraju ktoś musi zachowywać się poważnie i poważnie traktować to państwo, nawet jeśli potem przyjdzie za to łajanie. Ale mam nadzieję, że będzie wolny bo już mi się to w głowie przestawiło i bardzo nie chcę przyjeżdżać do pracy w poniedziałek. Pobiegam, pooglądam, poczytam. :-)

Wczoraj dzień mi zrobił Donald Tusk i jego przesłuchanie przed komisją ds. Amber Gold. Kolejny popis władzy i jej funkcjonariuszy, którzy nie potrafili zapędzić Tuska w kozi róg. W zasadzie, to donikąd nie potrafili go zapędzić i to on robił z nimi co chciał. To rzeczywiście była Tuskańska masakra piłą mechaniczną :mrgreen: https://www.newsweek.pl/p...sF--LIS1jK7d33E Prawie zacząłem współczuć Wassermannowej. Ale przypomniałem sobie, że jest adwokatem i przestałem. No warsztat to ona ma co najwyżej przeciętny, nic dziwnego, że w polityce siedzi. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-11-07, 11:02   

Mateusz I Krzywoprzysiężny zapowiedział że w Marszu Niepodległości nie pójdzie, gdyż nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy . Jakie to, kurwa, słodkie. Nie przeszkadzają mu zdrowi młodzieńcy piorący ubranka z RedIsbad w proszku Adolf White Power, nie wadzi mu pirotechnika jak z norymberskich Parteitagów, nie wadzą mu wrzaskliwe pohukiwania wypierdów germańskiego ducha, nie kłują w oczy falangi, celtyckie krzyże, nazistowskie runy - ale boi się, kurwa, prowokacji. Dżizaskurwajapierdolę --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-07, 11:08   

no boi się lewackiej prowokacji w postaci heilujących mu przed nosem młodzianów
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-11-07, 11:18   

taki obraz,
pochmurny i mżawy dzień,
Mateusz I w długim czarnym skórzanym płaszczu, nienagannie ogolony, koszuli kołnierzyk tylko wystaje, gustowny kapelusz, a za nim SOPowiec z parasolem a przed nim 10 chłopców w wieku dojrzałym
stojących w linii, w jednakowych kubrakach
wyciągających prawe ręce w geście pozdrowienia, nawiązującym do chwalebnych rzymskich tradycji

niestety niedaleko stoi fotoreporter Gazety W. , który w charakterystyczny dla swojej opcji sposób, wszystko przeinacza. Puszcza w świat zdjęcie z doklejonymi w fotoszopie sffastykami

takiej prowokacji obawia się miłościwie nam panujący Mateusz1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14