FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Linki do ważnych akcji polityczno-społecznych
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-11-18, 11:50   

Młodzik, wszystko zależy od dawki, sposobu zastosowania, stanu organizmu, itd. Takie uogólnianie to pitu, pitu, chlastu, chlastu, sranie w banie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-11-18, 11:54   

Ależ wiem, wiem. Wystarczająco długo siedzę w temacie, by zdawać sobie z tego sprawę. Uogólnienie wydało mi się konieczne w tym wypadku.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-11-18, 11:55   

No właśnie, skutki przedawkowania a skutki uboczne to dwie zupełnie odrębne rzeczy.
A wracając do leków ziołowych itp., to one są często produkowane przez duże firmy, które prawdopodobnie już teraz mają atesty, a nawet jeśli nie, to nie będą mieć problemu z ich zdobyciem. To, że zioła są uprawiane przez małe firmy albo nawet pojedyncze osoby, nie ma nic do rzeczy,
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-11-18, 12:01   

Co was wszystkich zafiksowało na lekach? "ROZPORZĄDZENIE (WE) NR 1924/2006 PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności". Leki to inna para kaloszy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-11-18, 12:20   

Bo dyskusja się zaczęła od leków:
BG napisał/a:
http://www.iozn.pl/petycja/petycja.html - petycja przeciwko planom koncernów farmaceutycznych dążących przez przekupywanie urzędników UE do tego, żeby zniszczyć małe firmy sprzedające naturalne leki oparte na roślinach i niewywołujące żadnych skutków ubocznych. Żeby zmusić ludzi do stosowania drogich chemicznych leków wywołujących skutki uboczne.
Mimo że leki naturalne są stosowane od setek lat, że od setek lat wiadomo np., że winorośl poprawia krążenie, wielkie koncerny chcą zmusić drobnych sprzedawców leków roślinnych do certyfikowania ich - a procedura uzyskania zezwolenia od urzędników UE trwa trzy lata. Przez ten czas te małe firmy upadną.

Podsumowując, ta petycja służby obronie leków naturalnych i ich dystrybucji przed chciwością koncernów farmacentycznych.

Podpisałem.


A jeśli chodzi o żywność, to bardzo dobrze, że ktoś się za to wziął, bo teraz napiszesz na czekoladzie, że odchudza, a ciemny lud to kupi.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-11-18, 12:25   

Proponuję zakazać cukru. Psuje zęby!
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2012-11-18, 12:33   

Luinloth napisał/a:
Bo dyskusja się zaczęła od leków:
Ale przecież pokazałem, że wcale nie chodzi o leki. A ten iozn zwyczajnie kłamie podając takie informacje:

Cytat:
Chodzi o rozporządzenie 1924/2006/WE w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących produktów medycyny naturalnej.

Rozporządzenie nakłada na sprzedawców naturalnych produktów medycznych obowiązek uzyskania specjalnego zezwolenia Brukseli, aby móc informować konsumentów – pisemnie lub ustnie – o właściwościach terapeutycznych oferowanych produktów naturalnych.


e:
I jeszcze:
Cytat:
Problem w tym, że urząd ten potrzebuje od 3 do 5 lat na wydanie decyzji. Co więcej, na blisko 44.000 wniosków złożonych od 2008 r., Urząd wydał jak dotąd zaledwie 241 zezwoleń!!!

Procedura trwa mniej niż rok (o ile wniosek jest kompletny).

Cytat:
Rzeczywiście, rozporządzenie 1924/2006/WE to największy jak dotąd zamach na prawo pacjentów do informacji.
Musisz jasno i zrozumiale dla przeciętnego człowieka zadeklarować, w jaki sposób twój produkt może pozytywnie wpływać na zdrowie konsumenta. Rzeczywiście, zamach na prawo do informacji. //mysli

Cytat:
W Polsce kolejne rządy od dziesięcioleci pozostawiają Unii Europejskiej wolną rękę w narzucaniu nam przepisów, które nijak się mają do naszego życia.
Chyba o czymś nie wiem?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
  
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-11-18, 12:42   

No wiem. Ale nawet gdyby o nie chodziło, to warto wykazać, że konieczność posiadania atestów nie oznacza nagłego wycofania tabletek ze skrzypu i herbatki z melisy ze sprzedaży.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-11-18, 13:29   

Jeśli chodzi o te "leki" naturalne, to dodam, że koncerny nie muszą sobie lobbować za prawem dla nich korzystnym. Jakby kto się przeszedł do apteki to bez trudu znajdzie tam rózne rumiankowo-tymiankowe-homeopatyczne i tym podobne preparaty produkowane czy dystrybuowane pod logiem koncernów farmaceutycznych.

Ci "antyszczepionkowcy" to po prostu biedni ludzie ze zbyt dużą ilością czasu i z dostępem do internetu. Tacy podobni do śfagra mojego przyjaciela: co mu tam, k.rwa jakiś elektryk będzie mówił, on wie lepiej. Po czym przysmażył sobie dłoń "bawiąc" się w fachowca.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-11-18, 13:36   

Romulus napisał/a:
rumiankowo-tymiankowe-homeopatyczne
Protestuję przeciwko wsadzaniu tego do jednego worka. Leki ziołowe są często przebadane i skuteczne. Chyba nawet większość substancji leczniczych pochodzi z natury, a często łatwiej i taniej jest wyprodukować lek z wyciągiem roślinnym niż lek z tą samą substancją czynną otrzymaną syntetycznie.
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2012-11-18, 13:42   

Luinloth napisał/a:
Romulus napisał/a:
rumiankowo-tymiankowe-homeopatyczne
Protestuję przeciwko wsadzaniu tego do jednego worka. Leki ziołowe są często przebadane i skuteczne. Chyba nawet większość substancji leczniczych pochodzi z natury, a często łatwiej i taniej jest wyprodukować lek z wyciągiem roślinnym niż lek z tą samą substancją czynną otrzymaną syntetycznie.

Ok, ja się nie znam :) Chodzi mi tylko o to, że rozpętywanie kampanii przeciwko złym koncernom farmaceutycznym w tym przypadku wydaje mi się ostro dęte. Co nie zmienia faktu, że koncerny te są - generalnie - i tak czarnymi charakterami :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-11-18, 13:42   

Luinloth napisał/a:
Chyba nawet większość substancji leczniczych pochodzi z natury, a często łatwiej i taniej jest wyprodukować lek z wyciągiem roślinnym niż lek z tą samą substancją czynną otrzymaną syntetycznie.
a może poszli do lasu
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-11-19, 08:31   

"leki ziołowe" to chyba właśnie środki spożywcze więc rozporządzenie mówi właśnie o nich. Mam wrażenie że gdyby brać te rozporządzenie na poważnie z aptek musiała by zniknąć homeopatia - w końcu nikt nigdy nie udowodnił jej skuteczności (i nie może tego zrobić :) ) a produkowana jest głównie przez wielkie korporacje.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-19, 08:47   

Leki-sreki. Wy mi tam lepiej powiedzcie, co tam słychać u mamy Madzi --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-11-19, 08:55   

Po sesji z koniem podobno rozpoczęła światową karierę modelki na wybiegach w Paryżu i Nowym Jorku :-?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-11-19, 09:02   

kto? koń?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2012-11-19, 09:39   

tam koń, kobyła!
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2012-11-19, 13:40   

BG napisał/a:
http://www.iozn.pl/petycja/petycja.html - petycja przeciwko planom koncernów farmaceutycznych dążących przez przekupywanie urzędników UE do tego, żeby zniszczyć małe firmy sprzedające naturalne leki oparte na roślinach i niewywołujące żadnych skutków ubocznych. Żeby zmusić ludzi do stosowania drogich chemicznych leków wywołujących skutki uboczne.

Rany, co to za pierdoły... Gdzie można podpisać petycję przeciwko podpisywaniu takich petycji?
 
 
iselor 


Posty: 342
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-01-03, 22:28   

http://www.youtube.com/watch?v=LAAKCL8UXsQ

Może jestem i ślepy i nie widzę tematu o UE ale to mnie zniszczyło:

http://www.youtube.com/watch?v=LAAKCL8UXsQ
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-01-03, 22:52   

Głupota redaktora? Bo mnie bardzo.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-01-15, 16:44   

Liczyłem na jakieś konkrety, a tu cisza. :(
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
kurrrak 


Posty: 258
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-01-19, 12:58   

Zapoznawał się ktoś z tym? Warto podpisać?

Obywatele Decydują
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2013-01-19, 17:52   

A po co ułatwienia w zbieraniu podpisów, skoro nasi najukochańsi wybrańcy narodu olali wniosek o referendum ws. m.in. jednomandatowych okręgów wyborczych poparty, o ile mnie pamięć nie myli, 750 tys. podpisów, a następnie wszystkie te listy z podpisami przepuścili w sejmie przez niszczarki? No, po jakiego grzyba, te ułatwienia? Żeby niszczarki się przegrzały?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-11-17, 22:00   

Trafiłem na ciekawy wpis i przypomniała mi się zeszłoroczna, linkowana w tym temacie przez BG, akcja otchłaniowców i innych łowców jaszczurów.

Dla leniwych samo mięsko.
Cytat:
W tym podwójnie ślepym badaniu autorzy zgromadzili materiał biologiczny z 50 roślin stanowiących podstawę wielu ziołowych specyfików (...) sprawdzić, które z tych roślin znajdują się w 44 różnych produktach wytwarzanych przez 12 różnych firm i zawierających – według opisu – 30 różnych gatunków ziół.
Wyniki? 59% produktów nie zawierało materiału roślinnego pochodzącego z gatunku podanego na obwolucie. W 32% badanych próbek podstawowy składnik był zastąpiony czymś innym. W produktach tylko dwóch spośród 12 firm nie wykryto żadnych substytutów głównego składnika.
(...) Jeden ze specyfików opisany jako dziurawiec zwyczajny – który podobno wspomaga leczenie lekkich depresji – zamiast dziurawca zawierał strączyniec ostrolistny (...) stosowany jako środek na przeczyszczenie i chociaż jest zatwierdzony do użytku, to nie zaleca się przewlekłego stosowania, gdyż może to prowadzić do chronicznej biegunki, bólów brzucha, a nawet uszkodzenia wątroby.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-11-18, 07:29   

Badania nie dotyczyły rynku polskiego, tylko miejsca gdzie żyją smoki.
W jednym z odcinków Kości agent FBI mówi do pewnego osobnika:
- Morderca kanibal próbuje pana zabić!
- Morderca kanibal próbuje mnie zabić? To normalne, przecież mieszkamy w Nowym Jorku!
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-06, 08:37   

Sznurek do petycji do prezydenta ws. sytuacji matek samotnie wychowujących dzieci.
Podpisałam. Pewnie nic to nie da, pan prezydent jest wszak straszliwie zajęty innymi palącymi problemami. Ale podpisałam, bo samotne matki - podobnie jak opiekunowie osób niepełnosprawnych - nie są traktowane sprawiedliwie. Wiem, że życie - jako takie - nie jest sprawiedliwe, ale chciałabym, aby było niesprawiedliwe mniej.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2018-12-06, 14:15   

Nic nie da, nie dlatego, że prezydent jest zajęty. On aż się pali, aby pokazać swoją katolicko-kołtuńską mentalność. Samotna matka? Zdzira, która się puszczała, a teraz chce hajsu. Tak, w skrócie, da się to streścić. W najlepszej Polsce po 1989 r.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-12-06, 14:57   

Hmm.
Ale podpisać można

Wiem że takie coś boli - ale najlepiej się petycje rozprzestrzeniają poprzez tfu tfu. ..."celebrytów".
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-06, 17:38   

Romulus napisał/a:
(...)nie dlatego, że prezydent jest zajęty.

No pszesz nie napiszę otwartym tekstem, co IMHO pan prezydent zrobi. //evil
Zresztą przy okazji protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów pokazał, jak się pochyla. W zasadzie, technicznie rzecz biorąc, nie nazwałabym tego pochylaniem. :P Nie jestem w stanie mu tego zapomnieć: najpierw przyleciał pogrzać się w ciepełku kamer, a potem odebrał tym ludziom nadzieję. Tak dla porządku przypomnę, że obecnie opiekun osoby niepełnosprawnej otrzymuje 620 zł miesięcznie. Zasiłku, bo według naszych "polityków", to nie jest praca. Taka sytuacja.

Edytowałam.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2018-12-07, 14:32   

1477 zł, jeśli niepełnosprawność powstała przed zakończeniem przez podopiecznego nauki. Co nie zmienia faktu, że za opiekę często całodobową i kompleksową, to jest ochłap. Do którego nie można dorobić ani złotówki, bo zabiorą.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13