FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-06, 10:41   

Tyle co Scharnhorst i Gneisenau //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-09-10, 06:46   

Siedem, niezły kryminał ale finał był przewidywalny, dziwne i niepojęte że na takie rozwiązanie nie wpadł Somerset i nie zareagował wcześniej np. podmieniając naboje na ślepaki, wystarczyło skojarzyć jakich grzechów jeszcze brakowało, zepsuło mi to przyjemność z filmu.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2018-09-13, 22:16   

Czarna Pantera. Tzn. chciałem napisać Afroamerykańska.
Spodziewałem się czegoś lepszego, tymczasem to jakaś bzdurka bez tego czegoś

Thor Ragnarok Film mi się autentycznie podobał, najlepszy superbohaterski jaki widziałem, nawet polubiłem Thora :)
Sympatyczni bohaterowie, humor a sceny super nieprzeładowane. Gdyby kiedyś kręcili Amber to chciałbym by to było takie jak to.


Generalnie dostałem do testów na cały wrzesień coś w rodzaju kablówki z VOD włącznie, mam wszystkie kanały TV (łącznie z HBO1,2,3) i 300zł na VOD tylko nie wiem co wybrać.
Co polecacie?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-09-14, 06:31   

Wybierz HBO i oglądaj ich produkcje. Aczkolwiek, do wszystkiego masz dostęp przez HBO GO, po kanałach - zgodnie z programem. VOD korzystam rzadko, jak już poziom nudy sprzęgnie się z leżeniem na kanapie, chęcią obejrzenia filmu i brakami w ofercie bardziej dostępnej. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-14, 07:10   

utrivv napisał/a:
Gdyby kiedyś kręcili Amber


Serial pono w produkcji, chociaż ostatnio coś ucichło //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-14, 07:58   

może Amazon weźmie se ?
każda duża stacja winna kręcić duży serial fantasy.
:)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-14, 08:20   

TV Trwam też?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-09-14, 08:38   

Trojan napisał/a:
może Amazon weźmie se ?
każda duża stacja winna kręcić duży serial fantasy.

Przecie Amazon kręci Wladce Pierscieni. Zaplacili 250 mln USD za licencje i pono zamierzaja wydac 250 mln na sezon (GoT kosztuje 2x mniej), a jednym z producentow bedzie Peter Jackson. Bowiem serial ma byc utrzymany w dokladnie tym samym swiecie przedstawionym, co dzielo tego ostatniego, wiec chyba za te wlasnie prawa do calej estetyki Bezos musial tyle wybulic.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-14, 09:02   

m_m napisał/a:
TV Trwam też?


też - coś o Jezusie


Amazon i Władca pierścionków
no, imho to słabe jest
PJ nakręcił filmy tak że niewiele wincej można z tego wycisnąć
zresztą - chcemy czegoś nowego ! po raz kolejny konsumować Tolkiena ?
mamy już za sobą 6 długaśnych odcinków - nie wiem czy będzie się chciało więcej.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-14, 09:20   

Jeszcze nie widział, a już wie, szanuję //orc .

utrivv napisał/a:
Thor Ragnarok Film mi się autentycznie podobał


W sumie dla samego Jeffa Goldbluma i Cate Blanchett warto obejrzeć. I dla epizodu Matta Damona :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2018-09-14, 14:02   

Trojan napisał/a:

Amazon i Władca pierścionków
no, imho to słabe jest
PJ nakręcił filmy tak że niewiele wincej można z tego wycisnąć
zresztą - chcemy czegoś nowego ! po raz kolejny konsumować Tolkiena ?
mamy już za sobą 6 długaśnych odcinków - nie wiem czy będzie się chciało więcej.


Ja poczekam z ocena do premiery, gdyby to miało być jeszcze jedno podejście do trylogii tyle tylko że bardziej rozbudowane to byłbym nastawiony sceptycznie a tak to oczekuję z życzliwym zainteresowaniem co z tego wyjdzie zważywszy na astronomiczne sumy $ jakie mają być wydane i czy to faktycznie przełoży się na jakość.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-14, 14:45   

Noaleprzesz to nie ma być Władca pierścieni tylko wypełnienie pustki między Hobbitem a trylogią z naciskiem na młodego Aragorna.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-14, 14:59   

jestem mocno sceptyczny - jeżeli chodzi o opowieści okołoTolkienowe
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-24, 09:21   

Miałem Weekend Koszmarnych Filmów
Sobota Avengers: Wojna bez granic, dżizas, qrfa, ja piertolę co za przegięcie.
Lubię filmy Marvela, dobrze się na nich bawię, ale ten film to jakaś totalna masakra, scenariusz szczątkowy,
zaczyna się od rozpierduchy a potem jest coraz bardziej wybuchowo i coraz bardziej beznadziejnie.
Szczytem szczytów jest państwo Wakanda z którego się już śmiałem na Czarnej Panterze.
Nadal jestem w szoku poobejrzeniowym, nie wiem kiedy z niego wyjdę.

W niedzielę w ramach przeciwwagi zafundowałem sobie film rosyjski.
Przyciąganie to zaskakująco sprawnie zrealizowany film, rzekłbym że na poziomie holiłudzkim, ale to o czym opowiadał( i w jaki sposób to było opowiedziane) wzbudził we mnie poczucie zażenowania.
Uwaga spoiler; kosmita nie dość że wygląda jak człowiek, to jeszcze ma ludzkie DNA i można mu chałupniczym sposobem przetoczyć krew człowieczą.
Darłem łacha przez prawie cały czas.
Wszystko sprowadza się do: ludzie muszą zaakceptować obcych.
W putinowskiej Rosji, film o wydźwięku zdecydowanie antynacjonalistycznym? Można? Można.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-24, 09:59   

jak możesz lubić filmy Marvela a IW ci gładko nie wchodzi ?:)
przecież to esencja marvelozy :)

Wakanda... można by nt napisać doktorat o czarnych w kinie/usa/popkulturze ;)
trzeba przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-24, 10:07   

A znasz pojęcie przesytu?
Po prostu za dużo Marvela w Marvelu.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-24, 10:20   

nie, no jasne :)

osobiście jestem fanem Marvel-filmy - dla mnie to takie "nowe kino nowej przygody" :)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2018-09-24, 10:22   

Nie istnieje taka dawka cross-overów Marvela, której nie byłbym w stanie przyjąc.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-09-24, 19:18   

*filmowych

Komiksy to inna bajka.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-28, 14:31   

"Sicario: Day of the Soldado":
- lepszy od pierwszej części (co w sumie nie było trudne)
- perfekcyjny poziom realizacyjny
- historia pozostawia (nieco) do życzenia, a niektóre jej zwroty akcji w szczególności
- ostatnia scena to bardzo bolesne nieporozumienie
- Brolin i del Toro wręcz ociekają testosteronem ;)
- więcej akcji (w porównaniu z "jedynką")
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2018-09-28, 14:44   

Pierwsze Sicario było przecież dobrym filmem.
A strzelanina na autostradzie wymiatała.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-09-28, 14:45   

m_m napisał/a:
Pierwsze Sicario było przecież dobrym filmem.
A strzelanina na autostradzie wymiatała.

Amen.
ASX76 jest pierwszym "głosem" twierdzącym, że "Sicario 2" jest lepsze od "jedynki". :) I, być może, jedynym. :) Ale nie przesądzam, bo nie oglądałem zniechęcony recenzjami.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-09-28, 14:46   

W kontynuacji strzelaniny prezentują się jeszcze lepiej.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2018-09-28, 23:28   

Kler scenariuszowo trochę niezgrabny ale poza tym mocny. Zaraz Zimna wojna //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2018-10-01, 17:12   

"The Big Wedding" - taka sympatyczna głupotka na wieczór. Dla relaksu. W bardzo doborowej obsadzie (Diane Keaton, Robert DeNiro, Susan Sarandon, Robin Williams w epizodziku, ale wykrzesał z niego iskrę), która może wynagrodzić przekombinowaną intrygę w scenariuszu. Kilka razy szczerze się zaśmiałem, a to już coś na amerykańskiej komedii. https://www.youtube.com/watch?v=8Ju4VZ12N24
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2018-10-05, 07:39   

Wczoraj byłem w kinie na "Klerze" - ogólnie dobry film, momentami poruszający i wstrząsający. Przy niektórych scenach jego konwencja kojarzyła mi się z "Drogówką". Jakubik, Braciak, Więckiewicz i Gajos jak zwykle dobrze się spisali w swoich rolach, mimo że są oklepani (zwłaszcza Jakubik i Więckiewicz). Jak to u Smarzowskiego, pokazuje ludzi w sposób naturalistyczny, bez upiększeń i ugładzania, i przede wszystkim ciemną stronę ludzkiej natury. Chociaż przedstawia fikcyjną historię, to zawiera garść autentycznych cytatów i nawiązania do autentycznych wydarzeń, a także autentyczne zeznania ofiar księży-pedofilów.
Jedyne do czego mam zastrzeżenia, to zbyt częste i gwałtowne przechodzenie z jednej sceny do drugiej, z jednego wątku do drugiego - nieraz przez pół minuty lub minutę jest wątek jednego księdza, później nagle przeskok do drugiego i potem z powrotem, zamiast domknięcia wątku i skupienie się na jednej postaci przez kilka minut bez przerwy. Można powiedzieć, że to chaotyczne, i pod tym względem można było lepiej zrobić ten film. W sumie za minus można też uznać kilka niedopowiedzeń i brak pełnego wyjaśnienia paru kwestii. Jednak ogólnie, polecam ten film - przy odrobinie dobrej woli daje do myślenia.


Z innej beczki, jakiś czas temu oglądałem film "Vaiana" - naprawdę ładny film, przyjemny dla oka, z ładną muzyką, ciekawą historią i bohaterami. Zgrabne połączenie filmu przygodowego z baśnią. Plusem jest to, że nie ma tam żadnego wątku romantycznego i że właściwie nie ma tam czarnego charakteru, przynajmniej w klasycznym rozumieniu. Plusem jest też lokalizacja.

Ostatnio oglądałem też "Kung Fu Panda 3" - moim zdaniem co najmniej dorównuje poprzednikom. Historia została fajnie rozwinięta, tak samo postacie. Jak najbardziej godne polecenia.

BTW, jeśli chodzi o wspomniane tutaj przez ASX-a "Pitbulle", to:
https://www.youtube.com/watch?v=iNGYKxMlu1E
Wszystko w temacie. :)
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-09, 11:48   

była u mnie (dokładniej to we Wro) rodzina ze Szwecji. Obowiązkowo - kinonaKx2 (i Panorama Racławicka)

Kamerdyner - w pewnym sensie Magnat w kaszubskim anturażu,
Bajon nakręcił dobry film, choć porównania do pszczyńskiego obrazu (1987) chyba się nie da uniknąć. Co na pewno przyciąga uwagę - dbałość o szczegóły - jak w starych rodzimych filmach historycznych. Mi się film podobał - rodzinie (od strony M) jakoś mniej (mimo że właśnie zupełnie spolszczeni Kaszubi - ba nawet w jednej scenie pada ich nazwisko), choć już pod koniec nieco się ciągnie.
7,5/10
ps. świetna rola Gajosa

a jak na K
to
Kler
podchodziłem do tego filmu jak do jeża.
Wiedziałem (jak wszyscy) o czym ten film będzie, jakie tematy itp, wiem jak kręci Smarzowski. Można powiedzieć że bierze jasne, klarowne tematy i bawi się w Polski wyrzut sumienia. Znając jego mocne wypowiedzi nt - można zbudować pogląd na to jaki film będzie. W pewnym sensie film mnie jednak zaskoczył - i to pozytywnym obrazem kapłana (-ów) i niepowierzchownym podejściem do tematu.
Only human
Wierchuszka za to mocno dostaje.

ps. dobra(czyli jak zwykle) rola Gajosa

Panorama Racławicka - kurde no. Widziałem to chyba dwa razy (jako szczeniak) - wtedy bez pojęcia, teraz robi toto wrażenie. Choć wydaje mi się że skrócili wydatnie seanse (lektor/omówienie) - oczywiście jest narodowo-patetycznie.
jak wy pamiętacie wizytę w PR ? byliście ?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-10-12, 22:09   

Właśnie wróciłam z Kleru. Bardzo dobry film. Końcówka przerysowana (scena w czasie mszy na łonie natury), symbol z tego wychodzi oczywisty. Ale przecież nie oczekiwałam niuansów, nie od tego reżysera. :)
Rozwój postaci granej przez Więckiewicza zrobił na mnie największe wrażenie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2018-10-18, 17:13   

Nie tylko końcówka została przerysowana. W filmie mamy istne nagromadzenie różnego rodzaju patologii trapiących Kościół Katolicki co jak na kilka wątków fabularnych sprawia nieodparte wrażenie przedawkowania ;) Przy kolejnym projekcie Pan Smarzowski będzie mógł co najwyżej pomarzyć o dofinansowaniu z PISF - "czarni" tego nie wybaczą, a i "pingwiny" zahaczył. W dawniejszych czasach stos byłby pewny jak amen w pacierzu //orc
Rozwój postaci granej przez Więckiewicza robi największe wrażenie, ale gdyby nie jakże pamiętny wypadek, to czy przejrzałby na oczy? Przypuszczam że wątpię ;)
Jakubika żal po stokroć //panda
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-10-18, 17:41   

A co z Jakubikiem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13