Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Neal Stephenson
Author Message
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Zajebiscie. Tylko ciekawe czy wydadzą w ebooku.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Akurat w przypadku tego autora kupię papier. Nie mogę się doczekać, aby dać wydawcy moje pieniądze. :)
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Mam Siedemew w papierze, pięknie wydane. Jednak nową książkę kupię w ebooku.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Można już zamawiać "Epokę diamentu" w Ępiku. Twarde wydanie kosztuje niespełna 30 zł. Trochę mnie to zdziwiło, choć przecież powieść obszerna nie jest. Ale zamówiłem, bo mi to drugie wydanie ISY nie pasuje do reszty. :) Oby się sprzedało, teraz liczę na "Zamieć".
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

Diamentowy wiek miał coś kole 500 stron - więc całkiem obszernie.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Trojan proszę cię...
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

nie no jak wiem że jak postawimy to obok publikacji fantasy to te 500 stron to tycinka,
ale znajdź grubsze cyberpunki ;)
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Ale rozmawiamy o Stephensonie, 500 stron DW to nic w porównaniu do Reamde, 7EW. O Cyklu Barokowym nie wspomnę.
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

Cykl to cykl.
Jednocześnie Stephenson napisał Zodiaka i Zamieć które były krótsze.
Po prostu z czasem pisze coraz obszerniej
Chyba jak Dukaj
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Cholewcia, Wzlot i upadek D.O.D.O. dopiero w styvzniu 2019, a miało się ukazać w listopadzie.

https://www.swiatksiazki.pl/wzlot-i-upadek-d-o-d-o-6463397-ksiazka.html
 
 
bio
Człek pod dębem

Posted:     [ !!! ]

Właśnie się ukazała : https://www.mag-sklep.pl/pl/p/WZLOT-I-UPADEK-D.O.D.O./824.
Przyznam, że nie widziałem do tej pory tak złych ocen na Amazonie jak te, których doczekała się powyższa powieść. Coś może być na rzeczy.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Trudno o lepszą zachętę. :-P

Już mam, pewnie niedługo zacznę czytać, ponieważ powieść Stephensona nie może leżeć i czekać. Watts poczeka, choć jest taki "na ząb" tylko.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Nie zauważyłem postu [b]bio[/b] że D.O.D.O. się ukazało, ale wchodzę dziś na strone ępiku i widzę że jest.
No to w te pędy do sklepu. Zakupiłem. Leży obok. Za pól godziny zacznę czytać.

Bajdełej, już nigdy nie uwierzę zapowiedziom, kłamali pisząc że wydadzą dopiero w styczniu.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Ja zaczynam, jak tylko skończę "Poklatkową rewolucję" Wattsa. Może dziś, może jutro.
 
 
Fidel-F2
Fidel-f2


Posted:     [ !!! ]

Nigdzie nie kupisz poza empikiem bo ten ma wyłączność do stycznia. Po prostu jesteś nieważny przy dekodowaniu informacji.
 
 
Tomasz
Kain Czarny


Posted:     [ !!! ]

[quote="Fidel-F2"]Nigdzie nie kupisz poza empikiem[/quote]
Bezpośrednio z wydawnictwa chyba kupisz. Ze strony.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Zacząłem czytać. Podoba mi się. Nie będzie to chyba dzieło "na wagę" "Peanatemy", ani tak ociekające humorem jak "Cryptonomicon", ale coś w stylu "Reamde" tylko że z "zabawą" czasem. Ale po tych ledwie czterdziestu stronach za wcześnie, aby decydować.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Mylisz się raczej z tym humorem. Za mną połowa książki i jestem ubawiony.
Na pewno Peanatemy ani Cryptonomicomu nie bije, to trochę lżejszy kaliber.
Ale podoba mi się baaaardzo.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

Skończyłęm [b]Wzlot i upadek D.O.D.O.[/b] i i dawno tak się nie zajarałem czytaniem.
Fabuła nie jest jakoś wybitnie skomplikowana, w zasadzie mamy wprowadzenie, potem parę questów i zakończenie. W końcówce zresztą miałem deja vu z Reamde, ale za to jak to jest napisane!
Nicole Galland i Neal Stephenson to zgrana para, opowieść płynie, humor nienachalny, po prostu cudo.
Nie ma co więcej opowiadać, polecam tę powieść nawet tym którzy z twórczością pana Neala nigdy się nie zetknęli.

Pierwszy raz od dwóch lat czytałem papierowa książkę(poprzednią było 7EW zresztą) i zdecydowanie wolę czytnik.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Stephensona kupuję i czytam w papierze, ale - swoją drogą - coraz nieporęczniej mi się czyta papierowe książki. Mózg mi się chyba "przekręcił" na czytnik. :) A co do powieści, to zdecydowanie świetnie się ją czyta. Bardzo przyjemna lektura. Nie jest jakoś intelektualnie wymagająca, to fakt, ale i tak oferuje interesującą fabułę - powiązanie zanikania magii i wiadomo czego bardzo prosto i ładnie uzasadnione. Można uwierzyć. :)
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

To uwierzenie w magię u mnie nie za bardzo zadziałało właśnie, musiałem wysoko zawiesić niewiarę.
 
 
Fidel-F2
Fidel-f2


Posted:     [ !!! ]

Ale zawiesiłeś i zadziałało. Zuch.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Przez weekend dałem się pochłonąć i gdybym miał jeszcze jeden dzień w zanadrzu, to zapewne jutro bym skończył czytać. Ale do środy na bank. Świetna powieść, rzeczywiście dowcipna, choć nie na miarę humoru z "Cryptonomiconu". Czy "Zamieci". Ale to szczegół, ponieważ dawno mnie tak nie pochłonęła żadna fantastyczna powieść. Na skali "ambitności" powieści Stephensona (uwzględniając współautorstwo) stoi wyżej niż "Reamde". Zaczyna się niewinnie, ale potem fabuła zaczyna szaleć, lecz mimo to nie wymyka się autorom spod kontroli. Mam nadzieję, że zostanie tak do finału i zdołają go udźwignąć, bo z każdym rozdziałem komplikacje wykreowanej rzeczywistości rosną i wszystko robi się jakby trudniejsze do skończenia. :)


A poza tym w 2019 r. Stephenson ma wydać coś w stylu kontynuacji "Reamde". Jak czytam, bohaterem "Fall" ma być jeden z głównych bohaterów "Reamde", ten twórca gry z tej powieści i jego życie "pośmiertne". W twardej oprawie powieść ma liczyć ponad 800 stron więc trochę się ślinię choć pewnie na polski przekład przyjdzie poczekać do 2020 r.(?)
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

Powiem szczerze - że po przeczytaniu znakomitej Zamieci i świetnego Zodiaka czekałem na Diametowy Wiek jak na awans Polaków na MŚ. Czekałem, czekałem i jak wydali (bodaj Salamandra ) - to się odbiłem. Nie wiem czy tłumaczenie czy język powieści, ale zupełnie nie zmoglem. Potem jeszcze cykl barokowy - dotarłem do 1/3 pierwszego tomu i znowu odpadłem jak od ścianki.
 
 
m_m
Uchodźca

Posted:     [ !!! ]

[quote="Romulus"] rzeczywiście dowcipna, choć nie na miarę humoru z "Cryptonomiconu". Czy "Zamieci".[/quote] poczekaj aż doczytasz do wikińskiego poematu o zdobyciu.., dobra, nie spoileruję, po prostu o łupieżczej wyprawie
[quote="Romulus"]A poza tym w 2019 r. Stephenson ma wydać coś w stylu kontynuacji "Reamde"[/quote] i to jest zajebiaszcza wiadomość.

[b]Trojan[/b] no cóż ci mogę powiedzieć? Ja przyjmuję NS w całości, ty widocznie nie, ale jakbyś miał okazję, to spróbuj z Peanatemą, albo może zaraz skocz do D.O.D.O.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group